Skocz do zawartości

MGS4-FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To już uprzedzając fakty zapytam się o najlepszy sposób na Frogsy na ich niezabicie oraz na to jaki warunek muszę spełnić potem przy walkach z B&B?żeby mieć ich figurkę muszę ich pozbyć staminy w formie bestii?

Właśnie sprawdzałem i żeby zdobyć figurkę (lalkę) B&B trzeba je pokonać na staminę w ich formie bestii. Tak miałem w pojedynku z Laughing Octopus/Beauty.

Odnośnik do komentarza

By zdobyć ich facecamo trzeba pozbyć staminy w formie piękności-to na 100%

By zdobyć figurkę(lalkę) B&B trzeba pozbyć staminy w formie bestii-i to chyba też na 100%-przynajmniej na bank tak będzie przy Octopus bo statuetka czeka w pomieszczeniu gdzie z nią walczymy,a po pokonaniu ją w formie bestii już nie mamy możliwości gry w tym pomieszczeniu (PitrB to sprawdził i ja za niedługo też tam dojdę ) i typuje ,że tak będzie z każdym bossem

 

BTW.jak pierwszy raz przechodziłem grę to 2 piękności pozbawiłem staminy w stadium ludzkim i ani razu nie czekała na mnie po tym figurka tak więc Henry przypomnij sobie na pewno czy przypadkiem nie wziąłeś Wolf całej staminy(a u niej jest łatwo,bo nawet jak z nią walczyłem konwencjonalną bronią to 2/4 paska staminy jej odebrałem)

 

 

liczba sekretów w tej grze szokuje-przypominam ,że dalej nie ma pełnej listy muzyczek do Ipodów jakie otrzymujemy od milicji w poszczególnych aktach za wyczyszczenie terenu z PMC,w Extras jest na chwilę obecną tylko jedna muzyczka i jeden kamuflaż i mamy po przejściu gry ten tajemniczy folder zablokowany nikomu nie znanym jeszcze hasłem.A i tak to pewnie wierzchołek góry lodowej :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Co do utworow do ipoda to napisalem kto daje w 1akcie (poprzedni post), niestety w 2 akcie nikt niedal zadne... moze zalezy to jeszcze od poziomu na jakim gramy albo jest ich tylko tyle albo sa inne sposoby zeby je dawali niz podarunek w postaci jedzonka (przeszukanie???), ja zbieralem na normalu.

Jezeli chodzi o laleczki to dokladnie niemozna zabic zadnego froga w 1akcie (sunt granaty bardzo pomagaja) i w 5akcie (lalka Mantis), a wszystkie B&B pozbawic staminy w formie besti.

Nareszcie udalo mi sie znalesc przebranie w 2akcie... jest w pierwszym domku po prawej stronie na samum poczatku aktu i jest tam maly bonus w postaci obrzyna tego shootguna bodajrze za 500tys. DP i ta roslinka na stress.

 

Male zadanie: przeszukajcie frogsa stojac na przeciwko (niemoze lezec) prubojcie az bedziecie sie smiali z tego co sie stanie :D

Edytowane przez BigSnk
Odnośnik do komentarza
Co do utworow do ipoda to napisalem kto daje w 1akcie (poprzedni post), niestety w 2 akcie nikt niedal zadne... moze zalezy to jeszcze od poziomu na jakim gramy albo jest ich tylko tyle albo sa inne sposoby zeby je dawali niz podarunek w postaci jedzonka (przeszukanie???), ja zbieralem na normalu.

Jezeli chodzi o laleczki to dokladnie niemozna zabic zadnego froga w 1akcie (sunt granaty bardzo pomagaja) i w 5akcie (lalka Mantis), a wszystkie B&B pozbawic staminy w formie besti.

Nareszcie udalo mi sie znalesc przebranie w 2akcie... jest w pierwszym domku po prawej stronie na samum poczatku aktu i jest tam maly bonus w postaci obrzyna tego shootguna bodajrze za 500tys. DP i ta roslinka na stress.

 

Male zadanie: przeszukajcie frogsa stojac na przeciwko (niemoze lezec) prubojcie az bedziecie sie smiali z tego co sie stanie :D

 

No FROGSy maja pare odzywek na przeszukiwanie je(zaleznie od tego czy bedziemy "klepac" po kroczu, biuscie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Liczba sekretów w tej grze szokuje (...) A i tak to pewnie wierzchołek góry lodowej :)

Dokładnie. Ja właśnie chcę zabrać się za ponowne przejście i nie mogę się zdecydować w jaki sposób przechodzić. Z jednej strony korci strój Assassina, z drugiej Stealth i Bandana. Korci też emblem Big Boss ale przeczytałem że trzeba to robić na najwyższym stopniu trudności, do tego te max. 5 godzin wydaje się extremalnie trudne. Dobrze że przed nami wakacje :)

 

Dwa linki związane z sekretami:

mp3 do ipoda

GameFaq info

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Ja próbuje z Big Bossem teraz. Najwyższy poziom trudności, zero śmierci przeciwników i zero alarmów. Do tego te 5 godzin, jednak myśle że lekko da rade. Najdłuższy z tego co pamiętam był akt 1, potem 2. Pierwszy akt idzie przejśc w trochę ponad godzinkę skipujac oczywiście wszystkie scenki.

 

Gorzej z przedostawaniem się po cichu. Jeszcze okej by było jesli można by było wszystkich uśpić ale kurka- nie można kupywac nabojów usypiających od Drebina:o. Pozostaje nam je wszystkie znaleźć i oszczedzac jak jasna cholera.

Odnośnik do komentarza
Gorzej z przedostawaniem się po cichu. Jeszcze okej by było jesli można by było wszystkich uśpić ale kurka- nie można kupywac nabojów usypiających od Drebina:o. Pozostaje nam je wszystkie znaleźć i oszczedzac jak jasna cholera.

Zawsze możesz użyć Mk. II, dzięki któremu możesz ich pozbawić przytomności ;)

Odnośnik do komentarza

W drugim akcie podczas pogoni za Naomi w pewnym momęcie przechodzimy przez rzeke. Jeżeli podążyć kawałeczek za nią znajdziemy polankę z kręgiem w trawie i usłyszymy Roy'a mówiącego o ciekawych przeżyciach :D

 

EDIT :

Kurde nie umiem czytać :P

 

Snake najwyraźniej zapominała jak się puka w ściany,ale teraz za niego robi to Mk.II

Edytowane przez Exus1pl
Odnośnik do komentarza
BTW.nie wiem czy to prawda ale w akcie 3 niby znajduje się pokój gdzie można zagrać w MG1-informacja z forum gameonly-niepotwierdzona

Znalazłem drzwi (w 3 akcie) przy, których słuchać muzykę właśnie z MG1. Tylko nie wiem jak je odtworzyć. Nie próbowałem ich wysadzić C4, ale nie wiem czy to coś da. Jak ktoś ma save blisko to niech sprawdzi.

Odnośnik do komentarza

ciekawe czy jest jakiś sposób czy po prostu był błąd w polskim tłumaczeniu u tego kolesia na forum i zamiast "play music from MG1" usłyszał "play MG1" :P

 

BTW cały świat jeszcze nie wpadł na hasło do tego folderu w Extras-ciekawe co za cholerstwo tam ukrył Hideo :P

 

Ogólnie marzy mi się taka forma MGS4 gdzie np nowe bronie,tryby itp byłyby udostępniane sukcesywnie przez internet i zakładkę Extras zamiast wydawać za jakiś rok wersję subsistance MGS4

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

no wlasnie zkaczylem pierwszego speed runa niestety tylko na normalu, na extremie utknelem w 3a (ucieczka) jest to najtrudniejszy momet jak niechcemy nikogo zabijac nawet z auto aim...

pochwale sie statsami :P

 

SOLID NORMAL

total play time 30.000dp - 03.12.55 (spokojnie da sie przejsc w 5h)

continues 20,000dp - 0

alert phase 40.000dp - 0

kills 40.000dp - 0

recovery items used 20.000dp - 0

weapons type rpocured 3.230dp - 22

flashback watched 0dp - 0

special items used 10.000dp - not used

 

total bonus 163.230dp

current drebin points 506.877dp

conter the title of... "FOX"

 

List of titles: fox, hound, mantis, wolf, raven, octopus, pigeon, scorpion

 

Bonusy:

race gun (19 pociskow i bardzo szybko strzela)

type 17 pistol (pistolet eve z mgs3 automat)

d.e. long barrel (desert eagle z luneta)

solar gun knight (strzal oglusza i na dodatek wszystko wypada z kolesia co mial przy sobie, niestety na rebeliantow niedziala i nic niedaja)

bandana (nieskaczone amo)

stealth camuflage (niewidzialnosc)

suit

command vest

 

dodam ze to bylo New Game

co do zdobywania utworow od rebeliantow to tylko mozna dostac je za jedzonko inaczej niedaja

 

pomeczcie troche rebelianta tylko nieogluszcie go i ogladajcie :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza

faktycznie ,są hasła ale jak oni na nie wpadli to nie mam pojęcia .

 

no to lecimy co należy wpisać w extras -

 

thomas -odblokowuje "Desperate Chase" iPod Song

george -"Gekko" iPod Song

theodore-Midnight Shadow" iPod Song

abraham -"Mobs Alive" iPod Song

 

do tego nowe kody do wpisania do komputera Otacona na SM

 

14893 100,000 DP

12893 20% zniższa w w sklepie

78925 iPod song

13462 iPod song

 

 

Szacun dla tych co na wysokich poziomach trudności bawią się w zero alarmów i nie mordowanie przeciwników-ja zawsze na takie gierki za nerwowy byłem :P(szczytem moich nerwów było polowanie na żabki w MGS3 i już wtedy byłem bliski wybuchnięcia ze złości-chodziło oczywiście o te cholerne żabki podczas pościgu-cudem się jednak udało).Do tego teraz nie mam za bardzo czasu na granie więc pewnie MGS4 przejdę jeszcze ze 3,4 razy w te wakacje ale bez porywania się np na BB extreme z 0 kills i alarm :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Jak rozwalic szybko bossow na stamine


Zaczne od ekwipunku: 3 miny usypiajace, mossin, shootgun z pociskami ogluszajacymi (niebieskie), mk.22, stun granaty
Pamietajcie zew czasie walki niemozna wejsc do sklepu Drebina wiec zapasy robcie przed walka.
Pamietajcie ze jezeli chcecie miec wszystkie laleczki to niewolno zabic zadnego z frogsow podczas ucieczki z hotel w 1 akcie (lalka jest na parkingu kolo opony)

Octopus:
Walka zaczyna sie od szturmu frogsow wiec stawiamy mine usypiajaca przy wejsciu po naszej lewej, nastepna w miejscu ktorym zaczynalismy walke teraz cofamy sie do pomieszczenia za nami i czekamy az pierwsza para frogsow wejdzie na mine, szybko stawiamy mine w korytarzu po naszej prawej kawalek za wejsciem. Uciekamy do pomieszczenia ktore oddziela pokoj z kartonami (parawan) i czekamy az wpadna frogszy jak zasna to biegniemy do pokoju z kartonami i wlazimy na nie patrzac przez szybe czekamy na kolejna parke w miedzy czasie przygotowujemy stun granaty. Frogsy wpadaja i zasypiaja, teraz czekamy az wpadnie ostatnia parka i czestujemy je stunn granatem (calosc niepowin zajac wiecej niz 2min). Jak tylko zacznie sie walka z bossem to ladujemy w nia z shootguna (niebieskie pociski), teraz poganiamy trohe osmiorniczke strzelajac w nia z shootguna (ta bron daje ta przewage ze powala na ziemie).
Podczas tej walki przydatne jest solid eye i znajomosc miejsc w ktorych sie ukrywa bestia, kiedy osmiorniczka bedzie sie kamuflowac to czestujemy ja z mossina w glowe jak wypusci kulki to rozwalamy je z jakiejs broni. Kiedy bestia bedzie miala polowe energi to zacznie sie zmiaeniac w robocika, frogsa i naomi wtedy walimy kilka razy z shoothuna lub w leb z mossina, jak zacznie zamieniac sie w kulke to smigamy na lozko kiedy wstanie to w klate z shotguna uciekamy do najblizszego pomieszczenia i czekamy az znow wstanie i ponownie w klate i tak do konca walki. W formie ludzkiej kilka strzalow z shoothuna i po bossie (niezapomnijcie o figurce na lozku).

Raven:
Ta walke mozna zakonczyc bardzo szybko ale ryzykownie lub bezpiecznie i ciut wolniej.
-bezpiecznie- jak kruczek wpadnie do pomieszczenia to strzelamy z shootguna wtedy po karzdym strzale bedzie sie zaslaniac skrzydlami ale niebedzie strzelac do nas! jak sie odsloni to znow strzal w klate i tak puki nieucieknie.
-ryzykownie- zamiast shootguna strzelamy z mossina ktory zabiera wiecej staminy ale musimy sie chowac po kazdym bo bedzie strzelac do nas i trzeba przeladowac.
Kiedy kruczek ucieknie i zacznie latac to mozna prubowac trafic w nia z mossina co bardzo owocuje, sa momety ze sie zatrzyma ale na bardzo krutko jak zdazysz to wal z mossina najlepiej w leb. Przez cala walke staramy sie byc w ciaglym ruchu bo inaczej cos nas moze trafic, najlepiej biegac wkolo schodow, a jak cala wtacha odpali rakiety to wbiegamy do polowy schodow i sie kladziemy (skutkuje w 95%). W pewnym momecie ekipa i boss znikna z radaru i uslyszymy "com here" albo cos takiego wtedy szybko wbiegamy na 2 pietro i szukamy ekipy nad budynakami, w tym wlasnie miejscu na dachu ponizej odpoczywa bestia i tu musimy ja trafic w glowe co zabieze bardzo dooozo staminy i tak az padnie. Forma czlowieka znow shootgun i po sprawie (figurka na ostatnim pietrze po prawej od wyjscia).

Wolf:
Bardzo ciekawa walka zwlaszcza bez solid eye :D . Tutaj obowiazkowo face camo, mossin, mk.22 i NV. Po rozpoczeciu walki biegniemy do ciezarowki i usypiamy frogszy przed nami (jezeli grasz na 0 alarmow to tuaj tez niemozna go wlaczyc, moze byc caution) biegniemy dalej w przykucku usypiajac podrodze wszystkie frogi w miedzy czasie patrzymy do przodu czy widac juz wilczka. Jak tylk pokaze sie na choryzacie (noktowizor zalecany) kladziemy sie i strzelamy z mossina w glowe wtedy powinna odbiedgnac kilka krokow w prawo i znow strzelamy (niepodnos sie z ziemi bo cie zobaczy) po tym strzale zacznie uciekac wtedy patrzymy na radar i sluchamy kiedy sie zatrzym. Najlepiej jest pobiegnac w miejsce z ktorego uciekla i z tamtad isc w jej strone podrodze usypiajac frogszy, powtazamy tak dlogo puki niezostanie jej koncowka staminy wtedy ucieka tam gdzie sa garaze :P . Ostatni strzal potem tylko shootgun i po sprawie (figurka jest za toba).

Mantis:
Walka zaczyna sie od desantu frogsow i jezeli chcemy miec ostatnia figurke to niemozna zabic zadnego z nich tylko uspic lub ogluszyc, a jak tego dokonac : ja uciekam na najwyzszy poziom i z tamtad strzelam z mossina i mk.22, tutaj trzeba troche pobiegac bo frogsy daja prezenty w postaci granatow. Walka z samym bossem jest dosc chaotyczna podobnie jak z osmiornica, na sam poczatek robimy sobie zastrzyk z przedmiotu ktory dala naomi przed walka z octopus, teraz wystarczy dozo biegac, strzelac co jaks czas w laleczke Psyho Mantisa (lalka pomaranczowa po prawej stronie) i unikac atakow marionetek. Kiedy mantis zacznie bawic sie Meryl to my zajmujemy sie dalej lalka. Mantis ma 2 ataki jeden to podjazd i udezenie mieczem wtedy robimy fikolki, drogi to latajace noze biegniemy ile sil. Kiedy odstrzelimy lalke to ja podnosimy ustawiamy jako bron, strzelamy w bossa i trzymajac L1 trzesiemy padem. Forma czlowieka i shootgun (lalka jest pod drzwiami ktorymi weszlismy do pomieszczenia).

Vamp:
Bardzo latwa walka jak wiadomo co zrobic. Tutaj tylko shootgun i dozo unikow jak zaczynaja latac noze to najlepiej sie zchowac za czyms. Jak vamp padnie to podbiegamy szybko za niego chowamy bron jako item ustawiamy strzykawe, jak wstanie lapiemy w CQC trzmamy R1 i wciskamy trojkat. Na stamine szybciej pada niz na zycie.

Te taktyki byly testowane na TheBoss Extreme wiec dzialaja na kazdym z poziomow trudnosci z ta roznica ze zabiaramy rozne ilosci staminy.
Ale wypociny mam nadzieje ze komus to pomoze. Milej zabawy. :D Edytowane przez BigSnk
Odnośnik do komentarza
faktycznie ,są hasła ale jak oni na nie wpadli to nie mam pojęcia .

 

no to lecimy co należy wpisać w extras -

 

thomas -odblokowuje "Desperate Chase" iPod Song

george -"Gekko" iPod Song

theodore-Midnight Shadow" iPod Song

abraham -"Mobs Alive" iPod Song

 

do tego nowe kody do wpisania do komputera Otacona na SM

 

14893 100,000 DP

12893 20% zniższa w w sklepie

78925 iPod song

13462 iPod song

 

 

Szacun dla tych co na wysokich poziomach trudności bawią się w zero alarmów i nie mordowanie przeciwników-ja zawsze na takie gierki za nerwowy byłem :P(szczytem moich nerwów było polowanie na żabki w MGS3 i już wtedy byłem bliski wybuchnięcia ze złości-chodziło oczywiście o te cholerne żabki podczas pościgu-cudem się jednak udało).Do tego teraz nie mam za bardzo czasu na granie więc pewnie MGS4 przejdę jeszcze ze 3,4 razy w te wakacje ale bez porywania się np na BB extreme z 0 kills i alarm :P

 

Zapewne dorwali official guide'a(widzialem nawet...wiecie gdzie ;) ). No ja takze nie jestem zbyt cierpliwym czlowiekiem ;) Chociaz teraz przechodze na najwyzszym poziomie trudnosci i chce miec tylko 0 alarmow :)

Posluchajcie sobie radia na Nomadzie(muzyczki z Msx'owych czesci, czy nawet z SSB to akurat wyczytalem na necie bo WII i tej gry nie posiadam).

Dopiero teraz przy ponownym przechodzeniu fartem dostrzeglem, ze w cut-scenkach jezeli wczesniej gdzies uzywalismy OctoCamo i mamy inny niz podstawowy kolor to mozemy go zmienic(powrocic do neutralnego koloru) wyma(pipi)ac padem. Ladnie i plynnie to wyglada :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...