Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie ch*j strzela więc piszę tutaj, bo już nie mam pomysłu.

 

Mam punto 1.1 ze starą instalacją gazową. Jeszcze jakiś rok temu auto paliło ok. 8-9 litrów w mieście. Potem podskoczyło do 10-11 więc wymieniłem kable WN, świece, wszystkie filtry, dałem auto do gazownika do regulacji (jakieś 10 miesięcy temu to było). I nic, spalanie utrzymywało się wciąż na tym samym poziomie. Pogodziłem się z tym. Jednak niedawno spalanie wyniosło 12 l. Znowu wymieniłem filtry i tym razem sondę lambdę, bo stara po sprawdzeniu okazała się niesprawna. O dziwo, wynik mnie zaskoczył- 14 litrów. Myślałem, że się zayebie.

 

I mam 3 pytania:

 

1) Macie jeszcze jakiś pomysł co z tym zrobić?

2) Jakiś czas temu zaczęły mi falować obroty, auto gasło na sprzęgle itp. Wyczyściłem silnik krokowy i problemy się skończyły. Czy te nierówne obroty mogły być przyczyną? Bo spalanie sprawdzam od ok. 4 dni, a silniczek wyczyściłem dopiero dzisiaj i dzisiaj też gaz się skończył.

3) Czy po zamontowaniu sondy lambda/wyczyszczeniu silniczka krokowego należy oddać auto do jakiejś regulacji?

 

Jutro poszukam specjalistycznego forum o Punto ew. instalacjach gazowych, dzisiaj jestem zmęczony, zdesperowany i wkurzony więc piszę tutaj. A nóż ktoś pomoże...

Odnośnik do komentarza

Na forum Fiata uzyskałem informacje, że po wymianie awaryjnej sondy na nową należy podłączyć się pod kompa i usunąć błąd, który został jeszcze po poprzedniej sondzie.

 

A czy można go usunąć nie jadąc do warsztatu? Bo zastanawiam się, czy odłączenie akumulatora nie spowoduje restartu kompa i usunięcia błędu. Jak z tym jest?

Kiepsko się znam na elektronice.

Odnośnik do komentarza

http://otomoto.pl/suzuki-swift-1-3-lub-zamiana-na-tanszy-C16125510.html

Dla zony chce, Jak macie jakies opinie to chetnie wyslucham :) Ciezko znalezc cos konkretnego, a zalezy mi na tym aby auto miala klarowna historie.

Dzwonilem do gostka wszystko ok, serwisowany w ASO ksiazka serwisowa itd. Byl bity w lewy bok tylne drzwi i blotnik byly wymienione. Co przy takim biciu moglo sie uszkodzic i nie zostac naprawione? Na co zwrocic uwage?

Niestety 150km ode mnie.

Odnośnik do komentarza

No ale błotnik przedni czy tylni?

Jak przedni to pół biedy ale jak tylni to na 99% jest wspawany a nie zgrzewany. Spawy łączące nowy element (na progu i na słupku) zakitowane, wystarczy mała dziurka w spawie aby wyszedł pęcherzyk na łączeniu, nie mówiąc już o tym, że kit lubi się zasiąść na słońcu :D najprowdopodobniej próg bedzie cały w kicie, ewentualnie trzeba posprawdzać czy szpary w miare równe, czy nie ma problemu z zamykaniem drzwi itd. Najlepiej jakby pokazał zdjęcia jak wyglądał po kolizji.

Odnośnik do komentarza

Jasne 100k przebiegu 2006 sprowadzany, wiec (pipi) wie co to za auto i 3 tysiace taniej, to faktycsnie ciezko znalezc. Ja szukam w miare nowego auta, 2008 max przebieg niewielki i musi byc z polskiego salonu.

 

Jak mi Dudek takie rzeczy naopowiadal to nie chce mi sie jechac po auto tyle km;)

Odnośnik do komentarza

Naprawdę jeśli chodzi o najnowszą generację Kii i Hyundaia nie ma się do czego przyczepić. Od badziewnej Shumy, poprzez marne Cerato doszli co całkiem fajnego Cee'da i jest jest to godne pochwały. Taka np. Venga także zbiera pozytywne opinie, ostatnio w TG miło wspominali 30k km tym autem.

Odnośnik do komentarza

jakie sa zalety takich "prawiesamochodow" oprocz tego ze sa nowe?

Jak ktoś nie ma emocjonalnego stosunku do samochodów, to powinny przynajmniej w pierwszych latach eksploatacji sprawdzić się równie dobrze jak konkurencyjne produkty bardziej renomowanych marek.

Ja niekoniecznie bym kupił Kię, ale nie miałbym nic przeciwko jeżdżeniu taką z np. wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...