Skocz do zawartości

F.E.A.R. 2: Project Origin


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie biegunka kolego Zimol! A 18-tka mi stuknęła 19 lat temu więc tutaj też nie trafiłeś. Ale widze, że sie podjarałeś nowym FEAR-em tak jak ja więc wszystko ok.

 

Alma jest ok, ale powinna być podana w takich proporcjach jak w pierwszej części moim zdaniem. Nie zapominaj też, że pierwsza część zabłysnęła bardzo dobrym multi a to dzięki temu że to bardzo dobry i rasowy shooter. Ja tego oczekiwałem od nowej wersji i jak narazie się nie zawiodłem.

 

Oh, sorka! To nie była specjalna literówka, przysięgam ^_^ a co do wieku, to nie był to podjazd już pod Ciebie bo pisałem pół zdania wcześniej, że nie robię flame'a;] no ale teraz jak się przyznałeś do swojego wieku to nie zdziw się jak nastoletni userzy będą zwracać się do Ciebie Panie Bieguna ;)

A co do samej dyskusji na temat kolejnego romansu z Almą... pewnie, że się podjarałem! Bo gra jest tego warta, żałuję bardzo, że mój stareńki wysłużony FEAR poszedł się kochać już na dawno na Allegro i zasuwam teraz w czytniku innego niż mój Xboxa, bo chętnie powtórzyłbym akcję z Almą przed premierą nowej części. Natomiast w kwestii obecności Almy, zgodzę się z tym, że nie może być ona wszechobecna, bo przestanie być taka przerażająca (zwłaszcza ta jej wychudła, koścista wersja sprawia przerażające wrażenie), ale pamiętam momenty w FEAR gdzie biegłem i strzelałem przez dobre 10 min wiedząc, że czekają mnie tylko potyczki z siłami Replici i odpalanie SlowMo... co mi rozmywało klimat, tak jakby ona nagle zniknęła, albo zapomniała o egzystencji naszego bohatera, mówiąc wprost wiedziałem kiedy mogę się czegoś spodziewać poza kilkoma mocnymi momentami, tutaj czuję ciągłe zagrożenie nawet zaraz po walce z oddziałkiem wroga, nie mam pewności czy w pomieszczeniu obok ona już nie czeka (a jak się okazuje później czeka i to w dość oryginalny sposób) na mnie. To jest dobre, to jest mocne. O to bardziej mi chodzi, żeby cały czas jakaś siła unosiła się w powietrzu, żeby ta aura trwała nieprzerwanie, a jedynym oderwaniem były takie chwile jak parada mechów w demie.

 

Co do multiplayer, to spędziłem przy nim trochę czasu, nawet nabiłem troszkę acziwmentów, ale nie są to moje klimaty, wolę Halo na Xa i Quake'a na PC.

A samego multi jeszcze nie widziałeś, więc warto jeszcze się wstrzymać z zawodami :thumbsup:

 

Psyko - autorzy nie ukrywali w wywiadach, że obie części FEAR i główna bohaterka są mocno inspirowane japońskimi horrorami, znam ludzi, których w ogóle taka konwencja filmu jak wcześniej wspomniane przeze mnie Ju-On/Grudge, nie "robi", że o jakimś straszeniu nie wspomnę. Natomiast mi samemu ciężko nie porównywać Almy do filmowej Kayako z w/w produkcji. Dla mnie jest to topos dziecka-potwora, które zostało skrzywdzone, a teraz mając niewyobrażalną moc mści się jak małe, rozkapryszone dziecko nie wiedząc (i pewnie mając w niepoważaniu) zniszczenie i cierpienie jakie wyrządza, ale to już szukanie głębszego sensu scenariusza, a na to nie każdy ma ochotę.

Jest też inna opcja, masz bardziej wysublimowane gusta jeśli chodzi o takie klimaty, a my jesteśmy głupie nooby :P Ale mi z tym dobrze w każdym bądź razie ;)

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska, w ogóle nie straszna, nie robią mnie dziewczynki w stylu" The Ring". W ogóle gra jest strasznie sterylna, za bardzo "pecetowa". O ponad rok starszy Bioshock, bije Fear 2 na łeb, praktycznie w każdym aspekcie. Dla mnie średniak.

Odnośnik do komentarza
A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska, w ogóle nie straszna, nie robią mnie dziewczynki w stylu" The Ring"

Wątek "straszności" już był dyskutowany przy okazji Dead Space, żadna gra/czy cokolwiek innego tak naprawdę nie straszy (bo wszystko już było), a do tego F.E.A.R.2 w sumie nie ma ambicji zostać naczelny horroem w konwencji FPS... poszczególne elementy służą tylko do budowania klimatu w tej grze, nie do straszenia.

Odnośnik do komentarza
A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska, w ogóle nie straszna, nie robią mnie dziewczynki w stylu" The Ring". W ogóle gra jest strasznie sterylna, za bardzo "pecetowa". O ponad rok starszy Bioshock, bije Fear 2 na łeb, praktycznie w każdym aspekcie. Dla mnie średniak.

A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska Jestes smieszny i zmien telewizor !!!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Zero klimatu.

Ja zero klimatu? W Bioshocku? Chyba nie graliśmy w te same gry.

 

Nie wierzysz to zmierzysz. Owszem najhajpowałem się niesamowicie ale nic ponad to. Gra dobra ale nie wybitna. Zdecydowanie Fear 2 podchodzi mi bardziej. Bioshock to pozycja dobra ale jak już pisałem. Klimatycznie mnie nie urzekła.

Odnośnik do komentarza
Zero klimatu.

Ja zero klimatu? W Bioshocku? Chyba nie graliśmy w te same gry.

 

Nie wierzysz to zmierzysz. Owszem najhajpowałem się niesamowicie ale nic ponad to. Gra dobra ale nie wybitna. Zdecydowanie Fear 2 podchodzi mi bardziej. Bioshock to pozycja dobra ale jak już pisałem. Klimatycznie mnie nie urzekła.

A ja się nahajpowałem przed premierą i po zagraniu nadal miałem bardzo dobre zdanie o Bioshocku. Czyli ogółem gra wybitna, klimat ciężki, fabuła całkiem ciekawa. Wady też są jak kiepskie bronie, nieprzydatne plazmidy ale jako całokształt nie mógłbym o tej grze powiedzieć: "dobra ale nie wybitna". A z tym brakiem klimatu to pojechałeś ostro. Jakbyś napisał, że klimat ci nie odpowiadał to olałbym twoją wypowiedź i się do niej nie ustosunkował. Bo nie pasujący klimat to kwestia gustu (Jak w moim przypadku seria GTA). Natomiast mówienie o braku klimatu w przypadku gry w której się wręcz on wylewa z ekranu, to jawne nieporozumienie.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Panowie, FEAR i BioShock w kwestii napięcia i budowania poczucia grozy, mają tyle wspólnego co Boruc i Szmal;] jeden i drugi jest bramkarzem, ale nic ponadto.

Tak samo jest z FEAR i BioShock, jestem shardziałym fanem shooterów, Bioshock jest dla mnie grą która na pewno nie wypadnie z mojego top 8/10 na liście najlepszych gier na Xa, absolutny must have dla zielonookiego. FEAR tak naprawdę bez zagłębiania się w typowe japońskie wątki fabuły pozostanie tylko strzelanką i uciekaniem przed zdemonizowanym dzieciakiem. Kogoś wystraszy pojawiający się znikąd, zakrwawiony kościotrup pod którym kryje się starsza forma Almy, innego to nie ruszy. Tak samo ktoś inny może zignorować/przerazić się Splicera i Big Daddy. W ogóle co to za porównanie (tych gier)... :lol:

Wracając do FEARa to prawdą jest, że klimat nie jest dla każdego, nie jest to tak łatwo i masowo przyswajalna gra jak chociażby jak Gearsy, w które można szpilać dla samego rozrywania brzydali spod znaku Locust bez jakiegoś specjalnego zagłębiania się w fabułę i szukania drugiego dna ^_^

 

 

Zgadzam się z Gooralesko - nie można grze odmawiać jakości czy klasy tylko dlatego, że nam nie podeszła. A Fear ma dosyć niepowtarzalny styl survival horror z domieszką rzezi w Slow-mo... macie jakieś lepsze tytuły w tym stylu?

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza
A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska, w ogóle nie straszna, nie robią mnie dziewczynki w stylu" The Ring". W ogóle gra jest strasznie sterylna, za bardzo "pecetowa". O ponad rok starszy Bioshock, bije Fear 2 na łeb, praktycznie w każdym aspekcie. Dla mnie średniak.

A mi kompletnie gra nie podeszła. Grafika średnia na maksa, wręcz kiepska Jestes smieszny i zmien telewizor !!!!! :lol:

 

Nie ma problemu, a za sponsorujesz?

Wiesz jeżeli to twoja pierwsza gra odpalona na XO, to nie dziwię się, że jarasz się grafiką. Ja tam oprócz podbitej roździałki i tony bluru, względem części pierwszej, nie widzę nic pięknego w tej grze. Proponuję odpalić ci choćby Cod-a 5, no chyba, że grasz na zwykłym crt-ku, to po co ta gadka.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Aj, Slupek, daruj sobie ten lans własnym HC Roomem;]

Kolega nie dał komenta najwyższych lotów, ale widać bardzo mu przypadła gra do gustu i broni jak niepodległości...

Pamiętaj, że Twoja Bravia nie daje Ci prawa do oceniania gustów innych;] tym bardziej że grałem i w SD i HD (720p), a poza ostrością i widocznością detali, aż takiego oczopląsu nie ma i tak jest prawie w każdej current-genowej grze raczej. Tak naprawdę ja się nie przyczepiam do grafiki bo ciężko byłoby mi coś tam dodać... Nie wiem, jeśli Tobie czegoś brakuje, to podaj nam jakiś przykładzik, jak krytykujemy to rzeczowo ^_^

Wystarcza mi, że oddaje zaszczucie, zagrożenie i klimat... ten klimat to jak dla jednych schiza dla innych strach. Takie ma zadanie spełniać i to się udaje...

No i ja się grą i samą grafą będę jarał, a widziałem wiele, z obecnej generacji gier, na XO nie przepuściłem żadnego tytułu, który miał aspiracje wywołać oczopląs i jestem zadowolony, ale pewnie po prostu gra nie trafiła w Twoje gusta, ale to już inna kwestia... chill out...

 

EDIT. No i biorąc pod uwagę, że COD 5 to podrasowana graficznie Modern Warfare to też furory tym hasłem nie zrobiłeś, chociaż ja z zasady nie lubię porównywać gier o zróżnicowanych w widoczny sposób engine...

Edytowane przez Zimol
Odnośnik do komentarza

Gralem w demo na LCD HD i powiem ze graficznie jest b. dobrze. Fajny klimacik, fajnie sie strzela + slo mo. Tylko troche ten mi mech nie podszedl. Graficznie jest b.dobrze mozna powiedziec. Dopiero teraz Fear wszedl w nextgena bo poprzedni silnik byl slabiutki. F1 mi sie sredni podobal (fajny shooter, ale 0 strachu). Tutaj pewnie bedzie podobnie ale moze lepiej ;) - jak bedzie odpowienia cena to kupie.

Odnośnik do komentarza
Aj, Slupek, daruj sobie ten lans własnym HC Roomem;]

Kolega nie dał komenta najwyższych lotów, ale widać bardzo mu przypadła gra do gustu i broni jak niepodległości...

Pamiętaj, że Twoja Bravia nie daje Ci prawa do oceniania gustów innych;] tym bardziej że grałem i w SD i HD (720p), a poza ostrością i widocznością detali, aż takiego oczopląsu nie ma i tak jest prawie w każdej current-genowej grze raczej. Tak naprawdę ja się nie przyczepiam do grafiki bo ciężko byłoby mi coś tam dodać... Nie wiem, jeśli Tobie czegoś brakuje, to podaj nam jakiś przykładzik, jak krytykujemy to rzeczowo ^_^

Wystarcza mi, że oddaje zaszczucie, zagrożenie i klimat... ten klimat to jak dla jednych schiza dla innych strach. Takie ma zadanie spełniać i to się udaje...

No i ja się grą i samą grafą będę jarał, a widziałem wiele, z obecnej generacji gier, na XO nie przepuściłem żadnego tytułu, który miał aspiracje wywołać oczopląs i jestem zadowolony, ale pewnie po prostu gra nie trafiła w Twoje gusta, ale to już inna kwestia... chill out...

 

EDIT. No i biorąc pod uwagę, że COD 5 to podrasowana graficznie Modern Warfare to też furory tym hasłem nie zrobiłeś, chociaż ja z zasady nie lubię porównywać gier o zróżnicowanych w widoczny sposób engine...

 

Zimol, kompletnie źle skumałeś mój post. Moja odpowiedź była IRONICZNA na to co napisał Cureman. W żaden sposób, nie chwaliłem się ani nic(bo nie ma czym).

Wracając do grafiki, po prostu nie widzę w niej nic, nadzwyczajnego, czego bym prędzej nie widział w innych grach(FPS-ach). A nawet wręcz odwrotnie, dla mnie jest słabo, otoczenie sterylne, i cholernie denerwujący blur. Przez co, gra wygląda jak rozmazana papka. A przykład z Cod-em jest jak najbardziej na miejscu...IMO

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sterylna była jedynka, możliwość pobiegania po ulicach i klimatycznie zakrawionej momentami szkole dała mi po gałach. Mam takie upodobania i już, choć nie każdemu się spodoba. Zresztą są ludzie którzy psioczyli na Halo: Combat Evolved w dniu premiery ładnych parę latek temu, a także tacy (hi Bobo :potter: ), którzy nie chcieli się tknąć Gears of War za nic, więc nie jest z Tobą jeszcze tak skrajnie;]

 

 

A porównanie jest lekko z dupy imo bo Lichtech Feara spełnia zupełnie inne role niż dziecko Infinity Ward, które pracowało nad enginem Modern Warfare.

O taki kontrast mi raczej chodziło. Peace! ^_^

Odnośnik do komentarza

Slupek88 - nie każdy ma ochotę grać w Coda 5 (nie mówię, że COD5 wygląda gorzej żeby nie było), mi II wojan światowa wisi i zawsze wisiała (w grach).Fear nie wygląda zle, jest trochę dynamicznego cieniowania (akcja ze zwisającą jażeniówką za kratami), fizyka jest dobra, a przedewszystkim design, który w stosunku do części pierwszej zmienił się na plus, bo jedynka wręcz odstraszała mnie designem (wszędzie białe ściany i c.h.uj) tutaj mamy torszkę brudu, jest jakieś zróżnicowanie.Zmieniono też kolorystykę, teraz jest dużo bardziej kolorowo, jest jakieś tam zniszczalne środowisko (skryptowane ale zawsze), brakuje mi tylko efektu z latarki a'la HL2, ogólnie graficznie jest na góra 8 i tyle, a jeżeli ty spodziewałeś, że gra będzie biła graficznie bioshoka, tylko dlatego, że wyszła rok pózniej to gratuluje światopoglądu...Będzie miła i ciekawa gra na raz i do tego niebrzydka i tyle.

 

P.S.Acha, żeby pózniej nie było - gram na LCD, bo pewnie zaraz mi powiesz, że gram na CRT jak mówię, że grafika nie jest zła...

Odnośnik do komentarza

Człowieku kur.. umiesz czytać ze zrozumieniem!!!

Tamten mój post, nie wiem jak to prościej napisać, był ironią czy tam docinką na głupkowaty post Curemana, który napisał do mnie.

Po pierwsze, przykład Cod-a podałem o tak z du.., bo był pierwszym fps-em który przyszedł mi do głowy, a wygląda WEDŁUG MNIE ładniej niż Fear 2. A czy komuś podoba się bardziej, czy nie to tylko i wyłącznie jego sprawa.

Po drugie nie obchodzi mnie czy grasz na crt, czy na lcd, czy na projektorze, skoro tobie gra się podoba, to niech tak będzie.

Po trzecie, gdzie ja napisałem, że jak komuś graficznie podoba się Fear, to gra na crt-ku. Ile razy mam pisać, że to była ironia, w stronę Curemana, który mi napisał, że mam zmienić telewizor bo mi się gra nie podoba. No to kto tu zarzuca granie na czymś gorszym czy jak tam.

 

Zagrałem w demko, i chyba mam prawo do napisania swojej opinii, po to jest te forum. Skoro gra mi się nie podobała, tym bardziej graficznie to piszę o tym. Nikomu nie narzucam swojego zdania. Ale ty 44Bronx, większość moich postów, przeinaczyłeś pod siebie. I wyszła papka bzdur, których nie napisałem. Pozdro

 

AHA JEŻELI KTOŚ POCZUŁ, SIĘ PRZEZE MNIE URAŻONY-OBRAŻONY, ŻE GRA NA CRT-ku, TO PRZEPRASZAM.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Jestem pod wrazeniem tego dema- jakze inna gra od crapowatej jedynki :) Chyba zakupie ta gierke, bo demo bardzo mi sie podoba. Zeby tylko bylo duzo urozmaicenia obok strzelania - lepszy klimacik, wiecej wstawek z Almą, bo jedynka odrzucila mnie swoja monotonia oraz szarobura kolorystyka. A jak przypomne sobie ciagle latanie po tych biurach, to az zgrzytam zebami.

Chory klimacik wylewa sie z tego dema strumieniami i to mi sie podoba. Obok Godfathera 2, Halo Wars, jest to jedna z gier, na ktore czekam z wypiekami na twarzy ;)

Odnośnik do komentarza

Mi też Się spodobał ten F.E.A.R. Ma genialny klimat i wstawki(Alma rulez!). Graficznie B. Dobrze, ale u mnie niestety bez rewelacji (na razie gram na telewizorze SD :/ ), jednak ma "to coś" co mi kazało przejść to demo kilka razy z rzędu, więc jeżeli finalny produkt będzie przynajmniej tak samo dobry, to w dniu premiery lecę go kupić :)

Odnośnik do komentarza
Po obcykaniu dema stwierdzam,że gierka zapowiada się ciekawie. Wygląda lepiej od pierwszej częsci ale oczopląsu dużego nie ma. Jedynka średnio mi podeszła (grałam trochę na pc)

 

ha! ja jedynkę zgwałciłem na pc, potem małe dymanko na xO było

masę godzin spędziłem w FEAR Combat

 

to co robi Monolith w swoich grach to idealnie moja bajka, schiz permanentny a jak dochodzi do zadymy to jatka jest niesamowita

popindalanie w pancerzu pod koniec demka wrzuciło dziki uśmiech na me ryło a hipki tylko gubiły kończny lub zamieniali się w mielone

 

postanowione, ciupię kasę i wciągam przy pierwszej dobrej okazji

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...