Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Skład opakowania "Sushi z Biedry"

"9 szt. maki

2 szt nigiri

1 pojemniczek z imbirem marynowanym i wasabi

1 szt saszetka z sosem sojowym"

Przepisałem z pudełka, te nigiri to jakieś dziwne paćki. W sumie ja tu widzę dziewięć rulonów sushi, nigdy tego nie jadłem, bo u mnie w mieście nie ma takich restauracji. To całe "nigri" nie wygląda zachęcająco. Na serio mam to jeść na surowo? :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Właśnie opierniczyłem stek z dojrzewającego rostbefu produkcji Sokołowa zakupiony w Biedrze. Podany z ziemniakami (masło i szczypiorek) i malutkimi korniszonkami z chili. Polecam.

 

ps. Pod żadnym pozorem nie przewracać więcej niż raz bo zrobi się twardy - 4 minuty z jednej, 4 minuty z drugiej, dodać masła, krótki odpoczynek i amciu. Pieprzyć można na początku - solimy na końcu (chociaż Pascal twierdzi inaczej). W takiej konfiguracji wychodzi lekko różowy.

Edytowane przez konsolopececiarz
Odnośnik do komentarza

Bleee, fuuu, nigdy więcej "sushi z biedry", faktycznie, cośtam było wędzone. A i ten dziwny smak nigiri, czy marynowany imbir. Same kulki ryżowe z surimi, również syfne, zresztą ja jestem przyzwyczajony do ryżu, ale ciepłego :)

Tak to wyglądało zaraz po otwarciu

DSC00390.JPG

A tak zaraz przed wywaleniem. Zmarnowałem czternaście dziewięćdziesiąt dziewięć!

DSC00391.JPG

Szkoda, że czuę się zrażony do sushi, no ale czego można spodziewać się po Biedronce i ich "sushi".

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja paste jajeczna robie z bardzo drobno posiekaną cebulą. Pokrojoną i posolona na samym poczatku zeby miala troche czasu żeby sie przegryźć no i potem oczywiscie mueszam to z majonezem i jakiem na twardo. Chociaz nie tylko mieszam ale też rozgniatam widelcem całość. Bo w koncu to ma byc pasta jajeczna a nie salatka z jajka i majonezu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Robię potrawkę/gulasz a'la Red. Wrzucam na czuja składniki i będzie się dusiło ~2h w woku:

- 500g krowy pokrojonej w kostkę

- woda po brzeg woka

- 4 duże cebule

- 3 marchewki

- pół papryki żółtej

- pół papryki zielonej

- 3 spore ogóry kiszone

- trochę mąki pszennej do zagęszczenia sosu na koniec

- przyprawy: liść laurowy, papryka słodka, czosnek, sól, pieprz, lubczyk, bulion warzywny w kostce

Zobaczymy jak ze smakiem, ale pachnie już sążnie po 30 minutach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...