Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

A czy można zrobić tak, że przywrócę z partyji recovery "czysty" system Win8 bez tego całego bloatware'u? Tak żeby samemu poinstalować na goły system sterowniki i wszystkie programy?

 

Zainstaluj sobie poprostu sam czysty win8. Cd key do win8 jest zapisany w biosie i automatycznie wykrywany. Nie powinno być problemu o ile lenovo nie dało jakiegoś wyjątkowo oemowego keya.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dzisiaj w usłudze windows update W7 pojawiła się dziwna aktualizacja,

http://i.stack.imgur.com/XvvF0.png

 

bjVCmVVbwAJnnSTTFJHuYcBgrkGuVSfCngPMpnMjedyAfVyOURpFIuFdabkIIrfbaekRsnDMFEPFDRaycO
 
Rozmiar pobieranego pliku: 4,3 MB
 
Aby ta aktualizacja została uwzględniona, może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.
 
Typ aktualizacji: Ważna
 
qQMphgyOoFUxFLfNprOUQpHS
Edytowane przez pic3k
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

KOMPUTER MI SIĘ ZEPSUŁ.

Dzisiaj musiałem coś sprawdzić w pliku wordowskim, a że używam darmowego AbiWorda, to odpalam plik i cały tekst roz(pipi)elowany.

Tak byc nie powinno, patrzę, że mam starą wersję, no to pobieram nową. I tu pytanie, czy odinstalować starą, dałem "tak" i błąd.

Ręcznie usunąłem folder, ale został plik vcredist, czyli mircosoft visual c++ 2008.

Lipa taka, że po resecie, nie mogę odpalić kilku programów i co dziwne, to akurat Combofixa, ani Odkurzacz, ani AVG PC Tuneup, ani nawet msconfig. Widzę, że owe programy odpalane są w procesach, ale nigdzie ich nie ma.

Zainstalować nowych programów też nie mogę. Co robić? Gdzie popełniłem błąd? Może to nie wina tego Microsoft Visual, a po prostu jakiś wirus? G-Data niby skanuje.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Nie mogę odpalić programów raczej do naprawy: msconfig, czy combofix, instalator advanced system care (myślałem że to znajdzie jakieś błędy), avg pctune up. Nie wiem, dzisiaj mam ciężki dzień i nie chce mi się teraz bawić z tym windowsem, a skoro nowy direct x ma działać tylko na 10tce :/ no nie wiem.

ps. open offica nie mogę zainstalować.

Odnośnik do komentarza

No i dupa, instaluje świeżego windowsa. Tylko pierw skopiuje te pliki z pendrajwa, ktoś wie dlaczego transfer w portach usb wynosi po kilka KB?

Porty się spier.doliły? Jestem tak wkurzony, że chyba kupię kąsole w biedronce.

 

Dużo małych plików + wolny pendrive. Norma.

Odnośnik do komentarza

No ja nie mam takich problemow bo uzywam komputera z glowa a patrzac po twoich opisach co ty tam sobie tworzysz to domyslam sie jak wyglada u ciebie obsluga komputera i stad ta drama.

No już tak nie pier.dol tą swoją głową, bo jak pisałem odinstalowałem program i pojawił się problem z microsoft visual 2008. Na 100% też masz to zainstalowane, więc problem może i Ci się przydarzy, czego zresztą Ci życzę :lapka:

A i tak 3 lata siedzę na jednym Windowsie, więc format się przyda.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

:dafuq: :dafuq: :dafuq:

pytanie od noobka, własnie widze, że komp dostał ostrego dałna, system leży na dysku ssd 60gb tylko, dziś odpalam kompa i niespodzianka, działa jak (pipi) bo na dysku jest nagle 1,5 gb wolnego i dysk zmula. planuję zrobić formata w końcu przez święta i postawić od nowa windę, jak to jest z licencją windowsa? mam aktualnie win 10, zrobie formata na 2 dyskach do zera i będę chciał postawić winde, rozumiem że nie będzie chciał żadnych cd-kayów i innych guwien, tylko ogarnie po moim koncie z licencją że miałem orginalną winde?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

po krotkiej przygodzie z linuxem wrocilem do siodemki, ale mam problem z napisami w filmach. pobralem jak zawsze klite mega codec pack z media player classic i napisy w jednych filmach dzialaja, a w innych nie. wczesniej wszystko dzialalo bez problemow, teraz cos jest nie tak

 

ktos tak mial?

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Starsza Pani z sąsiedztwa zadzwoniła do mnie, że ma problem z komputerem. Mam zbyt miękkie serduszko, żeby odmówić pomocy, ale przez obecną sytuację wolę uniknąc przesiadywania u niej, więc chciałbym szybko odebrać lapka, zrobić go na kolanie w aucie i oddać. Co tu się odjaniepawliło?

 

rj9au14p685g.jpg

Odnośnik do komentarza

Na ekran nie, jeśli już to grafika - matryca wyświetla częściowo obraz, bardzo wątpię, żeby uszkodziła się w taki sposób, by wyświetlać jedynie pewne obszary. Grafika ewidentnie się gryzie z czymś, pytanie tylko czy sprzętowo czy programowo. Spróbuj odpalić lapka w trybie awaryjnym (wyłącz komputer trzymając wciśnięty Shift, w opcjach naprawy wybierz Rozruch zaawansowany czy coś takiego i na ekranie wyboru daj Tryb awaryjny) - jeśli bez sterowników wszystko będzie si to użyj DDU do odinstalowania i postawienia ich na świeżo.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie, na miłość boską... jak zmienia się język gier w XGP dla Windowsa? Wszystko ściąga mi po polsku i o ile czasem są to tylko napisy to dubbing w RAGE 2 rodem z kreskówki lub kina familijnego to jest jakiś ku,rwa dramat w tym antyludzkim państwie.

Odnośnik do komentarza

chyba musisz zmienic region tak samo jak na komsoli czyli ustawienia > czas i język (możliwe że będziesz musiał zainstalować grę jeszcze raz)

 

niestety mikrosoft chyba nie ogarnia ze ktos moze nie chciec grac ze skopanym dublażem i posługuje się więcej niż 1 językiem

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.