Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię czyścić takie śmiecie. Serialnie, odczuwam frajdę, jak uda mi się rozwiązać problem i to nie jest żadna copypasta. 
Po prostu jara mnie, jak pasek postępu w programie do czyszczenia, wskazuje coraz więcej procent i śmieci. A potem - pyk - i po problemie. All Clear.
---
Polecam antywirusa Internet Security G-Data, na rok chyba 5 dyszek i jeszcze teraz jest promocja, że dostajesz serwer hostingowy. Program nawet nie pozwala pobrać uTorrenta i blokuje pobranie każdego programiku, który w czasie instalacji, naładowany jest bloatwarem. Zajał dość wysokie miejsce w teście KomputerŚwiat.  Ma tak dobrego firewalla, że jak ktoś kiedyś chyba próbował mi się włamać, to od razu dostałem info o zablokowaniu połączenia (i wyłączyłem neta;).
Używam też AVG PC Tune Up - pewnie nieraz widzieliście reklamy, przez co programik od startu wkur.wia, a jednak jest to jeden z lepszych programów do trzymania porządku w Windowsie. Również kupiłem pełną wersję, bo jednak używam dość często i nie mogę narzekać. Do tego dochodzi polski Odkurzacz.

Do czyszczenia spyware polecam SpyBot Search And Destroy, ale jakoś nie jest potrzebny, jak jest dobry antywirus. A najlepiej zacząć samemu od wejścia w msconfig/autostart i poodznaczać śmiecie.

Odnośnik do komentarza

G-data. Miałem typa. Po tym jak zaczął blokować mi wszystko i wszędzie wywaliłem go na zbity pysk. Nie lubię jak antywirus jest aż tak nadglorliwy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że szło to pewnie odpowiednio ustawić, ale dodatkowe zamulanie przez niego firefoxa przekreslilo jego szanse (serio, stronki ladowaly się 3 sekundy dłużej i nie wiem z czego to wynikało). :dunno:

Odnośnik do komentarza

Nie możliwe tylko na pewno, praktycznei każdy antywir orz antimalware nad tym bazuje aby poprawnie działać. Dysk nie ma nic do rzeczy, bo laguje rozpakowywanie archiwow do skanowania w tle, skanowanie exe'cow etc. Na ssd komfort korzystania z antywira jest oczywiscie wyzszy ale mechaniki pracy takich skanerow nie oszukasz i tu ssd nie pomoze na przyciecia lub opoznienia.

 

Dlatego jak kupujesz lapka z marketu lub z neta, gdzie jest hdd, zwykle jakis marny 5400rpm to real time scanner praktycznie uniemozliwia korzystanie z komputera bo skanuje tez dodatkowe procesy i uslugi wgrane przez producenta.

Odnośnik do komentarza

Mhm. W każdym razie G-data pod tym względem męczył mój komputer stacjonarny strasznie, a słabego sprzętu to ja nie mam (chociaz pierwszej świeżości nie jest, fakt - i7 2600K 4,5ghz, 16gb ramu, gtx970 no i ssd Samsung 840 Pro -> swojego czasu jeden z topowych ssdków). Może to była też wina tego że na Win8 po tych 3 latach bez formatu miałem straszny bajzel, a i pewnie też odinstalowanie poprzedniego antywira swoje dołożyło. No nic, tak tylko mówię jak miałem.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Sprawdz na innym antyvirze, np Avira lub eset bo takie ostre przyciecia na takim sprzecie nie powinny występować, no chyba że generalnie masz mnóstwo usług i procesów.

MS Security Essentials też ma skaner i na moim sprzęcie nie czuć żadnych spowolnień lub przycinek. mam i7-5500U, 16Gb ram, Samsunga 850 Pro i wszystko chodzi elegancko na Win7 i na Win10.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ważne dane z dysku systemowego zachowane (save'y z gierek xD), zaraz będzie format. Czym najlepiej zrobić sobie obraz dysku świeżo po instalce?


W sumie to ten Win 10 nie przyniósł za bardzo mi niczego użytecznego i trochę rozmyślam nad powrotem do bardzo w porząsiu 8.1.

Odnośnik do komentarza

Dobra, ważne dane z dysku systemowego zachowane (save'y z gierek xD), zaraz będzie format. Czym najlepiej zrobić sobie obraz dysku świeżo po instalce?

W sumie to ten Win 10 nie przyniósł za bardzo mi niczego użytecznego i trochę rozmyślam nad powrotem do bardzo w porząsiu 8.1.

 

Acronis True Image Home Premium

program tworzy bootowalnego pendrive'a z calym programem i potem go bootujesz i jest ladnie kolorowo i robisz backup calego dysku lub tylko partycji, generalnie to jedne z najlepszych narzedzi do robienia obrazow, mozesz robic pelne kopie, kopie uzupelniajace, kopie na zewnetrzne dyski usb, po LANie. Jak go zainstalujesz to mozesz rowniez przegladac pliki kopii w windowsie w widoku normalnych folderow i wycioagac sobie z kopii jakies brakujace rzeczy do przywrocenia metoda kopiuj wklej.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Trafiło wkońcu i mnie. Mimo utrzymywania pieca w czystości i robienia wszystkiego jak należy dziś coś zwyczajnie pyerdolnęło. Problem w tym, że nie wiem co.

Dziś rano szykowałem się na egzamin i nie robiłem na blaszce właściwie nic specjalnego, jakaś muzyka sobie leciała i neta do kawy przeglądałem. Nagle się wyłączył. Pomyślałem, że korki walnęły, nie ma prądu ale w salonie miałem też odpalony tv i ten działał cały czas więc jednak to nie w tym rzecz. PC sam się potem uruchomił wyświetlił ekran płyty głównej, zaczął bootować windowsa i znów zgasł. I tak w kółko, dochodzi do ekraniu ładowania windowsa i się wyłącza jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z gniazdka, nie wydając przy tym żadnego dźwięku.

Przy którymś ładowaniu wyskoczył też ekran z napisem "overclocking error". Mam możliwość wejścia do biosa więc ustawiłem domyślny preset. Zrobiłem też przywracanie systemu ale nic nie dało.

Temperatyry są w porządku, chłodzenie działa, zasilacz też raczej sprawny. Problem googlowałem oczywiście i wyczytałem, że to najpewniej wadliwa płyta główna lub procesor ale znalazłem też kilka postów o takich objawach wywołanych wirusem.

Co dziwne system startuje w safe mode.

 

Jakiś pomysł jak sprawdzić czy to płyta czy procesor bez przekładania części do innego zestawu? Nie będę miał takiej możliwości przez jakiś czas.

Edytowane przez UberAdi
Odnośnik do komentarza

Odłącz wszystkie urządzenia, które da się odłączyć aby system mógł wystartować bez nich.

Jeżeli to możliwe to użyj zintegrowanej grafiki lub inne grafiki na pci. Jeśli nie to w menedzerze urządzen możesz odinstalować wiele komponentów i winda powinna się uruchomić na podstawowych sterownikach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odpalilem na zwyklych sterownikach i działa. Usunąłem wszystkie pozostalosci po sterownikach nvidii odpowiednim programem i spróbowałem zainstalować na świeżo. Najpierw najnowsze, później starsze które kiedys działały. Próba instalacji za każdym razem kończyła się crashem w momencie jak karta zaczynała pracować.

Na podstawowych sterach karta działa, tzn wiatraki się normalnie kręcą. Sterowniki Nvidii crashują.

Nie wiem teraz czy to zepsuta karta czy port PCI. Nie mam drugiego więc jutro może skombinuje inną kartę żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...