Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

@Suavek: Gratuluję świetnej kolekcji. Jeśli chodzi o megateny to masz prawie wszystko co było możliwe do kupienia w zrozumiałym języku.

@Ping: Fajnie by było zobaczyć co tam gości na twoich półkach. Bo po niektórych tytułach widać, że lubisz "egzotyczne" pozycje^^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

"ZOMG ping!!111one naucz się czytać ze zrozumieniem temat nazywa się kolekcje gier a nie zdjęcia pojedynczych gier!!11one zaprawdę imponująca kolekcja!11one minus ci się należy!1111oneoneonejedenjeden"

 

<trollface>

;)

 

 

A tak na poważnie, to także chętnie zobaczyłbym aktualną całość Twej kolekcji. Szczególnie japońszczyznę. ;>

 

Sam już pojedynczych zdjęć robić nie będę, ale do kolekcji SRW z poprzedniego mojego posta dołączył Super Robot Wars GC. Co prawda konsoli (do tego japońskiej - hello nintendo region lock...) nie posiadam, ale dowiedziałem się o w pełni działającym emulatorze, w związku z czym udałem się na eBay i nadrobiłem brak, w którego nie sądziłem będzie mi dane w ogóle zagrać.

 

PS. Japońscy sprzedawcy z eBay'a mnie za każdym razem zaskakują. Pozytywnie. Co nie kupię gry "używanej", to za każdym razem po odebraniu przesyłki się zastanawiam, czy mi przypadkiem nówki nie przysłali. Na wszystkie dotychczasowe zakupy miałem chyba tylko jedną sytuację, kiedy to pudełko gry PS2 było nieco wyrobione, ale to wszystko. Zawsze wsio czyste, bez rys, z kompletem instrukcji, papierów i innych bzdetów - nierzadko nawet w folii niefabrycznej. Polaczki powinni brać z takich przykład, a nie że potem kupuje człowiek grę w stanie "bardzo dobrym", która w rzeczywistości wygląda niczym wykorzystana jako podstawka do piwa.

 

EDIT:

@Paliodor

Teoretycznie jest jeszcze Devil Survivor Overclocked po angielsku, ale tego nie widzę sensu kupować. Dodatkowe zakończenia/dzień mnie nie pociąga, a w dodatku 3DSa prędko nie zakupię przez tego chorego region locka.

 

Potem dojdą też P4 Arena, której nie kupię przez brak current-gena, a następnie P4G, przez brak Vity. Jakoś mnie te nowe konsole nie porywają, nawet handheldy. Cały czas powtarzam, że PS3 kupię dopiero, jak wyjdzie jakiś konkretny megaten/persona na nią, nie wcześniej.

 

I tak mam jeszcze do skończenia Personę 2 i Devil Survivor 2... Jakoś się zabrać nie mogę.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Steryd

Nah, hentai na konsoli nie przejdzie. Z visual novelek, które miały hentai odpowiedniki na PC usuwa się brzydkie sceny, ale i tak niektóre tytuły są warte zagrania,

 

@Suavek

Powolutku ogarniam półeczki bo masę rzeczy mam pochowaną po kartonach i wolnych chwilach rozkładam to po swojemu. Stosowną fotkę wkleję we właściwym czasie, na pierwszy ogień pójdą chyba maszynki Sony bo tam (do czasów X360) pod tym względem było najlepiej :).

Co do dbania o płyty - 100% prawdy. Dlatego już jakiś czas temu odpuściłem sobie zakupy wersji europejskich na rzecz japończyków, przynajmniej wiem, że będą w dobrym stanie. Sklepy z używkami, w których na wielu grach widnieje informacja, że płyta jest porysowana, zaskakują czymś co na allegro określa się jako stan bardzo dobry, a śladów po polerce brak. Flejtuchów u nas pod dostatkiem, szkoda, że nie pozostaliśmy w epoce cartridge'a krzemowanego - trudno było zniszczyć :).

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gundamy są nawet cztery :). Jak najbardziej był to celowy zakup. Zazwyczaj są to średniaki/tytuły nastawione na netplay (teraz już wymarły), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pyknąć w singlu. Co do ulubieńców trudno się zdecydować - na pewno będą to gry muzyczne (Beatmania, Amplitude, Frequency, Rez już mniej bo jest na current geny w odświeżonej wersji) i symulatory pociągów (Train Simulator Real). Do tego olbrzymim sentymentem darzę Dark Chronicles/Dark Cloud 2 (stąd dwie sztuki w kolekcji), no i znane chyba tylko na skośnym lądzie Tengai Makyou, ostatnio nawet kupiłem sobie trzy części serii na PC Engine - planuję dorwać wszystkie tytuły z uniwersum. Generalnie wielu crapów tam nie ma, bardziej średniaki/hity.

Odnośnik do komentarza

Gundamy są nawet cztery :). Jak najbardziej był to celowy zakup. Zazwyczaj są to średniaki/tytuły nastawione na netplay (teraz już wymarły), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pyknąć w singlu. Co do ulubieńców trudno się zdecydować - na pewno będą to gry muzyczne (Beatmania, Amplitude, Frequency, Rez już mniej bo jest na current geny w odświeżonej wersji) i symulatory pociągów (Train Simulator Real). Do tego olbrzymim sentymentem darzę Dark Chronicles/Dark Cloud 2 (stąd dwie sztuki w kolekcji), no i znane chyba tylko na skośnym lądzie Tengai Makyou, ostatnio nawet kupiłem sobie trzy części serii na PC Engine - planuję dorwać wszystkie tytuły z uniwersum. Generalnie wielu crapów tam nie ma, bardziej średniaki/hity.

Rzeczywiście wyczaiłem dwa kolejne, jedną związaną z pierwszym Mobile Suit Gundam i drugą z Zetą Gundam.

No generalnie to gundam gry nie są jakimiś mega hiciorami ale jak ktoś lubi te uniwersum bądź mecha gry to z pewnością gra mu sie dobrze i przymyka oko na niedociągnięcia. Sam to wiem po sobie, bo zagrywam sie mocno w SD Gundam Gen Wars na PS2, który imo jest tak na 8/10 ;)

A te symulatory pociągów to z tego co kojarzę dość popularny typ gier, często w Ohayo Nippon w PSX Extreme wspominali o tym.

To mówisz, że zbierasz też tytuły na PC Engine, masz może jakieś dzieła Kojimy jak Snatcher bądź Metal Gear? Te Tengai Makyou nie kojarzę ale po sprawdzeniu w sieci muszę przyznać, że nie prezentuje się źle. A i klimacik po screenach też emanuje całkiem fajny.

Sam też mam na oku parę pozycji w krzaczkach, bo i tak wersji ang nie będzie, a pograć posiłkując się poradnikiem z gamefaq bądź YT zawsze można.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Ten gundumb po lewej od G Gen Neo to Project Pegasus, czy jakoś tak? Bo pozostałe dwa to wczesna seria VS, jeśli się nie mylę, a z tej za naprawdę niedoceniony poza granicami Jap. uważam Rengou vs Zaft 2 Plus. Teraz na PS3 wydają także

(+ pierdyliard DLC...). Naprawdę świetna "bijatyka/strzelanka", zarówno w singlu, jak i multi (ciekawy system drużynowy, zróżnicowane mechy). Szkoda, że ceny importów astronomiczne.

 

Niemniej jednak też się zgodzę, że zdecydowana większość gundumbowych gier to mocno przeciętne nawalanki. Za wyjątek zaliczę właśnie te nowe VS oraz te większe tytuły G Generation.

 

PS. BMX XXX...? Really...? ;>

Odnośnik do komentarza

@Paliodor

 

Train Simy to niszówki, przez co osiągają chore ceny na serwisach aukcyjnych - nie są wydawane dużym nakładem. Jeśli chodzi o PCE, to póki co tylko Tengai Makyou i przypadkowo kupione Garou Densetsu 2, ale powoli dojrzewam do zakupu sprzętu więc i gier będzie więcej.

 

@Suavek

 

Gundama Extreme VS miałem na chwilę na półce, jednak nawet nie miałem okazji rozfoliować - importowałem dla koleżki z Arabii Saudyjskiej. Z tego co słyszałem, to był zadowolony, z relacji jakie mogę przeczytać na sieci też wychodzi na to, że hit. Fajnie, bo Another Century Episode R mnie na przykład nie zachwycił.

Podtytuł Gundama po lewej od SDka to Meguriai Sora.

 

A co do BMX XXX - zawsze miałem słabość do wszelkich gier typu THPS, Dave Mirra, Mat Hoffman, gdzie kręciło się długie combosy. Niestety z perspektywy czasu gra jest strasznym potworkiem ;).

 

@Musiol

 

Bardzo prawdopodobne, że gra jest od Ciebie - kupiłem ją na tym forum właśnie.

Odnośnik do komentarza

No to życzę powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu tytułów na PC Engine. Sprzęt ten to troszkę większa egzotyka w naszych rejonach świata ale myślę, że ukryte perełki z pewnością jakieś ma.

Co się tyczy tego Gundam vs Extreme to sam się przymierzam pomału do zakupu. Troszkę o tym tytule poczytałem i oglądałem gameplay'e na YT i muszę przyznać, że prezentuje się obiecująco. A sami fani gundam/mecha gier bardzo sobie ją chwalą.Fakt, ceny są dość wykręcone na Ebay ale z takimi tytułami jest tak,że jak je nie kupisz w miarę szybko to potem już cena będzie zaporowa, widzę to po aukcjach ale też i samych sklepach typu Yes/Play Asia bądź CD Japan. Kto wie może na urlop uda się wyczaić jakąś w miarę tanią sztukę.

Zastanawiam się też nad tym nieszczęsnym Another Century Episode R, cena na Ebay jest całkiem całkiem, a fakt, że z serii jest tam Macross i Zeta Gundam powodują, że ciągle rozważam zakup, choć wiem, że szału może nie być.Szkoda, że nie dali żadnego demka by można było sobie osobiście sprawdzić tytuł.

Ogólnie troszkę tych gier z mechami jest, choć jakiegoś szału nie ma.Myślę, że za jakiś czas też zamieszczę zdjęcia zbiorów. Troszkę tytułów doszło, choć lista "must buy" jest jeszcze całkiem spora.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetne zbiory, widzę kilkanaście tytułów, które sam bym chciał mieć, głównie z serii SMT i Super Robot Wars ^_^

A już kolekcja z GOG to istna machina czasu ale w bardzo dobrym/najlepszym wydaniu.

Jakieś plany na najbliższą przyszłość jeśli chodzi o kolejne tytuły, które bardzo chciałbyś zobaczyć na półce?

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Planów żadnych szczególnych już nie mam, nie licząc nowości. Jedyne "pudełka" jakie będę chciał na pewno to megateny i może nowe SRW (zależy od cen i konsol). Na PS2 mam już co chciałem, a i tak konsola w szufladzie od prawie roku leży. Napęd zdechł, jestem od dysku twardego uzależniony, a na tym nie pogram we wszystko (np. Valkyrie Profile 2 już raczej nie skończę). Tymczasem jeśli chodzi o PC, to w zależności od tytułów przerzucam się na cyfrową dystrybucję. Pozycje takie jak nowy Deus Ex, Starcraft 2 czy Wiedźmin jak najbardziej chcę mieć na półce, ale jakieś popierdółki czy starocie to już raczej Steam i gog.com w miarę możliwości. Co za dużo, to niezdrowo, a potem leży tego na półce dziesiątki, z czego 3/4 nawet nieruszone, bądź nieodpakowane.

 

Teraz jeśli już to czekam tylko na dodatek do StarCraft 2 i nowego G Generation. Co do tego drugiego, to będę musiał się zastanowić, gdyż cena odstrasza jednak. Poza tym to warto by się wreszcie zastanowić nad nową konsolą, ale nawet po tylu latach jakoś mnie nie ciągnie do PS3. Pewnie skończy się na imporcie 3DS razem z angielską wersją SMT4.

 

A poza tym to spontan i na co najdzie mnie ochota. Np. za jakimś klasycznym Harvest Moon się ostatnio rozglądałem dla rozluźnienia. Steam Summer Sale pewnie na dniach, to portfel mocno ucierpi...

Odnośnik do komentarza

Z tą cyfrową dystrybucją to mam podobnie, jeszcze nie tak dawno tylko nieliczne gry kupowałem w ten sposób. Ale jednak atrakcyjne ceny, do tego cała otoczka związana ze Steam/GoG i brak pomału miejsca na gry w pudełkach spowodował zmianę mojej opinii. Jedynie jakieś wyjątkowe pozycje typu właśnie DE bądź Shogun kupuję/kupię w wersji pudełkowej.

A na tego G Gen Over World to też się czaję tylko właśnie ta cena, gdyby chociaż dolar spadł do tych 3zł, tjaa marzenia. No i do tego ten Summer Sale też spowoduje pewnie spore pustki w portfelu...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...