Skocz do zawartości

Inteligentna krytyka pod adresem Zg(RED.)ów


Plx

Rekomendowane odpowiedzi

co do wywiadu Kosa z extrime, to nie wiem o co wam chodzi ale nic złego on wielce nie mówił i jakiegoś niskiego poziomu nie prezentował, ten drugi "ziom dupek" nakręcł się i chciał chyba też kosa wkręcić.

Naprawdę mając w rękach te jedenaście chyba lat temu pierwszy extrim, a teraz trzymając engarde to mam to samo odczucie: "fajnie, że jest i mam nadzieję, że będzie się rozwijał".

 

Krytyka jak najbardziej zasłużona mam Engarde, jeszcze nie przeczytałem ale przeglądałem i mają rację co do grafik tła sam to też bez ich pomocy zauważyłem;) tło na stronie w niektórych wypadkach może być ale czasami następuje takie zmienianie barw i jasności, że utrudnia to czytanie. Najgorszym przykładem jest dla mnie recka pro evo 2009 gdzie za tło służy widok stadionu, próba przeczytania doprowadza do oczopląsów.

Odnośnik do komentarza

Ej, spoko ale cały czas wychodzicie z założenia, że COFAMY SIĘ W CZASIE I JEST TERAZ 1997 ROK. No więc NIE. Mamy końcówkę 2008. Jeśli to nie jest jakiś ZIN, to za te 10pln wymagam choćby w miarę profesjonalnego podejścia do sprawy. To, że Koso[?] [nie wiem , nie chce mi się filmu oglądać ;p ] nawiązał do 1 nr PE nie znaczy, że przez ten pryzmat należy oceniać nowe czasopismo. Nowe konsole czy tam tv też oceniacie przez pryzmat atari2600 czy Rubinów?

 

Odnośnik do komentarza
Co mam miec niby wspólnego Kmiocie ?? Pismo mi sie spodobało i nie podoba mi się jak jakiś burak rzuca gnojem , całkiem bez podstaw.

no cóz, sa rożne gusta i zawsze sie znajdzie osoba ktorej sie cos tam sposoba, nawet taczka gnoju :P ale to nie znaczy ze podstaw nie ma , moze ich nie widzisz bo sie nie znasz, moze sie zafascynowales i masz gdzies to ze musisz sie wysiliac zeby przeczytac teksty na dziwnych tłach, ale nawet jesli tobie sie to podoba to nei zmienia faktu ze jest to zrobione kompletnie nieprofesjonalnie z masą błedów i to ogormnych niedopuszczalnych błedów... a najwiekszym było to ze ktoś to wpuścił do drukarni O_o

 

 

i te wszystkie slowa krytyki sa po to zeby tworcy wiedzili co poprawiac, bo jesli 2 nr bedzie pdoobny to gazeta bedzie sie nadawac do zaorania <_<

 

 

 

EDIT

ARGHH dopiero teraz zobaczylem ze to temat o krytyce zgradów a nie o nowej gazecie O_O

 

wydaje mi sie ze ejdnak lepiej to bylo przerzucic do tamtego bo jednak glownym tematem krytyki jest gazeta a nie koso :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
To, że Koso[?] [nie wiem , nie chce mi się filmu oglądać ;p ] nawiązał do 1 nr PE nie znaczy, że przez ten pryzmat należy oceniać nowe czasopismo. Nowe konsole czy tam tv też oceniacie przez pryzmat atari2600 czy Rubinów?

 

ja oceniam;) jak by wyszła nowa konsola to byś nie patrzył na nia dziwnie jakby miała możliwość zx spectrum? Właśnie dlatego, że czasy się zmieniły nie powinno się wydawać pisemka co wygląda jakby grało w "powót do przyszłości". Myślę, że powodem wyglądu trochę zinowskiego i jeszcze (zaznaczam jeszcze) jest brak odpowednich środków na jakieś programy graficzne, które przeniosą engarde w XXI lub juz chyba się powinno mówić XXII wiek.

Odnośnik do komentarza

Dobra w nocy mi sie nie chcialo, ale teraz skomentuje. Jaro troche za bardzo sie nakreciles z tego co widze ;) Kmiot Ci zarzucil, ze dlatego tak sie zachowujesz bo masz cos wspolnego z Engarde - ja mam troche wspolnego, a jednak z Kosem sie zgadzam - oprawa graficzna w pierwszym numerze nie zagrala i jest do poprawy o czym mowie od samego poczatku. Kazdy kto choc troszke zna Kosa, wie tez ze nie powinien tego co z Kroogerem mowil brac w 100% na powaznie, ba, tak jak napisal ktos wczesniej Koso dal kilka wskazowek. Przyznam tylko, ze faktycznie podawanie czyjegos nazwiska i jechanie po nim w wywiadzie bylo nie fair, no ale coz - zdarza sie. Ogolnie to nie ma o co sie napinac IMO ;)

Odnośnik do komentarza

Ło Jezu, jakie tu się rzeczy dzieją !!!11

 

Na wstępie powiem, że Koso prawdopodobnie starał się grać po prostu w tej samej tonacji, ale nie koniecznie tę samą melodię - jeżeli wiecie o co chodzi. Ludzie z WP to straszne prostaki, chlejusy i margines społeczeństwa, czego dowodem było ich zachowanie na XFD '08 i potwierdzająto swoim żałosnym serwisem.

 

Tak czytałem Wasze wypowiedzi, kiedy filmik się jeszcze ładował, i zastanawiałem się, o co chodzi z tą recenzją Red Alert i artykułem o EA...TO, co zobaczyłem, zmroziło mnie o_O Na początku myślałem, ze ta recka to reklama gry, a artykuł o EA to już kompletny fail :/

 

Widać było, że to chłop z WP postanowił dokopać nowemu pism i że chciał wykorzystać do tego Kosa. No cóż, ten się wstrzymywał, jak mógł.

 

A w ogóle jaro, wolność słowa mamy :potter:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, nie wiem czemu wypowiedź Marcina Cię tak oburzyła. ;o Nie szykował tej wypowiedzi przez cały dzień i noc żeby wypaść zaj.ebiście. Moim zdaniem też nie uraził nowego czasopisma. Trzeba po prostu zaakceptować to, że zawsze każdy będzie miał jakieś 'ale'. Lepiej wytykać błędy na początku, wtedy można jeszcze coś zmienić. W wypadku Koso, który siedzi w tej branży trochę, myślę, że ocena jest jak najbardziej ok. I porównanie, że tak kiedyś wyglądało PE, no qwa, co w tym złego ?!

 

Jaro, zaparz meliskę albo załóż bloga i tam wypisuj takie bzdury. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza

 

Żenujący pokaz poziomu Kosa.

 

Po pierwsze PSX Extreme jest moim zdaniem najlepszym czasopismem o grach w Polsce.

Engarde jest słabe - nie da się zaprzeczyć, jak ktoś korzysta z internetu nie musi tego wogóle kupować.

Ale pytam, po jaką cholerę robić tak żenujący materiał jak ten z PGA? Żeby pomóc ludziom dojrzeć, że Koso jest cool, a Engarde nie jest? Czy czytelnicy (Wasi i nie Wasi) to bezmózgi i sami do tego nie dojdą?

 

Koso - recenzje robisz super i bardzo je lubiłam do tej pory czytać, ale człowiekiem jesteś ograniczonym jak udowodniłeś. Wstydź się.

Odnośnik do komentarza
To, że Koso[?] [nie wiem , nie chce mi się filmu oglądać ;p ] nawiązał do 1 nr PE nie znaczy, że przez ten pryzmat należy oceniać nowe czasopismo. Nowe konsole czy tam tv też oceniacie przez pryzmat atari2600 czy Rubinów?

 

ja oceniam;) jak by wyszła nowa konsola to byś nie patrzył na nia dziwnie jakby miała możliwość zx spectrum? Właśnie dlatego, że czasy się zmieniły nie powinno się wydawać pisemka co wygląda jakby grało w "powót do przyszłości". Myślę, że powodem wyglądu trochę zinowskiego i jeszcze (zaznaczam jeszcze) jest brak odpowednich środków na jakieś programy graficzne, które przeniosą engarde w XXI lub juz chyba się powinno mówić XXII wiek.

 

Widzę że czytanie ze zrozumieniem to jednak problem w naszym narodzie ;)

Chodziło mi właśnie o to, że skoro pismo wychodzi teraz, a wygląda jak sprzed lat to jest to ewidentny fail.

Odnośnik do komentarza
Koso - recenzje robisz super i bardzo je lubiłam do tej pory czytać, ale człowiekiem jesteś ograniczonym jak udowodniłeś. Wstydź się.

 

Sorry, ale jedynymi osobami ograniczonymi są te, które oceniają człowieka na podstawie jednej wypowiedzi. Staram się znaleźć coś za co naprawdę można by tu obrzucić błotem Marcina. I co ? Nic nie znalazłam. Prędzej Pana-z-mikrofonem mogłabym się uczepić. ; ]

 

Odnośnik do komentarza
Koso - recenzje robisz super i bardzo je lubiłam do tej pory czytać, ale człowiekiem jesteś ograniczonym jak udowodniłeś. Wstydź się.

 

Sorry, ale jedynymi osobami ograniczonymi są te, które oceniają człowieka na podstawie jednej wypowiedzi. Staram się znaleźć coś za co naprawdę można by tu obrzucić błotem Marcina. I co ? Nic nie znalazłam. Prędzej Pana-z-mikrofonem mogłabym się uczepić. ; ]

 

no dokladnie, przeciez od razu widac ze to Krooger Kosa nakrecil ;)

Odnośnik do komentarza
To, że Koso[?] [nie wiem , nie chce mi się filmu oglądać ;p ] nawiązał do 1 nr PE nie znaczy, że przez ten pryzmat należy oceniać nowe czasopismo. Nowe konsole czy tam tv też oceniacie przez pryzmat atari2600 czy Rubinów?

 

ja oceniam;) jak by wyszła nowa konsola to byś nie patrzył na nia dziwnie jakby miała możliwość zx spectrum? Właśnie dlatego, że czasy się zmieniły nie powinno się wydawać pisemka co wygląda jakby grało w "powót do przyszłości". Myślę, że powodem wyglądu trochę zinowskiego i jeszcze (zaznaczam jeszcze) jest brak odpowednich środków na jakieś programy graficzne, które przeniosą engarde w XXI lub juz chyba się powinno mówić XXII wiek.

 

Widzę że czytanie ze zrozumieniem to jednak problem w naszym narodzie ;)

Chodziło mi właśnie o to, że skoro pismo wychodzi teraz, a wygląda jak sprzed lat to jest to ewidentny fail.

 

w sumie to po kolejnym przeczytaniu doszedłem do tego co chciałeś przekazać no i się zgadzam:) przeczytałem ze zrozumieniem.

 

 

Odnośnik do komentarza

filmik obejrzałem po przeczytaniu tego tematu, nie wiem w czym komu koso zawinil, osobiscie nie krytykował pisma sam powiedzial ze "bardzo mu sie podoba" za to tej łysy yełop w niebieskiej szmacie powinine nauczyc sie mówic do mikrofonu, prezentuje sobą poziom polskiego rapera, ktory nagle poczul sie gwiazdą <_<

 

 

no i osobiscie stwierdzam po 7 latach czytania PE ze majac juz dostep do sieci, gazeta konsolowa nie jest juz nikomu potrzebna, tym bardziej trzy. ale pisma musza powstawac bo ktos je sklada w calosc, potem sprzedaje i tak zarabia na zycie, polaczenie hobby i pracy.

Odnośnik do komentarza
filmik obejrzałem po przeczytaniu tego tematu, nie wiem w czym komu koso zawinil, osobiscie nie krytykował pisma sam powiedzial ze "bardzo mu sie podoba" za to tej łysy yełop w niebieskiej szmacie powinine nauczyc sie mówic do mikrofonu, prezentuje sobą poziom polskiego rapera, ktory nagle poczul sie gwiazdą <_<

To samo mam, bardziej pajacował ten łysol. Koso co prawda też wytykał, ale raczej w stylu "To i tamto powinniście poprawić" a nie "lol kurfa, co za pojabusy to zrobiły".

Odnośnik do komentarza

ja to widze ze wiekszosc nie umie czytac i sluchac z zrozumieniem i wylapuje tylko te informacje dzieki ktorym moga stworzyc jakas napinke.

wedlug mnie koso nikogo tu nie obrazil staral sie ciagnac rozmowe z jakims idiota, wrecz przeciwnie kilka razy chwalil pismo probojac opierac sie zaczepka na enagrde tego lysola.

imo zachowal sie wwporzadku i nie mozna go bluzgac na to ze wydal swoja opinie, uprzedajac wczesniej ze nie bedzie ona obiektywna.

 

pana lysego nie skomentuje "kunszt" dziennikarski nabyl chyba na WSHE do tego zaocznie powtarzajac kazdy rok po dwa razy, swietnie nadawal by sie do pracy w takich szmatlawcach jak FAKT czy SE bo naprawde dobry jest tworzac jakies niepotrzebne napinki i sensacje.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę specjalnie powodu aby dalej kruszyć kopii i pastwić się nad Kosem, który zachował przynajmniej jakiś dystans. Raczej postawa Kroogera wydaje się zdeczka żałosna szczególnie, gdy przeanalizuje się jego poczynania przez te ostatnie 12 lat. O ile dobrze pamiętam Krooger był kiedyś jednym z redaktorów Gamblera i tylko tyle można zaliczymy in plus. Później, jako redaktor naczelny Clicka i jego odłamu "Konsole"( które btw. padło po niecałym roku) widać było, iż pasuje do tej fuchy niczym pieść do oka, podczas rozmowy o pracę. O dziwo miał nawet swój program na 4FunTv, którego nazwy nie pamiętam, ale trudno napisać coś pozytywnego na ten temat, szczególnie gdy zaprasza się do swojego programu Michała Wiśniewskiego i starając się ukazać wszelkie walory edukacyjne naszej gałęzi rozrywki, to daje readhedowi do ogrania Spartan'a: Total Warrior O_O . No co za dekiel xD

Co do samego czasopisma to trudno jest mi się wypowiedzieć obiektywnie,gdyż najpierw wypadałoby obadać przynajmniej trzy ,pierwsze numery tego Engarde aby mieć świadomość tego ,z czym ma się do czynienia . Jak dla mnie najważniejsza jest publicystyka ( pozdrawiam Mazziego i Dżuja). Recki i zapowiedzi to ja sobie spokojnie mogę poczytać na necie,a niedociągnięcia w sferze wizualnej jakoś przeboleje, pod warunkiem, iż to co czytam ma jakiś głębszy sens, tudzież przekaz ,a nie stoi na poziomie Click'a gdzie wszystko było takie trywialne, naiwne, mało odkrywcze.

Podsumowując. Kosowi się upiekło, Krooger powinien zrobić sobie dłuższy urlop (ewentualnie odstawić ten Balsam pomorski), a przed Engarde( Edgar?? O_o) jeszcze długa droga i życzę im dużo szczęścia, aby wnieśli pewnie powiew świeżości i wytrzymali więcej a niżeli 6 numerów. Finito

Edytowane przez consoleboy
Odnośnik do komentarza

Koso naśmiewał się ze strony graficznej pisma i ma ku temu powody - nie wiem, jakim wieśniakiem jest DTP-owiec, ja z nudów robiłem coś takiego w Wordzie jak miałem 10 lat (chodzi mi o Mirror's Edge).

 

DTP ssie i to widać na pierwszy rzut oka. Nie czytałem jeszcze żadnego tekstu, ale z miłą chęcią to zrobię, może pod względem merytorycznym jest lepiej.

Edytowane przez BartX
Odnośnik do komentarza

Alez sie dyskusja rozpetala :D To moze sie troche ustosunkuje do "inteligentnej krytyki zg(Red.)ow".

 

Jaro, nie wiem jaki masz zwiazek z Engarde. Jesli nie masz zadnego, to spoko, nie potepiam zadnych gustow czytelniczych. Po oczach daje przede wszystkim slowo "konkurencja". Jesli przez konkurencje rozumiesz, ze na rynku sa 3 pisma w jednej tematyce - okej, Engarde jest konkurencja. Jesli przez konkurecje rozumiesz walke na rynku, wyrywanie sobie czytelnikow, wyniki sprzedazy idace leb w leb - coz, tego chyba nie musze wyjasniac. I nie chodzi tylko o Engarde. Zatem co to za gnojenie konkurencji? Przedstawilem swoj punkt widzenia odnosnie nowego zjawiska na rynku, zjawiska ktore w zaden sposob nam nie zagraza i nigdy nie bedzie zagrazalo.

 

Nie sadze zebym jakos mocno pojechal chlopakow. Pisze dla PE, Michal dziala w WP i z tego oczywistego wzgledu materialu nie mozna traktowac serio - to raczej humorystyczny przeglad prasy, ktory sklecilismy spontanicznie, pod wplywem wesolych kolorow bijacych z magazynu. Kto mial w dloniach, ten wie jak wyglada DTP - to sie nie moze podobac nikomu i daje glowe, ze autorom tez sie nie podoba. W programie nie pada slowo o zawartosci numeru, bo z nia zapoznalem sie pozniej. Wnioski zachowam dla siebie, ale goraco polecam lekture :)

 

Wszystkich oburzonych przepraszam i caluje po stopach. W ramach przeprosin polecam to:

http://www.goldenline.pl/forum/gry-komputerowe/542522/s/1

 

Watek nie jest dlugi, wiec polecam przeczytac go do konca. Co ciekawe, najpierw zrobilismy program, a dopiero potem przeczytalem te rozmowe. Kryteria tworzenia Engarde w skrocie:

- "Na pewno nie będzie gówniarskiego stylu jak u konkurencyjnych pism"

- "Wiesz, jak przeczytałem w którymś, że redaktorzy pojechali do Lipska pociągami, to ja nie mogę ich traktować poważnie. Ani też używania ksywek - wstydzą się nazwiskami podpisywać czy jak? :)"

- "Co do stylu fajnego - to nie jest pismo skierowane do młodzieży gimnazjalnej, która szuka opisów kolejnej "szczelanki". Nie będzie tu patetycznych tekstów : Powiadam wam, azali Szok Bioniczny na peesa trzeciego tego imienia (itd.) :), "

- "Niegdyś popularny był twór psedomuzyczny o nazwie discopolo. I co z tego? A że 90% ludzi zadowala się chłamem to znaczy, że mamy go produkować? Chłamowi, brakoróbstwo i skrytym parówkożercom mówimy zdecydowane NIE! :)"

 

Podaruje sobie teksty o mlodzienczej fantazji, malych pieskach szczekajacych najglosniej itd. Nowe pismo wchodzi na rynek i zaczyna podboj od obsmarowania magazynow istniejacych na rynku od lat - w tym kontekscie ucieszylem sie, ze nagralismy program. Gosc juz ponoc nie pracuje, ale niesmak pozostal, a czkawka potrwa bardzo dlugo. Zostawiam Was z przyjemna lektura i jade nagrywac kolejne paszkwile na PGA :)

Odnośnik do komentarza

Ale czemu kazdy czepia sie kosa? Przeciez on tam jedno zdanie powiedział o tym, ze pismo wygląda jak extreme 10 lat temu co tez jest bzdurą, bo trzymam w rekach pierwszy numer i powaznie Panowie. Wy tez zaczynaliscie. Ten łysy? Kto to był? Kuzyn kogoś z redakcji? Bo kazdemu wpadki sie tego typu zdarzają. Pamiętam w ktoryms numerze PE była recenzja jakiejs gry, ktora miała czarne tło i czarną czcionkę!

 

Inna sprawa, że engarde ma jeszcze niski poziom i faktycznie "śmierdzi śmiercią", ale to dlatego, ze zaczynają i start mieli lepsze niż PE. Tylko problem lezy w tym, że nikt nie zrezygnuje z PE, ktory jest juz pismem profesjonalnym dla raczkującego , zdecydowanie brzydkiego i droższego engardea.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...