Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o grafikę, to GT5P musi się niestety schować. Nie chodzi tu tylko o odwzorowanie samochodów, bo te nadal są "odrobinę" lepiej wykonane w GT, ale o ogólną prezencję. Nowa Forza kładzie na dechy GT pod względem wykonania tras i nie wali tak po gałach "ząbkami", o drzewkach w 2D nie wspomnę. Choć z ostateczną oceną trzeba poczekać aż gry nie zobaczy się na własne oczy. I żeby nie było, że jestem jakimś fanbojem X360 - posiadam tylko PS3 które kupiłem w dniu premiery, mając nadzieję na szybką premierę GT5 :P

Gdyby nie fakt, że do X-a nie da się podłączyć DFP lub G25 już dawno kupił bym tą konsolę, bo wyścigów na padzie sobie po prostu nie wyobrażam, a jaka jest kierownica do X-a każdy wie.

Odnośnik do komentarza

Jaka jest bo ja nie wiem? Żeby było jeszcze śmieszniej kupuję niedługo logitecha za 99zł i mam nadzieję na dobra zabawę. Tylko, że ja nie wiem co to znaczy grać na kierownicy w wyścigi, więc porównania do burżuazyjnych kierownic nie mam żadnego. Jeśli ty masz to opowiedz nam co nieco o tym jakie są różnice pomiędzy kerą za 1000zł a tą 100zł.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ale G25 jest za prawie tysiaka. To o niej myślałem pisząc burżuazja. A odnośnie poczucia różnicy - ja mało wymagający chłopak jestem. Na kierce za 100zł też się będę dobrze bawił, a kupuję ją tylko dlatego, że w Forzę na padzie gra się wyjątkowo niewygodnie. Gdybam, że na kierownicy będzie znacznie lepiej.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Jak nie masz porównania to się nie dziwię, że kierownica za 100zł by Cie satysfakcjonowała . Jak nie ma prawdziwego force feedbacku to nie ma zabawy.

Kurcze a ja zawsze myślałem, że sama zmiana z trzymania kciukiem lewej gałki od joypada na kierownicę dwoma łapskami to jest znaczne udogodnienie. Kupując kierownicę chodzi mi tylko o precyzyjne sterowanie podczas wchodzenia w zakręty, podczas hamowania i dodawania gazu. A poza tym w tej kierownicy za 100zł podobno jest jakiś axial feedbag. Ja się nie znam ale wnioskuję, żE to co innego niż "force".

 

http://www.allegro.pl/item677979994_xbox36...tech_99pln.html

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Oczywiście - każda kierownica będzie lepsza i bardziej precyzyjna od pada.

Oj zebys sie nie zdziwil... wiem z doswiadczenia.

 

Co do FM3 i ostatniego replaya z LM to jest to pierwszy material, ktory w przeciwienstwie do poprzednich wywolal negatywne wrazenie odnoscie oprawy... nawet bardzo.

Co do drzewek 2D w GT to w Forzy jednak wbrew pozorom tez sa 2D (widzialem kilka screenow z replaya gdzie bylo widac drzewka "X" jak w GT i byly o drzewka przy samej drodze.. wlasnie na trasie LM).

 

Jeszcze wracajac do kierownic, to FM3 ma wspierac ponoc kierownice Fanateca z 900 stopniami obrotu.

Odnośnik do komentarza

Różnica jest taka, że trzymając ręce na sprzęcie za 100zł czujesz się jakbyś kręcił bezwładnym kołem - zero wyczucia prowadzonego samochodu.

Na DFP czuć każdą nierówność toru. Doskonale wyczujesz rodzaj przeniesienia napędu i to kiedy samochód zaczyna tracić przyczepnośc tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Jak nie masz porównania to się nie dziwię, że kierownica za 100zł by Cie satysfakcjonowała . Jak nie ma prawdziwego force feedbacku to nie ma zabawy.

Kurcze a ja zawsze myślałem, że sama zmiana z trzymania kciukiem lewej gałki od joypada na kierownicę dwoma łapskami to jest znaczne udogodnienie. Kupując kierownicę chodzi mi tylko o precyzyjne sterowanie podczas wchodzenia w zakręty, podczas hamowania i dodawania gazu. A poza tym w tej kierownicy za 100zł podobno jest jakiś axial feedbag. Ja się nie znam ale wnioskuję, żE to co innego niż "force".

 

http://www.allegro.pl/item677979994_xbox36...tech_99pln.html

Napiszę tak: gdyby nie force feedback w mojej kierownicy Logitech Driving Force Pro to mógłbym zapomnieć o kręceniu czasów w czasówkach (nawet w Race Driver GRID). Na force feedbacku czujesz co się dzieje z autem. W GRID czuć dokładnie kiedy tył traci przyczepność i można wcześniej zareagować. Tego nie ma grając na padzie czy jakiejś taniej kierownicy. W Ferrari Challenge Trofeo Pirelli na force feedbacku czujesz kiedy przód czy tył traci przyczepność i nawet pracę ABSu !

 

Oczywiście gry muszą odpowiednio obsługiwać force feedback, a z tym jest różnie. W GT5P na przykład ten element mógłby być znacznie lepiej zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Oj zebys sie nie zdziwil... wiem z doswiadczenia.

A które konkretnie modele sa mniej precyzyjne od pada? Bo chciałbym wiedzieć na przyszłośc jakich unikać.

Widzialem (w senscie testowalem) ze 3 takie lipne.. jedna nazwe ktora pamietam to Manta... (bo akurat taka mialem sam przez chwile.. bo szybko sie jej pozbylem) I nie chodzi tu o brak FF tylko o luzy na kole i inne niedopracowania. W dodatku w tych tanich czesto pedaly gazu i hamulca nie sa analogowe czyli taka kierownica jest w ogole bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Najgorszy szrot to to nie jest, ale brak jej FF a to podstawa.

A ile kosztuje najtańsza kierownica, którą byś polecił? Uprzedzam - nie mam zamiaru bić rekordów czasówek. Chce się tylko dobrze bawić grając w racery takie jak F2 i nadchodząca trójka. Nic ponadto. W PGR4 też jej pewnie będę używał. W związku z tym nie wiem czy jest mi potrzebne wyczuwanie tego czy tył w danej sekundzie traci przyczepność.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

oficjalną MS mozna przy odrobinie szczęścia wyrwać na allegro za ponad 200 pln i naprawdę warto (sporo się na niej nagrałem). Ewentualnie Logitech FX czy tam EX (z tym że musi byc to wersja kompatybilna z xboxem 360) , również za podobną cenę.

Niestety to chyba dwa jedyne sensowne wybory w przypadku 360.

Odnośnik do komentarza
oficjalną MS mozna przy odrobinie szczęścia wyrwać na allegro za ponad 200 pln i naprawdę warto (sporo się na niej nagrałem). Ewentualnie Logitech FX czy tam EX (z tym że musi byc to wersja kompatybilna z xboxem 360) , również za podobną cenę.

Niestety to chyba dwa jedyne sensowne wybory w przypadku 360.

Przepraszam bo się pogubiłem. A to:

 

http://www.allegro.pl/item677979994_xbox36...tech_99pln.html

 

nie jest Logitech FX?

 

Tutaj na ceneo:

 

http://www.ceneo.pl/365442

 

ta sama kierownica kosztuje 280zł.

 

Albo coś jest nie tak z aukcją z allegro albo ceny na ceneo są niesamowicie wygórowane.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
W związku z tym nie wiem czy jest mi potrzebne wyczuwanie tego czy tył w danej sekundzie traci przyczepność.

 

Wierz mi - jest Ci to potrzebne tylko jeszcze tego nie wiesz :D

Szukaj kierownicy która będzie miała prawdziwy FF. Oryginalne kółko Microsoft'u posiada FF, ale wg mnie stosunek cena-jakość jest tu kiepski.

 

Edit:

No chyba, że tak jak adi pisze, że można wyrwać tą kiere za 200zł to wtedy warto.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...