Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale FC2 zabiła głupota i bezmyślność ludzi z Ubisoft. Dwa największe błędy i bugi zniechęcające do dalszej zabawy to:

 

1) Durna sztuczna inteligencja przeciwników w samochodach. Podkreślam w samochodach, bo już poza pojazdem jest całkiem OK.

mianowicie debile w samochodach zawsze postępują w ten sam sposób czyli próbują podjechać jak najbliżej nas, staranować i wysiąść z pojazdu. Po dziesięciu razach aż rzygać się chce, monotonia i głupota. To w grach na PSXa były lepsze algorytmy postępowania przeciwników...

 

2) Nieszczęsne outposty i posterunki. Gdzie do cholery Ubisoft miało rozum(chyba zostawili w afryce) rozmieszczając je i nie dając nam możliwości ich definitywnego zdobycia?? :angry: Czy nie mogli zrobić tego w ten sam sposób jak jest z save-hous'ami gdzie raz zdobyty jest już później do końca nasz?

 

 

Ręce człowiekowi opadają poprostu, kupiłem ta grę z wielkimi nadziejami, pierwsze wrażenie po odpaleniu gry było piorunujące, a tu taka tragedia psująca tą free-roamingową grę niestety :(

 

 

To jest karygodne aby tak popsuć gameplay. Przytoczę specjalnie tutaj GTA San Andreas gdzie zdobywało się dzielnice i po zdobyciu wszystkich miało się je na zawsze. Gracz miał satysfakcje i nagrodę po zdobyciu każdego terenu.

 

 

Ufff trochę mnie poniosło z początku ^_^ , ale po spędzeniu z tym tytułem więcej czasu ochłonąłem już. GRA JEST MEGASTYCZNA pomimo tych bugów które jak w każdej grze da się pominąć i grać tak aby za bardzo nie dawały w kość grającemu. Nic tylko grać, już dawno nie miałem takiej wczuty przy grze jak w FC2.

 

Mimo wszystko dalej twierdze AI wroga w samochodach to porażka... :rolleyes:

Edytowane przez PESinter
Odnośnik do komentarza

Witajcie,

Jak wiecie Far Cry 2 jest bardzo zaawansowaną grą, często idą porównania - konsola vs PC. Postanowiłem to sprawdzić.

Włączyłem edytor map. W wersji na PC można ustawić nieograniczoną liczbę ładunków wybuchowych i samochodów, natomiast dla Xboxa liczba ta została odpowiednio zmieniejszona do ok. 40 i 10. Dzięki zastosowaniu małej sztuczki, udało mnie się wywołać efekt jaki towarzyszy wybuchowi 500 samochodów w wersji PC. Jak wiecie komputer dobrej klasy radzi sobie z tym bez problemu.

Oto film który nagrałem

 

http://pl.youtube.com/watch?v=bkLenKNMJ_A (patrzyłem na wybuch z boku bo inaczej konsola nawet by go nie wygenerowała)

 

Jakie skutki? Zwiecha konsoli, błędy systemu i przymusowe odczekanie 30 minut aż konsola ochłonie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
http://pl.youtube.com/watch?v=bkLenKNMJ_A (patrzyłem na wybuch z boku bo inaczej konsola nawet by go nie wygenerowała)

 

Jakie skutki? Zwiecha konsoli, błędy systemu i przymusowe odczekanie 30 minut aż konsola ochłonie.

Pozdrawiam

A teraz odpal FC2 na sprzęcie z 2005 r. i sprawdź czy będzie lepiej. Najlepiej w porównywalnej cenie Xboxa w 2005 r. Powodzenia ;)

Mimo to ciekawe, spróbuje na moim Xboxie coś takiego zrobić.

Odnośnik do komentarza

z 14% gry za mna. Bardzo mi mnie mi sie podoba i jak narazie nie wkradla sie monotonia otwartego terenu. Grafika jest piekna, az milo popatrzec na krajobrazy, kolyszaca sie trawke, czy mega ze(pipi)iste zmiany por dnia. Inteligencja ludzikow troche szwankuje, ale nie tragicznie. Szkoda, ze nie ma drapieżników. Bylby klimat jakby podczas nocnego skradania ze snejperka zaatakowal jakis lew czy cos

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest idiotyczna, powoli zaczyna mnie odrzucać. Wkurzają mnie te wszędobylskie murzyny z tymi posterunkami, którzy wiecznie do mnie strzelają. Irytuje mnie to że strzelam do gościa od minuty z 2 metrów a on nawet nie obrywa. Najgorsze są misje, gdzie napiera na mnie pół murzyńskiej wiochy, zabijając mnie 3 strzałami, chociaż do nich strzelam.

LIPA!

Odnośnik do komentarza
Czy tylko ja mam problem z save'ami w tej grze? Przez to nie jestem w stanie skończyć gry. Gdy daje load game gra zawiesza się przy odczytywaniu stanu gry-czasami nawet jak odczyta to zawiesza się przy loadingu mapy. Aktualnie mam save'y na karcie pamięci-może to jej wina? Miał ktoś coś takiego?

Przeczytaj ostatnie 3 strony tego tematu + forum ubisoftu. I pogódź się z odszukaniem saveu ktory działa i przejściu na jednym. Mnie się udało <_<

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest beznadziejna, choc poczatkowo wydawala mi sie calkiem fajna. Wszystko okazuje sie po przegraniu w nia paru godzinek. Nie wiem skad tak wysokie oceny dla tego tytulu, pewnie ze wzgledu na ladna grafike. Ukoncze tylko glowny watek i rzucam tego crapa na rzecz Dead Space.

 

Moglby ktos zdradzic przy ilu % konczy sie fabula? (nie liczac zadnych sidequestow)

Odnośnik do komentarza

Zawiodłem się na FC2, głównie z powodu monotonii, która tę grę zabija. Twórcy mieli naprawdę fajne pomysły, tym bardziej szkoda, że nie pokusili się spiąć tego wszystkiego jakimś żywszym wątkiem fabularnym. Brakuje mi także urozmaiceń podczas przemierzania sawann - poza zebrami i innym roślinożercami mogli dodać drapieżniki i jakieś mniejsze stworzonka: na przykład ptaki (mogłyby odlatywać podczas wystrzału). Tak żeby poczuć, że dżungla żyje. Pod względem technicznym jest fenomenalnie, ale to jednak za mało żeby zrobić wciągającą grę :/

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...