Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety gra oszukuje. Dzis mialem dowod. Sedzia czasem puszcza przeciwnikom spalone (sprawdzilem klatka po klatce w powtorce i byl ponad metrowy)...

 

Szkoda ze nigdy na nasza korzysc...

 

 

no nie dokońca, dwa razy mi też puścił, co szpakowski skwitował: " No niewiem czy nie było offsidu w tej akcji "

 

mialem to samo co kolega,zdziwilem sie az ze mi puscili

Odnośnik do komentarza

To moja pierwsza FIFA od ładnych kilku lat i może zadam głupie pytania, ale nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi:

- w rozgrywce sieciowej ranking układany jest na podstawie "punktów umiejętności" (czy coś w tym stylu), w jaki sposób jest wyliczany? czy siła rywala ma znaczenie? za porażki są ujemne punkty?

- co oznacza liczba widoczna w rozgrywce sieciowe podczas meczu koło nazwiska? na poczatku myślałem że to właśnie są te punkty rankingowe, ale to coś innego, to jakieś punkty doświadczenia?

- jak ustawie sobie dobór przeciwnika o podobnym ogólnym poziomie, to chodzi o poziom rankingowy czy właśnie tego niby doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy odpowiedz na Twoje pytania nie jest zawarta w FAQ w grze.

Trzeba poszukac bo sam myslalem chwile nad tym.

 

Ujemnych punktow chyba nie ma.

Co wiecej, jakies z tych punktow mozesz wyieniac na stronie EA na stroje swojego awatara.

Wyglada ze sa polaczone z roznorakimi statystykami. Na przyklad te kolo nazwiska, potrafia byc wyzsze niz przeciwnika, ktory wygrywa, ale gra dosc prosta pilke.

 

 

Odnośnik do komentarza

punkty do stronki z avatarami ,a punkty do rankingu to dwie osobne sprawy.W rankingu online są punkty ujemne za porażkę.Dla przykładu mam ok 15tyś pkt do tych avataró(każdy mecz w grze daje punkty,nawet przegrany,nawet uwzględnione są punkty zdobyte w fifie 08 itp),a już w rankingu online mam ledwie ponad 1000 punktów.Często to sprawdzam i każda porażka online to minus w punktach online,a plus w punkach do avatarów

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Staram sie nie wykopywac pilki. Szkoda ja tracic od razu na starcie...

 

Dosrodkowania gora reczne.

Prostopadle wspomagane.

Krotkie (po ziemii) reczne (choc czasem przelaczam na wspomagane, jak w ogniu walki przestaje czuc kierunki na joyu i myle katy.

Strzaly wspomagane (badz reczne) ale bez pelnej asysty.

 

Dlaczego tak?

Dosrodkowania gora z asysta powoduja ze dlugosc przytrzymania sily uderzenia jest glownym wyznacznikiem do kogo zagrywasz a to wkurza bo za czesto idzie nie do tego zawodnika. Przy recznym mozesz miec pretensje tylko do siebie - wymaga jednak cierpliwosci i treningu by robic to dobrze i celnie.

Prostopadle bez wspomagania ciezko mi wycelowac, co wiecej trudniej okreslic sile. Wspomaganie jednak pomaga.

Krotkie (po ziemii) patrz gorne, do tego jak jest reczne to mozna z sukcesami uzywac do strzelania bramek po ziemii.

Strzaly - mam czasami wrazenie, ze z asysta to wszystko zalezy od kompa i chyba mniej bramek strzelalem.

Odnośnik do komentarza

No i przebrnąłem w końcu przez wszystkie strony tego tematu :)

 

Tak w ramach wstępu... FIFA 09 mile mnie zaskoczyła, ale jakoś miałem mieszane uczucia na początku. Kiedy jednak zagrałem w pełną wersję PES 2009 wiedziałem już, że trzeba się przesiąść. Generalnie to ja z piłką przy nodze spędziłem pół życia więc wirtualne wersje tego sportu traktuję bardzo wymagająco.

 

O zaletach chyba już wszyscy napisali, więc skupię się na tym, co mnie frustruje, bo może to ja źle coś robię i ktoś mi to wytłumaczy ;)

 

- Przywileje: są złe i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

 

- Wrzutki i rogi: albo ja nie umiem, albo są nieskuteczne. Za to komputer strzela mi w ten sposób chyba 75% bramek...

 

- Brak opcji normalnego treningu (takiego jak w PESie) strasznie denerwuje.

 

- Menusy: jak dla mnie zwalone. Menu reaguje na wciskanie klawiszy z jakimś opóźnieniem jak w starych telefonach Motoroli. Bardzo denerwujące, szczególnie jak ktoś lubi po tym łazić.

 

- Statystyki piłkarzy: kolejna zwalona rzecz. W połączeniu z wolno reagującym menu doprowadza to do tego, że aż się nie chce robić zmiany, nie chce się ustawiać taktyki.

 

- Strzały z dystansu zdają się być nieskuteczne, ale może to ja nie umiem. Jednak mając w drużynie Gerrarda mogę chyba liczyć na jedną taką bramkę choćby raz na 10 meczów prawda?

 

Więcej nie pamiętam na razie.

 

Gra dla mnie nie jest pozbawiona wad, ale obecnie jest dużo lepsza od PESa. Bardzo mi się podobają sytuacje sam na sam. Dochodząc do takiej czuje się ten power, że można się popastwić nad bramkarzem, ale jak biegnie się gorszym zawodnikiem, to można spanikować zupełnie jak w rzeczywistości. I nie jest tak, że to gwarancja gola, jednak jak się dobrze rozegra, to bramki da się strzelać, a nie jak w PESie, że albo się zrobi wyćwiczony patent, albo random (najczęście albo bramkarz odbije, albo strzał niecelny). Żebym się tylko jeszcze dośrodkowywać jakoś skutecznie nauczył...

 

To tyle na początek.

Odnośnik do komentarza

Wrzutki i rogi - ustaw na reczne sterowanie to po pierwsze.

Jak akcja jest szybka w pelnym biegu dwa razy tap na gorne dosrodkowanie i idzie plaska pila jak dobrze wcelujesz, to piekna bramka jest.

Jesli ten srodkowy troche sie wlecze wtedy gorne podanie w jego kierunku ale sila jest wazna - tez spora szansa.

 

Duzo bramek tak strzelam jak przeciwnik ma zageszczony srodek i ciezko sie przebic prostopadlymi.

 

Rozne? Trzeba troche wypracowac sobie metody. Co ktorys mi wchodzi. Nie za czesto (na pewno czesciej niz Polskiej reprezentacji ;) ).

 

Normalny trening? Arena jest swietna do tego. W PESIe jakos nigdy trening mi nie pomagal.

 

Statystyki to prawda... I te skroty...

 

Strzaly z dystansu - bardzo duzo zalezy gdzie stoi bramkarz. Faktycznie strzelenie takiej bramki zakrawa na cud...

Odnośnik do komentarza
Wrzutki i rogi - ustaw na reczne sterowanie to po pierwsze.

Jak akcja jest szybka w pelnym biegu dwa razy tap na gorne dosrodkowanie i idzie plaska pila jak dobrze wcelujesz, to piekna bramka jest.

Jesli ten srodkowy troche sie wlecze wtedy gorne podanie w jego kierunku ale sila jest wazna - tez spora szansa.

 

Duzo bramek tak strzelam jak przeciwnik ma zageszczony srodek i ciezko sie przebic prostopadlymi.

 

Rozne? Trzeba troche wypracowac sobie metody. Co ktorys mi wchodzi. Nie za czesto (na pewno czesciej niz Polskiej reprezentacji ;) ).

 

Normalny trening? Arena jest swietna do tego. W PESIe jakos nigdy trening mi nie pomagal.

 

Statystyki to prawda... I te skroty...

 

Strzaly z dystansu - bardzo duzo zalezy gdzie stoi bramkarz. Faktycznie strzelenie takiej bramki zakrawa na cud...

No właśnie powoli się przymierzam do zmiany asyst na manual. W sumie to było pierwsze co zrobiłem, ale jak zobaczyłem jak ciężko się tak gra to cofnąłem na to co było, jeno strzały zmieniłem na semi-assisted. Pocieszające, że jednak da się grać wrzutkami. To biorę się w takim razie do treningu.

 

A Arena moim zdaniem jest beznadziejna, bo nie możesz podawać sobie z innymi kolesiami, nie możesz ustawić muru przy wolnych etc. I najważniejsze: powiedzcie mi chciaż jak zmienić kamerę w Arenie na Tele, bo nawet zwodów nie mogę sobie potrenować... Przecież na meczu biegnę w prawo/lewo, a nie do góry, więc automatycznie inaczej się prawą gałką kręci. I nie mówcie, że mogę sobie przecież biec w prawo na Arenie, bo bramkarz jest na górze, a ja chciałbym np. potrenować mijanie go. No i dochodzą jeszcze te durne trzęsienia kamery a'la Gears of War, nei mówiąc już o lekkich zmianach jej kąta. Dla mnie to dupa, a nie trening.

 

Przypomniała mi się jeszcze najważniejsza sprawa, która mnie tak bardzo frustruje - AI współpratnerów, którymi nie jesteś. Jeśli koleś nie jest sterowany przez gracza, to jest debilem, który nie ruszy się nawet do będącej metr od niego piłki, a jeśłi dodamy do tego fakt, że zmiana zawodnika jest chyba jeszcze bardziej zwalona niż w PESie (ciężko było przebić), to można się tylko wku*wiać. W PESie sterowany nie przez gracza robił chociaż minimum, a w FIFIE stoi jak pajac. Musiałem aż przestawić zmianę zawodnika na full-automatic, bo manual to porażka. Może Wy macie jakoś lepiej to ustawione?

 

W ogóle wczoraj zagrałem standardowy meczyk: Anglia - Niemcy, wygrałem 6:3 i pomyślałem, że chyba czas zwiększyć poziom trudności (gram na tym przedostatnim, który się włącza jak się wybierze ten najwyższy poziom w "kreatorze" przy pierwszym uruchomieniu), ale w rewanżu dostałem 0:3, co mnie trochę sprowadziło na ziemię. Chyba najmniej nauczę się atakować skrzydłami i strzelać z dystansu.

Odnośnik do komentarza
Staram sie nie wykopywac pilki. Szkoda ja tracic od razu na starcie...

 

Dosrodkowania gora reczne.

Prostopadle wspomagane.

Krotkie (po ziemii) reczne (choc czasem przelaczam na wspomagane, jak w ogniu walki przestaje czuc kierunki na joyu i myle katy.

Strzaly wspomagane (badz reczne) ale bez pelnej asysty.

 

Dlaczego tak?

Dosrodkowania gora z asysta powoduja ze dlugosc przytrzymania sily uderzenia jest glownym wyznacznikiem do kogo zagrywasz a to wkurza bo za czesto idzie nie do tego zawodnika. Przy recznym mozesz miec pretensje tylko do siebie - wymaga jednak cierpliwosci i treningu by robic to dobrze i celnie.

Prostopadle bez wspomagania ciezko mi wycelowac, co wiecej trudniej okreslic sile. Wspomaganie jednak pomaga.

Krotkie (po ziemii) patrz gorne, do tego jak jest reczne to mozna z sukcesami uzywac do strzelania bramek po ziemii.

Strzaly - mam czasami wrazenie, ze z asysta to wszystko zalezy od kompa i chyba mniej bramek strzelalem.

 

Dzięki za odpowiedź.

Wczoraj rozegrałem parę meczyków online i jak dla mnie nowa FIFA rządzi! Gra z żywym przeciwnikiem to jest dopiero adrenalinka :) Co bardzo mi się podoba w starciach online póki co nie ma jakiegoś schematu na ogranie przeciwnika - każda bramka pada z reguły w zupełnie inny sposób co bardzo urealnia rozgrywkę (w PESie z tego co pamiętam były nagminne rajdy skrzydłem, które wyglądały za każdym razem w 90% tak samo).

 

Faktycznie manualna zmiana zawodników nie raz potrafi dać ciała - teraz mam ustawione na połowę i może już być. Z wolnych kompletnie nie wiem jak technicznie uderzyć tam gdzie chcę :P Zauważyłem, ze dużo lepsze rezultaty jest puszczenie bomby na krótki słupek - mialem ze 3 razy poprzeczkę w po takich strzałach, więc jakbym lepiej przymierzył może by wpadła :)

Odnośnik do komentarza

Mam prawie full manual (ledwie widoczny paseczek). I w momencie podania czesto od razu naciskam zmiane gracza.

 

AI jest niezle. Nie narzekam. Moze dlatego ze lepiej trafiam z podaniami :P

 

Co wiecej nie zapominam o uzywaniu prawego joya do zmiany ;)

 

Czasem zdarza sie ze kolesiom zmienia sie skrypt gdy pilka nie trafia od razu do jednego z graczy zaczynaja odwrot czy cos. Wtedy mozna sie wkurzyc. Najbardziej wkurza gdy pilkarz nie zorientuje sie gdzie pilka badz przelaczy sie na bieg krokiem dostawnym...

 

Poza tym daje rade.

 

Odnośnik do komentarza

No jest parę niedociągnięć, ale nikną one w zalewie plusów. Od zawsze byłem fanem PESa, ale obiektywnie biorąc to w tym roku piłka od EA przedstawia bardziej realistyczną piłke w wydaniu cyfrowym. Naprawdę polecam fanom PESa dać szansę nowej fifie bo jak już się człowiek przyzwyczai do rozgrywki (co jest ciężkie bo lata ciorania w PESa dają w kość) to jest sam miód :D

 

Przyszłość jest różowa jak dla mnie ;) przez rok ogrywac bardzo dobra Fifkę, a później się zoabaczy jaki ruch wykona Konami - jeśli nie zrobi jakiegoś kroku na przód względem Fify, prostym jest, że kupię Fifę 2010 bo z pewnością będzie ona doszlifowaniem tegorocznej.

 

Najważniejsze, że po latach stagnacji w rozwoju gatunku jakim są gry piłkarskie (części od PESa5 wzwyż, a Fifa to już w ogóle się nie liczyła wtedy) - zaczyna się coś ruszać :)

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Dzis chyba zrozumialem na czym polega Wasz problem z przywilejem korzysci. Dzis dostalem maila witajacego mnie w spolecznosci fifakow i tam stoi tak (we wskazowkach i poradach):

 

 

Gdy sędzia pozwoli kontynuować grę, stosując przywilej korzyści, możesz zrezygnować z niego i wykonać rzut wolny. W tym celu puść drążki analogowe w chwili, gdy tylko na ekranie pojawi się ikona przywileju korzyści.

 

Chlopaki czy Wy po prostu przypadkiem sami niechcacy nie żądacie rzutu wolnego? U mnie naprawde nie zdarza sie by przywilej korzysci zostal przerwany. Raz mi sie zdarzylo - nie pamietam jednak czy przestalem machac drazkami (niektore zwody niestety wymagaja "wyzerowania" pozycji).

 

Pozdrowka.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Dzis chyba zrozumialem na czym polega Wasz problem z przywilejem korzysci. Dzis dostalem maila witajacego mnie w spolecznosci fifakow i tam stoi tak (we wskazowkach i poradach):

 

 

Gdy sędzia pozwoli kontynuować grę, stosując przywilej korzyści, możesz zrezygnować z niego i wykonać rzut wolny. W tym celu puść drążki analogowe w chwili, gdy tylko na ekranie pojawi się ikona przywileju korzyści.

 

Chlopaki czy Wy po prostu przypadkiem sami niechcacy nie żądacie rzutu wolnego? U mnie naprawde nie zdarza sie by przywilej korzysci zostal przerwany. Raz mi sie zdarzylo - nie pamietam jednak czy przestalem machac drazkami (niektore zwody niestety wymagaja "wyzerowania" pozycji).

 

Pozdrowka.

 

 

o jaaaaa:d

Czyli to wszystko wyjaśnia, mi zawsze przerywało jak np lobnąłem bramkarza,a działo się tak dlatego że puszczałem gałki:D Heh,ciekawe jakimi jeszcze smaczkami ta gra nas zaskoczy:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...