Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda , o gustach się nie dyskutuje bo z grami jak z filmem czy muzyką nie każdemu dany gatunek czy tam wizja twórców leżą , chodzi mi o to , że nie można podchodzić do FC2 jak do rasowego FPSa napakowanego po brzegi akcją . Ja np bardzo lubię te kilkuminutowe przeprawy jeepem przez czarny ląd żeby rozwalić kilku chłopków . Dla jednych będzie to nuda dla innych jak to mówią prawdziwy świat po drugiej stronie telewizora . Piszesz , że GTA Ci nie podeszło nic dziwnego , że i FC akurat Tobie się nie podoba.

Odnośnik do komentarza

Gra byla dobra gdyby nie kilka bledow ktore sa w singu - respawny tych posterunkow (dobra ale co jakis czas), super celnie bronie wroga (czasami celujesz w glowe z G3/Ak i jakos headshot nie wchodzi), jazda jeepem byla by przyjemniejsza (cos jak taxi - dajemy cel, czekamy chwile i juz jestesmy bo czesto wieje nuda gdy trzeba jechac przez polmapy), poprawili multi (tu zalezy od gustow - jednym sie podoba, drugim nie), COOP i cos tam by sie wymyslilo jeszcze.

GTA 4 bylo dobre ale na 9/10 nie zaslugiwala patrzac przez pryzat poprzednich czesci bo graficznie pozamiatalo.

Odnośnik do komentarza
44bronx wedlug mnie to co mowisz to za duża przesada gra jest dobra ale nic wiecej nie mozna powiedziec ze jest scierwo

 

Dla mnie ścierwo i koniec.Wydając na grę pieniadze, spodziewam się jakiegoś poziomu, tym bardziej od tytułu, który był ''nahypeowany''.Tymczasem Far Cry 2 to kupa jakich mało - nuda, nuda i jeszcze raz nuda.W sumie nie chce mi sie rozpisywać, bo co mi leżało to napisałem wcześniej, ale przypominam sobie jeszcze jedną sprawę.Skradanie w tej grze to była jakaś kpina wogóle, czarnuchy to (pipi) słuch lepszy od sowy mieli...a zresztą nie chce mi nsię już o tej grze pisać.Kupa.

średnia ocen w necie 84.8% więc faktycznie straszne ścierwo z tej gry .

FC 2 to nie jest CoD gdzie trup pada co 0.1 sekundy a palec ze spustu spuszcza się tylko na pasku loadnig . Dla mnie jest to najlepszy FPS ubiegłego roku piękny i realistyczny , do tego trzęsące się drzewo po wybuchu granatu zrobiło na mnie większe wrażenie niż te cała rozwałka otoczenia w Bad Company .

 

Słuchaj, jeżeli lubisz eksploracje światów to polecam final fantasy.Poza tym pokaż gdzie napisałem, że ta gra nie jest/powinna byc wypakowana akcją bo ja sobie nie przypominam.Wypunktowałem błędy gry, która była mocno hype'owana, zapowiadana na killera, a wyszła na średniaka.Zgodze się,że oprawa graficzxna robi wrażenie, ogólnie cała ta Afryka sprawia wrażenie ''żywej'', ale cóż z tego jak przeciwnicy wręcz przeciwnie.

 

P.S. To jest moje zdanie, wygłaszam tylko moja opinię, którą podziela bardzo dużo osób na tym forum, a na xie większość mojej listy znajomych.Widzisz singapowi nie zagrało coś w GTAIV, a dla mnie to najlpesza gra (singleplayer) na tej generacji.

 

P.S.2. Stary nie kieruj się tak ocenami, bo recenzje piszą ludzie o różnych przekonaniach, itd, np. zobacz jak ja i singap mielibyśmy pisać recenzję GTAIV to oceny różniły by się na 100% - ja dałbym 9+, a singap zapewne coś w okolicach 8.Jeszcze jeden przykład - butcher w PSX dał Halo3 9 za grafikę.Uwielbiam tę grę (multi), no ale 9 za grafikę?!!Naciągane 8 oczywiście ale napewno nie 9.Recenzja to żaden wykładnik, można się nią jedynie mniej więcej pokierować co jest warte uwagi.Tyle

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Odnośnie sowiego słuchu wrogów , to w sklepie z bronią jest do kupienia kamuflaż który załatwia sprawę ( jeśli chodzi o dystans, nie działa tak jak ten z CoD ;) ) Ja zresztą połowę misji zaliczyłem nawet bez dostania jednej kulki - ze snajperką na najbliższym pagórku i taki FC najbardziej mi się podobał : czajana w trawie,mierzenie czekanie aż cel wyjdzie zza budynku itd .

Ktoś napisał o posterunkach które zawsze są pełne , ja prawie zawsze przejechałem przez nie na pełnym gazie i nie przeszkadzały mi ich respawny . Co do samego strzelania to raz giwerom robi się tuning i poprawia to i owo a dwa wrogów do odstrzału jak na FPSa jest bardzo mało więc pewnie dlatego autorzy zrobili tak a nie inaczej .

Z tymi dojazdami to sa autobusy z przystankami rozmieszczonymi po rogach i w centrum , przy każdym stoi fura więc tę wadę o jechaniu przez całą mapę żeby kogoś sprzątnąć to trochę przesada jest , zresztą kto powiedział że w FC trzeba używać głównych dróg - mapa w łapie i można walić na przełaj .

Wady ? jasne - bohater taki sam jak w Dead Space ,przydał by się cheackpoint przed ostrzejszymi zadymami , wrogowie też mogli by mieć więcej oleju w głowie i mniejszą skuteczność strzałów.

Dla mnie jest to gra na 9

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa z tym kamuflazem, nigdy nie zwracalem na to uwagi. Co do respawnow postrunkow masz racje, ze nie przeszkadzaja tragicznie a bez nich bylo by tam (pipi) pusto. To takie rozwiazanie" cos za cos" co natomiast mi lekko wadzilo to zalatwianie questow handlazy broni. Za kazdym razem ten sam schemat+ auto ktore gonisz... kreci sie w kolko. Wystarczy sie na nie gdzies zaczaic.

Odnośnik do komentarza

a dla mnie grafika jest zbyt sterylna. Moze sie podobac, ale tylko przez pierwsze godziny gry. Akcji po cichu nie ma jak robic, bo po oddania strzalu od razu ciebie zauważą, nie wazne jak dobrze sie ukryjesz. I pod końcem to sie już wogole nie chce grac. Calosc polega na odebrania zadaniu, pojechania do celu, zlikwidowania go, i powtorzyc : /

Odnośnik do komentarza
a dla mnie grafika jest zbyt sterylna. Moze sie podobac, ale tylko przez pierwsze godziny gry. Akcji po cichu nie ma jak robic, bo po oddania strzalu od razu ciebie zauważą, nie wazne jak dobrze sie ukryjesz. I pod końcem to sie już wogole nie chce grac. Calosc polega na odebrania zadaniu, pojechania do celu, zlikwidowania go, i powtorzyc : /

 

 

Grafika jest sterylna !!??? .Tak plastycznegoi ZYWEGO swiata jeszcze nie bylo w grach ,,\wiatr,rosliny,drzewa WSZYSTKO TO ZYJE!!!! TRAAWA!!!!WODA!!!no chyba ze grasz na tcr 16cali ^_^

Odnośnik do komentarza
a dla mnie grafika jest zbyt sterylna. Moze sie podobac, ale tylko przez pierwsze godziny gry. Akcji po cichu nie ma jak robic, bo po oddania strzalu od razu ciebie zauważą, nie wazne jak dobrze sie ukryjesz. I pod końcem to sie już wogole nie chce grac. Calosc polega na odebrania zadaniu, pojechania do celu, zlikwidowania go, i powtorzyc : /

 

Jeśli chcesz przejść FC 2 na cichacza to kup kamuflaż , pistolet z tłumikiem i snajperke na strzałki usypiające .

Sterylności nie komentuje ;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie o to chodzi, że dziur innych niż naturalne (input/output) nie mają! Szukałem i rzeczywiście - są "cali".

 

Trupy są równie bezpłciowe co te w F3 (choć tam przynajmniej można było je kawałkować, hehe).

 

I nie to, że to jakaś wielka wada gry - ot, poparcie kolegi posługującego się nieznanymi mu słowami. A FC2 wciąż czeka na swoją kolej, teraz go Prync wygryzł a na horyzoncie GoW2.... No, jakoś to o grze mówi, było nie było.

Odnośnik do komentarza
jak dla mnie to bardzo dobra, po ponad 20h gry w singlu mam 20% fabuły, ale za to już 108 walizek znalazłem i wszystkie poboczne misje w pierwszej prowincji zrobione

i nadal mi się nie nudzi, coś jest w tej afryce

Nie wiem jak tam wersja na Xa wyglada pod wzgledem poziomu trudnosci , ale jesli dobrze mi sie wydaje to wlasnie skonczyles wiekszosc side questow z pierwszego etapu gry.

 

Swoja droga , skonczylem to na PC . spodziewalem sie totalnego crapa , a okazalo sie , ze ta gra jest naprawde dobra. Wciaga , o dziwo wciaga i sam nie wiem czym.

 

Ps - u mnie na liczniku calosc z wszystkimi side questami pekla w 40h , przy czym mialem 120 diamentow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...