Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Bez kitu, kupno nowej Daczi w jego wypadku to jak kupno portfela za ostatnie pieniadze. Jeszcze zebys mial firme i wzial w leasing 3 takie fury dla swoich handlowcow czy przedstawicieli. Smiejesz sie z ludzi w switach czy ibizach pozyczonych od mamy, a sam w daci za 30 kola bedziesz wygladal poprostu albo jak ciec (bez obrazy) albo jak "kierownik" z kopalni ktory cale zycie tyra i jego szczytem mozliwosci finansowych to kupienie sobie daci z salonu. Do tego auta uwazane za relatywnie proste w konstrukcji potrafia zaskoczyc usterka o ktorej nie snilo sie w polskich serwisach i zaraz dobrym tematem do programu na tvn turbo. Lucek dobrze prawi, ze lepiej juz sobie kupic seicento skoro ma to byc auto tylko do jazdy.

 

Do 30k mozna kupic fajne auta prosto od dealera z malymi przebiegami. Mozna kupic fajne Polo albo Fabie z 2008/2009 roku jeszcze na gwarancji. Do tego uwaga wiadomosc dnia: auta sa na tyle proste, ze nie trzeba jezdzic na wymiany do serwisu. Cala zawiecha jest prosta i wymienisz ja w warsztacie - klocki, amory sam w garazu jak masz czas, silniki sa proste i sprawdzone.

 

 

http://otomoto.pl/volkswagen-polo-1-2-salon-polska-z-gwarancja-C13399582.html

 

http://otomoto.pl/volkswagen-polo-skoda-fabia-gwaranc-salon-pl-C12742738.html

 

 

Jakbym mial 30k i mial wybierac to poszedlbym po skode albo VW i kupil fajne male auto z dobrym rocznikiem, przebiegiem, wyposazeniem i do tego czesto gwarancja salonu.

Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio na rajdzie polski i znalazłem pewnego "Fanta" który odpadł z rajdówki.

Są to dwa kawałki grubego i mocnego magnesu, patrząc na kształt (bo widać, że całość się rozpadła na kilka części) po złożeniu tworzyłoby coś w rodzaju okręgu. Ale za nic nie moge rozkminić skąd to odpadło i do czego służy. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Tori - chcesz wydać kasę na auto z salonu tylko po to żeby móc je samemu naprawiać? Gdzieś się zgubiłem w tym rozumowaniu.

Wczoraj przed nosem mi śmignęło sandero 2 letnie za 18 tysi. Gość sprzedał w kilka h od wystawienia aukcji. Biorę używany, bo bardzo traci na wartości.
Odnośnik do komentarza

Tori - chcesz wydać kasę na auto z salonu tylko po to żeby móc je samemu naprawiać? Gdzieś się zgubiłem w tym rozumowaniu.

Wczoraj przed nosem mi śmignęło sandero 2 letnie za 18 tysi. Gość sprzedał w kilka h od wystawienia aukcji. Biorę używany, bo bardzo traci na wartości.

Dobra decyzja :)

Odnośnik do komentarza

Tori - chcesz wydać kasę na auto z salonu tylko po to żeby móc je samemu naprawiać? Gdzieś się zgubiłem w tym rozumowaniu.

Wczoraj przed nosem mi śmignęło sandero 2 letnie za 18 tysi. Gość sprzedał w kilka h od wystawienia aukcji. Biorę używany, bo bardzo traci na wartości.

 

no widzisz. To jak już nam się udało Ci wybić z głowy nowe auto to teraz może wybijemy Ci z głowy Sandero. Bo z tego co widzę to jedynym + Sandero była jego cena jako nowego auta. Teraz już nie jest :P

 

 

teraz pytanie. mam książkę serwisową. gdzie będzie napisane czy był wymienany rozrząd? i jak to jest po niemiecku:P

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą jak już będziesz szukał używanego to dobrze sprawdź auto przed zakupem. W okazje przestałem wierzyć jak sam szukałem samochodu dla żony. W końcu wziąłem 2 latka (jeszcze z roczną gwara) z polskiego salonu a i tak pojechałem do aso co by sprawdzić. Wcześniej oglądałem tańsze roczne auta (sprowadzane) i każde było mocno robione. Allegro/gratka jest tego pełne. Zdarzają się jeszcze bryki po prezentacyjne które były katowane przez potencjalnych kupujących - spalone sprzęgło, wy(pipi)ane poduszki pod silnikiem od strzelania ze sprzęgła included.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Robiliśmy takiego 2 letniego sanderosa sprowadzonego z francji, autko miało nahulane ok 40 tys, a plastiki w środku skrzypiały gorzej niż w mojej 12 letniej audicy. Ogólnie jakość wykonania, użyte materiały, zawieszenie to technologia zbliżona do renault clio II z lat 2003-2005

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Ja sie tez czasem zastanawialem nad nowym autem. Masz powiedzmy wieksza pewnosc ze takie nowe auto nie jest zlozone z dwoch innych ;).

Taka aukcje widze

http://www.moto.allegro.pl/item1080698924_seat_ibiza_1_4_16v_sport_klimatronic_jak_nowy.html

Czemu ktos sprzedaje 2 letnie auto z przebiegiem 10k? To jest az niemozliwe. Gdzie znalezc pewne auto, ktore nie jest nowe, a ma w miare maly przebieg i jest powiedzmy 2 letnie? I tez w takiej cenie, ze jak doloze 5k to nie bede mogl kupic nowego.

Odnośnik do komentarza

Taki przebieg nie jest niemożliwy, jeśli auto było zabawką córeczki bogatego tatusia to się mogło znudzić po prostu. A rok 2008 może dotyczyć końcówki roku, wtedy samochód jeżdzi pewnie koło półtora roku i przebieg 10k nie jest taki dziwny.

Odświeżacz powietrza z tygryskiem nie wskazuje raczej na mężczyznę co do użytkownika auta IMO.

Odnośnik do komentarza

Ja sie tez czasem zastanawialem nad nowym autem. Masz powiedzmy wieksza pewnosc ze takie nowe auto nie jest zlozone z dwoch innych ;).

Taka aukcje widze

http://www.moto.alle...c_jak_nowy.html

Czemu ktos sprzedaje 2 letnie auto z przebiegiem 10k? To jest az niemozliwe. Gdzie znalezc pewne auto, ktore nie jest nowe, a ma w miare maly przebieg i jest powiedzmy 2 letnie? I tez w takiej cenie, ze jak doloze 5k to nie bede mogl kupic nowego.

 

anegdotka :)

 

Ogłoszenie stare :

 

http://moto.archiwumallegro.pl/?itemid=C11392892

 

Z lutego gdzieś... ostatnio pojawiło się nowe ogłoszenie:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13533701

 

Rozmowa tel:

kozik: dzien dobry dzwonie w spawie aukcji z allegro... ma Pan do sprzedania taką fajną Ibizę jak tam stan techniczny wszystko ok?

gosc: tak super autko

kozik: czy było u nas w polsce jeżdzone czy nie?

gosc: no praktycznie nie

kozik: ile ono juz w polsce jest?

gosc: no wie pan nie wiem...

kozik: to co handluje pan samochodami?

gosc: nie no nie handluje po prostu nie pamiętam...

kozik: a czy było bite

gosc: no było malowane od strony kierowcy i dół od strony pasażera "cieniowane"

kozik: aha ale tam nic powaznego nie było tak?

gosc: nie no przerysowane drzwi były a z drugiej strony nawet nie wiem gdzie przerysowałem...

kozik: aha czyli dzwona nie było ani nic tak? silnik działa ok?

gosc: tak samochód jest w super stanie idealny sportowy

kozik: czyli jest wszystko ok... hmm no to nic dziękuję do widzenia

gosc: jakby pan chciał przyjechać pooglądać to prosze dzwonić wcześniej

kozik: ok dziękuje

Odnośnik do komentarza

Ja sie tez czasem zastanawialem nad nowym autem. Masz powiedzmy wieksza pewnosc ze takie nowe auto nie jest zlozone z dwoch innych ;).

Taka aukcje widze

http://www.moto.allegro.pl/item1080698924_seat_ibiza_1_4_16v_sport_klimatronic_jak_nowy.html

Czemu ktos sprzedaje 2 letnie auto z przebiegiem 10k? To jest az niemozliwe. Gdzie znalezc pewne auto, ktore nie jest nowe, a ma w miare maly przebieg i jest powiedzmy 2 letnie? I tez w takiej cenie, ze jak doloze 5k to nie bede mogl kupic nowego.

 

Ten seat był pewnie bity jakoś mocno i klecony naprędce. Silnik wygląda jakby można było z niego jeść. Common. Nie mówię że nie ma okazji ale jeśli samochód jest sprowadzony i ktoś chce na nim zarobić to jak to jest możliwe że jest tak tani a stan ideał? Ano prawda jest taka że Polacy kupują fury od ubezpieczycieli na zachodzie (samochód ma np dachowanie za sobą albo trafioną podłużnicę) bo kto normalny sprzedaje roczny samochód z przebiegiem 12 - 15 tysięcy? I z własnego doświadczenia wiem że praktycznie każdy samochód sprowadzony był mocno bity i szkoda kasy na takie cuda. Owszem - można jeździć ale potem jak to sprzedać jak od razu się przepłaca? Moja rada - szukać krajowego z historią do sprawdzenia albo się dobrze znać na samochodach/mieć kogoś kto się zna.

Odnośnik do komentarza

Jako, że w kwestii car-audio jestem całkowitym laikiem (czyt. nawet nie znam firm robiących głośniki a jedyny panelowy high-end jaki znam to Alpine) zatem pytam - czy można złożyć coś sensownego za ~2k a jeśli tak to jaki zestaw byłby najlepszy. Zaznaczę przy tym, że nie zależy mi na jakichś tubach z fi 500 (nie słucham ani elektroniki ani wixy) i nie chciałbym czegoś co zabierze mi miejsce w bagażniku

Odnośnik do komentarza

Hm, dobre car audio to odseparowane naglosnienie z przodu. Zadnych glosnikow na tylnej polce, ewentualnie mala skrzynia bassowa z tylu. To takie podstawy.

Z glosnikow w drzwi (tutaj w zaleznosci jaki jest mozliwy rozmiar - zazwyczaj 165mm) polecam Helixy db 62.1 badz Hertzy DSK165 wspomagane przez jakies tweetery w boczkach badz/oraz w podszybiu jakies glosniki ( jezeli w podszybiu wystepuja glosniki 100mm to nie ma szalenstw, wszystko zagra bardzo podobnie - mowa o soniaczach badz hertzach do ~120zł )

Trzeba rowniez pamietac gdy bedziemy chcieli robic glosniki w drzwiach o jakims wygluszeniu. Tutaj za bardzo sie nie znam bo nie mialem potrzeby ale napewno maty app, gabka akustyczna i tasma dekarska. Wytlumienie drzwi jezeli beda wstawiane tam glosniki i wytlumienie bagaznika jezeli bedzie wkladany sub. Do montowania glosnikow w drzwi polecaja zamiast org mocowan, mocowan z MDF'u ale to zalezy chyba jaki juz samochod ; )

 

Co do radia no to wybor z konkretnych jest tylko jeden - Alpine, pozniej dopiero pojawia sie Sony, JVC czy Pioneer. Imo wybor jakiegokolwiek Alpine z wyzszej polki (~700zł w gore) to jest dobry wybor, najwazniejsze dla mnie zeby radio mialo wyjscie z 4 rca, by pozniej nie trzeba bylo kombinowac z roznymi kablami typu "Y" do wzmacniaczy ( zaznaczam ze przy radiu z 2x rca zapominamy o wypoziomowaniu przodu z tylem itp )

 

Teraz wzmacniacz. Polecam Soniacza XM-4040/4045, tak zwana zlota seria, za niska cene mamy porzadny sprzecik 4 kanalowy z mozliwoscia mostkowania. Ewentualnie Alpine wszystkie z serii V12.

Zestaw kabli do wzmacniacza najlepiej Dietza. Kable o grubosci 20mm2 ( podstawowe cena okolo ~100zł ) w zupelnosci wystarcza by miec 100% pewnosc ze wszystko bedzie chulało ; )

 

Jezeli jednak bedzie brakowac ci (pipi).niecia polecam jakas mala skrzynke bassowa. Sam posiadam slimowata skrzynke Soniacza XS-LB10S, swietne wymiary i swietny imo gleboki bass. Aktualnie posiadam wersje troszke wieksza ( w LB10S jest 25cm glosnik, ja posiadam LB12S, ktora posiada 30cm glosnik i jest troche szersza skrzynia) i jestem cholernie zadowolony z efektu. Nie slucham tekno, samochodu najpierw nie slychac potem widac a w srodku sie naprawde tego swietne slucha.

Odnośnik do komentarza

Jako, że w kwestii car-audio jestem całkowitym laikiem (czyt. nawet nie znam firm robiących głośniki a jedyny panelowy high-end jaki znam to Alpine) zatem pytam - czy można złożyć coś sensownego za ~2k a jeśli tak to jaki zestaw byłby najlepszy. Zaznaczę przy tym, że nie zależy mi na jakichś tubach z fi 500 (nie słucham ani elektroniki ani wixy) i nie chciałbym czegoś co zabierze mi miejsce w bagażniku

 

Z radyjek to mozesz brac Alpine serie CDA zaczynajac od modelu 9884 i w gore. Glosniki na przod Rainbow SAX w zestawie z gwizdkami i zwrotnicami. Ze wzmacniaczy to warto brac uDimension - robia bardzo dobre jakosciowo wzmacniacze. Montaz w drzwiach oczywiscie na dystansach z mdf'u + wygluszenie. Mozna uzyc samemu maty dekarskiej albo imo duzo przeplacic za maty car audio. Zamkniesz sie spokojnie w 2k i taki zesta zagra lepiej niz dobrze. Rainbowy poprostu miazdza chociaz gwizdki bedzie trzeba troche dostroic ale glowny glosnik to male dzielo sztuki.

Odnośnik do komentarza

W piątek byłem na dniach otwartych renault. Fajnie się to sandero prowadzi. W sobotę miałem jechać pod poznań, było rąbnięte w drzwi 2 letnie za 15 tysi, ale gość sprzedał dzień wcześniej. Na upartego szukałem też polo 4, ale to jest przegięcie... za znaczek vw płaci się średnio 4 tysie więcej, niż za inne marki.

 

Dam sobie z tym spokój, bo to jest kabaret, żeby 8-9 letni samochód ze średnim wyposażeniem i silnikiem kosztował 16-18 tysięcy.

 

Przez przypadek trafiłem na ibizy 3 i jak zobaczyłem róznicę cenową, to złapałem się za głowę. Co prawda nie podobają mi się te modele, ale chociaż przejrzałem na oczy.

 

Ktoś z Was jeździł:

Renault megane (żelazko, albo sedan)

Honda civic 7

Ibiza 3

?

Patrzyłem też almery, ale nawet z mocnym przymrózaniem oczu nie mogę na nie patrzeć :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...