Skocz do zawartości

Persona 4


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

No jak się przed chwilka zdenerwowałem. Gram sobie gram, na samym początku w Yukiko Castle, wszystko mi idzie fajniutko. Widzę, że już mało mam hapeków, więc się podleczyłem i wkroczyłem do walki z jakąś kostką (normalny shadow). Dostałem Last Resort'a na klatę i się złamałem. No i 2h w plecy -_-

 

Szkoda, że nie można z dungeon'ów wrócić w każdym momencie tylko trzeba mieć jakiś zj**** item.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm, w temacie "Sklep zg(red)ów" cisza.

 

Nie ukrywam, że zależałoby mi na jak najszybszej wysyłce P4 i jednocześnie niedużej cenie. Na allegro gra jest za 99zł ale wysyłka dopiero między 17 a 21 Marca. Ze sklepem PE nie wiadomo. Game.co.uk wysyła takie preordery w dniu premiery? Gdyż coś słyszałem, że czasem na samą wysyłkę ludzie czekali nawet dwa tygodnie. Jest jeszcze eBay, ale tu nigdy nic nie wiadomo. A decyzję wypadałoby w końcu podjąć ;>.

Odnośnik do komentarza

Game.co.uk dziś zrealizował zamówienie. W sumie z wysyłką wyszło 107zł przy obecnym kursie.

 

Czy w Persona 4, podobnie jak w trójce, określone miejsca/czynności zwiększają statystyki bardziej lub mniej? Np. w P3 takie Academics najbardziej rosło podczas Quiz Game. W P4 jest podobnie? Co warto wiedzieć z tego typu rzeczy aby się nie motać i nie żałować potem decyzji?

Odnośnik do komentarza

Witam

Nie miałem do czynienia jeszcze z Personą na PS2 i zastanawiam się, którą lepiej wybrać, z uwagi na brak kasy i dużej ilości czasu, chwilowo muszę zdecydować się na zakup jednej. Czytałem recenzje obydwóch części i doszedłem do wniosku że P3 może po jakims czasie przynudzać za sprawą bardzo podobnych pięter Tartarusa i tej samej przygrywającej w tle muzyce, w P4 uległo to znacznym zmianom na plus, chociaż tą opinię opieram tylko i wyłącznie na przeczytanych informacjach. Nie wiem jak mocno powiązane są ze sobą P3 i P4 i czy nie głupio byłoby zaczynać swoją przygodę od części czwartej. Poradźcie czy lepiej zainwestować od razu w P4, czy najpierw obczaić P3?:)

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

Gry nie są powiązane, więc możesz łykać 4 nie martwiąc się o niezrozumienie fabuły. Mi osobiście 4 podoba się bardziej. Dużo zmian systemowych in-plus, ciekawsze lochy, jakieś prace dorywcze itd. Aczkolwiek w 3 dużo fajniejszy był klimat. Czuć było taką kruchość życia. Jakieś tematy o śmierci, czy strzelanie sobie w łeb żeby przywołać Persone. Fajne to było, tutaj tego trochę braknie. W zamian masz zagadkę kryminalną do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Dostalem paczke z PE i moge poinformowac - Soundtrack jest w pudelku jak najbardziej :) .

Sowaa - W glownej mierze to bez znaczenia ktora wezmiesz, obie sa niesamowite - Niby teorytycznie P4 lepsza (wiadomo nowsza w koncu) ale to kwestia gustu tez, niektorym zarowno klimatycznie jak i z wielu innych powodow bardziej podobac sie bedzie P3 (np fabularnie), co bys nie wybral wiec ze trzymasz w rekach kobiete ktora jest piekna i atrakcyjna, potrafi czasem zagrac na nerwach ale jednak ja kochasz :D.

Odnośnik do komentarza

Właśnie wdziewam buty i idę do sklepu PE w Warszawie odebrać paczuszkę. Ekstra :)

 

Jak mi się spodoba zainwestuję też w P3 FES, ale to dopiero za parę miesięcy pewnie...

 

edit: 4.5 godziny grania na liczniku. OST przesłuchany jako odpoczynek dla oczu. Cud, miód i fistaszki panowie i panie ;)

Edytowane przez Sephirath
Odnośnik do komentarza

Nie mam na myśli loadingów lecz różnicę między 60Hz (NTSC) i 50Hz (PAL). Gdy zobaczyłem filmy z amerykańskiej wersji P3 męcząc kilkadziesiąt godzin europejską to nie mogłem się nadziwić, że tak to zasuwa. Zastanawiam się czy w P4 jest tak samo czy też może gra działa z naturalną prędkością.

 

- może ktoś sobie porówna.
Odnośnik do komentarza

Pograłem chwilę (jakieś 5 H na liczniku) i muszę powiedzieć że teraz rozumiem to co niektóży pisali tutaj względem poprzedniczki - "To już nie to samo" :/ , nie wiem dlaczego ale chyba jakoś zarówno fabularnie jak i z całością P4 nie odpowiada mi za bardzo, fakt dungeony w P4 to niebo a ziemia względem trójki, nowe rozwiązania też budzą uśmiech, niemniej narazie czuje zażenowanie (a na pewno voice-actingiem Chio).

 

Sephirath - To P4 działa na PS3 (60 GB) ?? O_O' , myślałem że emulacja nie jest od dawna aktualizowana.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Jedno jest pewne - na pewno jest bardziej wymagająca, a same wycieczki po lochach przestały być monotonne jak w przypadku P3 (tam wręcz skipowałem, byle tylko dojść do cholernych schodów O_O). Walka przeszła modyfikacje do tego poziomu że mówimy tu o sequelu, nie o Personie 3.5 (a wcześniej sądziłem że to po prostu mission pack z nową fabułą, postaciami i planszami, a tu takie zaskoczenie) !!

 

Przede wszystkim znalezienie słabych stron przeciwnika stało się conajmniej niezbędne (w P3 spokojnie w wielu bitwach można było to sobie darować), czasem też lepiej guardować ataki niż zbędnie szaleć (w trójce chyba tylko w 1 walce musiałem to robić :F), po prostu podróż do świata shadow's stała się wreszcie poważną ekspedycją, a nie nudnawą wycieczką po bliźniaczych tunelach z mięsem armatnim na drodze (które notabane można olać).

Narazie szlag mnie trafia gdy ginę i na jakiś czas odchodzę od grania, kiedy ja miałem takie reakcje przy P3 :P !?

 

Głupio się czuje pisząc takie coś, skoro wielu już dawno zagrało w P4, cóż wytyczyłem sobie cel zebrania wszystkich SMT'ów w wersji PAL na PS2 (ale chyba wyjątkiem będzie Devil Summoner 2 - On już pewnie na PAL nie trafi, i tak cud od niebios że Persony to tak dobre gry że, i u nas musiały wylądować), w sumie udało mi się :).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

A ja zły jestem bo sfuzjowałem tę główną personę Izanagiego z jakimś czymś i powstał - okej, silniejszy - ale OGROMNY czerwonawy KOŃ!!!

 

BLECH :D

 

Ale trudno, grać się da. Odblokowała mi się "dzisiaj" możność pracy. Składanie koper przez pół nocy ftw ^^ No a co do dungeonów - gram na Normalu i w pierwszym dungeonie już mi potworki na trzech piętrach nic nie robią, Boss zaś (no, wiecie, żeby nie spoilować, TEN demon na KOŃCU!) łoi mi skórę bez nawet sapnięcia. Coś jest nie tak. Ale jeszcze się pobawię 2-3 razy w expienie i może go ścisnę :)

Odnośnik do komentarza

Paczka z UK doszła wczoraj, grałem 2h i zaraz zrobiło się za(pipi)iście jak na wersji JP. Ubolewam tylko nad dubem Chie, reszta jest na poziomie :)

 

No i te pudełko jakieś lepsze niż w Polsce są :o ...ah gram na ps3 60gb, chodzi bez problemów za wyjątkiem pola, które pokazuje gdzie jesteśmy (jest puste) ale to mały detal.

 

Co do szybkości jak ktoś tam stwierdził to nie, nie ma przełącznika PAL60 niestety.

Odnośnik do komentarza
Paczka z UK doszła wczoraj, grałem 2h i zaraz zrobiło się za(pipi)iście jak na wersji JP.
Przed chwilą także wyjąłem ze skrzynki swój egzemplarz, zamówiony z game.co.uk. Gra właśnie zgrywa się na HDD a w międzyczasie odsłuch.uję soundtrack. Szkoda tylko, że jest on w przezroczystej kopercie, a nie w osobnym zatrzasku jak to zdaje się było w wersji amerykańskiej. Sama muzyka natomiast o niebo lepsza od P3.

No i te pudełko jakieś lepsze niż w Polsce są
Wyjaśnij. Wszelkie gry, które zdobyłem z UK faktycznie są w innym pudełku (bez miejsca na memory card) ale jest ono moim zdaniem gorsze - luźniejsze, jakby z gorszego plastiku.

Ubolewam tylko nad dubem Chie, reszta jest na poziomie
Słyszałem tylko tyle co na filmach i faktycznie kiepsko. "Hey, I leveled up" brzmi jakby wymawiane było między połknięciem jednego hamburgera a drugiego.

Co do szybkości jak ktoś tam stwierdził to nie, nie ma przełącznika PAL60 niestety.
Przełącznika być nie musi ale gra może działać szybciej. Taki Tekken 5 zarówno w 50Hz jak i 60Hz działał równie szybko (tak, wiem maniacy bijatyk, że jest różnica, ale sama prędkość gry jest w moich oczach taka sama).

 

EDIT:

Ok, trochę pograłem. Po pierwsze, PAL działa niestety dużo wolniej od wersji NTSC. Wystarczy porównać z filmikiem zapodanym przeze mnie nieco wyżej a od razu wychwyci się różnicę. Po drugie, muzyka jest świetna. O ile w Persona 3 miejscami mnie ona wyraźnie denerwowała, tak w przypadku Persona 4 po raz trzeci słucham już soundtracku. Naprawdę, jest tam duża ilość miłych dla ucha kawałków. Po trzecie, zmiana punktu widzenia w lochach trochę drażni, gdyż ciężko wyczuć odległość między bohaterem a wrogiem. W dodatku strasznie powoli obraca się kamerą za pomocą R1 i L1 (gałką szybciej, ale mniej wygodnie, a w P3 używałem właśnie przycisków).

 

Ogółem mam nadzieję, że gra mi szczególnie nie przeszkodzi w codziennych obowiązkach ;). Póki co jest jak najbardziej w porządku, choć nie podejmuję się oceniania fabuły i bohaterów po 2,5h zabawy.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...