Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

zakładam że cała ta zabawa z przegrywaniem windowsów wynika z tego że chcesz zachować zainstalowane programy i inne rzeczy.

mimo to może jednak warto zainstalować całość na  nowo, troche dłużej to będzie trwało ale przynajmniej windowsy będą ci szybciej chodzić gdy będą zainstalowane na świeżo

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ja mam tkai problem, że nie mogę skopiować plików na dysk C. Mam Win8.1, ikonka Windowsa przy dysku, i nie wiem, ale pewnie chodzi coś z prawami administratora. Tyle, tylko, że mam jedno konto główne i to ja jestem (pipi)ym administratorem, więc po co te zabezpieczenia?

blad.jpg

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zaś problemy, juz nie powiem który raz do jasnej ciasnej...

 

Nowy laptop MSI, piracki Win7(moge kupic, ale sensu nie widze wiekszego, bo ten jest aktualny z latkami i sprawdzony).  Wszystko pieknie smiga, wiec mowie instaluje Wieska. Wiesiek kupiony ze steam'a za grosze i juz zainstalowany. Odpalam i gram sobie gram..   az tu nagle jep "blue screen" i reset komputerka. Wyskoczylo okienko i mialem juz robic printa, ale sie nie wyrobilem, takze nic nie powiem wiecej o tym problemie. Bo co? Bo stara gra? Katastrofa... 

 

 

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie
BCCode: 1000009f
BCP1: 0000000000000004
BCP2: 0000000000000258
BCP3: FFFFFA8006A17040
BCP4: FFFFF800048453D0
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1
 
Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Mevek, jak masz kartę NVidia, to pobierz GeForce Experience, on Ci pobierze najnowsze stery, w przypadku radeonów jest chyba programik Raptor.

Na liście gier stimowych, kliknij prawym na wieśka, wybierz właściwości, przejdź do trzeciej zakładki "pliki lokalne" i wybierz "sprawdź spójność plików gry.

Być może masz też źle zainstalowaną bibliotekę Visual C++, wejdź tutaj:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher Enhanced Edition\vcredist (lub podobnie:) i zainstaluj ten plik.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Nie wiedzialem gdzie zapytac,to pytam tu. Moze ktos polecic jakis program do odzyskiwania danych z dysku? Mam dysk zewnetrzny i windows nagle mam z nim problemy(twierdzi,ze musze zrobic format) wiec potrzebuje wyciagnac dane z tego dysku zeby pozniej zrobic format.

Odnośnik do komentarza

Nie wiedzialem gdzie zapytac,to pytam tu. Moze ktos polecic jakis program do odzyskiwania danych z dysku? Mam dysk zewnetrzny i windows nagle mam z nim problemy(twierdzi,ze musze zrobic format) wiec potrzebuje wyciagnac dane z tego dysku zeby pozniej zrobic format.

 

Na tym cd masz fajne programy do odzyskiwania danych: http://www.hirensbootcd.org/download/

Odnośnik do komentarza

Mevek, jak masz kartę NVidia, to pobierz GeForce Experience, on Ci pobierze najnowsze stery, w przypadku radeonów jest chyba programik Raptor.

Na liście gier stimowych, kliknij prawym na wieśka, wybierz właściwości, przejdź do trzeciej zakładki "pliki lokalne" i wybierz "sprawdź spójność plików gry.

Być może masz też źle zainstalowaną bibliotekę Visual C++, wejdź tutaj:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Witcher Enhanced Edition\vcredist (lub podobnie:) i zainstaluj ten plik.

Gra nie jest wspietana przez invidie exp. Nie ma jej na liscie. Mam tez wersje z gog.com o jest to samo. Sprobuje zainstalowac sterowniki z oficjalnej strony laptopa. Moze te z plyty sa stare. :(
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, znajoma dostała po znajomości laptopa Lenovo G50-30 (celeron n2830 i 4 GB RAM-u) z zainstalowanym Windowsem 8.1. Dała mi go żebym ogarnął jakoś kwestie programów itp., ale po włączeniu kompa ten muli gorzej niż moja 7-letnia stacjonarka. Z tego co widzę po liście programów i tym co jest na dysku komp nie był w ogóle używany od dnia zakupu, co jeszcze bardziej mnie zastanawia w kontekście tego porażającego mulenia systemu. Na pulpicie jest napierdzielone mnóstwo ikonek firmowych aplikacji Lenovo, więc pewnie w tle działa tego od groma, ale generalnie cały system pracuje po prostu tragicznie, nie działają skróty z klawiszami funkcyjnymi itd. Mam więc dwa wyjścia:
1) Doradzicie mi co i jak z tym gó.wnem (W8) zrobić żeby to po ludzku działało i spróbuję powalczyć
2) Komp nie ma w zasadzie gwarancji - więc można by tam wrzucić siódemkę. Czy jeśli chciałbym to zrobić, to czy zwykły format partycji systemowej wystarczy (oprócz niej jest tam jeszcze ta firmowa partycja Lenovo) żeby wgrać na nią Win 7, czy są jakieś kruczki w ustawieniach biosu itp. o których trzeba pamiętać?
Obsypię plusikami!

Odnośnik do komentarza

AVG PC TuneUp - wiem, czasem się trafia na reklamy tego i od razu się myśli "co za gów.no". Jednak ten program zajął pierwsze miejsce w jakimś tam teście Komputer Świat.

Program kasuje śmieci w rejestrze i Windowsie.

Użyj też darmowego CCLeaner i odkurzacza, a teraz wszystkie lenowskie śmiecie wykasuj w Panelu Sterowania.

Ósemkę pewnie ma oryginalną, a Ty byś jej zainstalował piracką siódemkę, pozbawiając ją szansy na darmowe uaktualnienie do 10-tki. Powinieneś tam mieć na pasku zadań "uzyskaj system Windows 10". Aha i we właściwościach paska zadań/nawigacja, wybierz "po zalogowaniu przejdź do pulpitu, zamiast menu start". Mała rzecz, a cieszy:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie, tam jest system w wersji OEM z tym właśnie syfem.

A że komp chodzi wolno, to nie zawsze wina śmieci w Windowsie. Może np. dysk się przegrzewa (sprawdź temperaturę, czymś takim CrystalDiskInfo6_3).

U mnie w starym lapku, po 30 minutach od uruchomienia, miał jakieś 70 stopni, jeszcze trochę, to by się zagotował.

Liczę, że jednak naprawisz jej tego lapka i dostaniesz tego buziaka w policzek :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wreszcie uporałem się z tym badziewiem. :obama:  Najwięcej mulił przez śmieci od Lenovo i chyba fabrycznie wrzuconego antywirusa Arcabit. Po wywaleniu IE i zastąpieniu go Firefoxem z Adblokiem śmiga całkiem całkiem. Dżizas, dobrze że ja mam na swoim kompie siódemkę - ta ósemka to jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Ten kto wpadł na takie poronione zmiany z interfejsem powinien dostać solidnego kopa w zad. Grzybiarz, dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...