Skocz do zawartości

Persona 4


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

W nowym Famitsu znalazła się zapowiedź czwartej Persony. Bez zbędnego przedłużania:

 

- Trailer on DVD

- July 10th release

- 85% Complete

- Looks like Persona 3 but better

- 180+ Personas

- Hashino is directing, Soejima is art director and character designer, Meguro is composing

 

- Takes place in the countryside, a more nostalgic environment

- The theme is murder mystery/suspense, it's a mystery thriller with twists and turns

- Multiple endings

- 1.5x the size of P3

- 60-70 hours

- There is a weather forecast system, and whenever there is a fog, a murder occurs

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=258195

 

Na płycie DVD dołączanej do gazety był chyba trailer, więc może trafi niedługo do sieci (o ile już to się nie stało).

 

http://pds7.egloos.com/pds/200803/18/14/e0...df68f673aac.jpg

http://pds8.egloos.com/pds/200803/18/14/e0...df69c1ab83d.jpg

http://pds8.egloos.com/pds/200803/18/14/e0...df6a905d7ac.jpg

http://pds9.egloos.com/pds/200803/18/14/e0...df6b8fc9613.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

świetne info i super prezent wakacyjny dla znających japoński graczy.Były pełnie księżyca do walk z bossami to teraz pewnie będą to mgliste dni. Ciekawe czy jest szansa na szybki release ang wersji czy nie pojawi się nigdy. {zachęcony tym newsem zabieram się szybko za FeS'a teraz tylko go dorwać}

Odnośnik do komentarza

O angielską wersję Persony 4 bym się nie martwił. Na pewno będzie. W końcu to nie jakiś spin-off, tylko prawdziwy sequel. :]

 

Premiera w KKW też nastąpi ekspresowo, bowiem Atlus używa engine'u graficznego z "trójki". I bardzo dobrze, bo to wydajny i dający sporo możliwości silniczek. PS2 żyje!

 

Zax

Odnośnik do komentarza

japonia lipiec 08, USA gwiazdka 08, europa lipiec 09.....to sobie poczekamy, chyba ze zmienie swoje nastawienie i z "NO to IMPORTS" przejde na "SCREW PAL" >.>

 

EDIT1:

jestem w polowie trailera....znowu facet MC ;) no to ciekawe ile panien tym razem bedzie mozna upolowac :>

 

EDIT2:

ehh juz nie uzywa sie evokerow.....moze ta zmiana jest podyktowana tym zeby gra szybciej mogla trafic na rynki US i EU? jakby znowu "strzelali" sobie w glowe to pewnie z pare miesiecy zajeloby zastanawianie sie czy gra moze wyjsc czy nie...

 

EDIT3:

http://www.megaupload.com/?d=3HGPCHLK HQ rip, ktory udalo mi sie znalezc....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie, to so moje przypuszczenia.....ale spogladajac na Persone 3 wlasnie do takich terminow mozna dojsc.....pol roku miedzy JAP i USA, i rok miedzy JAP a Europa wiec? :/

 

Najlatwiej jest przerobic konsole i kupowac importy, ja tak robie juz od miesiaca, czekam juz tylko na P4 w USA, mam juz nawet kase odlozona na preordera /kekeke lol.....no ale to pewnie do gwiazdki poczekam >.>

Odnośnik do komentarza

Jedną z głównych rzeczy jakie mi się podobają w Persona 3 i nadchodzącej 4 to design postaci i person, jest bardzo fajny i oryginalny na swój sposób. Jest to miła odskocznia od Final Fantasy ^_^

 

 

--------

Tak z innej beczki, czy mógłby mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić aby konsola czytała importy z USA , nie chcę czekać tak długo na premierę P4 nie wspominając już o P3 FES .

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jako memorka to za drogie, za 20 zł można kupić podróbkę 32Mb, ja mam taką 16 i wszystko działa bezproblemowo. A przeróbka chipem jest najlepsza, tym bardziej, że teraz to groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli kogoś to interesuje, to od kilku dni gram w Persona 4 JP - pomijając fakt, że sprowadzenie z JP odczułem jakbym był ofiarą rozboju :) na szczęście nie płaciłem sam, więc jakoś to przełknąłem.

 

Zapewne wszyscy już wiedzą, że Persona 4 została zapowiedziana dla USA na 9 grudnia 2008 :) tą wersje też sprowadzam, bo niestety, jeśli rozumiem 20% mówionego tekstu to Kanji jest ponad moje siły obecnie więc mam mgliste pojęcie o tym co się dzieje na ekranie :) przynajmniej przyzwyczaję się do systemu gry i łatwiej wystartuję z wersją US :)

 

No więc moje spostrzeżenia:

 

Grę rozpoczyna bardzo klimatyczne intro, jak to w każdej Personie....jeśli ktoś jeszcze nie widział, to jutro jak będe w domu zrobię ripa intra w lepszej jakości niż można zobaczyć na youtubie...No a później najbardziej zaje**** menu screen jaki widziałem w grach na PS2 =o

 

To co do tej pory widziałem...

WALKA

* Można kontrolować każdą postać samemu, albo użyć SI....wystartowałem tak jak w P3 ale jednak wolę mieć kontrolę nad tym co robi mój zespół :)

* Walka może być rozpoczęta od każdej naszej postaci, a nie tylko od MC jak w P3

* Jeśli przynajmniej 1 udeżenie np z mabufudyne trafi w weak point jednego z kilku shadow to i tak mamy 1 more!

* Nie tracimy tury jeśli dostaniemy status knockback, to samo tyczy się przeciwników.

* Jeśli my, lub przeciwnik leży po ataku na weak punkt i jescze raz dostanie z takiego ataku lub criticala to jest szansa, że dostanie status Faint i nie będzie mógł działać przez kilka tur.

* Doszła komenda guard, która zmiejsza obrażenia jakie dostaje postać i niweluje wszelkie słabe punkty (tak można dać guard i np postać ze słabością na wind będzie immune na 1 turę)

* Zauważyłem, że przeciwnicy używają coś na wzór osłon elementalnych z DDS....jeszcze nie miałem okazji dostać tego skilla, albo może mam, ale ciężko mi rozszyfrować Kanji ~_~. trzeba będzie skorzystać z pomocy biegłych w JP ludzi co już przeszli grę >.>

 

Zachowanie naszych towarzyszy w czasie walki zależy głównie od naszych relacji w s.link....im wyżej tym dostają oni dodatkowe bajery, np mogą losowo używać special ataków itp...Chyba jest to również powiązane z s.linkami, ale np jeśli jakis atak może zabić nam MC to nasi przyjaciele wezmą na siebie cios....

 

Miałem sytuację, że skończyło mi się SP na MC i Youske, MC miał 20hp i shadow miał mnie wykończyć właśnie a tu Chie krzyczy NIEEEEEEEE i mnie odpycha dostając za mnie....fajne :> ale działa tylko raz, bo za drugim razem już dostałem w czape :(

 

Są 3 poziomy trudności...easy, normal, expert do wyboru już na początku, gram na Normal, i jest trudniej niż w P3 Normal...powiedziałbym, że gdzieś pomiędzy Normal i Hard z P3.....hmm można dostać baty od zwykłych przeciwników, nie tylko od bossów....

 

Muzyka, jest poprostu świetna >.> 24 lipca wychodzi OST, mam nadzieję, że będzie tańszy troszkę z przesyłką, bo nie mam zbytnio funduszy, żeby i OST sprowadzić za taką cenę jaka jest teraz np na ebayu lol....Mam ripy muzy z CD, mogę zuploadować np, motyw z biegania po mieście (chyba jest kilka bo miałem 2 jak narazie), motyw z walki, walki z bossem i motyw z siedzenia w domu....Ogólnie muzyka jest przednia, mniej rapu...choć z 2-3 utwory coś tam rapują, a więcej gitar jak to w grach SMT....

 

* Taki bajer, ale save punkty są w postaci niebieskich święcących motyli.

 

Więcej nie piszę bo nie chciałbym spoilerów robić....No nic dajcie mi znać czy ktoś chciałby te utwory odsłuchać to zuploaduje jutro przed południem, bo teraz nie mam dostępu do mojego kompa...Myślę, że długo grać nie będę, bo JP to dla mnie kosmos narazie, dopiero pod koniec roku mam zamiar zacząć naukę na kursie, a ten bierze 3x 8 miesięcy lol, chyba że wygram w totka to wezmę 2 miesięczny hardcorowy razy 3 :X

 

Teraz tylko czekać 144 dni Persona 4 US :(

 

Oh...w którymś magazynie w JP pojawił się skan z napisem SMT4, więc jest fajnie? tylko na którą konsolę wyjdzie :P mam nadzieję, że PS3 lol xD

 

EDIT:

Aha, jest więcej Voice Actingu niż w P3....znacznie więcej....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Dobrze by było, gdyby można kupić Persone 4 z US z Allegro, ale jak nie to będzie trzeba pokombinować z Ebay :-)

 

A co do SMT4 to mam nadzieję, że wyjdzie na obie konsole nowej generacji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość donsterydo

W nowym PSXExtreme jest wstępna recenzja "Persona 4". Ocena wstępna jest wysoka, bo aż 9-. Autor pisze, że oprawa graficzna została trochę usprawniona w ten sposób, że bardziej dopracowano detale. Gra ma atmosferę kryminału. Losowo generowane lochy są podobno o wiele ciekawsze wizualnie i mniej monotonne, a każdy rodzaj lochu ma przypisaną inną melodię. Usprawniono system walki, skanowanie nowego przeciwnika nie pokaże nam jakie są jego słabości, AI przeciwników jest usprawnione i podobno nie da się już tak levelować z zerowym zaangażowaniem, przeciwnicy często atakują tych członków grupy którzy potencjalnie im najbardziej zagrażają. Rozwijanie SL pomiędzy członkami grupy zaowocuje specjalnymi strategiami, jak, np. że w krytycznym momencie zasłonią nas przed atakiem. Sama rozgrywka jest mniej przewidywalna, przez to że mgliste dni są nieregularne. Zaimplementowano rozbudowany system fuzji person, ale nie napisano na czym polega. Jeżeli chodzi o fabułę to w skrócie jest tak, licealista przenosi się z Tokio na jakąś wieś i tam wplątuje się w zagadkę morderstw popełnianych w mgliste dni, a przed każdym takim wydarzeniem w TV pojawia się dziwna stacja telewizyjna która pokazuje sylwetkę osoby, która ma być zamordowana.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...