Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Taka była wersja panów z serwisu jaguara. Co dokładnie się stało nie wiem. Napisałem to czego dowiedziałem się od znajomego. Faktem jest że syfu do zbiornika chłopak nigdy nie wlewał wink.gif

 

te tzw. "serwisy autoryzowane" to radzę omijac z daleka. znam sprawe że tak powiem od kuchni. panowie serwisanci to w 90% matoły które "potrafia" diagnozować auta tylko za pomocą komputera. jeśli komputer serwisowy znajdzie bład jakiegoś podzespołu to są sobie jeszcze w stanie poradzić jednak jeśli awaria wymaga ruszenia własną łepetyną to zaczynają się schody i wciskanie bajek klientom. oni są nauczeni wymieniac klocki , oleje i inne płyny eksploatacyjne w prawie nowych autach na gwarancji. moim autem pojechałem tylko raz do ASO Honda w Poznaniu (nie napisze którego): mieli wyregulować zawory, wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów, filtr oleju, olej, świece. bilans był następujący: z pod pokrywy ciekł olej jak i z pod filtra, korek spustowy w aluminiowej misce dowalony tak że przy następnej wymianie musiałem wymienić też miskę, niezamknięta pokrywa silnika (na szczęscie zauważyłem) oraz zamarznięte klocki po zaciągnięciu ręcznego na -15 mrozie (umyli auto). natomiast zaproponowali mi remont głowicy gdyż "świece zapłonowe są zażucone olejem w wyniku nieszczelności, koszt 3500". dla porównania koszt uszczelek wokół świec to 60 zeta. woot.gif

Odnośnik do komentarza

Coś mi od jakiegoś czasu rozładowywało akumulator, dzisiaj u kumpla z miernikiem sprawdziliśmy, że jest to radio (podłączone prawidłowo) - powinno pobierać ok. 0,03 wyłączone z podtrzymywaniem pamięci, a bierze 0,16; jak się je wypnie całkowicie to jest równe 0. I teraz taka kwestia - radio do wyje.bania/kupno nowego, czy mogę coś z nim zrobić (na gwarancji nie jest, grzeje się szybko).

Odnośnik do komentarza

Podłączone jest pod stałego (inaczej traci pamięć i trzeba za każdym razem programować stacje itd), ale i tak powinno brać 5/6x mniej i jest tak podłączone odkąd mam auto - czyli ponad rok, a zwiększony pobór prądu i rozładowywanie akumulatora przenie dzieje się dopiero od miesiąca/dwóch, więc coś mu się z(pipi)ało ostatnio.

 

Żadnych wzmacniaczy, głośniki wszystkie fabryczne, radio alpine'a.

Odnośnik do komentarza

moje też jest podłączone tak że nie traci pamięci, a mimo to trzeba przekręcić stacyjkę żeby zaczęło grać.

Co musiałbym do czego podłączyć żeby tak było?

A akumulator jest nowy, duży, dobrze trzyma, wina na 100% leży po stronie radia.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

C14201974_2.jpg

Czy to tylko moje złudzenie, czy lakier tylnego zderzaka ma inny odcień?

 

Nie oglądniesz na żywo to sie nie przekonasz.

jasne ze inny. srebro po dzwonie ciezko polakierowac "po kawalku" zeby nie bylo widac roznicy.

 

Nie tak ciezko ale na fotce widac, ze audica byla robiona u popularnego "pana henryka" ktory pomazial zderzak tym co mial akurat na polce a dobieranie fabrycznego lakieru po numerze z wlepki okazalo sie za trudne.

Odnośnik do komentarza

Zagadaj do hooki'ego on pracuje w tej branży :D A czy coś da - raczej dużo bo może nowej ci z niej nie zrobią ale jeszcze powinna posłuzyć, zależy w jakim stanie oddasz.

 

A odnośnie tego a3 to śmieszne jest to, że ze zdjęcia mówicie dzwon. Może miał delikatne przytarcie parkingowe i to dyskwalifikuje samochód? Bo ma polakierowany zderzak? Takiego kolory na kreche niemalże nie da sie dobrać idealnie i wypadałoby przycienować końcówki tylnich błotników ale wtedy przyjdzie "ekspert" i powie, że tył wstawiony bo jest świerzo lakierowny.

Odnośnik do komentarza

A odnośnie tego a3 to śmieszne jest to, że ze zdjęcia mówicie dzwon. Może miał delikatne przytarcie parkingowe i to dyskwalifikuje samochód? Bo ma polakierowany zderzak? Takiego kolory na kreche niemalże nie da sie dobrać idealnie i wypadałoby przycienować końcówki tylnich błotników ale wtedy przyjdzie "ekspert" i powie, że tył wstawiony bo jest świerzo lakierowny.

Byłem dziś w komisie obejrzeć to audi na żywo i wychodzi na to że chyba tylko zderzak był robiony. Dokładnie obejrzałem auto i nie widziałem nigdzie więcej czegoś takiego, tyle że samochód jest z lekka zaniedbany, można znaleźć ładniejsze egzemplarze. Licznik na pewno cofnięty, nie wierzę w to 114tys.km, bo fotele w środku nieźle powycierane i lakier na aucie w wielu miejscach poprzecierany. Auto z Italii więc takie rzeczy tam są na porządku dziennym, a zderzak musiał dostać zapewne przy okazji jakiegoś parkowania. Jak byłem we Włoszech to widziałem jak tam się parkuje :D Ogólnie muszę się zastanowić czy celować w tego typu Audi A3 czy Golfa V, którego można mieć za taką kasę lepiej wyposażonego.

Odnośnik do komentarza

golf 4 1.9 TDI 110km. wedlug mechanika turbina nie popmuje powietrza i przez to auto nie ma mocy. Wczesniej nie bylo jej w ogole slychac,oddalem do czyszczenia i slychac te "świszczenie" ale auto jedzie jakby mialo z 70 kucy

 

no to raczej powinieneś liczyć się z wydatkiem około 1000-1200 złotych na regenerację, jeśli nie ma poważniejszych uszkodzeń mechanicznych. tyle dobrze, że nie wywala nigdzie oleju na boki.

 

jak jesteś zainteresowany pomocą wal na pm.

Odnośnik do komentarza

golf 4 1.9 TDI 110km. wedlug mechanika turbina nie popmuje powietrza i przez to auto nie ma mocy. Wczesniej nie bylo jej w ogole slychac,oddalem do czyszczenia i slychac te "świszczenie" ale auto jedzie jakby mialo z 70 kucy

 

no to raczej powinieneś liczyć się z wydatkiem około 1000-1200 złotych na regenerację, jeśli nie ma poważniejszych uszkodzeń mechanicznych. tyle dobrze, że nie wywala nigdzie oleju na boki.

 

jak jesteś zainteresowany pomocą wal na pm.

Radzilbym pojsc do jeszcze jednego/dwoch. Co czlowiek,to opinia.

Odnośnik do komentarza

Mam takie chu.jowe radio marki red star - które ma funkcję którą już widziałem w skradzionym mi kenwoodzie i... To mnie zastanawia.

 

 

 

 

Słucham sobie muzyczki z płyty, a tu nagle je.b na ekranie TRAFFIC i mi mówi typ o korkach itp.

 

 

 

 

Teraz interesuję mnie na jakiej zasadzie to działa i jakie radio nadaję taką audycję? Nie mogę nic o tym wygooglać a ciekawi mnie to.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...