Skocz do zawartości

MGS4-FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

kurcze ale można mieć różne gusta -do mnie końcowa walka z MGS2 jest najgorszą w serii,a ta w MGS4 obok walki z The Boss w MGS3 jest najlepszą walką finałową - świetny widok,piękna muzyka,niesamowite najazdy kamery,genialne nawiązanie do każdego finału z poprzednich częsci(z naciskiem na MGS1) -cud miód,wytłumacz mi czemu pedelska Dabman?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

juz skonczona gra.

24:37:44 czas gry BIG BOSS HARD.

 

Dla tego, ze jest trudna dosyc, zawsze walka w MGS ( nie skonczylem MGS3 ani Portable OPS ) finalowa byla dosc latwa, nie przeciagala na sile gry, a tu mam wrazenie ze chcieli ja na sile "wydluzyc" malo ciosow, za to bardzo efektowana + prymitywny system walki. Nie podeszla mi, mam gre za soba, balem sie ze zeczywiscie nie ma co liczyc na nowa czesc, jak widac nie jest tak tragicznie, na nowa sie nie zapowiada, choc Raiden, jego dzieciak Sunny? wiele zeczy dalo by sie poukladac...

 

BTW: fabuly dalej nie kumam, ale to mam zaleglosci w pierwszej czesci, znaczy rozumiem, ale sa watki ktore albo nie zostaly rozwiazane, albo cos przeoczylem ( MGS3/Portable )

Odnośnik do komentarza

nie mozesz miec broni ( chyba tylko noz... ) w itemach szczykawke, w broniach nic badz noz.

 

Zachodzisz od tylu po zabraniu zycia, czekasz az wstanie, naciskasz R1 ( najlepiej kilka razy, moze nie zlapac za pierwszym ) po czym wciskasz trojkat. ( chyba nie wazne czy trzymajac R1 czy nie )

Odnośnik do komentarza
mam problem z vamp robie jak pisaliscie i nic. stoje za typem wciskam r1 potem trojkat i nic typo wstaje i dalej to samo :/

na pewno masz strzykawkę w itemach i akurat w tej chwili ustawioną jako używany item?Musi się udać bo to za każdym razem wychodzi-pozbawiasz go energii,ustawiasz się za jego plecami,on wstaje,naciskasz r1,snake kopie go w kolano i chwta,on kuca,pojawia się ikonka trójkąta,naciskasz go i po walce

 

Dabman mnie uprzedził :P i dodał istotny szczegół o braku broni :)

 

BTW-a finałowa walka w MGS2 nie była trudna Dabman?ja na normalu ją chyba za 8 podejściem skończyłem,a na hardzie w MGS4 za pierwszym :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

w MGS2 za pierwszym ;)

Widac mamy zupelnie odmienne gusta.

 

BTW: az sie boje ze w MGS4 finalowa walke przeszedlem za 8mym razem.

 

BTW2: oco kaman z tym strojem Altaira? idzie go zdobyc, oco chodzi?

 

Nie mam dziambla tej pierwszej pieknosci:( wszystkie pozbawilem staminy, po za ta. Cooz moze skoncze gre na BIG BOSS EXTREME.

 

Co do reszty, czemu jak zaczynam gre to nie moge kupowac broni od Drabin'a, ani nie mam kamuflarzy? po ktorejs misji sie to wlancza czy jak. Daje new game, big boss extreme, i nici, nowa gra bez stuffu, dziwne, zawsze w MGS bynajmniej dziamble byly...

 

BTW3: jest jeszcze jakis wiekszy poziom po BIG BOSS EXTREME?

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

Żeby mieć strój Altaira musisz zdobyć emblemat Assassina. Wymagania do emblematu Assassina

 

Zabij ponad pięćdziesięciu przeciwników za pomocą noża, tyleż samo razy przytrzymaj wroga w CQC, musisz być odkryty przez wroga mniej niż dwadzieścia pięć razy

 

Jak chcesz w nowej grze mieć wszystko to co zdobyłeś w poprzedniej zamiast New Game, wczytaj grę, którą zapisałeś po napisach końcowych.

Dostęp do kamflażu dostajesz po otrzymaniu od Otacona Solid Eye i Mk.II. Do sklepiku Drebina po tym jak spotkasz w grze (to chyba oczywiste xD)

Odnośnik do komentarza
Jak zabrać się za crying wolf w 4 akcie :( ? Nie potrafię nic wykombinować... Gram na solid normal

To najprostszy boss w grze...wystarczy miec snajperke, face camo...i schowac sie pod ciezarowka ktora jest zaraz obok miejsca w ktorym startujesz...lezysz sobie pod nia CAMO 99% i czekasz...Wolf najpierw szarzuje...a potem ustawia sie gdzies i otwiera probujac strzelic z RAIL GUNa...celujesz jej w glowe ze snajperki (najlepiej Magnum) i po sprawie...czynnosc trzeba powtorzyc 5 razy i wykazac sie pewna cierpliwoscia...ale to serio najlatwiejszy boss w grze...ja gralem na Big Boss HARD wiec u Ciebie pewnie pojdzie duzo szybciej :]

Odnośnik do komentarza

Ja za to mam za(pipi)isty problem z pojedynkiem Metal Gear'ow. Po pierwsze kamera strasznie przeszkadza w tej walce a po drugie RAY jest tak potezny w porownaniu do REXa ze szkoda gadac...wszystko dzieje ze za szybko...niby Otacon wydziera sie do mnie kiedy RAY ma otwarta paszcze ale trwa to tak krotko ze zazwyczaj nie zdarze nic zrobic a przeciwnik juz wali do mnie z rakiet albo lasera...

 

Ma ktos jakis sprawdzony najlepszy sposob na pokonanie RAYa, bo juz troche zaczyna mi sie odechciewac :/ najpierw VAMP, potem Gecko a teraz RAY i wszystko bez oddechu - troche przegieli :]

Odnośnik do komentarza

Chowaj sie za tym centralnym budynkiem w tej walce i wal w niego z czajany :P.Kiedy wystrzeliwuje rakiety to je zestrzel :P Ray wtedy jest na moment nieruchomy i można w niego walić do woli.I graj z widokiem z wnętrza Rexa-ułatwia sprawę.I ubierz Solid Eye ,żeby wiedzieć gdzie masz celować

Odnośnik do komentarza
Chowaj sie za tym centralnym budynkiem w tej walce i wal w niego z czajany :P.Kiedy wystrzeliwuje rakiety to je zestrzel :P Ray wtedy jest na moment nieruchomy i można w niego walić do woli.I graj z widokiem z wnętrza Rexa-ułatwia sprawę.I ubierz Solid Eye ,żeby wiedzieć gdzie masz celować

Udalo sie dzieki za pomoc...najlepiej jest uzywac rakiet i nasowac z nich prawie bez konca :] ...Solid Eye nie moglem uzyc bo w INV mam tylko IPODa :| ...a w opcjach nie mialem mozliwosci dobrania ekwipunku...ale i tak sobie poradzilem...jak narazie najgorszy byl VAMP - jezeli ktos sie nie domysli jak go zalatwic to moze sobie tak walczyc bez konca :| troche glupio ze nie pojawia sie zadna podpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Chowaj sie za tym centralnym budynkiem w tej walce i wal w niego z czajany :P.Kiedy wystrzeliwuje rakiety to je zestrzel :P Ray wtedy jest na moment nieruchomy i można w niego walić do woli.I graj z widokiem z wnętrza Rexa-ułatwia sprawę.I ubierz Solid Eye ,żeby wiedzieć gdzie masz celować

Udalo sie dzieki za pomoc...najlepiej jest uzywac rakiet i nasowac z nich prawie bez konca :] ...Solid Eye nie moglem uzyc bo w INV mam tylko IPODa :| ...a w opcjach nie mialem mozliwosci dobrania ekwipunku...ale i tak sobie poradzilem...jak narazie najgorszy byl VAMP - jezeli ktos sie nie domysli jak go zalatwic to moze sobie tak walczyc bez konca :| troche glupio ze nie pojawia sie zadna podpowiedz...

 

Ależ pojawia się, pojawia! Wystarczy wydzwaniać na codec do Otacona i tak gdzieś za trzecim razem "okularnik" rzuci nam podpowiedź!

 

Odnośnik do komentarza

Mały przewodnik po rzeczach w MGS4 ;)

 

1. Bonusowe bronie

 

Aby otrzymać bonusową broń, ukończ dane wyzwanie:

- Desert Eagle, Long Barrel - otrzymaj emblemat Fox,

- Patriot Future Assalut Weapon - ukończ grę z rangą "Big Boss". PFAW ma nieskończoną amunicję,,

- Race Pistol - ukończ grę,

- Solar Gun - zbierz pięć statuetek (cztery BATBU i Frog Soldier/Haven Troopers),

- Thor 45-70 - zdobądź embemat Fox Hound,

- Word War i pistol - zdobądź emblemat Hound,

2. Bonusowa amunicja

 

Ukończ grę, by odblokować amunicje dostępną u Drebina:

 

Emotive Cry

Emotive Laughter

Emotive Rage

Emotive Scream

Smoke Grenade Blue

Smoke Grenade Green

Smoke Grenade Red

Smoke Grenade Yellow

 

3. Bonusowe wyposażenie

 

a) Bandana - ukończ grę, nie zabijając po drodze nikogo, nawet bossów. Można ją kupić za 5 mln DP, po rozpoczęciu nowej gry. Daje nieskończoną amunicję.

b) Cyfrowy aparat - można ją znaleźć na Nomadzie, między misjami,

c) Scanning Plug S - przesiedź 10 h online na tym samym profilu co gra w singlu, by odblokować ten przedmiot,

d) Stealth Item - Ukończ grę, bez wszczynania alarmów.

 

4. Bonusowe kamuflaże

 

- Big Boss - zdobądź emblemat Big Bossa. Nosząc go, sprawisz, że przeciwnicy będą się Ciebie bali, bądź uciekali krzycząc wniebogłosy,

- Crying Wolf - uśpij CW, w jej ludzkiej formie,

- Drebin - kup 60 broni,

- FaceCamo - wygraj walkę z Laughting Octopus,

- Laughting Octopus - uśpij LO,

- Metal Gear Solid Snake - dojdź do poziomu w Shadow Moses,

- Otacon - poraź prądem lub wjedź na Otacona z dużą prędkością za pomocą Metal Gear MK. II podczas briefingu,

- Raging Raven - uśpij RR,

- Raiden A - poraź prądem lub wjedź z dużą prędkością na Sunny za pomocą Metal Gear MK. II podczas briefingu,

- Raiden B - poraź prądem lub wjedź z dużą prędkością na Naomi za pomocą Metal Gear MK. II podczas briefingu,

- Roy Cambell - poraź prądem lub wjedź z dużą prędkością na Cambella za pomocą Metal Gear MK. II podczas briefing

- Screaming Mantis - uśpij SM,

- Młody Snake - rozpocznij poziom w Wschodniej Europie,

- Młody Snake z bandaną - rozpocznij poziom w Wschodniej Europie,

 

4. Bonusowe kostiumy

 

- Altair's Rags - zdobądź emblemat Assassin

- Buissness Suit - ukończ grę,

- Civilian clothes - rozpocznij poziom we Wschodniej Europie,

- Metal Gear Solid optical camo - ukończ grę, bez uruchamiania alarmu, bądź kup ją od Drebina za 5 mln DP po rozpoczęciu nowej gry. Dzięki niemu jesteś całkowicie niewidzialny,

- Middle East militia disguise - udaj się do bazy żołnierzy na bliskim wschodzie,

- South American militia disguise - udaj się do Południowo Amerykańskiej wioski,

 

5. Emblematy

a) Assassin - Ukończ grę zabijając ponad 50 żołnierzy nożem, używając ponad 50 razy przytrzymań CQC i będąc wykrytym mniej niż 25 razy,

 

b) Big Boss - Ukończ grę na najtrudniejszym poziomie, nie używając kontynuacji, nie wszczynając alarmów, nie zabijając przeciwników (wliczając bossów), nie używając odnawiania życia, nie używając specjalnego ubrania maskującego albo bandany (możesz mieć przy sobie, ale nie możesz używać). Do tego trzeba przejść grę, w mniej niż 5 godzin.

 

c) Fox - Ukończ grę na poziomie trudności Naked Normal lub wyżej, bez kontynuacji, nie wszczynając więcej niż 5 alarmów, nie zabijając przeciwników (wliczając bossów), nie używając odnawiania życia, nie używając specjalnego ubrania maskującego albo bandany (możesz mieć przy sobie, ale nie możesz używać). Do tego trzeba przejść grę, w mniej niż 6 godzin.

 

d) Fox Hound - Ukończ grę na poziomie trudności Big Boss Hard lub wyżej, bez kontynuacji, nie wszczynając więcej niż 3 alarmy, nie zabijając przeciwników (wliczając bossów), nie używając odnawiania życia, nie używając specjalnego ubrania maskującego albo bandany (możesz mieć przy sobie, ale nie możesz używać). Do tego trzeba przejść grę, w mniej niż 5 godzin 30 minut.

 

e) Hound - Ukończ grę na poziomie trudności Naked Normal lub wyżej, bez kontynuacji, nie wszczynając więcej niż 3 alarmy, nie zabijając przeciwników (wliczając bossów), nie używając odnawiania życia, nie używając specjalnego ubrania maskującego albo bandany (możesz mieć przy sobie, ale nie możesz używać). Do tego trzeba przejść grę, w mniej niż 6 godzin i 30 minut.

 

6. Ciekawostki:

 

Darmowe 100.000 Dp

 

W czwartym akcie, w biurze Otacona, zostaniesz zapytany o kod. Wpisz 14893, bt zyskać darmowe 100.000 DP (148.93 to numer Codec do Drebina),

 

Lokacje Statuetek

 

- Frog (Akt 1) - garaż Advent Palace, ponad Nomadem,

- Octopus (Akt 2) - w Research Lab, pokój na północnym-wschodzie,

- Raven (Akt 3) - najwyższy poziom, podczas walki z bossem,

- Wolf (Akt 4) - za miejscem, w który zaczynamy walkę z ludzką formą CW,

- Matis (Akt 5) - przy drzwiach oddalonych najbardziej na północ podczas walki z ludzką formą Mantis,

 

Szybsza redukcja stresu

- posiedź chwilę w kartonie,

 

Pozowanie przy statuach

naciskając trójkąt zmieniasz pozy, na jednej z nich Snake łapie ją za krocze. Zrób tak parokrotnie, a pewna część jej odpadnie.

Pozowanie podczas wali z ludzkimi formami bossów

Gdy walczysz z jakimś bossem dłuższy czas, zostaniesz zabrany do poziomu, w którym jesteś tylko Ty i boss. Gdy skierujesz na nią aparat, zacznie dla Ciebie pozować.

 

Jeżeli zagrasz na iPodzie "Oishii ChuhanSeikatsu", zacznie dla Ciebie tańczyć.

 

Inny strój dla Rose

zacznij grać trzeci raz, Rose będzie miała inny strój,

 

Trzęsienie sutkami Rose

gdy rozmawiasz z Rose, zacznij trząść padem,

 

Pocałunek od Liquida

Podczas trzeciego przechodzenia gry i ostatniej walki, gdy Liquid łapie Snake'a za szyje, poczekaj chwilę nie robiąc nic. Liquid pocałuje Snake'a w policzek.

 

Ficuś może to wrzucić na pierwszą stronę ;)

Edytowane przez Sandking
Odnośnik do komentarza

ważne pytania i prosiłbym o pewne odpowiedzi

 

1.jeśli chce się przejść grę bez zabicia kogokolwiek(potrzebne do bandany i emblematów) to wliczamy w to też Frogs(1akt albo walka w domku Octopus) ,dwa pościgi na końcu 2 i 3 aktu i mechanicznych przeciwników(np Gekko)?

 

2.jeśli chcemy przejść grę bez wszczynania alarmu to w momencie kiedy nam się to nie udaje mamy wyjść z gry do menu i dać load czy można użyć continue?

 

 

EDIT-pierwszy post wyedytowany o dotychczasowe sekrety i sposoby na pokonanie Vampa i Mantisa.Dziękuje wszystkim zainteresowanym za pomoc :)

 

BTW.nie wiem czy to prawda ale w akcie 3 niby znajduje się pokój gdzie można zagrać w MG1-informacja z forum gameonly-niepotwierdzona

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

@ Ficuś Ciebie popipalo... wsumie jak sie czujesz na silach... tez mam taka zajawke i interesowala by mnie odpowiedz.

Przejscie na BIG BOSS EXTREME bez zaowazenia przez kogokolwiek, jeah!! skoro w 5tym akcie sie to udalo, to i tu sie powinno... ;)

 

BTW: a jak to sie ma do 5 aktu, gdy biegamy korytarzem, wyskakuja te galy na rekach, tez nie moga nas widziec?

Odnośnik do komentarza

co do frogsow w 1 i 2 akcie to niewolno ich zabijac, podczas ucieczki w 2 akcie to tylko geko i tych w power armorach mozna zabic (nawet trzeba bo dalej niepojedziesz) niewiem jak w 3 akcie podczas ucieczki bo obecnie sam jestem na tym etapie (extreme 0 kills 2,5h jak narazie) w 4 akcie geko trzeba zabijac, a vampowi to najprawdopodobniej musisz zabrac stamine

w walce z octopus najleprzy jest shotgun i noz : jak kamufluje sie to podchodzimy i kombo nozem, jak jest pod sufitem to snajperka i w glowe, a jak robi kulke to dzida na lozko i z shotguna jak sie podniesie (to ja przewruci i mozna jesze raz pociagnac) walka mi zajela okolo 4min na extreme

w walce z wolf mozna zabrac jej 1/4 energi za jednym razem : podczes jej postoju strzelamy najpierw w granat ktory ma przy nodze (solid eye NV widac elegancko) i nastepnie szybko 2 razy w glowe i zanim sie schowa to granat wybucha, snajperka z tlumikiem obowiazkowa (wymaga wprawy i diazepamu)

mala rada dla tych chca extreme 0 kills zaliczyc : inwestujcie w amo do shootguna ogluszajace i wykanczajcie B&B z niego szkoda strzalek z M.22 oraz ze masz sporo amo do rpg lup tp. na walke z ravenem (amo kupujcie przed walka bo w czasie walki niemozna jej kupic :/ )

co do gal na rekach to od czego masz chaff granty (znalazlem tylko 4 a kupic ich niemoge)

Edytowane przez BigSnk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.