Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Sega wants to make a sequel to Valkyria Chronicles

http://www.ps3center.net/news/2692/sega-wa...ria-chronicles/

 

The big news is that Nonaka, in light of the recent popularity, told the magazine that he really wanted to do a sequel to the game, and he was adamant about not leaving the game at just one title. While it's far from a confirmation, that does bode well for the possibility of a sequel.
Odnośnik do komentarza
Sega wants to make a sequel to Valkyria Chronicles

TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK !!! :crazy: :song: :bow: :jupi: :peace: :wiking: :imprezka: :banana::bunny::woot:

Aczkolwiek nie ździwiłbym się gdyby tym razem Sega wypieła się na reszte świata, nie twierdzę że gra nie miałaby opuścić KKW ale znaczące opóźnienia z innymi kontynentami na pewno można brać pod uwagę.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

jestem po prologu i dwóch rozdziałach i mogę powiedzieć jedno-hit,hit,hit.System walk jest świetny,mix jrpg z strategią turową i zwykłym tps sprawdza się znakomicie.Piękna muzyka i fantastyczna grafika-nie ma rewelacyjnych tekstur,efektów ale jej styl jest przepiękny,jakby oglądało się prawdziwe anime.Do tego z tego co widzę gra jest bardzo rozbudowana-levelowanie zespołu,rekrutacja ludzi do drużyny,fobie i charakter każdego z członków oddziału,updaty uzbrojenia-jest co robić i nad czym główkować.

 

Widziałem też 1 odcinek anime i wydarzenia w nim zawarte nie w 100% pokrywają się z tymi z gry.To zamierzony efekt?to jest rozszerzona wersja wydarzeń z gry czy anime pójdzie w przedstawienie innej historii niż gierka?

Odnośnik do komentarza

Ano widzisz Ficek ;).

Widziałem też 1 odcinek anime i wydarzenia w nim zawarte nie w 100% pokrywają się z tymi z gry.To zamierzony efekt?

Zapraszam pana do działu anime :P. BTW polecam mangę.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Hans nie jest zły-tzn

świnia ze skrzydłami

to już trochę hardcorowy pomysł ale przynajmniej tutaj jest maskotką drużyny i nie jest w formie grywalnej i raczej za dużego znaczenia w fabule nie będzie mieć :P

 

BTW podoba mi się bardzo poziom trudności-tzn gra zmusza do myślenia i podejmowania wielu decyzji i analizy pola walki,jestem po 6 chapterze i powoli zaczyna się "nie ma przebacz" tzn dalej jest margines błędu ale taktyka "walimy przed siebie" bankowo kończy walkę napisem "game over" po paru turach.Podoba mi się to.No i ktoś mi kiedyś pisał,że tu nie ma pobocznych misji ,zadań itp?Jak to nie ma-te całe skirmishe,niektóre scenki zaznaczone * w książce czy też całe epizody sporządzone przez dziennikarkę.Może ktoś polecić jakieś uniwersalne ustawienie drużyny,bo na razie co walkę to eksperymentuje i nie wiem jeszcze za bardzo mi się skład nie wykrystalizował.I btw trzeba expić przed fabularnymi walkami?bo praktycznie jeszcze tego nie robiłem i się zastanawiam czy w późniejszym etapie gry nie będę miał kłopotów przy jakiś potyczkach lub bossach

 

Świetna gra,taka całkowicie nietypowa jak na tą generację konsol i przepełniona oldschollowym klimatem klasycznym dla tego typu gierek z psx i ps2.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
btw trzeba expić przed fabularnymi walkami?

Expić warto, dopiero w późniejszej części gry docenisz dlaczego ta gra jest jednak RPG a nie tylko strategią :).

Powiem tylko tyle że warto mieć przynajmniej 15-16 lvl (ogólnie by grę skończyć), niemniej najważniejsze jest rozbudowywanie broni (czołgami nie warto sobie specjalnie zawracać głowy, nawet jeśli często ich używamy) to przede wszystkim od nich zależy skuteczność wykonanej akcji (wymaxowany snajper to jest TO :)).

Odnośnik do komentarza

doszedłem do 7 chaptera,przed chwilą poległem na bossie w tym chapterze,czyli walce z czołgiem i daję już sobie spokój na dziś.Jutro się z nim pomęczę.Rewelacyjna gra-każdy kto miał przyjemność grać w FFT,Disgaea itp będzie nią na 100% zachwycony.A z tego co wiem fabuła dopiero się rozkręca :D :D

 

BTW

1-gdzie ty masz Dr.Czekolada Hansa w anime jak tylko 1 odcinek był?

2-zauważyłem,że czasem podczas starć przeciwnik ma jednostki specjalne,za które pokonanie dostajemy ekwipunek,z związku z tym dwa pytanka-jak się takowej nie zabije(np nie załatwiłem snajpera w 6 chapterze) to przepadła mi nagroda już kompletnie?Czy muszę podejść do zwłok w tej samej turze,w której tą special jednostkę zabiłem bo potem trup znika i nagroda razem z nim?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie to rozwijałem głównie skautów i shock trooper'sów . Nie zaszkodzi także podpakować lancer'ów, gdyż w późniejszym etapie gry staną się oni całkiem przydatną jednostką,zwłaszcza w paru misjach.

 

Już jakiś czas temu przeszedłem grę i muszę przyznać, że jak dla mnie to jeden z najlepszych tytułów jaki ukazał się na obecną generację. Posiada dobrą, wciągającą fabułę, prześliczną grafikę i doskonałą oprawę audio. Co się zaś tyczy gameplay'u to jest dobrze rozwiązany, a same przechodzenie misji wymaga odrobiny strategicznego myślenia. Gra emanuje też jak już to napisał Ficuś klimatem poprzedniej epoki, co jak dla mnie jest dużym plusem, gdyż mało która obecna gra posiada taki klimat.

Valkyria otrzymała dużo nagród za najlepszą grę strategiczną, jrpg, za najlepszą oprawę audio i wideo od takich serwisów jak IGN,Gamespot,GameSpy,VG Charts i szkoda tylko, że tak świetny tytuł nie sprzedał się lepiej i nie zyskał większej popularności, gdyż w pełni na to zasługuje.

 

Teraz prawdopodobnie zacznę na nowo przechodzić grę ale na wyższym poziomie trudności,chcę też zdobyć wszystkie rodzaje uzbrojenia, części dla czołgów, a także rozwinąć wszystkie klasy na max. Prawdopodobnie w weekend ściągnę sobie także część tego DLC do VC więc będzie co robić ^_^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
btw trzeba expić przed fabularnymi walkami?

Expić warto, dopiero w późniejszej części gry docenisz dlaczego ta gra jest jednak RPG a nie tylko strategią :).

Powiem tylko tyle że warto mieć przynajmniej 15-16 lvl (ogólnie by grę skończyć), niemniej najważniejsze jest rozbudowywanie broni (czołgami nie warto sobie specjalnie zawracać głowy, nawet jeśli często ich używamy) to przede wszystkim od nich zależy skuteczność wykonanej akcji (wymaxowany snajper to jest TO :)).

 

W sumie nie trzeba nadmiernie expic, styknie jak sie wiekszosc misji robi na A i B + kazdy skirmish po razie i tyle.

 

Bez zadnego grindowania mialem scoutow na 18/19 lvl jak konczylem gre :)

 

Czolg w sumie ja zainstalowalem wszystko co zwiekszalo accuracy, a reszte tak bardziej dla jaj.

 

 

Odnośnik do komentarza

dziś się prawie2h bawiłem z 7 chapterem.Cztery razy zginąłem i to pierwsza walka z którą miałem dość spory kłopot.Pierw źle podeszłem do starcia,potem wszystko szło super tylko nie wiedziałem,że w końcowej fazie przyjdą posiłki z pewną damą na czele,potem przez moją głupotę straciłem czołg ,a dopiero za 4 razem wszystko wyszło cacy i bez trudu zaliczyłem misję.

 

Świetna,świetna i jeszcze raz świetna gra

Odnośnik do komentarza

coś czytałem w temacie o trudnościach w 9 misji.W każdym razie poziom trudności jest świetny,nie jest jakoś gigantycznie hardcorowo ale praktycznie każda misja od 4chapteru może szybko się zakończyć napisem "game over" jeśli nie będziemy grać taktycznie.

 

fajna ta gra,taka konsolowa w dobrym znaczeniu tego słowa,brawa dla Segi i mogliby jeszcze dać jej trofea...

Odnośnik do komentarza
Rozdzial 7.za mna(snajper/-ka daje rade,bo na dzien dobry mozna odstrzelic wszystkich zolnierzy) A tym czasem nie moge znakezc DLC na PS Store. Bylo i nie ma ?

wg mnie najgorszy moment 7 chaptera to

przybycie posiłków z Selverią na czele po rozwaleniu drugiego regeneratora mega czołgu,

jeśli przeżyje się tą turę i następną to jest już wielka szansa na wygraną.Babka jest mega ruchliwa ,a jej broń to postrach,kosi wszystko w zasięgu wzroku.Ogołem snajperka jest kozacka w tej grze i w wielu walkach się bardzo przydaje.Ja obecnie jestem w 9 chapterze.

Odnośnik do komentarza

robię robię :D dwa czołgi Largo rozwalił by uwolnić ceny warzyw :P. BTW to jak na razie jedyny bonusowy chapter do kupienia od reporterki ,w którym była walka,mam nadzieję,że dojdą następne.Tak samo chapter 8 był pierwszym z dwiema walkami fabularnymi.A tak w ogóle jak na razie wrażenia Ken Marinaris?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...