Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

O to mi chodziło, czy nadal mają, czy też nie te "przekłamiania", a nie jak się je ustawia. Ale dzięki za odpowiedź.

 

Pomiędzy miasteczkami nie ma terenu zabudowanego, więc teoretycznie ma 90 ( w przypadku drogi dwujezdniowej 100km/h). Był jakiś powód, że stał tam znak z ograniczeniem prędkości, ale go usunięto, nie wiem czy szykowano drogę do remontu, czy co, bo nie pamiętam. Jedno jest pewne, nie było szkoły, przejścia dla pieszych, łbów, itd. Stażu nie mam za dużego, bo 5 lat, ale jeżel definitywnie nie robię czegoś umyślnie za kółkiem, to nie poczuwam się do odpowiedzialności. Dlatego pytam jak jest z tymi "przekłamaniami", bo na wszystkich, z którymi się spotkałem lub inni znajomi kierowcy, to było do 10 km/h, a co za tym idzie nie można mnie zmuszać do płacenia za przekroczenie 2km/h. Kto jeździ, ten wie o co chodzi. Równie dobrze zdażyć się może mocniej depnąć gaz i te DWA kilometry przekroczysz.

Odnośnik do komentarza

Przekłamań nie ma, ale "przekłamania" owszem. Typ się wypowiadał, że mandat przyjął, bo nie będzie po sądach latał za 50 zł o te 2 km/h. Mówię jakbym ja postąpił, bo według mnie jest to lekkie "zboczenie". Co, jakbyś zareagował jadąc po mieście, zatrzymuje drogówka i mówi, że o 2 km/h przekroczyłeś prędkość? Paranoja.

Odnośnik do komentarza

Tolerancję radarów ustawiają sobie Policjanci. Jak mnie drapnęli koło Sosnowca to miałem 103 / 70 i powiedzieli, że mam pecha. Bo niedzielę ustawiają sobie tolerancję na 30 km/h a ja przekroczyłem o 33 :P W miastach przeważnie łapią od 20 w górę. Ale jak łapią takie wolnostojące? Tego nikt nie wie :P

Odnośnik do komentarza

Za nieujawnienie sprawcy z automatu jest 500zl i brak punktow.

 

Dementuję. Ostatnio 2 fotki ze stacjonarnego dostałem, jedna przodem, druga tyłem (inna miejscowość) Ze wskazaniem zapłaciłem 100 zł (kilkanaście km/h powyżej ograniczenia) a bez zapłaciłbym 300 zł.

Strażnik przez telefon powiedział, że teraz, wg prawa, stacjonarne fotoradary nie można ustawiać na mniej niż 11 km/h powyżej ograniczenia.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś coś do powiedzenia na temat 1.6 102 KM od VAG? Bo tak patrząc na gamę modeli sprzed kilku lat - 1.8T i 1.9 TDI znane i lubiane, ale często zajechane, a jak nie to drogie (choć pewnie i tak warto); starsze 2.0 TDI awaryjne; 1.8 było pisane nawet tutaj, że szału nie ma, a sporo pali; 1.4 za słabe, chyba, że 101 KM z np. Fabii; FSI to jakiś skok w bok, podobno ryzykowny wybór jak poprzedni właściciel nie lał 98; 2.0 chyba tylko pod gaz ma sens; 2.3 V5 to już pewnie koszty duże, o V6 czy W8 nie wspominając.

A, jeszcze 2.5 TDI było, ale też jakieś narzekania widziałem.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...