Skocz do zawartości

Dead or Alive 5



Rekomendowane odpowiedzi

Po tych kilkunastu godzinach jakie spędziłem z grą, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że gra jest świetna, i długo przy niej zapewne przysiąde.

Choć kilku elementów mi w niej brakuje, do których przyzwyczaiły mnie poprzednie odslony tej serii, a o których wspominał wcześniej jeden z kolegów...

 

Osobiście dłubie po trochu przy każdej opcji, i zapoznaje się z grą w szerszym zakresie, i też wziełem się za command treining (na razie przelazłem Kasumi), i przypominam sobie rózne rzeczy...

 

Ja też jak znajde czas z miłą chęcią skożystam z lobby jako chłopiec do bicia:P...

Odnośnik do komentarza

wy mi lepiej powiedzcie gdzie mozna kupic ta gre bo od tygodnia biegam po wszystkich sklepach w krakowie i nikt o doa 5 nie slyszal :/ nie rozumiem tego. Chce wydac kase i nikt nie daje mi na to szansy. ludzie nie chca zarabiac czy co? to samo bylo z batmanem aa. gra chyba na polkach sklepowych ukazala sie po roku wraz z edycja goty. no comment.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ja gram na Dualu 2 po przejsciowce ;)

Ja bym bral na X, bo oczywiscie po necie na ps3 nie da sie grac, haha :)

Zamawiaj i gramy, przyda mi sie sparring partner z polszy :)

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

wy mi lepiej powiedzcie gdzie mozna kupic ta gre bo od tygodnia biegam po wszystkich sklepach w krakowie i nikt o doa 5 nie slyszal :confused: nie rozumiem tego. Chce wydac kase i nikt nie daje mi na to szansy. ludzie nie chca zarabiac czy co? to samo bylo z batmanem aa. gra chyba na polkach sklepowych ukazala sie po roku wraz z edycja goty. no comment.

 

A ja myślałem, że z dostaniem pewnych gier w tym kraju to jest tylko problem na konsolach Nintendo - myliłem się:)...

 

A tak na serio olej lokalne sklepy, i kup sobie choćby na allegro (może ktoś z Krakowa sprzedaje DOA 5), szybciej zapewne znajdziesz/dostaniesz, i kupisz w onlinem niż lokalnie...

Odnośnik do komentarza

No niestety to prawda.Gra nie ma polskiego dystrybutora i w zwiazku z tym w sklepach typu Empik, Jowisz oraz Idiociarnia jej nie uswiadczymy :confused:

Mam pytanie do tych co graja. Sa przechwyty (reversale)? Jak sie je wykonuje? Tak samo jak w DoA 4 tj X + odpowiedni kierunek?

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Command Training ukonczony wszystki postaciami (oprocz Alphy, jeszcze nie odkrylem). Jest umiarkowanie trudno, z wyjatkiem Akiry i Hyabusy. Pierwszy ma cholernie malo czasu na wyprowadzanie kombinacji, drugi mase zakreconych rzutow, ktorych wyprowadzenie przyprawia o bol kciuka.

Bawi sie ktos jeszcze w command training oprocz mnie?

Odnośnik do komentarza

Z tymi "rare swimsuits" dla Lisy, Christie i Tiny naprawdę mogliby coś zrobić, bo już kilkanaście razy próbowałem przejść time attack i arcade na poziomie Legend, ale nawet tanie taktyki Hayabusą (odskok+teleport) nie gwarantują sukcesu, w dodatku takie granie daje zero satysfakcji. Pamiętam że w DOA2U wystarczyło spędzić ok 3h w Survivalu, odblokować pełną listę itemów które wypadają z przeciwników i wszystkie kostiumy w grze były odblokowane. Rozumiem że te kostiumy są warte większego wysiłku, ale c'mon to już jest lekka przesada:/

Odnośnik do komentarza

Przejscie Time Attack czy Arcade na Legend nie jest takie trudne. Musisz tylko dosc dobrze znac wsoja postac i naduzywac jej "ladowanego" ciosu. U Christie jest to np. tyl+p+k, po paru razach dasz rade i zdobedziesz stroje dla Christie i Tiny.

Gorzej jest z Survivalem. Fuksem pokonlaem 50 przeciwnikow na Hard, ale Champion ze 100 mnie rozlozyl (doszedelm bodajze do 54). Najgorsze jest to, ze stopien zaawansowania przeciwnikow rosnie i o ile na poczatku leje sie ich przyjemnie, tak pozniej zaczynaja nagle robic przecwyty i pakowac comba zzerajaca pol paska energii. Ale trzeba probowac :)

Odnośnik do komentarza

No trzeba, trzeba - jest o co walczyć. Najbardziej właśnie zależy mi na stroju dla Lisy, bo w DOA5 postanowiłem przestawić się z ninjasów na normalne postacie i przydałby mi się dla niej kostium, który będzie skutecznie rozpraszał ludzi online, dopóki nie nauczę się nią porządnie grać :P

Odnośnik do komentarza

Pojawil sie patch oznaczony numerkiem 1.02. Z nowosci jakie do tej pory wylapali gracze

 

 

 

  • Better netcode stability.
  • Voice language setting now saves in the save file.
  • No more 1 round ranked matches.
  • Connection bar shows in non lobby matches.
  • Side Step glitch has been fixed.
  • People no longer enter the wrong lobby.
  • Slowdown from throwdown is gone.
  • AI has been adjusted to react slower on higher difficulties
  • Fixed glitch where the game freezes from backing out of a search.
  • Fixed bug where skipping a command then clearing would halt progress during Lisa’s and Tina’s command training.
  • Power Blow settings carry over when resetting position in training mode.
  • Titles can now be removed at the Mission title set screen with the △ button.
  • Changed the hit reaction to certain attacks when hitting a downed opponent. (Mila Infinite)
  • Improved the game screen freezing after the start of a match when playing Versus, Arcade or Training mode with challenges on. (May still occur depending on the connection environment)
  • When accepting a challenge during the final stage of arcade mode, then returning to offline play after the match, the final stage no longer repeats without a mode clear, nor does the game freeze.
  • Your opponent’s cursor is no longer displayed in the menu after a rank match, simple match, or challenge match.
  • Your opponent’s connection speed is now displayed on the character select menu next to their account name. 5 good ⇔ 1 bad
  • During a match, your opponent’s connection speed is now displayed next their opponent name.
  • Opponent’s account name and connection speed are now displayed next to the challenge icon.
  • Lobby match search results now are sorted in order of connection speed.
  • During an online match, input delay and laggy character movement due your connection with the opponent is less likely to occur. (Still may occur depending on the connection status between players)
  • Skill info and move lists during online versus are now set to always off.

Patched Character Changes

  • Mila's 2P only connects twice then causes quick recovery. Infinite Fixed.
  • Tina's 2P+G changed from +5 to ±0 and doesn't link together while opponent is grounded. Infinite Fixed.
  • Ayane's 66KK4 is now +1

Not Patched Game Changes

  • Story mode has all of its information and tips reference the default control style regardless of the player's controller layout.
  • The player can set a function to only one button making it impossible to set, for example, Hold to two buttons.

Not Patched Character Changes

  • Jann Lee's 6F+K doesn't break critical state when at the end of critical threshold, and 9K after 6F+K initiates critical stun does not count towards critical stun damage

 

Nic nie wiadomo jeszcze o zmianach w Survival :)

Edytowane przez Ken Marinaris
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaka postać dla noobka będzie w miarę ok? Póki co zupełnie nie ogarniam reversali, bo każdy ma inaczej. Niektórzy przechwyty na nogi robią z przodem, niektórzy z tyłem. Strasznie to skomplikowane.

 

Brad Wong zapowiada się genialnie, ale póki co stopień jego skomplikowania mnie przerasta. Do tego gra jest strasznie nieprzystępna dla nowych. Wchodzę w command training, wklepuję komendy, a tam nagle pojawia się jakaś czarna strzałka, albo kropka, albo zrób cios z jakiejś pozycji, gdzie nie jest nawet powiedziane jak do niej wejść, albo zrób tech rolla, albo hi reversala. Nie mam pojęcia co to znaczy i trzeba później szukać gdzieś w internetach. Mogłoby to zostać lepiej rozwiązane.

 

Poza tym gra się miodnie, bo ciosy są w miarę realne, postacie nie latają jak piłka plażowa (tekken), na arenach dużo się dzieje i ogólnie fajno.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Command Training ukonczony wszystki postaciami (oprocz Alphy, jeszcze nie odkrylem). Jest umiarkowanie trudno, z wyjatkiem Akiry i Hyabusy. Pierwszy ma cholernie malo czasu na wyprowadzanie kombinacji, drugi mase zakreconych rzutow, ktorych wyprowadzenie przyprawia o bol kciuka.

Bawi sie ktos jeszcze w command training oprocz mnie?

Oczywiście, bardzo mi sie podoba CT. Dzisiaj po długiej przerwie na RE6 wbiłem Ryu, którego kiedyś zostawiłem bo łapanie na 3 i kręcenie gałką nie było takie proste :D Brakuje mi już tylko Alphy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No wreszcie, po miesiacu i trzech tygodniach, wpadla platyna. Dosc trudna, trzeba przyznac (dzieki za pomoc mashter).

W tym czasie Tecmo dodalo troche nowych ciuszkow do PSNu (szkoda tylko, ze zabrali te kolekcjonerki i dali je wszystkim w dobrej cenie) i poprawilo gre online (nawet na slabym polaczenieu gra sie OK).

Kto nie gral i lubi bijatyki, powinien dac grze szanse. Jak dla mnie 8/10, choc za bijatykami srednio przepadam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...