Skocz do zawartości

Persona 4


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Ja mam 64h na liczniku (Postacie na 72lv) i jeszcze chyba trochę przede mną bo nie mogę jeszcze z Shiroganą nawiązać znajomości i przez przypadek się dowiedziałem na wikipedii o jeszcze jednym posiadaczu persony, którego jeszcze nie mam.

 

Żeby skończyć w 40h to chyba trzeba było nie czytać niczego co postacie mówiły na eventach :-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

@ donsterydo

 

Zdziwiłbyś się, bo skończyłem ten tytuł w 41h, postacie miałem na wystarczającym lvl, aby pokonać bossów. Nie grałem ponownie żadnego dungeon'a, bo nie wnosiło to nic nowego do fabuły. A to, że nie możesz nawiązać kontaktu z Naoto nie oznacza, że jesteś daleko/blisko do końca, lecz, że to TY nie chodzisz uważnie po mieście każdego dnia ;) I o dziwo zadziwię Cię, ale czytałem/słuchałem wszystkich dialogów. A nie miałem wszystkich SL wymaksowanych, ponieważ skupiłem się za bardzo na statystykach "Hero".

 

@ Aramis

 

Nie grałem na expercie, a na normalu :D No i bardzo sprytnie Atlus zrobił na początku wybór poziomu trudności ;)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ja już skończyłem (74lv) jakieś 67h na liczniku. Grałem na na expert. Ciekawe zakończenie, takie przewidywalne i niespodziewane zarazem. Ale czegoś nie rozumiem na wikipedii jest wpisane, że kto inny jest mordercą niż ten kto się okazuje na końcu...

 

A poza tym moim zdaniem Persona 5 będzie

bezpośrednią kontynuacją części 4, ponieważ tak naprawdę dowiedzieliśmy się tylko kto jest mordercą, ale czym jest świat TV nie zostało wyjaśnione, do tego zastanawiające jest, że nie było żadnej rozmowy końcowej z Igorem tak jakby jeszcze sporo się miało stać.

 

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

O dżizas gra ma więcej niż jedno zakończenie O_o. niech każdy zapisze grę przed 3 Grudnia żeby móc później zobaczyć wszystkie.

 

Ja odblokowałem złe zakończenie.

 

diesvindu: Jakbyś grał na Expert to te 20h dłużej by Ci zeszło, bo w stosunku do trybu Normal na Expert przeciwnicy są 1.5 do 2 razy silniejsi :-)

 

jadę teraz na prawdziwe zakończenie, jednak gra się jeszcze nie skończyła :-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jeżeli odblokowałeś prawdziwe zakończenie to drugie zakończenie te złe raczej Cię nie zainteresuje, ale wydaje mi się, że także odblokowałeś to złe. Najlepiej napisz s spoilerze kto u Ciebie w grze wypadł jako zabójca.

 

3 grudnia musisz dobrze odpowiedzieć Yosuke na wszystkie pytania, jeśli się pomylisz to Ci skróci grę i będzie złe zakończenie.

 

Tutaj masz odpowiedzi:

 

1.Yosuke:What would you doc Main Character?

 

Pick the Third Choice

 

MC:Wait a moment.

 

2.Yosuke:What are you saying?

Pick the First Choice

 

MC:There are still things we don't understand.

 

3.Yosuke:Things we don't know? What are you saying?

Third Choice

 

MC:The motive of Namedame.

 

4.Yosuke:At this point, and you're not sure!?

Pick the Second Choice.

 

MC:Something seem to be hampered with.

 

5.Yosuke:Youc, could you tell us the reason behind that!?

 

Pick the Third Choice

 

MC:We might have misunderstood something.

 

 

6.Yosuke:So are you going to do it or not do it ! Just tell

me which one you're deciding!

 

Pick the Second Choice.

 

MC:Calm Down.

 

 

 

Dalej będziesz musiał podczas spotkania ze wszystkimi wytypować kto może być zabójcą i musisz podać właściwego inaczej uruchomisz złe zakończenie. musisz wytypować

Adachi'ego

Tadam ! :-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ale w Persona 3 rozróżnienie na dwa zakończenia było bardzo jasne, w pewnym momencie po prostu dostawałeś pytanie czy chcesz grać dalej czy skończyć wcześniej, a tutaj nie ma tego w ogóle wyartykułowanego, do tego kurs wydarzeń zależy od paru decyzji, a złe zakończenie jest tak zbudowane, że nie masz nawet pojęcia, że skończyłeś grę wcześniej (ja o tym przeczytałem na gamefaqs.com), bo masz mordercę chociaż nie wszystko jest jasne do końca i kończy się twoja przygoda z Inabą. Dopiero z netu się dowiedziałem, że mordercą jest kto inny i że gra jest jeszcze dłuższa.

 

Na expert przeciwnicy w ostatnim labiryncie dają niezłego kopa, postaciom na 76lv jednym ciosem zabierają od 40% do nawet 100% życia, heh.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Zaskoczony co, heh.

 

Walczyłem z ostatnim Bossem i jak zostało mu ze 2% życia to mi wykończył MC (79lv) wszarz jeden :-p Dobiję ze 3-4 lv, nie będzie wtedy takich morderczych ciosów walił i go jutro wykończę. Na liczniku 71h, a bałem się, że gra będzie krótka :-p

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Muszę jeszcze dopisać parę, rzeczy do prawdziwego zakończenia.

 

Żeby dotrzeć do prawdziwego zakończenia trzeba zrobić o wiele więcej niż to co napisałem wcześniej, po tamtych wskazówkach wydarzy się jeszcze wiele, ale kolejnym przełomowym momentem jest okres po pokonaniu Ameno-Sagiri, później dzień przed wyjazdem z Inaby trzeba iść porozmawiać ze wszystkimi osobami z którymi się wymaksowało social linki, jeśli to zrobicie dostaniecie pytanie czy chcecie iść do domu żeby się przygotować do wyjazdu czy też nie i wtedy trzeba wcisnąć że NIE (opcja na TAK uruchomi NORMALNE zakończenie / gra ma 3 zakończenia) i wtedy musicie zrobić następującą rzecz, trzeba iść do Junes do windy i pojawi się opcja czy chcecie jeszcze coś załatwić czy coś w tym stylu i trzeba wybrać opcję, że macie jeszcze nie załatwione sprawy, wtedy dopiero uruchomicie PRAWDZIWE zakończenie, dodam tylko, że będzie trzeba w pewnym momencie wybrać opcję, że Dojimę jako pierwszego spotkaliście w Inabie i będzie trzeba się przejść nad rzekę, a stamtąd gra was poprowadzi jak po sznurku do zakończenia z trzecim dnem (będzie trzeba jeszcze wejść do velvet room), które bije na głowę wszystko.

 

Jak widać, żeby na prawdę odkryć co się stało w Inabie trzeba zrobić parę iście alpejskich kombinacji. Już myślałem, że to koniec, a tu nagle się okazuje, że sprawa się toczy jeszcze dzień przed wyjazdem z Inaby. 74h na liczniku 83lv i jeszcze nie można spocząć :-)

 

 

No i po grze i prawdziwym zakończeniu jakieś 78h na expert do tego było potrzebne i minimum ten 86-88lv, żeby wygrać ostatnią walkę. Ekstra historia, można śmiało powiedzieć, że czwarta część pobiła trójkę. jRPG 2008 roku, wszystkie next geny mogą się schować.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Name Lv HP SP Phy Fire Ice Elec Wind Light Dark

-------------------------------------------------------------------

|Shadow Kanji |25|2000|1000| | | | | |Null|Null|

|--------------------------------------------------------------------

|Skills: Power Charge, Swift Strike, Dead End, *Roars of Wraith |

|*Fantaical Spark,*Forbidden Murmur, Tetrakar, Spirit Drain |

--------------------------------------------------------------------

|Found at:The Steamy Bath House 11F |

------------------------------------------------------------------

 

Name Lv HP SP Phy Fire Ice Elec Wind Light Dark

-------------------------------------------------------------------

|Nice Guy |24| 800| 700| |Str |Abs | | |Null|Null|

|-------------------------------------------------------------------

|Skills:Closedi, Heat Riser, White Wall, Diarama, Dia, Tarukaja |

------------------------------------------------------------------

Name Lv HP SP Phy Fire Ice Elec Wind Light Dark

-------------------------------------------------------------------

|Tough Guy |24| 800| 700|Abs |Str | | | |Null|Null|

|-------------------------------------------------------------------

|Skills:Dekaja, Rampage, Kill Rush |

------------------------------------------------------------------

 

Kanji's Boss battle can be quite annoying because of the two extra

helpers. First i suggest you take care of Tough Guy because he is

the easiest one to get rid off OR you can go for Nice Guy first

because of his support abilities. After you taken care of the helpers

you can go straight for Kanji. One thing make you have main character use

the guard command when Kanji use Power charge. The Swift Strike can randomly

kill your main character(If he got hit 3 times in row) if his Kanji's

attack power has been buffed.

 

Nelson's Strategy

 

Recommended Level 3X

 

Get rid of Nice Guy first, because of his support skills.

Then after that just focus on Kanji and leave Tough Guy

alone.

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Pamiętam jak z nim walczyłem, byłem chyba na 33lv, na poczatku ambitnie chciałem od razu zdjąć głównego bossa, ale jak miał już mniej niż połowę życia to pomoc jego przydupasów zaczęła się robić uciążliwa i zaczął stopniowo odzyskiwać energię prawie do max poziomu wtedy zmieniłem taktykę i zdjąłem Nice Guy'a inaczej to ta walka mogłaby trwać "bez końca" :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...