Skocz do zawartości

Którą grę wybrać? ver. NDS


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Another Code - niestety da sie ja ukonczyc w 3-4 godziny. Gdyby gra byla ze 2 razy dluzsza (a fabula sensownie rozwinieta), to by zaslugiwala gdzies tak na 8+/9-. Niestety, jak juz napisalem, jest strasznie krotka, a poza tym zagadki sa zbyt latwe, zas fabula - przewidywalna (od pewnego momentu). Mimo wszystko polecam. Gra ma zaje.bisty klimat i bardzo dobrze wykorzystano w niej oba ekrany.

No może bez przesady, 3-4h to wtedy, gdy grasz z opisem na kolanach.

Mnie zajęła 7-8h.

Gra jest tania, więc jak ktoś lubi przygodówki i zagadki, to gra jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza

Z gier wykorzystujących w dużym stopniu TS jest jeszcze Project Rub, ale to jednak średniak, do przejścia i odłożenia na zawsze - przynajmniej w moim odczuciu. Chociaż gra ze względu na fabułę w stylu "zdobywanie dziewczyny" i możliwość zmiany jej wyglądu po zaliczeniu kolejnych poziomów ma swoich zwolenników. ;)

Odnośnik do komentarza

project rub to pierwsza gra jaką ukończyłem na ds'a, i dla mnie jest to cudowna gra, począwszy od świetnego intra ze wspaniałą muzyką w tle, poprzez "czarne" postacie, wiele przeabsurdalnych motywów, a skończywszy na przemiodnej rozrywce, szczerze nie pamiętam kiedy wcześniej gra potrafiła wywołać tyle uśmiechu na mej twarzy. prawdziwe cacuszko, ale wiadomo; sega.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam... gry z dobrą fabułą, bądź stworkołapanki. Jest kilka "ale":

 

Fabuła: Przeszedłem Phoenixy i Hotel Dusk, a Another Code mnie nie wciągnął. FF4 też póki co średnio. Może wezmę się za TWEWY, ale szukam czegoś jeszcze. Najlepiej przygodówki, bo w tym przypadku fabuła liczy się dla mnie najbardziej :)

 

Stworkołapanka: DQM Joker przeszedłem (grałem w to aż za dużo), a z Pokemonami chciałbym się wstrzymać aż do Platynowych.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Szukam... gry z dobrą fabułą, bądź stworkołapanki. Jest kilka "ale":

 

Fabuła: Przeszedłem Phoenixy i Hotel Dusk, a Another Code mnie nie wciągnął. FF4 też póki co średnio. Może wezmę się za TWEWY, ale szukam czegoś jeszcze. Najlepiej przygodówki, bo w tym przypadku fabuła liczy się dla mnie najbardziej :)

 

Stworkołapanka: DQM Joker przeszedłem (grałem w to aż za dużo), a z Pokemonami chciałbym się wstrzymać aż do Platynowych.

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

 

może to nie do końca się kwalifikuje w tych kategoriach, ale jednak to wciąż przygodówka, a poza tym, moim zdaniem jedna z lepszych i najbardziej wykręconych klimatycznie :neko: gier na DSa - w każdym razie gorąco polecam Touch Detective(w strefie PAL pod tytułem Mystery Detective)

Odnośnik do komentarza
wlasnie gram. niektore debilne. np ta z zegarem cyfrowym. na razie nie chce mi sie sprawdzac gdzie zrobiloem blad ale wydaje mi sie ze nie zrobilem.

w sumie to nudne.

 

soul bubbles jest mocne.

ta zagadka nie jest debilna, tylko mozna ja zle zrozumiec. zreszta zajrzyj do tematu o laytonie - masz tam rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza

Ja bym polecił FFTA2, ale to nie erpeg ;D.

 

FF IV świetny wybór, polecam z całego serca. A coś szybkiego, arcade na DS'a... istnieje coś takiego!? Metal Slug 7 będzie, ale to krótkie dosyć jest i nie wszyscy to lubią. Do arcade polecam... PSP :P.

 

A tak na serio: New Super Mario Bros. może?

Odnośnik do komentarza
Jak do tej pory mam na DSa jedną grę, TWEWY. Zamierzam za parę dni zamówić dwie gry: Final Fantasy 4, a na drugą się jeszcze nie zdecydowałem. Będę miał dwa erpegi, więc przydałoby się dla odmiany coś mniej zobowiązującego, zręcznościowego i ogólnie arkejdowego ;) Co polecacie?

Mario Kart DS - sam miód ;)

Albo Wario Ware touched, też sam miód, tyle że nie wiem czy jest sens wydawać ponad 100 złotych na zbiór minigierek ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Jak do tej pory mam na DSa jedną grę, TWEWY. Zamierzam za parę dni zamówić dwie gry: Final Fantasy 4, a na drugą się jeszcze nie zdecydowałem. Będę miał dwa erpegi, więc przydałoby się dla odmiany coś mniej zobowiązującego, zręcznościowego i ogólnie arkejdowego ;) Co polecacie?

 

Castlevania DoS, Elite Beat Agents, Ninja Gaiden DS. Szczególnie pierwsza opcja. Mi zabawa z Castlevanią zajęła ponad 50h. Możesz także poczekać kilka tygodni, chyba na początku października pojawi się kolejna Castlevania. Wszystko wskazuje na to, że będzie to murowany hit.

Odnośnik do komentarza

Chyba zrobię jak radzi większość i kupię któregoś Mariana, chociaż dziś przeglądając ign i gametrailers zostałem oczarowany przez Rune Factory (jestem fanem serii Harvest Moon), o którym do tej pory za dużo nie wiedziałem i myślałem że jest jakąś tam słabą grą... A co do Castlevanii to już o niej myślałem, ale w żadną część nie grałem i nie rozumiałbym pewnie fabuły.

No nic, gry zamawiam pod koniec tygodnia więc się jeszcze zastanowię. Dzięki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
A co do Castlevanii to już o niej myślałem, ale w żadną część nie grałem i nie rozumiałbym pewnie fabuły.

Smialo mozesz kupic Portrait of Ruin. Zreszta fabula w serii Castlevania nie jest na tyle zawila, zeby czegos nie zrozumiec. Nawet Dawn of Sorrow, ktore jest sequelem Aria of Sorrow, jest z nim na tyle slabo powiazane, ze bez problemu wszystko zrozumiesz, nawet bez znajomosci poprzednich czesci.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś rozgląda się za świetnym jRPGiem (chyba jest japoński to RPG :P) na DSa, to polecam The World Ends With You, świetna fabuła, system walki no i sound track! Gra właściwie kręci się wokół gry wymyślonej przez Reapera (czy jak mu tam), no i zbieramy różne itemy, piny (takie moce służące do walki), interfejs przyjazny. Dla wymagających i posiadających 2 pary oczu można walczyć na 2 screenach jednocześnie :P, ciężko jest jeśli da się kontrole nie dotykowego screena na manual :P. Polecam

Odnośnik do komentarza

A ja szukam jakiejś gry, z levelami, jakiejś takiej zbierackiej może, nie wiem, harvest moon, pokemony, może coś innego? Coś lekkiego, w miarę rpgowatego i dsowego, coś przyjemnego w co jeszcze nie grałem (a grałem we wszystkie Phoenixy (ja chce już nowe...), w Zelde, kilka Mario, FF IV, FFTA2 i TWEWY). Nie chcę, by gra była jakaś trudna.

 

Czy w ostatnim czasie wyszły jakieś przyjemne gry na DS'a?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...