Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

sega23.jpg

 

Sega miała okazję zapowiedzieć Valkyria Chronicles: Journeys to the West (wcześniej Senjou no Valkyrie: Gallian Chronicles) dziś/wczoraj. Jest to dobra okazja do założenia tematu zwłaszcza, że gra jak na razie zapowiada się co najmniej dobrze.

 

I. Wprowadzenie

 

Valkyria Chronicles to gra twórców serii Sakura Taisen (swego czasu popularnej, dziś chyba bez większych perspektyw). Sega określa ten tytuł jako połączenie turowej strategii i gry akcji.

 

II. Gameplay

 

BLiTZ.png

 

System Valkyria Chronicles nazywa się BLiTZ, a jego krótka definicja podana przez Sege (i przeze mnie w poprzednim punkcie) określa go dość precyzyjnie.

 

- gracz kontroluje poszczególne jednostki w czasie rzeczywistym, choć -- w zależności od predyspozycji -- może pokonywać na mapie tylko określoną odległość; po wyczerpaniu specjalnego paska zmuszony jest do zatrzymania się i podjęcia działań

- po zakończeniu tury gracza pałeczkę przejmuje wróg (Enemy Phase)

- między turami istnieje możliwość przejrzenia mapy na której toczy się pojedynek/bitwa/wojna/whatevah

 

Członkowie 7. plutonu, odgrywający w VC kluczowe role, jak już wspomniałem posiadają unikalne cechy oraz umiejętności.

 

I tak cechy niektórych żołnierzy mogą w pewnych okolicznościach oznaczać kłopoty. Jeden ma np. alergię, drugi się stresuje w pewnych miejscach. U innych może być jednak na odwrót (np. w pewnych miejscach niektóre ich statystyki idą w górę).

 

Poza tym żołnierze mają swoje unikalne umiejętności, zdolności. Niektóre z nich stają się dostepne po spełnienieniu określonych warunków na polu bitwy. Rezultaty mogą bywać różne. Na przykład ktoś zacznie zadawać czołgom podwójny dmg.

 

Na wyposażeniu plutonu są również dwa czołgi (na początku, potem chyba będzie można lepiej się zaopatrzyć), a wraz z nimi pracownia zajmująca się produkcją i opracowywaniem nowych rodzajów broni. Wszystko oczywiście za pieniądze, chociaż w przypadku bardziej potężnych narzędzi do zabijania to nie wystarczy. Także pojazdy mogą być tu lepszane, a ich wygląd ma się zmieniać.

 

III. Fabuła

 

Wojna, walka o wolność, starożytna tajemnicza cywilizacja, równie tajemnicza starożytna technologia etc., a to wszystko w Europie lat 30-ych.

 

snv_wm.jpg

Mam nadzieję, że napis nikomu nie przeszkadza. Screena robiłem na oficjalnej stronie.

 

Mamy 1935 rok, wybucha druga Wojna Europejska. Małe państewko o nazwia Gallia zostaje najechane przez imperium. Powód: bogate złoża surowca Ragnite. Ma on szerokie zastosowanie (paliwo, budowa broni i inne) i swe miejsce w legendach. Według nich 2000 lat temu imperium Valkyria pokonału lud Darcs (który przyniósł Europie chaos) właśnie dzięki broni stworzonej z Ragnite. Stosunek do tych opowieści jest jednak w czasach współczesnych raczej sceptyczny, choć ślady starożytnej cywylizacji znajdowane są tu i ówdzie.

 

val10.jpg

Starożytne ruiny znajdujące się na pustyni. Zawierają zapisy z epoki sprzed dwóch tysięcy lat.

 

Sytuacja polityczna:

 

Gallia: rządzona przez kanclerza Borga, prawowita następczyni tronu 16-letnia Cordelia jest całkowicie odsunięta od władzy ze względu na swój młody wiek (jej rodzice zmarli) ; 7. pluton którym graczowi przyjdzie pokierować jest właśnie stąd i walczy przeciwko imperium.

 

Imperium: głównodowodzącym armią i zarazem inwazją jest książe Maximillian; pod jego dowództwem znajduje się m.in. niejaka Selvaria Bles (na screenie poniżej), która posługuje się bronią pochodzącą z czasów starożytnych.

 

val18.jpg

Selvaria Bles, w tle oddziały imperium

 

IV. Podsumowanie

 

U nas VC pojawi się jesienią, z kolei w Japonii już 24 kwietnia. Gra dostępna będzie w dwóch wersjach: zwyczajnej i limitowanej. Ci, którzy zamówią edycję limitowaną mogą liczyć na figurki Alicii (z 7. plutonu), model czołgu "Edelweiss" obecnego w grze (w skali 1/87) oraz artbook.

 

snv_cover.jpg

 

sv_se.jpg

 

Obejrzyj ostatni zwiastun

 

Oficjalna strona: http://valkyria.jp/

 

PS. Prawdopodobnie jeśli gra okaże się sukcesem będziemy mogli liczyć na kontynuacje osadzone w tym samym uniwersum. Tak mi się wydaje, gdy patrzę na jej tytuły w Japonii i na Zachodzie. Zresztą chyba podobnie jest w przypadku Sakura Taisen (ale głowy nie dam).

Odnośnik do komentarza
Sega veröffentlicht Valkyria Chronicles in Europa

 

25.02.08 - Sega gibt bekannt, dass das Rollenspiel Senjô no Valkyrie (engl. 'Valkyria of the Battlefield: Gallian Chronicles') als Valkyria Chronicles im Herbst 2008 in Europa erscheinen wird.

:)

Czyli po ludzku - na jesieni gra ukaże się w Europie.

Odnośnik do komentarza
Trzymam kciuki za ten tytuł, strategi turowych jest bardzo mało (na PS3 w ogóle) więc tym bardziej czekam na pierwsze oceny.

 

PS. Przypomina bardzo Ring of Red, pamięta ktoś ten tytuł od Konami? :)

 

 

Mialem pisac to samo;)

Zagrywalem sie w Ring Of Red,gierka full wypas,dla niektorych nudna i monotonna ale mi podeszla;) Gierka na dlugie dlugie godziny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Rozpoczynając ten temat zapomniałem wspomnieć o jednej istotnej rzeczy. Otóż muzykę do Valkyria Chronicles napisze sam Hitoshi Sakimoto (FFXII, FFT, Vagrant Story i połowa wszystkich wydawanych dziś gier w Japonii). Dziś pojawiło się więcej informacji, więc jest okazja do nadrobienia zaległości:

 

400.jpg

 

- 2 płyty

- 54 utwory (w tym: aranżacje i kawałki niedostępne w grze)

- 3045 yenów

 

Wychodzi 21 maja.

 

http://www.famitsu.com/game/news/1214523_1124.html (pod linkiem jest lista utworów ale całość jest po japońsku)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to, że niektórzy na kilka dni przed premierą już grają. Do sieci trafił opening:

http://pl.youtube.com/watch?v=-0McmxKhLsI&eurl=

 

Jak będą jakieś opinie, to może coś napiszę. Na razie można wspomnieć o tym że:

- Famitsu dało 34/40 (scenariusz i reżyseria są według nich na wysokim poziomie, gra jest wymagająca, łączy elementy akcji i strategii dając poczucie czegoś oryginalnego, świeżego)

- Game Watch napisał, że content VC można nazwać imponującym/epickim

 

Martwi tylko, że Sega nie ma zbyt wygórowanych nadziei wobec VC patrząc na to ile kopii trafi do sprzedaży na początku. ;/

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Valkyria Chronicles jeszcze wcześniej :

http://polygamia.pl/valkyria-chronicles-jeszcze-wczesniej

 

Na Gamestop można już składać pre-ordery w cenie 59,99$, do zamówień dodawany jest art book z gry (do wyczerpania zapasów).

 

Trailery z Valkyria Chronicles dla wszystkich zainteresowanych, jest już ich całkiem sporo i można sobie nimi umilić czas na premierę gry.

 

Dla mnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier końca roku. Prezentuje się przepięknie, system ,, Canvas" nadaje tej grze niepowtarzalny i unikatowy klimat, nie ma to jak odskocznia od ciągłych HDR'ów, bump-mappingów, shaderów itp. , a w dodatku jest to exclusive na PS3. I szkoda tylko, że z tego co widzę zainteresowanie nią graczy i redaktorów magazynów growych jest takie małe. No ale cóż takie chyba czasy, że jak krew się nie leje i nie ma graficznych wodotrysków to nie ma co się już grą przejmować ...

Odnośnik do komentarza

Świetne demo które do mnie przemawia - kup pełna wersję, brakuje rzeczywiście opcji zmiany ekwipunku. ponoć w pełnej wersji mozna tego dokonać w miastach, ale dla wszystkich jednostek danego typu. Czas na przejście gry to podobno 40 godzin, bez zadań pobocznych.

W japoni podobno wydano dodatkowe bitwy i jednostki/postacie/ekwipunek jako dlc.

http://pl.youtube.com/watch?v=ds8Y5jCMufs&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=5auaH79pjwo&translated=1

 

Nie rozumiem tylko czemu brakuje tu multi, strategir turowe to były pierwsze gry gdzie miałem taką mozliwość i chęć zabawy.

 

Najwyzsza ranga jaką osiągnąłem to C, po dwóch próbach, ale raczej sie tylko bawiłem, cel na weekend A

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.