Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle z GPSa. Ja jednak poprawną uważam za tą po środku między licznikiem a GPSem.

 

Znajomy chce kupić auto w UK (bo tam mieszka). W związku z tym mam dwa pytania:

1. Auta szuka tutaj: http://motors.ebay.co.uk/ Są jeszcze jakieś serwisy godne polecenia?

2. Kupowanie samochodu w UK jest mniej-więcej na tyle bezpieczne jak w Niemczech i Holandii? Tzn. czy sprzedawcy oszukują tak jak u nas w Polsce, czy raczej takie procedery są przytemperowane?

Odnośnik do komentarza

Który pomiar prędkości jest dokładniejszy - z prędkościomierza czy z GPSa? Słyszałem już różne wersje, które nawzajem sie wykluczają, a chciałbym poznać prawdę ;)

GPS. Jeden warunek - przy ustabilizowanej prędkości.

Prędkościomierze zawyżają (przy 130) od 1 do nawet 9 km/h, zależnie od modelu samochodu [test Auto Plus fr]. Prędkościomierz w sprawnym aucie nie pokaże za to nigdy prędkości niższej od rzeczywistej.

Odnośnik do komentarza

Ojciec ma samochód, który powoli zaczyna 'odchodzić', sprzedać go nie warto, więc chciałbym jak już całkiem padnie zostawić go, żebym mógł 'pobawić się' w mechanika. Jednak z tego co mówi ojciec, aby wyrejestrować samochód, trzeba go zezłomować. I tu pytanie, czy nie ma innej opcji aby przestać płacić OC ?

 

Spisać umowe na jakiegoś menela, dać mu 50zł za to i zostawić sobie samochód

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Który pomiar prędkości jest dokładniejszy - z prędkościomierza czy z GPSa? Słyszałem już różne wersje, które nawzajem sie wykluczają, a chciałbym poznać prawdę ;)

GPS. Jeden warunek - przy ustabilizowanej prędkości.

Prędkościomierze zawyżają (przy 130) od 1 do nawet 9 km/h, zależnie od modelu samochodu [test Auto Plus fr]. Prędkościomierz w sprawnym aucie nie pokaże za to nigdy prędkości niższej od rzeczywistej.

gps pokazuje zazwyczaj zbyt mało , prędkościomierz za dużo (jego dokładnośc zależy od tego jakiej średnicy całkowitej akurat mamy koła zamontowane). najdokładniejsze są specjalistyczne użądzenia pomiarowe np. g tech pro.

 

Zwykle z GPSa. Ja jednak poprawną uważam za tą po środku między licznikiem a GPSem.

 

Znajomy chce kupić auto w UK (bo tam mieszka). W związku z tym mam dwa pytania:

1. Auta szuka tutaj: http://motors.ebay.co.uk/ Są jeszcze jakieś serwisy godne polecenia?

2. Kupowanie samochodu w UK jest mniej-więcej na tyle bezpieczne jak w Niemczech i Holandii? Tzn. czy sprzedawcy oszukują tak jak u nas w Polsce, czy raczej takie procedery są przytemperowane?

tak jak u nas nie oszukują nigdzie chyba że dalej na wschodzie. jeśli auto będzie z samej anglii to wiedz że większych świn jesli chodzi o stan (szczególnie wewnętrzny) aut w europie nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś może jak przystosować silnik benzynowy do spalania mieszanki benzyny z ropą? Czy taka przeróbka jest realna? Chodzi oczywiście o stare silniki które siedzą w ciężarówkach. Przykłądowo ZIŁ.

 

EDIT: chodzi o to żeby ten silnik stał się tak zwanym silnikiem wielopaliwowym.

Edytowane przez wilku00034
Odnośnik do komentarza

Da się przerobić tylko trzeba zastosować podgrzewacz mieszanki, zmienić moment wtrysku mieszanki odpowiednio do ruchu tłoka i sprężenia wewnątrz silnika przy czym sprężenie powietrza a tym samym jego temperatura musi być o wiele większa niż w silniku benzynowym aby nastąpił samozapłon. W benzynie sprężenie jest małe, mieszanka jest "zimna" i aby się zapaliła to potrzebna jest iskra. To tak w dużym uproszczeniu.

 

Zasadniczo każdy silnik benzynowy jesteś w stanie przerobić - musisz tylko wprowadzić modyfikacje charakterystyczne dla silnika o zapłonie samoczynnym i tu jest kłopot/trydność/wysoki koszt.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...