Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

A ja spytam tylko tak z czystej ciekawości. Co jest świetnego w tym ustawianiu ikonek krzywo na chama w folderach bez autorozmieszczania, żeby z tego powodu rezygnować ze świetnego systemu na rzecz starego?

Odnośnik do komentarza

W katalogach tak trzymam pliki i foldery :

 

10322434.th.jpg

 

Czyli porzadek raczej jest, na gorze filmy do obejrzenia a na dole obejrzane. niby mozna miec je w katalogach ale wole tak.

 

To stwórz sobie dwa foldery "obejrzane" i "nieobejrzane" by po obejrzeniu filmu przerzucać go z jednego folderu do drugiego. Na to samo wyjdzie i będziesz miał W7. Jeśli mi powiesz, że nie chcesz mieć dwóch kliknięć więcej do filmu to wybierz opcję drugą, czyli folder "obejrzane" i reszta filmów w katalogu głównym. Po obejrzeniu filmu wrzucasz jego folder do "obejrzane" i już.

 

No naprawdę, masz problemy ;].

Odnośnik do komentarza

No niby mozna ale mi chodzi tez o to ze np mam katalog z muza i chce sobie kilka interesujacych mnie kawalkow gdzies zgrac i z np. 30 widocznych na ekranie wybrac 10 ktore zgram. Wygodniej jest przesunac je na dol niz stworzyc katalog do ktorego wrzucalbym wybrane kawalki, pozniej go otwierac, kopiowac muze i wracac sie zeby katalog skasowac. A tak w XP moge przesunac kawalki na dol, objechac myszka, CTRL+C i gotowe. Tu chodzi o wygode uzytkowania i nie ukrywam przyzwyczajenia. No i nowe Windowsy maja ochydne ikony folderow i bardzo nieczytelne i brzydko wygladajace nazwy plikow. Szkoda bo na W7 mi zalezy.

Odnośnik do komentarza

Eee co ma odswiezanie panelu LCD do wyraznosci?O ile sie orientuje jeszcze w CRT samo odswiezanie mialo wyrazny wplyw nie tyle na wyglad co komfort pracy (migotanie).U mnie na LCD mam 60 jak ty i jest ok.System zreszta tez nie pozwala na zmiane wiec chyba cos w tym jest.

 

Racja większość LCD pracuje w 60hz stricte i nic ponad to! Jak ktos ma problem z jakością obrazu to jedynie kwestia źle dobranej rozdzielczości! tzn takiej która nie jest obsługiwana natywnie...

Odnośnik do komentarza

Właśnie zainstalowałem sobie Windows 7 Enterprise (trail 90 dniowy ze strony M$) i oto co zauważyłem się na PIERWSZY rzut oka:

 

- szybsze uruchamianie się win 7 od win xp to bajka

- ładny interface :-)

- programy działają (firefox, tlen, steam/cs:s)

- sam zainstalował sterowniki do sieciówki, karty dźwiękowej i graficznej

 

Już mam też pierwszy problem! Otóż chciałem sobie przekopiować archiwum i kontakty z tlenu z katalogu, który mam utworzony pod xp do tego w win7, ale kiedy próbuję otworzyć c:/users/user/application data/ wyskakuje mi błąd "odmowa dostępu" (pod win7). Cudowałem z uprawnieniami administratora, właścicielem folderu, udostępnianiem i nic nie mogę ruszyć ;-(

 

Testy dopiero zaczynam, będę tu wpisywał moje przemyślenia ;-)

Odnośnik do komentarza

Właśnie zainstalowałem sobie Windows 7 Enterprise (trail 90 dniowy ze strony M$) i oto co zauważyłem się na PIERWSZY rzut oka:

 

- szybsze uruchamianie się win 7 od win xp to bajka

- ładny interface :-)

- programy działają (firefox, tlen, steam/cs:s)

- sam zainstalował sterowniki do sieciówki, karty dźwiękowej i graficznej

 

Już mam też pierwszy problem! Otóż chciałem sobie przekopiować archiwum i kontakty z tlenu z katalogu, który mam utworzony pod xp do tego w win7, ale kiedy próbuję otworzyć c:/users/user/application data/ wyskakuje mi błąd "odmowa dostępu" (pod win7). Cudowałem z uprawnieniami administratora, właścicielem folderu, udostępnianiem i nic nie mogę ruszyć ;-(

 

Testy dopiero zaczynam, będę tu wpisywał moje przemyślenia ;-)

 

- szybsze uruchamianie jest - klikam ikonke FF i po 3s jest zaladowany juz, na XP sie czekalem z 10-15s, podobnie z AQQ - klikam i pochwili jest. Zobaczymy czy po miesiacu nadal tak bedzie. Z reszta po zalogowaniu 5s i nic wiecej sie nie wczytuje a te same programy w autostarcie co na XP i gotowy system do pracy. Bootuje sie dluzej ale widocznie sporo musi wczytac wczesniej bo troche wazy ;)

- pozmieniali wszystko, nawet gdy wezme klasyczny to musze przerobic pasek START, tam gdzie w XP byl pulpit, IE, WMP (kto wymysil ikonke przejscia na pulpit po prawej stronie?) ja rowniez eksploratora Windows bo te ksiazki zamiast folderow z XP, wielgachne IKONY, mi sie nie podobaja to.

- to jest wielki plus, podpinam po chwili juz gotowy, wczesniej musialem dodac drukarke, znalesc HP, model i dopiero do drukowana sie nadawala ale sterownikow do Hornetu nie znalazl ;)

 

Ogolnie nie czuje roznicy wiekszej XP -> 7 - dziala szybko (jak naraze ;), sam sobie instaluje sterowniki do nowych urzadzen, nie ma z nim problemow poza zmienionym paskiem start,itp co pisalem wyzej. W dodatku troche przebajerzony - dali automatyczna defragmentacje, indeksowanie plikow,itp to wszystko zwlania nas gdy na chwile odejdziemy na komputer. Ale ogolne wrazenia spoko.

Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli uruchamianie się samego windowsa. Mam kolejny problem :-(

W CS:S pod win7 coś się psuje z dźwiękiem (zainstalowałem najnowsze stery ze strony producenta). Najprawdopodobniej win7 forsuje przestrzenny dźwięk, przez co ja w słuchawkach słyszę tylko niektóre dźwięki. Pod XP działało dobrze...

 

Następną bajką jest "podgląd na żywo" w miniaturkach. Działa to bardzo losowo (zazwyczaj jest to ostatni obraz przed minimalizacją).

- WMP 12 nie odtwarza napisów w formacie txt! Trzeba instalować zewnętrzne kodeki.

Odnośnik do komentarza

 

ale kiedy próbuję otworzyć c:/users/user/application data/ wyskakuje mi błąd "odmowa dostępu" (pod win7). Cudowałem z uprawnieniami administratora, właścicielem folderu, udostępnianiem i nic nie mogę ruszyć ;-(

 

 

 

Dla mnie to idiotyzm. Wlasciciel komputera nie moze przegladac folderu document and settings. Maly tip: ustawienia tlena sa przechowywane w innym folderze wiec musisz poszukac ale i tak wkur wia mnie, ze administrator nie ma dostepu. No ja pier dole.

Odnośnik do komentarza

A jaką masz wersję?

Z tlenem problem był taki, że domyślnie pliki profilu były w tym folderze, który wspominałem. Szybkie odinstalowanie i podczas nowej instalacji wybrałem inny katalog przechowywania plików. Niemniej jednak coś tu nie gra.

 

Edit:

Cóż, człowiek uczy się całe życie. Problem z dźwiękiem w CS:S wynikał z... luźnej wtyczki słuchawek! Mam rozgałęźnik na głośniki i słuchawki i słuchawki nie były dociśnięte.

Viva la debila ;D

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...