Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

up up up

 

chapter 14

WTF, jeszcze większa wyjepka niż przy dużym czołgu, udało mi się jednak zrobić w 4 tury i tylko rating B?! o_O .....no i oczywiście duel Selvarii i Alicii był zajepisty lol

 

 

Mam nadzieję, że wyjdzie następna część, jak dla mnie król RPG na chwilę obecną, teraz jak zacząłem więcej grać ;p i nawet nie przeszkadza mi brak trofeów, a przecież jestem trophy whore!! xD

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Gra jest niesamowita, gameplay i oprawa wizualna bardzo mi odpowiadają. Być może fabuła nie jest zbyt głęboka ale wciąga niesamowicie.

Jestem w 17tym rozdziale i...wydaje mi się, że najcięższy do tej pory >_>.

O sequelu póki co cisza, za to Valkyria chronicles anime się zbliża (:

Edytowane przez yunn
Odnośnik do komentarza

Boze .... Jakie ja problemy z Batomysem mialem (chyba do tej walki podchodzilem z 4 razy) za to misja z samochodami to byla ultra proscizna XD. Dla mnie ta gra jest wielka, niektore dialogi moze dretwe, ale nie uwazam ze ma za dlugie "przerywniki" (stwierdzam ze to nawet otoczka tej gry, tak jak w MGS), no chyba ze ktos chce przede wszystkim grrrrrac - no to wtedy nie ma zmiluj, zaskoczylo mnie to ze spodziewalem sie od mnoga poziomow (tych jest niespecjalnie tak duzo jak oczekiwalem) za to nadrabiaja dlugoscia ! , niech mnie - demo to zaledwie malutka piaskownica.

 

Wiadomo cos od DLC'ach w wersji Amerykanskiej/Europejskiej ?, albo moze wie ktos przynajmniej cos wiecej o samym dlc Imperialnych ?.

Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie jestem w 16 rozdziale, na liczniku mam coś koło 50 godzin, co z resztą nie dziwi mnie wcale bo Valkyria to bardzo wciągający tytuł z syndromem ,,jeszcze jedna misja".Gra jest genialna z przepiękną grafiką, świetnymi projektami postaci i jeszcze lepszą muzyką. Cieszę się, że PS3 dostało tak świetny tytuł i to w dodatku exlusive. Szkoda tylko, że gra nie jest tak popularna bo w pełni na to zasługuje zwłaszcza, że jest to jak dla mnie najlepszy jrpg na PS3. No ale co zrobić skoro w dzisiejszych czasach jak gra nie jest strzelaniną i nie ma graficznych wodotrysków to ciężko jej odnieść sukces :( .

Mam tylko nadzieję, że Sega wyda jeszcze kiedyś drugą część bo świat przedstawiony w grze ma potencjał.

Co się tyczy DLC to nic póki co nie słyszałem na jego temat, a szkoda bo chętnie bym sobie go pobrał ...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Co się tyczy DLC to nic póki co nie słyszałem na jego temat, a szkoda bo chętnie bym sobie go pobrał ...

Mówi się coś o wiośnie 2009 (może kwiecień ?).

 

Propo kwietnia, do japońskich telewizji zadebiutuje anime na podstawie Valkyrii.

 

Tutaj macie porównania względem GC z gry a tymi z anime:

http://www.sankakucomplex.com/2009/03/02/v...-game-vs-anime/

 

Osobiście mam słuszne obawy względem anime, i coś przeczuwam że może wyjść z tego coś nie najwyższych lotów ... ( studio A-1 Pictures - min skaszanione anime Persony, o wyglądzie niektórych postaci nie wspominam :/).

W wywiadzie na oficialnej stronie można wywnioskować że autorzy mają w zamyślę zrobić z tego przede wszystkim wyciskacz łez (jak wiemy pod względem tych wątków gra potrafi być naiwna :) ).

 

Co prócz tego ? - manga !

Narazie widziałem tłumaczenie 1 roździału, wygląda całkiem całkiem (tak w ogule to dlaczego tak się doczepili Isary, dlaczego zarówno w anime jak i mandze wygląda aż tak DZIECIĘCO względem oryginału !?).

http://www.otakuworks.com/view/44616/Valky...apter_01/0.html

 

Istnieje również druga adaptacja, z tym że traktuje ona o........ Miłości między snajperem Juliuszem Klose (zwróćcie uwagę tak w ogóle na starania autorów na nie-Japońskie imiona, całkiem słusznie) a inżynierem Mintz (taak... Yaoi w skrócie)

http://www.sankakucomplex.com/2008/10/11/v...-manga-version/ .

BTW:

Ci kolesie wyglądem nie pasowaliby waszym zdaniem na staruszków Welkina i Isary !? Aż mnie zamurowało O_O

 

 

Wracając do DLC , mamy tu 3 dodatki

 

Kampania Selvarii (Imperium) -

Misja Edy z 7'th platoon (?) -

Najwyższy tryb trudności -

 

Co tu mówić - ja już mam świra na punkcie świata Valkyrii Chronicles :P.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

To DLC Edy wyglada na "odcinkowy filer" w ktorym fabula kreci sie wokol postaci drugoplanowych (scislej - pare osob z 7'th group nie bioracych zadnego udzialu w glownej fabule gry, ciekawe od czego bedzie zalezne jakie postacie beda graly role, moze z gory okreslone, a moze te jakie "przezyly" ?).

Osobiscie nie zdziwilbym sie gdyby to DLC nie opuscilo KKW , wyglada mi to na typowy zapychacz, Japonce nie sa skorzy do pokazywania swiatu tak nieistotnych rzeczy (po prostu zawsze zachowuja sie tak jakby najbardziej zatwardziali fani muslei KONECZNIE byc tylko w Azji :P).

Zastanawia mnie jeszcze co to za jednostki w EX HARD mode z trailera ? - Przeciez to umundurowanie Galli (swoi na swoich ?) a moze to Federacja ?.

 

BTW: Ten lancer strzelajacy w Welkina ROX ! :DDDDD .

 

BTW2: Zaluje ze Sega ma tak niskie zabudzetowanie (a moze sie myle ?), sama sprzedaz VC tez zalamuje (chociaz ja sam przeciez egzemplarz gry dostalem zupelnie nie az tak dawno).

Cos boje sie ze po mangach, anime i paru mniejszych contentach pozegnamy sie z seria ;( , obym sie mylil !!

 

Sega stworzylas prawdziwie oryginalna hybryde jRPG - mam nadzieje ze ta koncepcja nie zginie !!!

Odnośnik do komentarza

Sega ma naprawdę ciekawą politykę bardzo dobry Kenzan nie został wydany poza Azją, Yakuza 3 też póki co nie zawita do USA/EU, a teraz mają opory przed wydaniem DLC do Valkyrii. No panowie nie chcecie naszych pieniędzy ? ;)

 

Jak dla mnie to dzięki tym 3 tytułom Sega jak dla mnie jest jednym z najlepszych dev. gier na konsole obecnej generacji, ich tytuły może nie ociekają masą efektów graficznych ale są dopracowane, mają ten ,,konsolowy feeling" i serwują nam świetną,czasem nawet oryginalną rozgrywkę, w bardzo dobrej oprawie. A grafika i audio w Valkyrii to klasa sama w sobie,szczerze to audio/video w tej grze zrobiło na mnie większe wrażenie niż te w KZ2, cóż może mam mentalność z epoki poprzednich konsol i za dużo już widziałem na pececie by jarać się kolejnymi odsłonami HDR,dynamicznych cieni itp. ja oczekuję jakiejś odmiany i to właśnie dała mi Valkyria.

Szkoda tylko, że ich marketing kuleje i taka choćby Valkyria która jak dla mnie jest obecnie najlepszym tytułem jrpg na aktualne konsole nie osiągnęła takiej popularności i poziomu sprzedaży na jaki ten tytuł zasłużył.

Odnośnik do komentarza
Sega ma naprawdę ciekawą politykę bardzo dobry Kenzan nie został wydany poza Azją, Yakuza 3 też póki co nie zawita do USA/EU, a teraz mają opory przed wydaniem DLC do Valkyrii. No panowie nie chcecie naszych pieniędzy ?

Cóż Sega nie jest jedynym DZIWNYM tu developerem (mam wspominać politykę Konami w sprawie MGO ?), może zwyczajnie boją się o sprzedaż za granicą, może to się wydawać oczywiste że jakiś zarobek osiągną, ale obecna generacja pokazuje jak skośnoocy boją się tego rynku, nie są w stanie wyjść naprzeciw światu (wyjątek to tam może S-E czy Capcom ale oni są bardziej kasiaści, mają lepsze rokowania, korzystniejsze plany na przyszłość).

Jak dla mnie to dzięki tym 3 tytułom Sega jak dla mnie jest jednym z najlepszych dev. gier na konsole obecnej generacji, ich tytuły może nie ociekają masą efektów graficznych ale są dopracowane, mają ten ,,konsolowy feeling" i serwują nam świetną,czasem nawet oryginalną rozgrywkę, w bardzo dobrej oprawie. A grafika i audio w Valkyrii to klasa sama w sobie,szczerze to audio/video w tej grze zrobiło na mnie większe wrażenie niż te w KZ2, cóż może mam mentalność z epoki poprzednich konsol i za dużo już widziałem na pececie by jarać się kolejnymi odsłonami HDR,dynamicznych cieni itp. ja oczekuję jakiejś odmiany i to właśnie dała mi Valkyria.

Myślę że cię rozumiem ;) , cała ironia jest taka że gdyby nie jakość HD to te tytuły mogłyby wyjść na poprzednie generacje (nie raz wyobrażałem sobie Valkyrie na PS2, szczerze mówiąc nawet sprawia mi wrażenie jakbym już ją widział na niej - oczywiście to nie obraza !).

Japońscy developerzy (tacy jak Sega) mogą być dla wielu większą sensacją niż niejeden obecny developer, widać że nie skupiają się na grafice - a na tym co najważniejsze - całej reszcie, na otoczce fabularnej !

Ja jednak liczę że po tych fandomskich zagrywkach (figurki, anime, mangi, papiery toaletowe itp itd) dostaniemy dalszą kontynuacje Valkyrii (albo chociaż duchową kontynuację !).

Hmm chyba się powtarzam... -_-' .

 

BTW: Wiedzieliście że postacie Vyse, Aiki i Finy (Fina, Mina i Gina to medyk) to istniejące już z uniwersum Skies Of Arcadia ? (autorzy w wywiadzie tłumaczą że to z powodu sentymentu oraz faktu że musieli stworzyć ponad 50 niezależnych postaci, więc czemu nie ?).

 

BTW2: Właśnie oglądałem gameplaye kampanii Selvarii i

w czwartej misji będziemy mieli możliwość sterowania nią pod postacią .... Valkirii !! MOOC, to najprawdziwszy czołg pod ludzką postacią O_O (troche ją osłabili względem kampanii Galian, trochę słusznie).

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Może rzeczywiście boją się wydawać niektóre tytuły poza Azję, ze względu na zbyt silne powiązania z tamtejszą kulturą( patrz Yakuza Kenzan) ale myślę, że jednak sprzedaż tych tytułów byłaby dobra,a w przypadku Yakuza 3 możliwe,że nawet bardzo dobra. W biznesie trzeba ryzykować by coś osiągnąć.

 

Cóż ja też mam cichą nadzieję, że jednak kiedyś powstanie jakaś kontynuacja, a może prequel opowiadający o wydarzeniach z ,,I wojny europejskiej" . Moglibyśmy na przykład wcielić się w skórę ojca Welkina.

 

 

Sama Selvaria nie była problemem na kampanii, gorzej z jej przepakowanym karabinem w misji z odbiciem tej twierdzy ^_^

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

WTF zrobili z Jeagera ciemnego bruneta (albo nawet szatyna) O_O ?!, szczerze trailer trochę mnie uspokoił, póki co wygląda to fajnie (dużo nawiązań, i wstawek z samej gry) drażni mnie narazie sam styl jaki obrali twórcy, na tej samej koncepcji robili Persone, była nudna jak flaki z olejem stąd moje obawy o Valkirię, eh miałem się nie przejmować anime ale teraz się nim zainteresowałem -_-' , jak będzie klapa znajdę tą grupe i sprawie że już nie zabiorą się za ekranizacje żadnej gry.

 

BTW: Sama mapa spaliła się po to by znów do niej wskoczyć i pokazać Galię - epic fail :P.

 

Wciąż mnie zastanawia jak mogłoby to wyglądać, gdyby użyli narzędzi graficznych z samej gry .... Powstałaby Valkiria idealna .. .

Odnośnik do komentarza

Nie doczeka się, było wiadomo od dawna, że gra była robiona na x360, ale M$ nie był zainteresowany + mało klocków w JP, więc SEGA przerobiła silnik od nowa pod PS3, na serio chciałbym, żeby gra była multi bo może byśmy dostali sequel, ale małe szanse.

 

No i gdzie ten DLC jego mać ? :/

Odnośnik do komentarza

wczoraj na maila dostałem wiadomość od sony.Co pewnien czas przysyłają reklamówki produktów.Prócz informacji co ostatnio ukazało się na ps3 i ps store widnieją tam też zapowiedzi-obok Rag Doll Kung Fu były tam właśnie wypisane dodatki do Valkyria Chronicles.Tak więc coming soon :)

Odnośnik do komentarza

16 kwietnia ukażą się dodatki, każdy po 3.99€:

http://www.examiner.com/x-3707-LA-Gaming-N...ts-dated-priced

 

Sega will release its European Valkyria Chronicles DLC on April 16th, the company stated today via release. Three pieces of content--two missions and a mode--will run £3.19 or €3.99 'each.'

 

Pricing and Release Date Made Public

LONDON (8th April, 2008) – SEGA Europe Ltd. today announced that the downloadable content for Valkyria Chronicles™ will be available on PSN for download for £3.19 or €3.99 each on 16th April.

Details on the new downloadable content:

• Hard EX Mode – fight your way through the entire Imperial army, where the enemies are more lethal and your main tank Edelweiss is unavailable. You’ll have to be more strategic in order to overcome your opponents.

• Edy’s Mission “Enter the Edy Detachment” – six members have been separated from Squad 7 and on their journey to reunite with their squad, they stumble upon a tiny village under attack by the Imperial Army. Play as Edy and command your outnumbered team to defend the small village from annihilation.

• Selvaria’s Mission “Behind Her Blue Flame”– Taking place right after the outbreak of Gallian battle lines, you play as Johann, a young and meek engineer assigned to Selvaria’s troop. See the action as it unfolds behind enemy lines and experience the war play out through the eyes of the enemy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.