Skocz do zawartości

Persona 4


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardziej podobała mi się P3 ale ta część też jest niezła. na razie mam ok 25godz. Zauważyłam,że postacie podczas walk nie są juz takie niedorozwinięte,często pomagają/leczą.Niezły jest też system social linków. Teraz można jednocześnie spotykać się z kimś i podniesc poziom np. odwagi. Zarwałam już kilka nocek i na pewno ukończę tą grę :)

Edytowane przez MoniqaPS2PSP
Odnośnik do komentarza

A PS3 60 GB PAL ? - Zresztą wątpliwe, Sony od dawna nie zajmuje się poprawianiem kompatybilności wstecznej, mówią że kiedyś dostaniemy emulator (każda wersja PS3) który pozwoli spokojnie odpalać każdy tytuł (oczywiście jest podział na regiony :P).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Gram sobie w P 4 (jestem w czerwcu) i czy ktoś mógłby mi powiedzieć nie spoilując:

1. czy można podnosić social links z kilkoma dziewczynami czy są jakieś problemy jak w 3 że są zazdrosne? A może wystarczy jak w 3 dojść do 10 i można natępną?

2. Słyszałem że jest kilka końcówek? Czy warto się starać o najlepszą i na co zwrócić uwagę żeby ją dostać? Czy może jest tak jak w 3 że w miarę wiadomo co się stanie i raczej nie przegapia się momentu wyboru scieżki? Grając w Valkyrie Profile nieźle się naciąłem lipną końcówką bo nie wiedziałem że trzeba coś tam zrobić i chciałbym uniknąć tej przykrości.

Odnośnik do komentarza

W 3ce było tak, ze w pewnym momencie wchodziło się w 'inmate relationship' i wtedy lepiej nie wychodzić z inną dziewczyną bo druga się obrażała. W 4ce to zlikwidowano (i na dobrą sprawę dobrze) wiec możesz wychodzić kiedy chcesz i z jaką chcesz.

Trzeba tylko uważać na wypady z Ai, bo czasami zdarza się, że spotykamy podczas nich inną laskę z którą aktualnie kręcimy i nie wiem czy to nie ma jakiegoś ujemnego wpływu na nasze Social Linki z tymi pannami. Nie mieszaj też Rise z Sun SL bo ponoć w listopadzie jest jakaś niezbyt miła wstawka w zwiazku z tym + być może reverse;].

 

Jak osiagniesz MAX to możesz je olać - nie beda dzwoniły (tylko w gwiazdke bedziesz musiał zdecydować z którą chcesz ja spędzić), nie musisz z nimi wychodzić nigdzie itd. W końcu "bond that cannot be broken" :D .

Odnośnik do komentarza

SLe ze school mates glownie koncza sie znalezieniem ich "ja".

 

Najciekawsze (imo) z tych co póki co się bawiłem to Devil, Death, Moon, Strenght (Kou), Sun (oba są fajne;]), Emperor i Lovers.

 

SLe czasami są podobne w sumie do tych z P3 jeżeli chodzi o ich "zawartość" (np Priestess - w obu grach, zarówno Fuuka jak i Yukiko uczą się gotować, Empress przypomina randki z Elizabeth, mamy SLa z managerem sport clubu itd).

Odnośnik do komentarza

Umm nie prawda, w P3 możesz kręcić z kilkoma na raz....ale trzeba pamiętać o zasadzie, że musimy spotkać się z każdą dziwczyną w określonym czasie....np jak spotykasz Yukari to musisz z nią wyjść w ciągu 60 dni, żeby nie stracić punktów, jak wyjdziesz z inną to ucinasz sobie 15 dni, i Yukari musisz spotkać w ciągu 45 dni....itp itd...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Cofnij się parę stron w tym temacie, bardzo dokładnie opisałem co i kiedy trzeba zrobić, żeby dojść do prawdziwego zakończenia i zrób to zanim będziesz grał dalej, żebyś nie musiał paru godzin powtarzać jak w złym momencie grę zapiszesz.

Odnośnik do komentarza

3 bodajże grudnia będziesz miał pierwszą kluczową scenkę w szpitalu - musisz wybierać odpowiednie odpowiedzi na pytania Yosuke. Jak wybierzesz dobrze to kilka dni później na ulicy rozmawiajac z Naoto i Yosuke musisz wybrać znowu dobrą opcję - to uruchomi good ending. Aby zobaczyć true ending musisz wykonać kilka czynności w dzień wyjazdu z Inaby.

 

Tak to bardzo ogólnie wygląda:).

Odnośnik do komentarza

Boję się spoilerów dlatego nie czytam poprzednich stron :D . A ten opis jest bez spoilerów???

 

To się jeszcze spytam kiedy zrobić save'a zabezpieczającego (bo ja zawsze gram na jednym savie więc jak coś to musiałbym cała grę powtarzać). Czy jak 1 albo 2 grudnia zrobię save to wystarczy żeby potem zobaczyć wszystkie możliwe zakończenia??? Czy lepiej wcześniej zrobić bo trzeba coś tam porobić i potrzeba czasu??? Jestem koło połowy listopada i mam nadzieję że nie straciłem jakiegoś momentu przez który przepadło któreś z zakończeń Ile ich wogóle jest. Z tego co rozumiem to 3 (bad, good i true). W Personie 3 to było w miarę dobrze rozwiązane. Były dwa zakończenia. Savewoałeś przed wyborem obejrzałeś zły potem dobry i było git. W 4 też bym chciał wszystkie obczaić.

 

Sorry że tak dłubie ale ciągle mam koszmary przez Valkyrie Profile. Nie chciałbym znowu czegoś takiego przeżyć (2 zdania i game over a jak spełniłeś kilka wymagań to miałeś full wypas ending) a na pewno nie będę drugi raz 40 godzin przeznaczał na tę samą grę.

Edytowane przez Lalalilo
Odnośnik do komentarza

Zapisz grę powiedzmy 1 grudnia - jak chcesz zobaczyć złe, to w szpitalu zgódź się z Yosuke. Jak chcesz zobaczyć good to musisz mu non stop zaprzeczać i kilka dni później gdy z Naoto i z Yosuke wyjdziecie z baru musisz wybrać kolejną dobrą opcję - masz bodajże 3 szanse - jak nie trafisz to leci bad ending, jak trafisz to mamy kolejny dungeon. Teraz już nic nie schrzanisz bo kolejny kluczowy moment to dzień wyjazdu z Inaby (true ending) - musisz pogadać ze wszystkimi z którymi zmaksowałeś social linki, a gra zapyta sę ciebie czy załatwiłeś juz wszystko - musisz odpowiedzieć że nie. Teraz udaj się do Junes food court - kliknij na drzwi po prawej 2 razy - wtedy wyskoczy kolejna opcja, wybierz ze masz cos jeszcze do zrobienia czy coś w tym stylu. Po scence (musisz dobrze odpowiedziec na pytanie o tego, kogo pierwszego spotkałeś w Inabie (Dojima)). Idź nad rzekę i pogadaj z Dojimą i Nanako. Po scence idź do Velvet Roomu, po czym udaj się do...już będziesz wiedział kogo;].

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Wlasnie zobaczylem bad ending i jest...bad :(

 

Z jednej strony szkoda, że wiedziałem że jest więcej endingów bo bym się chyba pochlastał ze smutku.

Teraz zabieram się za pozostałe dwa. Z tego co rozumiem to zaraz będę musiał wskazać mordercę.

 

Wiem że Ci co grają to wiedzą kto jest tym żlym. Ja myślałem nad tym wieczorem i chyba się domyslam ze to jest

Adachi.

Glownie z racji tego ze wydawalo mi się ze glowny zly musi miec ladny obrazek

(tak jak Namatame który ciagle stal na ulicy tez sie domyslilem ze cos z nim dalej bedzie)

i byc kims kogo znamy. No chyba ze to

ta okragla panienka co konkursu omal nie wygrala

:lol: . No w kazdym badz razie zaraz się dowiem czy moja teoria sie sprawdzila. Tak tylko chcialem napisac wczesniej, bo jakos glupio brzmi jak sie po fakcie mowi ze domyslalem się :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...