Skocz do zawartości

Rasizm na xbox live


Temper-Tantrum

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz podczas gry w coda4 spotkalem sie z niechecia rasowa . Czesto angole szydza z polakow , imigranci etc. czasem dzieciaki z ameryki . O dziwo wiekszosc to nowi gracze . Przed chwila mi sie przebralo , bo ekipa angoli w 3 osoby wystawila mi zla ocene ( o dziwo , bo to nie ja bluzgalem ... ) co robicie ? Zlozylem skarge , ktos sprawdzal czy to dziala ? Pojechalem tez po ocenach :(

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polacy też wyśmiewają inne narodowości. Zresztą lajw jest beznadziejny za dużo śmieci z niego korzysta.

 

tiaa. Znajdz mi polaka, który wyśmiewa innych. Nawet jesli kultura kogos nie jest bardzo wysoka ta przynajmniej my (polacy) tego nie robimy

 

lololollololol

ze 100 polskich Gamertagow moglbym tu podac.

widac, ze nie grales chyba jeszcze za duzo na Live... Polacy ni troche lepsi...

oczywiscie wy wszyscy lepsi nie jestescie...

 

hamburgery, angole

Właśnie: zwykle są to brytole albo amerykanie (po(pipi)e kraje).

nie skad... wy jestescie swieci, czysci i idealni...

Odnośnik do komentarza

Zdarza się, szczególnie mając w Gamertagu prowokujące PL :(

Natomiast za prawdziwy rasizm mógłbym uznać raczej sytuacje o jakiej pisał z2djtkose, tzn. wulgarne obrażenie kogoś z racji narodowości w sytuacji jeden na jeden.

Jeśli w grę gra grupa osób o tej samej narodowości i pojawi się ktoś z innego, najlepiej "egzotycznego" kraju, mogą pojawić się przekleństwa, wyśmiewanie, wynikające nie tyle z rasizmu, co z solidarności z grupą. I tak zdarzyło mi się usłyszeć co nieco od dwójki Holendrów, czy dostać kicka od gromady Amerykanów, ale nie spotkałem się nigdy z wrogością pojedynczej osoby, z grupy przypadkowo zebranych graczy.

Odnośnik do komentarza
Przede wszystkim mylisz rasizm z nacjonalizmem :(

No wlasnie sie Stary mylisz :D

 

Czyli według Ciebie Polak to rasa. Anglik to rasa. Obywatel Dżibuti to rasa. A ja myślałem że narodowość.

 

- rasizm «pogląd oparty na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej ras ludzkich, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość jednej rasy»

 

- nacjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»

 

Z rasizmem miałbyś do czynienia, gdyby Cię jechali ze względu na kolor skóry. A skoro jechali Cię za to, że jesteś Polakiem, to jest to nacjonalizm. Albo faszyzm, zależy jak jechali :]

 

EDIT: W Gearsy przegraliśmy grubo ponad setkę godzin i najbardziej skretyniali są Amerykanie - śpiewają, przeszkadzają, klepią głupoty. Jakoś z rzadka trafia się na ludzi z innych krajów, ale na pewno lepiej się gra z Włochami czy Hiszpanami.

Odnośnik do komentarza

Ja najwięcej chamstwa zaobserwowałam u Polaków. Z innych krajów rzadko coś takiego słyszałam, czasem Hamburgery i Angole, ale raczej rzadko.

Najprzyjemniejszym narodem są Włosi według mnie, bardzo wyluzowani, weseli i komunikatywni goście.

 

Najlepszym sposobem dyskusji jest dać wycisk w grze. Jak ktoś dostaje baty to nie jest mu wcale do śmiechu i wywyższania się :(

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

ja tam z Amerykanami lubie grac, nie raz smiali sie z mojego akcentu... zdarzaja sie debile... ale ogolnie czesto znajdzie sie wyluzowanych kolesi co mozna sobie pogadac i posmiac sie... z Polakami tez sie fajnie gra, ale ze znajomymi, bo Polacy to kozacy, ktorzy sa tak zakozaczeni, ze slowem sie nie odezwa, bo sa zbyt gburowaci, albo nie robia nic innego jak wyzywaja innych graczy, szczegolnie angielskowjezycznych... a jak sie gra ze znajomymi to zawsze jaja sa...

z francuzami nie lubie grac bo ich nie rozumiem i nie lubie francuzow, to samo z niemcami, a i smieszy mnie akcent anglikow, tak samo pewnie jak ich smieszy moj...

Odnośnik do komentarza
Polacy też wyśmiewają inne narodowości. Zresztą lajw jest beznadziejny za dużo śmieci z niego korzysta.

 

tiaa. Znajdz mi polaka, który wyśmiewa innych. Nawet jesli kultura kogos nie jest bardzo wysoka ta przynajmniej my (polacy) tego nie robimy

 

lololollololol

ze 100 polskich Gamertagow moglbym tu podac.

widac, ze nie grales chyba jeszcze za duzo na Live... Polacy ni troche lepsi...

oczywiscie wy wszyscy lepsi nie jestescie...

 

hamburgery, angole

Właśnie: zwykle są to brytole albo amerykanie (po(pipi)e kraje).

nie skad... wy jestescie swieci, czysci i idealni...

 

po wydźwięku Twojej wypowiedzi wnioskuję ,że wyzbyłeś się przynależności do polskiego narodu?

 

 

ale żeby nie było. Ja się jeszcze z przykładami rasizmu czy nacjonalizmu nie spotkałem. Ale najbardziej w(pipi)iają mnie dzieciaku który gadają do mikrofonu byle by gadać, a jak powiesz takiemu żeby się "shut up" to zaczyna się pluć ;f

Edytowane przez mord00k
Odnośnik do komentarza

taa, i te piosenki w wydaniu 13sto latków

 

Wampis, nie znam j. francuskiego, mam jakąs alergię bo jak te ich peplanie słyszę to mam ochotę im serię w potylicę zaserwować

włoskiego nie znam ale brzmi on na tyle sympatycznie (mortadeeelaaaaaa!!!!!!!) że z miejsca mają u mnie plusa

kiedyś dużo grałem z kanadyjczykami (bf2:mc) i to była najlepsza ekipa do gry i pogaduchy - ale to pewno dlatego że my tam same stare dziady byliśmy i najmłodszy miał 25 lat

 

edit:

za czasów Burnout 3 na x1 to non stop okłamywaliśmy ludzi z którymi graliśmy (była stała grupka 3-4 graczy z polski) na temat naszego kraju pochodzenia, a to że z Bułgarii albo Albanii jestesmy, i że kazdy ma małego klona Szwarcenegera w lodówce co to piwa otwiera i że białe misie to fajne samochody, ot lajcik

Odnośnik do komentarza

nie bałdzo...

 

a co do rasizmu jako rasizmu, to jest go od metra... nigga, negro, jew(tu bardziej antysemityzm), itd... slyszane z ust wszystkich bez wzgledu na nardowosc...

ogolnie na LIVE jest jak w internecie... jedynie banuje za robienia sobie zdjecia tylka do profilu.

 

Kanadyjczycy roksuja... tylko nie podoba im sie jak sie ich nazywa drwalami ;F

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Ja ogolnie sie niezbyt z tym spotykam, tyle czasami faktycznie zbierze sie grupa i wrzuca kazdemu kto z innego kraju :( Ale jakos strasznie z tego powodu nie cierpie, zreszta zazwyczaj ehadseta mam tylko jak gram z polakami, inaczej bez ,jak sie trafi jakies chore drace ryja dziecko ,to wyciszam i mam spokoj dalej.

Odnośnik do komentarza

Niestety jest to raczej normalne i nie da sie tego uniknąć, jak wiadomo internet(czyli i Live) jest królestwem anonimowości, a anonimowość sprzyja debilizmowi. Fakt, amerykanie przodują w tej "dziedzinie", ale może to dlatego, że na Live najczęściej się ich spotyka :D. Sam miałem dość niemiłą przygode z brytolem, który to groził mi, że zabije mnie jeśli przyjade do jego kraju zabrać jego pracę :(.

 

btw. Koso ma racje, chodzi wam o nacjonalizm, albo zwykły brak tolerancji(w końcu ktoś nie musi wyzywać was za to z jakiego kraju pochodzicie), rasizm miałby miejsce gdyby ktoś was wyzywał od białasów, czarnuchów, żółtków, itd.

Odnośnik do komentarza
Przede wszystkim mylisz rasizm z nacjonalizmem ;)

No wlasnie sie Stary mylisz :P

 

Czyli według Ciebie Polak to rasa. Anglik to rasa. Obywatel Dżibuti to rasa. A ja myślałem że narodowość.

 

- rasizm «pogląd oparty na przekonaniu o nierównej wartości biologicznej, społecznej i intelektualnej ras ludzkich, łączący się z wiarą we wrodzoną wyższość jednej rasy»

 

- nacjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»

 

Z rasizmem miałbyś do czynienia, gdyby Cię jechali ze względu na kolor skóry. A skoro jechali Cię za to, że jesteś Polakiem, to jest to nacjonalizm. Albo faszyzm, zależy jak jechali :]

 

EDIT: W Gearsy przegraliśmy grubo ponad setkę godzin i najbardziej skretyniali są Amerykanie - śpiewają, przeszkadzają, klepią głupoty. Jakoś z rzadka trafia się na ludzi z innych krajów, ale na pewno lepiej się gra z Włochami czy Hiszpanami.

 

 

Nacjonalizm bylby wtedy , gdyby mi niemcy spiewali dojczland , dojczland uber ales :( Na swiecie takie akcje sa klasyfikowane jako uprzedzenia rasowe albo dyskryminacja rasowa :D Chociaz to nie jest sedno sprawy . Mozewmy to nazwac chamstem , cokolwiek . Ja rozumiem jak ktos rzuca fakami , gdy go ubijam po raz 5 pod rzad . Chodzi mi o szydzenie z narodowosci ;)

Edytowane przez Temper-Tantrum
Odnośnik do komentarza

Oj historii, na Live było tyle, że ksiązke można napisać : ale najlepsza należy do 4 angoli, przeciwko którym graliśmy ( Gears of War ), i myśleli, że jesteśmy ruskami i wyzywali nas od komunistów--beka jak h... Innym razem trafiłem na anglika, który wyzywał mnie, od nierobów, i że zabieram prace anglikom--gdzie nigdy nie byłem w Anglii, no ale wiadomo o co chodzi, w sumie miał troche racji, ale nieważne. Ale najlepszy był młody hamburger, który jak się dowiedział, że jestemy Polakami, powtarzał cały czas jedno zdanie " Hi, Im from Poland, Im steal your car." wyzywał nas od złodziei samochodów, też beka. Ale spotykają się mega pozytywne aspekty jak : angole albo amerykanie, powtarzający, łamiąco "kur..a" i coraz częściej "na zdrówko" hehehe wkońu wpływ naszych.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Skąd się biorą te dzieci co drą japę całą rozgrywkę? Na takich jest opcja "wycisz" i po kłopocie.

Generalnie to nie ma co uogólniać która nacja jest najbardziej debilna. Amerykanie nam sie wydają najbardziej głupokowaci ponieważ po prostu jest ich najwięcej.

 

Ogólnie polecam w CoD 4 pograć 1 na 1 z Rosjaninem, Niemcem lub Anglikiem i niezle kopać im tyłki...na 90% przypadków i kilku przeklęństwach nie wytrzymują i uciekają :( Ależ jaka to satysfakcja :]

 

Natomiast jak tylko widzę grupkę z Francji od razu wychodzę, nie mogę znieść tego ich języka...

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nigdy mnie nie obrażono na live (mimo "wyzywającego" POL w tagu). Często rozmawiam z graczami zagranicznymi, zwykle rozmowa jest uprzejma. Wystarczy wiedzieć, jak odpowiadać. Znając większość z was, wasze reakcje to:

 

"F**k you, b***h your mother is a s**t and your father roams her a** like an animal!!"

 

-pewnie wasze odpowiedzi są sporo dłuższe, więc co się dziwić jak inni reagują na obecność polaków.

Edytowane przez lookash
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...