Jump to content

Sign in to follow this  
Guest

Czaję się na...

Recommended Posts

Guest

"Fight Club", "Rozbitka" i "Udław się" Palahniuka, coś Pratchetta czego nie czytałem (wypadłem z niego pare lat temu) i na knigi Markiza De Sade się czaje :twisted: No i Lovercraft, ale ciężko dostać...

Edited by Guest

Guest tekA

lovecrafta mam cała twórczośc w e-bookach, jak chcesz to wal na pm.

Guest

wolałbym na papierze, ale cóż... narazie to musi mi wystarczyć... dzięki tekA.

obecnie czaje się na twórczośc Philipa Rotha (przeczytałem Spisek przeciwko Ameryce cudna książka ) Cormaca Mccarthego (jestem w trakce lektury Rącze Konie , póki co jest niezle :)) i trylogie Chucka Palhniuka bo w mojej bibliotece nie idzie tego złapac ;/

wolałbym na papierze, ale cóż... narazie to musi mi wystarczyć... dzięki tekA.

Nie żałuj żadnych pieniędzy na Lovecrafta. Ostatnio kupiłem sobie "w górach szaleństwa" na allegro za 15 zł ( z przesyłką :) )

Ha, ja od mojej kobiety dostałem opasły zbiór opowiadań Lovecrafta, tak naprawdę nie jest ciężko ze znalezieniem Jego dzieł :(

A wracając do tematu, przymierzam się do The Gun Seller, Hugh Laurie'go.

Przypadkiem się natkąłem i w sumie zastanawiam się czy nie kupić. Może nie będzie takie złe?

MÓJ WŁASNY DIABEŁ. Mike Carey. 18 kwietnia 2008

2007/12/03

Seria o Feliksie Castorze to debiut literacki Carey’a, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach zjednoczonych. Doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy.

Felix Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają…

„Ta książka od pierwszej szokującej niespodzianki wciąga niepowstrzymanie i już ani na moment nie puszcza. Zarwiecie noc, nie mogąc oderwać się od lektury”.

– Richard Morgan

Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy.

Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha nawiedzającego jedno z londyńskich archiwów – w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem „Kto Pierwszy Załatwi Castora”, w których o główną nagrodę walczą duchy i demony.

Nic nie szkodzi: Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają…

a ja się czaję na uzupełnienie mojej kolekcji Remarque'a- tak bardzo kocham jego powieści, że systematycznie dokupuję kolejne "cegiełki". Chwilowo nietoperze wylatują z mej sakiewki, ale pierwszą rzeczą jaką zakupię po wpłynięciu kasy na moje konto będzie 2 tomowe wydanie Winkler'a "Długa droga na Zachód"- obecnie poluję JEDYNIE na to! Jest to najnowsze wydanie historii Niemiec (1806-1990). Przydałby mi się równierz "własny" "Zły" Tyrmanda.

Edited by księżna_von_Habsburg

Radbym wzbogacić swoją bibliotekę o 3-tomowe "Varia" Witolda Gombrowicza, przy czym dostępne są jedynie klejone wydania broszurowe (a szkoda...).

Poza tym poluję na "ładne porządne wydanie" - "Golema XIV" Stanisława Lema.

Yann Martel- Zycie Pi- ürzeczytalem kilka recenzji tej ksiazki i wydala mi sie byc odpowiednia pozycja, gdy nie ma sie nic do poczytania, a cala zabawa polega na tym, ze chcialbym ja w wersji niemieckiej( bedzie to pierwsza ksiazka przeczytana przeze mnie w tym jezyku)

Noah Gordon- Medicus- kiedys sie za nia zabieralem ale nie dokonczylem. Po prostu swietna, jednak w ojczytym jezyku ;P

Witam , chcę kupić mojemu kumplowi na prezent ksiązke fantasy .Wybrałem kilka przy pomocy pani z empika gdyż sam fantasy nie czytam - możecie mi jakąś polecić ?

1.Diablo Dziewictwo krwi -- na tą się najbardziej czaje bo mój frend bardzo lubi gre ale czy książka jest równie dobra ?

2.Miecz aniołów -Jacka Piekary --ktoś tam polecił że rewelacja :]

3.Księga Smoków - zbiór opowiadań --pani z empika mówiła że im schodzi nieźle -_-

4.Kłamca -autor Jakub Ćwiek --w jakiejś gazecie wyczytałem że przyjemna w czytaniu i ogólnie ciekawa historia

5.Tyrania nocy

Btw czy jest taka strona jak filmweb tylko że z ksiązkami ?? Pozdrawiam

jak juz takie klimaty to z wymienionych wybrałbym 'Kłamce' Ćwieka - fajnie opowiedziana historia o tym jak Anioły i 'nasza religia' pokonała innych bogów itp i tak Loki, król kłamców, staje sie cynglem Aniołów i wykonuje za nich brudną robote - naprawde fajnie się czyta.

Miecz aniołów piekary też jest fajny, aczkolwiek ja wziąłbym Kłamce.

A jak chcesz radę ode mnie - kup mu 'Siewce Wiatru' Kossakowskiej - naprawde wciąga i czyta się magaprzyjemnie - http://ksiazki.wp.pl/katalog/ksiazki/kw,75110,ksiazka.html

Przy okazji masz stronę z opiniami o książkach itp ;)

Witam , chcę kupić mojemu kumplowi na prezent ksiązke fantasy .Wybrałem kilka przy pomocy pani z empika gdyż sam fantasy nie czytam - możecie mi jakąś polecić ?

1.Diablo Dziewictwo krwi -- na tą się najbardziej czaje bo mój frend bardzo lubi gre ale czy książka jest równie dobra ?

2.Miecz aniołów -Jacka Piekary --ktoś tam polecił że rewelacja :]

3.Księga Smoków - zbiór opowiadań --pani z empika mówiła że im schodzi nieźle -_-

4.Kłamca -autor Jakub Ćwiek --w jakiejś gazecie wyczytałem że przyjemna w czytaniu i ogólnie ciekawa historia

5.Tyrania nocy

Btw czy jest taka strona jak filmweb tylko że z ksiązkami ?? Pozdrawiam

Zdecydowanie Piekara. Ale "Miecz Aniołów" to środek serii. ;) Kup "Sługę bożego" (pierwsza wydana książka z tego cyklu), lub "Płomień i krzyż", chronologicznie najwcześniejszy, opisujący młodość bohatera. Kawał świetnej fantastyki. IMO Piekara jest z książki na książkę coraz lepszy.

"Kłamca" jest OK, ale do rewelacji mu daleko. Nie ta klasa.

Mógłby ktoś sypnąć jakimiś "fajnymi" książkami nt narkomanii, ew. innych patologi? Interesują mnie tytuły poruszające stan człowieka, jego mniemanie o sobie i takie ogólnie głębsze wynurzenia na temat życia. Będę wdzięczny.

A zamierzam nabyć na razie wszystko spod pióra Barbary Rosiek. Wspaniała kobieta z bagażem doświadczeń.

Guest

334b3c543cd3b98f2988f8254e6d0c50__136_.jpg

Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin)

Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed Golemem i skrzyżowaniem wąglika z chorobą wściekłych krów? Dzięki komu doszło do obrad Okrągłego Stołu? Kto niby w 1948. uratował Świętego Mikołaja przed komunistami?

Wędrowycz żywi, poi, ubiera, Wędrowycz nigdy nie umiera. Właśnie rusza na podbój stolicy.

Jutro lecę kupić ^^

334b3c543cd3b98f2988f8254e6d0c50__136_.jpg

Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin)

Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed Golemem i skrzyżowaniem wąglika z chorobą wściekłych krów? Dzięki komu doszło do obrad Okrągłego Stołu? Kto niby w 1948. uratował Świętego Mikołaja przed komunistami?

Wędrowycz żywi, poi, ubiera, Wędrowycz nigdy nie umiera. Właśnie rusza na podbój stolicy.

Jutro lecę kupić ^^

Widziałem dziś w empiku. Nigdy nie czytałem przygód Wędrowycza, od czego zacząć?

Guest

Najlepiej od pierwszej części ;)

jakubn.jpg

od lewej do prawej

No dobra, a czytał ktoś coś kiedyś coś od Pamuka?

Czytliwe to, czy raczej bez rewelacji? A jak czytliwe, to co konkretnie, jaki tytuł?

Z góry DENKS!

na pamuka zawsze trafiam jak się czaje na palahniuka w bibliotece więc pewnie kiedyś przeczytam ;). to tak przy okazji czytał ktoś szatańskie wersety rushdiego?

Edited by Walter_Cronkite

Guest LoganOldschool

Ja się czaję na:

1. Fight Club,

2. American Psycho

3. Lot nad kukułczym gniazdem

Ja osobiście muszę zabrać się jeszcze raz za całą twórczość Samotnika z Providence. I cały czas próbuje zdobyć (za rozsądne pieniądze) jak najwięcej z twórczości Borisa Viana którego uwielbiam.

Czytał już kto nowego McCarthy'ego? Widziałem w empiku ale trzeba czekać do wypłaty. ;f