Skocz do zawartości

MGS4-FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vamp pokonany, teraz walczy z nim Raiden, a ja mam problem, wybijam tych sukinkotow ( 1 zycie ktore mam, zadnego ratio... ) az w pewnym momecie slysze... KILL ME :/ i game over, oco kaman? WFT?

 

@Yabollek007 - jak go dobijesz czymkolwiek ( prosty jest Vamp... nawet na hardzie ) to wtedy stoisz zanim, jak sie calkowicie podniesie, szybko R1 i za chwile jak bedziesz miec pokazane to trojkat, po wszystkim ;) dalej jest Hardcore, radze miec apteczke, btw: ta polowa ekranu przeszkadza jak ch.j

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Zdradzi mi ktos, jak przejsc akt 5 ty? sam poczatek, do tcyh dzwi jak sie dostane to mnie zabijaja, na hardzie da sie to skonczyc nie zaowazonym? kur... w momecie gdy rozwale Geeko, ui pruje ktos we mnie, animacja spada ze gra klatkuje:/ fuck. Nie wiem jak sie wiec przedostac nie zaowazonym.

 

A skoro to ma byc prucie na sile, to 5akt zostal stworzony albo przez debila, albo na farta. Bo puki co patentu aby nikt mnie nie zaowazyl nie obmyslilem.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Aparat zdobywa się w briefingu przed 3 aktem.Trzeba go zabrać MKII.

 

Dabman opis opisał Jakim postów powyżej-ale dot worry każdy sie z tym męczy.A sztuka polega na tym,że z alarmem tych drzwi nie da się otworzyć więc nawet nie próbuj ,musisz tam dojść niepostrzeżenie

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ja strzelałem do pomocników choć w sumie nie wiem czy to pomaga-przynajmniej Drebin Points się naliczają i dopada atak z przelotem na wylot budowli.Podstawą w tej walce jest celowanie z rakietnicy(albo masz albo musisz kupić) gdy drugi boss stoi w miejscu.Najlepsze są do tego miejsca we wnętrzu-parter i pierwsze piętro,dach na celowanie odradzam.Najlepiej jest tak się ustwaić za jakimś niezniszczalnym filarem by spokojnie przycelować i ewentualnie załadować ponownie broń ,gdy boss będzie strzelał

 

Dabman jak masz dalej kłopot z tym początkiem aktu 5 na hardzie to pisz śmiało,mi się wydaje,że mam o wiele prostszy sposób niż podał Jakim

Odnośnik do komentarza
Ja strzelałem do pomocników choć w sumie nie wiem czy to pomaga-przynajmniej Drebin Points się naliczają i dopada atak z przelotem na wylot budowli.Podstawą w tej walce jest celowanie z rakietnicy(albo masz albo musisz kupić) gdy drugi boss stoi w miejscu.Najlepsze są do tego miejsca we wnętrzu-parter i pierwsze piętro,dach na celowanie odradzam.Najlepiej jest tak się ustwaić za jakimś niezniszczalnym filarem by spokojnie przycelować i ewentualnie załadować ponownie broń ,gdy boss będzie strzelał

 

Dabman jak masz dalej kłopot z tym początkiem aktu 5 na hardzie to pisz śmiało,mi się wydaje,że mam o wiele prostszy sposób niż podał Jakim

 

no to opisz go tutaj ;P

Odnośnik do komentarza

awykonalne, zrobilem metoda Jakim'a przy samych dzwiach ( nikogo nie bylo na radarze ) dzwiek znajomu FOUND i z powietrza wyskoczylo ich tyle ze gra miala moze 3FPS, smierc po 10sek... radar pierwsza klasa:/ narazie nie gram, druga gra ktorej nie skoncze przy samym koncu. BTW: najbardziej prymitywne zagranie to jest infinite respawn przeciwnika, w 1 akcie, trafilem na cos gdzie stoje a obok mnie sie zolnierze wroga respawnuja, caly czas, dopuki alarm nie ucichnie <_<

Odnośnik do komentarza

mały dobrze mówi.Podstawą jest facecamo, octocamo i czołganie-wtedy praktycznie cały czas mamy 99% kamuflażu.Do tego broń z lunetą z tłumikiem do eliminowania straży(nie rozumiem czemu niby jakim pierw ich usupia a potem zabija-utrudnia sobie maksymalnie życie :P) i celne oko bo liczą się tylko headstety.

 

Zaraz na początku biegniemy przed siebie do drabiny i wspinamy się i czekamy na mostku.Czekamy chwilę aż pod nami przejdzie straż(1),Wchodzimy na kolejną drabinę,chwytamy się rurki z lewej bądź prawej strony i poruszając się po niej kierujemy się do następnego mostu.Będąc na nim kucamy i eliminujemy strzałami ze snajperki dwóch strażników(2) przed nami(powinni być koło skrzyżowania).Jeśli jeszcze chwilę poczekamy to wrócą Ci strażnicy(1) i lepiej ich też załatwić by mieć spokój w tym obszarze.Zeskakujemy na dół,obok we wnęce znajdziemy ration.wybieramy drogę z prawej strony.Następnie cały czas się czołgamy,zatrzymując sie co chwilę by octocamo nabrał koloru otoczenia co daje nam praktycznie 100% kamuflażu.Na następnym rozdrożu będzie kolejny patrol,akurat patrole chodzą góra w dwójkę więc znowu ich eliminujemy.Czołgamy się dalej trzymając sie prawej strony i ściany.Przed nami z góry zeskoczy dwójka strżników-znowu headsety.Gdy już dojdziemy w rejon drzwi spotkamy dwa Gekko,nie dajcie się zauważyć i powoli się czołgajcie najbliżej prawej krawędzi pokładu.Ku mojemu zdziwieniu jednego z Gekko załatwiło działo ze statku(nie wiem czy to skrypt czy miałem po prostu szczęście).Gdy już będziemy maksymalnie blisko drzwi,czekamy aż Gekko się obróci ,wstajemy i biegniemy do nich,naciskamy intensywnie trójkącik i drzwi otwarte.

 

Save niestety już nie mam w tym momencie ,a chciałem dać linka do mapki gdzie zaznaczyłbym moją drogą przejścia tego momentu.Jak ktoś ma save to może podesłać-wtedy dorobię opis dokładny do mapki z zaznaczeniem patroli itp

 

Dabman i reszta co się zacięła w tym momencie-powodzenia i samozaparcia bo to ostatni naprawdę trudny moment w tej grze

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

http://youtube.com/watch?v=WBjXFHm0smA

 

Pomoc, dla osob grajacych na normalu, na hardzie to nie przejdzie, na poczatku jak wyeliminujemy tych dwojga z lewej, to tych na srodku mozna z wyrzutni rakiet dojechac, alarm sie nie wlaczy. Ale dalej to juz sobie slabo radze ;)

 

BTW: na hardzie jak kogos zaowarza CAUTION, nie spada, w ogole?

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Dabman popróbuj mojej metody,grałem na hard.Caution w ogóle nie spada ma się cały czas 99%,tak samo jak Cię zauwazą włacza się alarm i już go nie da się wyłączyć :P

 

 

A ten filmik mnie rozwalił-ale różnica w poziomie trudnosci między normal a hard :o

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka.

 

Podczas drugiego briefingu, gdy przełaczymy się na widok z Mk.II i wjedziemy po schodkach na górę samolotu, możemy zobaczyć Sunny grającą na PSP :)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Udalo sie.

 

Wiec tak, snajperka tlumik i jazda!!

 

Zabijamy po lewej zeskakujacych dwoje, idziemy w srodek, tamtych 4rech rozwalamy z rocket lunchera ( nie wiem jak zwie sie w grze ) w prawo, kolesia u gory, dwoje nam zleci, poczym znikna, idziemy, za parawanem dwoje bedzie za jakis moment ( beczki zalatwia sprawe ) drabina do gory, kolesia nad szybem, ktory jest nad nami, drabina na dol, dwoje za rogiem, po czym jeden na srodku bedzie, wracamy na prawo i idziemy przed siebie usypuiacz/dobijacz, koles na wierzy, koles na wierzy na przeciw, Geona czy jak mu tam z raila i po cichu do drzwi, jak bede miec jutro karte AV, nagram na hardzie i dam na jutjub.

 

Ficuś i reszta dzieki za cierpliwosc, juz rece mi opadaly, teraz mecze sie z krzykliwa dama... hmm do tego powinienem dojsc, w 2jce tez sie meczylem z nia, ale doszedlem ( dwojka czy 1ka? heh )

 

to chyba byla jedynka pomieszczenie jakis pokoj z ksiazkami chyba, i tam sie to robilo "oszalamiaczem"

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

ja za pierwszym razem przeszedłem tą potyczkę(na hardzie) choć miałem szczęscie bo energii zostało mi na jeden cios :P.Pod L1 masz blok,nawalaj combo z R1 i evaduj ataki(czyli schodź z linii ciosu) powinno wystarczyć.

 

BTW może w spoiler zaznacz z kim walaczysz albo zmień to na ostatnia walka w grze-nie wiem czy czasem ktoś się nie obrazi na to ,że zaspoilerowałeś

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

MGS1-zagon dziada w kozi rog po prawej stronie i wal w niego mocnym atakiem MGS2-unikaj mocnego ataku i kontruj tym samym MGS3-dwa razy lekka piesc i trojkat musisz wyczuc dobry moment od czasu do czasu przywal mocniej jak cie zlapie szykuj sie na wcisniecie trojkata po ataku z lokcia i po zaliczeniu gleby MGS4-tutaj liczy sie timing jak dziad uderzy cie pierwszy to masz przesrane

Edytowane przez maly
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...