Skocz do zawartości

Dead or Alive 5



Rekomendowane odpowiedzi

Gram od wczoraj i mam mieszane uczucia. DOA zawsze było moją ulubioną serią, jednak w przypadku piątej części mam za dużo "ale". Grafika jest niezła, ale odbiór psuje przewaga industrialnych aren w stosunku do tych które są "wtopione" w krajobraz a to do tej pory zawsze była mocna strona DOA na tle konkurencyjnych bijatyk. Do tego w tej części bardzo słabo wyglądają znikające scianki, czy elementy na fizyce, które powinny w płynny sposób robić się półprzezroczyste a tutaj co chwila obiekty wyjeżdżające poza kamerę, znikają co wygląda jakby kawałek levelu się odczytywał/doczytywał na naszych oczach. Kolory sprawiają też wrażenie zbyt wypranych i moze to tylko moje odczucie ale cały czas mam wrażenie jakbym grał z jakimś "ziarnistym" filtrem na ekranie. Postacie wyglądają mniej plastikowo, ale nie wiem co TN pochrzaniło w kodzie, ze teraz dwie stojące blisko siebie postacie przez siebie przenikają - to normalne ze podczas walki kończyny czasem przechodzą przez siebie ale zawsze było to ledwo widoczne, a teraz trudno nie zauważyć jak noga jednej postaci przechodzi centralnie przez udo drugiej. Nie podoba mi się też że sekwencje przed i po walce chodzą, na oko w 30 fps'ach i nie ma replay'ów po zakończeniu rundy(przynajmniej po ostatniej powinnny być) O fabule nie ma co się rozpisywać bo właściwie jej nie ma - wolałbym już standardowy story mode jak do tej pory, zamiast trybu który udaje że ma coś do powiedzenia. Brak customizacji postaci jest o tyle na plus, że nie ma obawy ze online bedziemy walczyć z potworkami jak w Tekkenie czy SC, ale wybór kostiumów nie powala i jest sporym krokiem w tył w stosunku do takiego DOA2:Ultimate. Ogólnie gra mi się dobrze, to wciąż kawał dobrego mordobicia ze świetnym systemem, ale czegoś mi brakuje, może to jakiś "specjalny składnik" którego brakuje w grze po odejściu Itagakiego...sam nie wiem. Aha, no i chyba nie ma żadnej wejściówki jak poczeka sie chwilę na title screenie, a w poprzednich częściach często przed zabraniem się za grę, lubiłem popatrzeć jak postacie okładają się przy dźwiękach Aerosmith. To takie małe pierdoły, ale zebrane do kupy, nie pozwalają mi się wczuć w DOA tak jak kiedyś. Aż chyba dzisiaj wyciągnę z szafy Xboxa, odpalę DOA3, DOA2U i zobaczę czy faktycznie z "piątką" coś jest nie tak , czy to ja się zestarzałem ;)

Odnośnik do komentarza

Legendary jest od ciuchów specjalnych tzn dla postaci Lisa , Christie , Tina , tzn Tiną trzeba ukończyć arcade bez kontynuacji na Legend , Christie tak samo a lisą w Survival , a jeśli chodzi o te normalne ciuchy to na przyklad zaczynasz arcade Kasumi grają od Rookie i za kazdym razem zwiekszasz o jeden poziom trudnosci po ukończeniu Arcade

Edytowane przez nie versal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kuzwa, zdolalem przejsc Time Attack i Arcade na Legend bez kontynuacji, ale Survival mnie miazdzy, nawet na Hard :(

Juz 2 razy wygralem 39 walk, by w 40 (ostatniej) przegrac.cztredziesci pare walk

 

Szkoda, ze grajac online jest takie male zroznicowanie postaci. Nie walczylem jeszcze z Sara ani Tina :verymad: , bo wiekszosc ninjasami napierdziela.

Zaczalem tez robic command training i Akira mnie zatrzymal. Kurde, przeciez wyprowadzanie niektorych z jego kombinacji to kosmos...

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Kuzwa, zdolalem przejsc Time Attack i Arcade na Legend bez kontynuacji, ale Survival mnie miazdzy, nawet na Hard :(

Juz 2 razy wygralem 39 walk, by w 40 (ostatniej) przegrac.

 

Szkoda, ze grajac online jest takie male zroznicowanie postaci. Nie walczylem jeszcze z Sara ani Tina :verymad: , bo wiekszosc ninjasami napierdziela.

Zaczalem tez robic command training i Akira mnie zatrzymal. Kurde, przeciez wyprowadzanie niektorych z jego kombinacji to kosmos...

 

Możemy zmierzyć się w weekend :) Ninjasami rzadko gram :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.