Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Ręcznie nakładanie wosku to chyba ciężka i żmudna praca ? ile można zaoszczędzić kasy bo u mnie kładą wosk za 200-250 zł

Nie jest najgorzej, ok 1.5h roboty na auto, a jednak przyjemniej jest robic takie rzeczy samemu :-). Nawet rece nie powinny po tym bolec. Edytowane przez Infidel
Odnośnik do komentarza

Ja się rok temu bawiłem nie z woskiem, tylko jakąś pastą niby też regenerującą lakier i nabłyszczającą. Ręcznie, po dokładnym myciu, z zestawem ściereczek z mikrofibry. Samochód na pewno był później idealnie czysty, ale ogólny efekt niezbyt widoczny, nawet mikrorysy były widoczne. Ostatecznie byłem lekko zawiedziony, zważywszy na koszt i ilość pracy. Pewnie musiałbym zrobić polerkę, żeby efekty bardziej rzucały się w oczy.

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie, mycie, glinkowanie, polerka pasta, woskowanie. 

 

Efekt zaje.bisty pieknie wygladała. Tyle ze cąłyd zien roboty a i bicek tez dobrze dostał po piz.dzie. 

 

Ale zrezygnowałem z takich zabiegow po tym jak na parkingu raz mi jakas kur.wa przytarła zderzak a wczorak na drzwiach lekko tez ktos mi przytarł. Je.bie to. Jako ze moja 156 mi sie bardzo podoba to mam zamiar pomalwoac ją całą jak beda wieksze hajsy no i wtedy garaz bo parkowanie na osiedlu mija sie z dbaniem o auto.

 

No i musze zrobic porzadek z ruda bo zaczeła wyłazic na progu przy tylnim kole. Wiesz pajda o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza

Punto też ma sporo rys i jakieś pomniejsze wgniecenia. Niestety nie wygląda to najlepiej, ale z drugiej strony jestem przynajmniej wyluzowany zostawiając samochód na parkingu, tak samo nie przejąłem się zupełnie kiedy ostatnio pojawiło się nowe zadrapanie. Jak kiedyś zmienię na coś w ładniejszym stanie, zaraz będzie panika i wkur.wienie najmniejszą skazą.

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie, mycie, glinkowanie, polerka pasta, woskowanie.

 

Efekt zaje.bisty pieknie wygladała. Tyle ze cąłyd zien roboty a i bicek tez dobrze dostał po piz.dzie.

 

Ale zrezygnowałem z takich zabiegow po tym jak na parkingu raz mi jakas kur.wa przytarła zderzak a wczorak na drzwiach lekko tez ktos mi przytarł. Je.bie to. Jako ze moja 156 mi sie bardzo podoba to mam zamiar pomalwoac ją całą jak beda wieksze hajsy no i wtedy garaz bo parkowanie na osiedlu mija sie z dbaniem o auto.

 

No i musze zrobic porzadek z ruda bo zaczeła wyłazic na progu przy tylnim kole. Wiesz pajda o co chodzi :/

Kabi taki pro tip. Garaż pomoże ale pod warunkiem, że nie bèdziesz z niego wyjeżdżał :) Ja od 4 lat garażuje fury i jak było pełno rys oraz ocierek parkingowych tak jest dalej.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie, jeździ codziennie do pracy, czasem służbowo gdzieś dalej i zwykle samochodem na urlop.

 

Najmniej chyba brud widać na srebrnych i beżowych, taty jest właśnie "piaskowy" i idealnie pasuje do koloru brudu. Efekt jest taki, że brud w większym stopniu odbiera lakierowi blask niż zmienia kolor samochodu.

Odnośnik do komentarza

Aaa ja myślałem że robi 130 w rok :P

 

No ja mam dwa czarne auta. Co najlepsze poprzednie dwa też miałem czarne (służbowe i prywatne) i pamiętam, że môwiłem nigdy więcej takich aut. No i co? Kolejne dwa też czarne. Ten kolor jak jest ładnie wymyty to piękny elegant. Niestety trwa to bardzo krótko i resztę czasu wku rwiam się jak na tym kolorze widać brud i mikrorysy xD

Odnośnik do komentarza

A polecacie jakąś dobrą pastę polerską, albo coś... co mi pomoże uporać się z rysą (marker?)?

Mam czarne auto i jakiś czas temu pojawiła rysa z czerwonym odpryskiem - ja je.bie jak mnie takie coś wkur.wia. Dbasz o auto, nawet jakbym garażował, to i tak ktoś Ci pier.dolnie rysę pod Biedronką :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...