Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Ktos kiedys sie interesowal sciagnieciem auta z us&a? 

Troche popytalem w necie i generalnie kontener to koszt z NY w granicach 1000-1500$. Cło za auto z silnikiem do 2.0 nie powinno przekroczyc 1500zł. Cło mozna jeszcze obejść jakimś mieniem osobistym ale narazie nie zglebiam tematu. Czy sa jakies jeszcze dodatkowe koszta czy te ktore podalem sa bledne? 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

W samochodach z USA reflektory świecą w poziomie. W Polsce prawy reflektor musi doświetlać pobocze. 

Tylne kierunkowskazy w amerykańcach są czerwone, a z przodu białe, u nas muszą świecić na żółto

Kierunkowskazy w przednich lampach w autach z USA są jednocześnie światłami postojowymi. U nas muszą być oddzielnie. Trzeba też zamontować tylne światło przeciwmgielne - w amerykańskich samochodach jego nie ma.

 

Jeśli nie ma zamiennika, to nie musisz przerabiać,ale licz się z tym,że gliniarze nieraz CIę zatrzymają i będziesz musiał tłumaczyć,że nie ma jak przerobić.

 

Samochód warto wysłać do Niemiec, tam mają VAT 19% (bryluje Bremerhaven)

 

Nie możemy przyjechać do kraju sprowadzonym samochodem, bo bez badania technicznego nie jest on dopuszczony do ruchu na terenie Europy. Stanowczo odradzamy również samodzielne transportowanie auta np. na lawecie. Niemieckie służby kontroli (policja i BAG) bardzo rygorystycznie podchodzą do kwestii używania tachografu dla zestawów auto plus laweta o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz braku licencji, gdy przewożony samochód nie jest własnością kierującego. Kary w takim przypadku mogą sięgać nawet 8000 euro.

 

Dodatkowo za przejazd w Polsce musimy uiścić opłatę za korzystanie z dróg krajowych viaTOLL. Jej brak skutkuje nałożeniem mandatu w wysokości 3000 zł.

Odnośnik do komentarza

Przy aucie o wartości 7tys $ roznica w opodatkowaniu miedzy portem w Bermehaven a Gdynia wyszlo by mnie około 500$ na korzysc portu w Niemczech ale wtedy dochodzi mi jeszcze transport dodatkowy w granicach 1200-1500zł za przewoz auta przez granice do Polski. Takze bez pieprzenia lepiej niech plynie mi odrazu do naszego portu. 

Generalnie to musze ominac te koszta mieniem przesiedlenczym bo oplaty sa chore. 

Odnośnik do komentarza

Przy aucie o wartości 7tys $ roznica w opodatkowaniu miedzy portem w Bermehaven a Gdynia wyszlo by mnie około 500$ na korzysc portu w Niemczech ale wtedy dochodzi mi jeszcze transport dodatkowy w granicach 1200-1500zł za przewoz auta przez granice do Polski. Takze bez pieprzenia lepiej niech plynie mi odrazu do naszego portu. 

Generalnie to musze ominac te koszta mieniem przesiedlenczym bo oplaty sa chore. 

Widzę,że do Gdynii masz blisko, więc przy takiej kwocie zdecydowanie lepiej jakbyś wysłał tam.

 

Acha, zapomniałem: samochody w Polsce nie mogą mieć wydechu po prawej stronie skierowanego na prawo. W USA z kolei mogą.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie nie mozesz sie poruszac samochodem bez przegladu. Jesli jednak zlapie cie policja to zabieraja dowod i dostajesz skierowanie na przeglad. Bez mandatu,za przeglad placisz normalnie,a dowod odbierasz w wydziale komunikacji. Kilka razy juz tak mialem, raz nawet dowodu nie zabrali.

 

 

 

 

 

Szybkie pytanie

 

 

Samochod do powiedzmy 60 tysiecy. Wymagania to w miare normalna wielkosc, duzy hatch,kombi, crossover. Benzyniak najlepiej z silnikiem 1.6. Ma byc nowy z salonu. Poki co podoba mi sir Hyundai i30 w tej dluzszej wersji. Samochodem bedzie jezdzic kobieta.

Odnośnik do komentarza

Ja również podepnę się pod pytanie bo bardzo powoli szykuję się do zmiany (wystarczy toczenia się Lanosami i Corsami). Di wydania 50tys. Auto nie z salonu. Lubię duże i mocne auta. SUV lub sedan (z kombi kocham tylko A6). Zastanawiam się nad BMW serii 5 albo Cayenne. Może macie jakieś propozycje? Fura nie ma być dla szpanu, ale dla rodziny, ma być mocna i jednocześnie nie wyjadą ostatniej złotówki z portfela.

Odnośnik do komentarza

Cayenne to można już od 40 kupić. Nie mówimy o nowym poliftowym modelu, bo na nówesie mnie nie stać. :)

 

Jeśli mogę doradzić to polecam Cx7. Może nie technologicznie, ale pod kątem wyglądu bije na głowę Hondę. Ojciec znajomka ma i na Hondzinę okropnie narzekał. Z kolei Cx7 to tylko w benzynie, lubi wypić. W kwestii bezawaryjności wypadają podobnie. Ty jednak jesteś dużym chłopcem, nie wydaje Ci się, że w aucie tych gabarytów będzie Ci trochę ciasno? Może pomyśl np. o RAMie, lub Fordonie F650 od biedy? :D

Odnośnik do komentarza

Samochod do powiedzmy 60 tysiecy. Wymagania to w miare normalna wielkosc, duzy hatch,kombi, crossover. Benzyniak najlepiej z silnikiem 1.6. Ma byc nowy z salonu. Poki co podoba mi sir Hyundai i30 w tej dluzszej wersji. Samochodem bedzie jezdzic kobieta.

Zważywszy na to, że nie jesteś chyba szczególnie nastawiony na jakiś konkretny model, to ja bym popatrzył przede wszystkim gdzie są jakieś promocje i na ile atrakcyjne. Np. teraz do salonów wchodzi nowa Octavia, więc stare powinny być w niezłych cenach. Przykład z okolicy Zakopanego:

http://otomoto.pl/skoda-octavia-family-1-6-102km-szybki-odbior-C27926380.html

Odnośnik do komentarza

W sumie nie pomyslalem o zakupie w salonie z innego miasta. Jakos przyjalem,ze cennik jest scentralizowany. Dzieki za propozycje jednak ta skoda wyglada jak z poprzedniej epoki, a ma to byc samochod dla kobiety,wiec najpierw prezencja.

 

 

Chyba zaraz pojade zobaczyc to i30 w salonie. Pewnie zaraz trzeba bedzie doplacic 10tys za wyposazenie,ktore powinno byc w standardzie

Odnośnik do komentarza

Cennik cennikiem, a ile uda się wynegocjować u konkretnego dilera, to inna sprawa. Szczególnie na samochód z placu.

 

i30 i Cee'd są bardzo zbliżone, pochodzą w końcu z jednego koncernu. Osobiście bardzo lubię design i30.

 

Z kompaktów tradycyjnie tańszych od Astry/Focusa/Golfa jest jeszcze Chevy Cruze. Inna sprawa, że takiego Focusa też powinno się udać kupić za 60k, Golfa VI też.

 

A, no i jeszcze można przemyśleć te małe vany (Meriva, B-max). W swoim czasie wujek pojechał do salonu zamienić Astrę I na II, a wrócił Merivą i nie żałuje - lubi wyższą pozycję za kierownicą i większe możliwości aranżacji wnętrza.

Odnośnik do komentarza

Chce kupic cb radio. Widzialem, ze sa takie ze radio jest w gruszce od razu. Warto cos takiego?zalezy mi aby wlasnie jak najmniej sprzetu miec, a osobno radio duzo miejsca zajmuje. Czy cos innego polecacie?

Antene krotka chce. Jak kupie na allegro to podlaczam i jade? Slyszalem cos o jakims zgrywaniu. Jestem zielony ;)

W(pipi)ilem sie bo dzis 4h stalem w polu na rezerwie, bo jakis wypadek byl, a tak latwo bym tego uniknal :(

 

O takie cos mi chodzi

http://allegro.pl/cb-radio-alan-42-multi-missouri-gratisy-w-wa-i3096518784.html

Odnośnik do komentarza

MichAelis pytałem już o to w tym temacie i chyba nie ma zbyt dużo maniaków cb. Jeżeli chodzi o radio w gruszce to jednak nie polecam takich wynalazków jak Ty podałeś, lepsze byłoby coś takiego:

TXMU094_HD.jpg

dlaczego? Głównie dlatego że takie radio (i każde inne samochodowe) jest jednak bardziej dostosowane do pracy w aucie. Auto to niesamowite źródło zakłóceń - silnik i jego elementy, rodzaj oblachowania czy elektronika potrafi wprowadzić w odbiór bardzo duże zakłócenia. I tym właśnie jest wspomniane przez ciebie zgrywanie - czyli jedziesz do punktu cb dobierają cb do auta, zgrywają je (stroją) i masz czyściutki odbiór +/-20km. Osobiście uważam to za wywalanie kasy (tylko na autostradzie fajne gdzie przy dużych prędkościach szybko wpadasz i wypadasz komuś z pola). Jeżdżę na stareńkim Sunkerze a będę chciał kupić nowego (też podstawowego) Presidenta ale jednak osobno radio i gruszka. 

 

To co pisze wynika z wiedza jaką nabrałem z innego forum oraz z wizyty w punkcie cb, nie jest to moja wiedza z zakresu hobby

Odnośnik do komentarza

Dzieki. Troche poczytalem i polecaja cos takiego, jak juz sie nie ma miejsca na radio, a ja nie mam ;)

http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-venus-poprawione-2xgratis-w-wa-i3096527588.html podobno dobry sprzet, do tego niezla antena i bedzie git.

 

Generalnie jak zamowie to radio i antene, to bedzie dzialac jak sam podlacze, czy musze cos z tym robic?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...