Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

W nawiązaniu do levelów potworów na Inferno, to nikt z nas nie miał do końca racji.

 

Bashiok

"All monsters in Inferno will be 61, which is probably sufficient, but we're leaving it open if we need to tweak some higher."

http://forums.battle...29#278290383229

 

Poza tym, niedługo - jeszcze przed startem bety - ma ruszyć oficjalna strona i forum. (tylko dla userów bn 2.0)

 

whatever, dawać no tego Diabła już!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Diablo to bezsensowna siekanina, która starcza na jakiś tydzień grania. Nie wiem kto czeka na tą grę ale ja na pewno nie. Gdybym miał 15 lat to może zainteresowałbym się tym tytułem. Nie kręci mnie kupowanie wirtualnej zbroi za ciężką prawdziwą kasę. Rozgrywka jest schematyczna do bólu i szybko zaczyna męczyć zamiast bawić. Nie zrozumcie mnie źle. Diablo to świetna seria ale brakuje jej głębi. Fenomen Diablo polegał na przeniesieniu formuły hack & slash z tekturowych plansz do świata wirtualnego i na tym opierała się cała jego magia. Od poprzedniej części minęło jednak ponad 10 lat i oczekiwania graczy się zmieniły. Przy The Elder Scrolls czy Wiedzminie nowy Diablo wypada słabo. Sam się dziwie, że ten gatunek gier ma się jeszcze dobrze.

Edytowane przez rkBrain
  • Minusik 5
Odnośnik do komentarza

A WoW nie jest bez sensu w takim układzie ? Albo Dungeon Siege ? Albo nawet i Serious Sam ? Każda rozgrywka zaczyna być schematyczna, już mi nawet nie każ takich rzeczy tłumaczyć. Zbroi kupować nikt nie nakazuje i D3 wcale jakimś prekursorem w tym nie jest. Wiele form z gier planszowych zostało "przeniesionych" na wirtualny model. Ja przykładowo z innej beczki moge stwierdzić że Dungeons&Dragons w jakiejkolwiek wirtualnej formie jest bezsensowny i służy tylko nabijaniu kasy, bo nie przemawia do mnie koncepcja "zobrazowania" tego, co czytam z książki z jakąś kampanią do papierowego rpg'a. Tylko jakie ma to znaczenie skoro do ludzi to zwyczajnie trafia ? Widocznie istnieje jakiś target którym sie to podoba i ich to jara (tak samo jak istnieją ludzie którym szczerze nie odpowiada TES i Wiedźmin)

Mnie osobiście wszelakie MMO nie przekonują ale w takiego GW2 czy Diablo 3 ze szczerej chęci zagram :)

Odnośnik do komentarza

Porównywanie Diablo do TES i Wiedźmina ma się moim zdaniem tak jak porównywanie STARa, Kombi i Ferrari. Każdy z nich to samochód, ale target i cel mają zupełnie inny. Ciekawe kiedy to ludzie zrozumieją.

 

I tak jak masz pełne prawo do niewyczekiwania na jakieś gry, które nie trafiają w Twój gust tak chociaż trzymaj porównania na pewnym poziomie podobieństwa :)

 

Z argumentem, że nie masz 15 lat, by się jarać Diablo 3 to najgłupsza rzecz jaką mogłeś powiedzieć. Po pierwsze to nie powinieneś wtedy prawdopodobnie grać w ową grę bo to pewnie będzie PEGI 18, no ale być może działa tu moc zakazanego owocu i niewiedza rodziców. Dalej, od kiedy to gry danego typu sa dla ludzi w określonym wieku? Mario Kart dla dzieci 4-8, potem The Sims dla 9-13, 14-16 jakieś Need for Speed? A po roku 18. w co może biedak grać? Battlefield i GTA? Kiedy powinien przestać? Mając lat 25, bo gry to zabawka dla małych dzieci? Nigga, please....

 

 

BTW: skoro Cię nie interesuje gra, to czemu się udzielać w temacie jej poświęconym? :)

Ja bym się musiał udzielać na milionach for w Internecie gdyż nie interesuję się pilarkami BOSHa, lakierami do paznokci, produkcją jaj w proszku etc i kolejnych setkach topiców o grach na tym forum.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale... każda gra jest schematyczna. To przecież tylko program wykonujący określone zadania. Ja wiem, tak, są gry lepsze i gorsze, ale Diablo stoi po tej pierwszej stronie. Ty nawet nie dostrzegasz 90% tej gry sprowadzając ją do zabijania potworków. Ale to twoja sprawa. Chociaż nie ma co się czarować, że w rzeczywistej rzeczywistości to jest program uzależniający od siebie użytkowników w sposób perfekcyjny (projektowanie gier i wykorzystywanie odpowiednio zbalansowanej mechaniki wysiłek-nagroda się kłania). Nie ma co się czarować, każda gra jest właśnie tym. A Diablo jest w tym najlepsze. ;)

 

A jak szukasz w grach czegoś "więcej", to jesteś skazany na może jedną grę na rok, albo znalezienie sobie innego hobby.

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście wszelakie MMO nie przekonują ale w takiego GW2 czy Diablo 3 ze szczerej chęci zagram :)

heh a to teraz gry z co-op na 4 osoby to sa mmo? :> jak nisko ten gatunek upadl :D

 

kolega akurat mial racje z tym co powiedzial o hack and slash(bo seria diablo zawsze byla h&s i zaliczanie jej do rpg to pusty joke) i tez troche mnie dziwi to jak niewiele d3 ma oferowac gdy sie spojrzy na stare gw 1 nawet (kazdy element gw>d3 i niestety taka jest prawda) a co dopiero z gw2.

kupic napewno kupie bo czasem tez potrzebna jest taka plytka bezmozga zabawa przemawiajaca do tych nizszych instynktow.

Odnośnik do komentarza

Dobra, nie łap mnie za słówka - Za to ty porównujesz GW1 do Diablo o ! Kwestia podejścia po prostu :D

A co do D3 - nazywanie jej bezmyślną siekaniną jest w sumie nietrafionym żartem - nie sądze by walki na PVP były bezmyślne i nie wymagały jakiejś taktyki (kurde - zwykły coop nie będzie siekaniną jeżeli wyskoczą wymagający przeciwnicy - przecież to już obrabiało sie w D2).

Odnośnik do komentarza
Gdybym miał 15 lat to może zainteresowałbym się tym tytułem. Nie kręci mnie kupowanie wirtualnej zbroi za ciężką prawdziwą kasę.
Panie dorosły dla Pana informacji podam, że już w czasach Diablo II istnial rynek w postaci d2jsp w którym kupowało i sprzedawało się przedmioty za forum gold - walutę, którą następnie (podobnie jak bitcoiny) można było zamienić na żywą gotówkę. Jedni handlowali tylko tym co znaleźli a za zdobyte wirtualne pieniądze kupowali inne przedmioty natomiast inni kupowali fg na serwisach aukcyjnych.

Dlaczego ludzie mają tak wąskie horyzonty? Wystarczy, że ktoś na reddita wrzucił komiks wyśmiewający idee domów aukcyjnych a już wszyscy są przeciwni przy czym zachowują się jakby ostatnią dekadę przesiedzieli pod kamieniem, bo cała idea nie jest wcale nowa i bynajmniej nie zmieni ona samej rozgrywki.

Zawsze tak bylo, że bogatszy był faworyzowany - kupujesz gierkę na konsolę w wersji ltd. i dostajesz szybszy dostęp do super broni albo wszyscy mają handicapa, bo Ty przez np. 8h zbierasz 2x więcej xp (ot taka nagroda za zaplacenie za limitkę 300 zamiast 200 pln)

 

Przy The Elder Scrolls czy Wiedzminie nowy Diablo wypada słabo. Sam się dziwie, że ten gatunek gier ma się jeszcze dobrze.
Przy Gran Turismo 5 jeszcze słabiej - widzialeś jakie tam są auta? A tutaj pierdoła musi chodzić o własnych siłach.

Jak chcesz porównywać to porównuj gatunkowo - z Torchlight, z Dungeon Siege a nie z piaskownicowym rpg i rpg dla dorosłych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jak nie mam maila ani nic to sie nie zalapalem na bete?

od 1999 na bnet w diablo i nie zaprosili... w (pipi)e ich mam w takim razie :(

 

ogladam stream i jestem zalamany.

te diablo stracilo klimat.

Co za debil wymyslil checkpointy w Diablo ?

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Żeby się załapać na bete, trzeba założyć konto na batte.net i wysłać im specyfikacje swojego komputera, poprzez specjalny program (system check). Potem trzeba mieć dużo szczęścia. Oglądam filmiki z bety i normalnie aż mnie trzęsie! Chcę w to zagrać! Nie wiem jak wy, ale ja biorę witch doctor'a! Najgorsze jest to, że klient to ściągnięcia jest, tylko trzeba mieć aktywne konto beta testera, tak więc czekamy na cracka/zaproszenie do testów (jasne...). Z tego co widziałem, to pojawiają się health potions i jakieś grzyby do leczenia, oprócz tego "kulki z życiem" to natychmiastowego użycia. Więcej nacisku położyli na stronę fabularną, są postacie, które nam towarzyszą i gadają na temat zadań. Ładnie to wygląda, ale widać, że chcą aby mógł zagrać każdy i do mass effect trochę brakuje ;-)

Odnośnik do komentarza

Dla waszej informacji beta która w tej chwili trwa jest dla pracowników i ich rodzin, więc nie dziwcie się brakiem inwajtów. Następna ruszy beta US, więc też się wtedy ich nie spodziewajcie, dopiero później będzie EU i wtedy możecie zacząć stękać że się nie dostaliście.

Stona: nie, załapać się można mając konto na bn i aktualizując swój profil betatestera, ale ta beta będzie bardzo limitowana, nawet szpic z 12letnim stażem się pewnie nie dostanie, a co dopiero my malutcy.

Odnośnik do komentarza

dostana sie goscie o zarabiali na bnet bo maja zarejestrowane po 100 kluczy ;)

po streamie odeszla mnie ochota na ta gre.

gosc ma 9 lvl wpada na grupe 20 potworów z czego 13 zabija 1 ciosem ( dostaje oczywiscie za ten wyczyn bonusy do expa ) itp

zycie mu nie spada praktycznie, nie ma staminy wiec biega bez konca, checkpointy doslownie co 2-3 minuty. ta gra jest taka casualowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...