Skocz do zawartości

Alone in the Dark


z2djtkose

Rekomendowane odpowiedzi

oceny ocenami , moim zdaniem lepiej sie przekonac samemu , jak zobaczylem recenzje mysle " nie kupuje bo to jakas kicha" ale jednak się skusiłem i naprawdę mi się podoba , nie mówię że gra jest bez wad bo swoje ma ale idzie to wybaczyć. Gry nie zaliczałbym do gatunku S.H tylko bardziej do akcji ale w mrocznym klimacie . Zobaczymy co wyjdzie z nowego Silenta bo jak narazie bo materiałach jest bieda i to straszna imo seria od 2 części leci coraz niżej . A ktoś pytał o momenty w których można sie przestraszyć :) no wiec gry straszyly mnie jak miałem naście lat :0 i chyba tylko silent hill na psx . A jeśli ktoś chce mieć klimat to polecam siąść przed TV poźno w nocy dobre słuchawki na uszy i jazda gra się naprawdę całkiem inaczej jak się jest skupionym tylko na grze a nie że gdzieś za plecami dziewczyna przeżywa zdjęcia na naszej klasie :P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wildfire mysle ze po części masz rację AiTD jakimś wybitnym horrorem może nie jest ale na pewno bardzo dobra przygodówką tak , jak dla mnie wyznaczył parę standardów na których powinne się nowe gry wzorować . Dla mnie najważniejszą oceną jest moja własna a jest ona wysoka bo AitD jest dla mnie grą bardzo dobrą .

A jeszcze a propo IGN przykładowo ocena dla Silent Hill 4 :Room to "8" a dla mnie najgorsza gra z całej serii nie zasługująca nawet na "5" . Pamiętajcie że grę ocenia jedna osoba i to jej werdykt oceńcie grę jeszcze sami.

WildFire a Fatal Frame to dopiero miał pojechany klimat , małe japonki z aparatem ale przyznam bez bicia grać w nocy samemu było ciężko :P

Odnośnik do komentarza

mnie po RE2 juz nic nie bylo w stanie wystraszyc i zaskoczyc(noc,ciemno glosniki na maxa idziemy korytarzem a tu (pipi) cerber wpada przez okno...to byly czasy :P)...moze dlatego ze po erze psx wiekszosc gier jedzie po schematach to tak jak z filmami obejrzy czlowiek xxxx filmow potem idzie na jakis mega hit do kina i juz po 5minutach domysla sie co bedzie dalej...

Odnośnik do komentarza

Hm... nie rozumiem niskiej oceny dla tej gry... wcale. Zaryzykowałem, kupiłem dzisiaj i wcale nie żałuję! Dla mnie to przynajmniej 8/10 , a dopiero ZACZYNAM grać. Wszyscy starzy wyjadacze będą zadowoleni - dawno nie było tak złożonej gry ! Ciągle dzieje się coś innego! W ciągu jednej sekwencji jest po kilka różnych rzeczy do zrobienia i przyciski pada zmieniają funkcje. Kombinowania co nie miara, gra nie jest też najprostsza .

 

Filmiki ograniczono do minimum, za to interakcji maksimum, a nawet więcej. Prosty przykład: głupie dojscie do drzwi realizować trzeba samodzielnie, zjechać na linie...samodzielnie , ba, nawet gałkami ocznymi(!) trzeba migać...samodzielnie! Narzekacie , że grafika jak w GTA4 (czy to przepraszam bardzo jakiś nowy symbol kiepskiej grafiki?! na co Wy narzekacie?!)? Bo to JEST jak GTA4 w kwestii złożoności! Róznica jest taka, że w GTA4 można robić to wszystko kiedy się chce, a w AITD po prostu jest to liniowo zaplanowane!

 

Kamera? Owszem, jest ciężka do opanowania ale powoduje, że gra jest FILMOWA . Jak można narzekać na to? Zarówno w TPP jak i FPP czuć się można jak w filmie ! Przestrzenie, design poziomów itp - jest bdb.

 

Gra niedoceniona . Złożona, cholernie fajna przygodówka. Raczej nie straszy, a nawet wcale, ale to naprawdę dobra zręcznościówka action-adventure . Przynajmniej tak jest na początku a potem ponoć tylko lepiej .

 

Skomentuję tak: jeśli szukasz przygodówki z elementami akcji bardziej złożonej od Tomb Raidera to bierz. Mnóstwo się dzieje, od samego początku i naprawdę sporo się robi - o monotonii zapomnij . A i narzekanie na grafikę to jakaś pomyłka. Gra wygląda bardzo dobrze. Po cholerę jakieś fajerwerki. Jest zupełnie przyzwoicie, realistycznie, a gra cieni, efektami, różnego rodzaju itp naprawdę dają radę. Tak samo jak idiotyczne narzekanie na GTA . AITD ma KLIMAT . Poza tym...ja w kwestii grafiki MAM wymagania i JEST tak, że nie gram w coś co wygląda źle, a AITD graficznie mnie w 100% satysfakcjonuje!

 

Czego nie ma? Wielce efektownych fajerwerków, miliardów poligonów na postaciach itp ale... za to jest pełno możliwości i duże zróznicowanie akcji . Czyli ... gra się z nastawieniem, by zobaczyć co będzie dalej. Podejrzewam, że to jest gra na raz, ale za to bardzo udany raz.

 

Świat się zmienia i oczekiwania graczy też. Kiedyś by to była gra na 9/10 , ja na taką grę czekałem ładne pare lat . To przygodówka w starym, dobrym stylu w świetnej oprawie . Docenić, bo będziecie żałować. I kupować. Tym bardziej ,że to bardzo tania gra jak na nowość . Szkoda, że oceny są jakie są, bo pewnie już więcej takich gier nie będzie. Szkoda, dlatego warto sięgnąć po AITD i zobaczyć to, co kiedyś w grach się liczyło .

 

Weryfikuje :]

... jestem na 3 epizodzie. Nadal jest ciekawie i zróżnicowanie . Czasami jednak kombinowania jest bardzo sporo i trzeba nieźle nagłówkować by przejsć dalej. W tej grze jest sporo gatunków, nawet samochodówka i... nie ma co ukrywać: wymaga skilla .

Edytowane przez neopb20
Odnośnik do komentarza

Jestem mniej więcej w połowie gry(muzeum) i stwierdzam że mimo wkurzających elementów gra zasługuje na 7. Alone in the Dark nie jest tym czym chciałem żeby było po Tech demo ale jeśli przeboleje się sterowanie które nie jest zbyt intuicyjne i sekcje samochodowe to ma się niezłą frajdę z podpalania wrogów rożnymi sposobami.

Odnośnik do komentarza

Gra zasługuje na mocne 7, w porywach 8. Ci co wystawiają niższe oceny są po prostu debilami. jest to chyba jedyna gra która zbiera tak skrajne oceny. Sam zastanawiałem sie nad zakupem, i kupiłem tylko dlatego że na X360 nie ma żadnych survival horrorów z ujęcia trzeciej osoby, no i sie nie zawiodłem. Co prawda momenty straszące można wymienic na jednej dłoni, za to gra nadrabia innowacyjnością w tym temacie no i klmiatem.

 

Grafika, muzyka, gameplay to dobre rzemiosło a nie żaden crap jak można wywnioskować z niektórych recenzji. To po prostu b.dobra gra.

Do czasu RE, Silent Hill, Alan Wake, i Dead Space nic innego nie wyjdzie, wiec fanom gatunku mogę spokojnie polecic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...