Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię tej sałej serii "Włatca piersićonka". Moim zdaniem to bajka- tak samo jak Transformery, czy jak im tam. Pewnie nawet nie sprawdzę. Trailer widać, że robiony "na szybko". Czekam na "Ekspendables" bardziej.

 

 

 

 

 

 

Jako fan Transformersów i Władcy płaczę ze śmiechu |

V



 

Edytowane przez famas_kg
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

o ile pamiętam, to część z tych krasnoludów u Erlonda to ci sami co w ekipie Thorina z wyprawy, w której brał udział Bilbo. A Gimli z LOTR to syn jednego z nich - Gloina, który to w trakcie akcji opisanej w Hobbicie sam był jeszcze młodzieniaszkiem. Generalnie między wydarzeniami z Hobbita a tymi z LOTR mija jakieś pół wieku, więc krasnoludy z Hobbita jako młodsze wersje tych z LOTR chyba są ok, może faktycznie jedynie nieco za szczupli :)

Odnośnik do komentarza

ciekawe zresztą jak w filmie pokażą ta scene, bo w książce była debilna, wszyscy sobie wyobrażają krasnoludy jako w(pipi)ione mordercze istoty ktore rozwalają wszystko co zobaczą. a tymczasem w scenie z trollami podchodziły do ich ogniska pojedynczo jak idioci a trolle siedziały w krzakach i łapały ich do worków O_o jeszcze rozumiem ze jeden sie nabrał, ale złapali tak 12 krasnoludów jeden po drugim.. zastnanawialem sie co ja kurwa czytam:p jakoś w dziecinswie bardziej mi sie to podobało ;p

 

Do zapamiętania: "ja" nie równa się "wszyscy".

Nie wiem czego oczekawiłeś po baśni, kierowanej zresztą do młodszego odbiorcy? Bardzo zabawowa książka była, nie wszędzie muszą się toporami rąbać.

Edytowane przez Cahir aep Callah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Napiszę to samo co napisałem do dzieciaków z hataka

 

Duża część osób uważa trzecią część Władcy Pierścieni za najlepszą, bo była najbardziej widowiskowa, jesteś dzieckiem współczesnego kina, im więcej akcji tym lepiej. Dlatego filmy są coraz głupsze, bo współczesny widz taki jak ty jeśli nie zobaczy wybuchu lub krwi w co drugiej scenie, po prostu się nudzi.

Nie umiesz docenić smaczków i dlatego ten film nie jest dla ciebie.

 

I ten film rzeczywiście nie będzie dla wszystkich, raczej dla fanów

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

jakiś pomost będzie na pewno zważywszy na to, że frodo i legolas mają się pojawić. btw zaje.bisty był ten video-blog z planu, który jak się okazało na końcu przez cały czas kręcił orlando bloom. ten film średnio mnie ekscytuje, ale relacje z nowej zelandii ogląda się znakomicie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie dobry pomysł z tą trylogią, ale wiadomo już czy to wszystko będzie się obracać wokół książki (+ coś tam rozszerzą) czy może doczekamy się jakiegoś pomostu między Hobbitem a Władcy Pierścieni?

 

Właśnie tak ma być, sam reżyser to potwierdził w wywiadzie, że pragnie by widz mógł oglądać wszystko jako jedno dzieło

Odnośnik do komentarza

ja mam mieszane uczucia, w koncu LOTR to 3 grube tomy i zrobili z tego zasłużenie 3 długie filmy. a teraz chca zrobić 3 długie filmy na podstawie książki o obiętości 1/3 pierwszego tomu władcy? troche to naciągane..

nie jestem też przekonany co do dodawania "od siebie" różnych rzeczy z poza książki...

 

co prawda LOTR to moj ulubiony film i wydzialem każdą część z 15 razy, więc niby nie mam powodu by im nie ufać, ale troche sie obawiam, zwłaszcza że pierwszy babol jaki sie pojawił to wygląd krasnoludów ktory bardziej pasuje do asterixa niż do tolkiena (mimo że hobbit był książką dla dzieci w przeciwienstwie do władcy)

mogli jednak je zrobić bardziej takie jak był gimli, czyli porządne, brzydkie i mordercze. a nie grupke cudaków, z czego połowa wygląda jak chude kurduple ludzi, a nie młode krasnoludy (ten przystojniak bez brody to jakiś żart), to przykre zwłaszcza ze we władcy tak fajnie zrobili krasnoludy

 

 

mam cichą nadzieje że kilka lat po hobbicie zrobią ponownie re-make filmu o władcy, mimo ze tak jak mowilem to moj ulubiony film, ale jednak wiedac ze w 2000 roku troche inny byl poziom techniki, i chętnie bym zobaczyl film nakręcony na nowo ze wspolczenymi standardami efektów wspecjalnych :>

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Chodzi ponoć o to, że dodano wiele nowych elementów, bawiono się koncepcją, rozwleczono wiele scen i rozwinięto elementy batalistyczne. Jednakże pod koniec dwójki Jackson stwierdził, że przez to musiał mocno przyspieszyć i wyciął wiele istotnych rzeczy, a historia przez to nie byłaby do końca kompletna. W ten sposób dywagował czy wydać w rozszerzonej edycji DVD, czy zrobić trylogię zamiast dylogii. Wiadomo że "petunia non omlet", stąd decyzja taka a nie inna. IMO trochę skok na kasę :P

Wytwórnia nabyła też prawa do Silmarilliona (w dodatku za jakiś śmieszny grosz ponoć). Więc po Hobbicie będzie głównie o elfach (bo ponoć skonsoliduje pierwsze trzy rozdziały i osobno nakręci czwarty), a potem na koniec znowu powrót do korzeni filmowych i ekranizacja "Pierścieni Władzy i Trzeciej Ery". Jeśli jednak będzie to rozwlekał jak Hobbita, to pewnie na jakieś kilkanaście (kilkadziesiąt? ;p) lat starczy ;)

Odnośnik do komentarza

Poczekamy, zobaczymy. Nie wiem jak Jackson sobie poradzi z przedstawieniem tej historii w trzech częściach, bo samą książkę dałoby się spokojnie przedstawić w dwóch częściach. Dlatego też myślę, że trójka będzie czymś w stylu pomostu pomiędzy Hobbitem a Władcą Pierścieni. Zwłaszcza, że "starzy" aktorzy wracają w rolach postaci których rola w książce była marginalna bądź byli w ogóle nieobecni.

Odnośnik do komentarza

Ci co chcieli zobaczyć Hobbita w 48 klatkach na sekundę by przekonać się jak realistyczny ten film może być, chyba się zawiodą, WB rozważa puścić Hobbita w tej technologi tylko w wybranych kina bo boi się krytyki i rozczarowania (czyt. tylko w kilku kinach w USA).

A wielka szkoda bo sam sobie ostrzyłem zęby by się o takim realizmie przekonać :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

jakiej krytyki sie boją? swoją drogą drogą nawet nie slyszalem o takich opcjach

w koncu juz przy 24 klatkach ludzkie oko widzi płynny obraz, pewnie może go zobaczyc "troche bardziej płynnym" ale gdzieś jest granica możliwosci oka (pomijam typków z forum ktorzy mówią że jakaś gra miala byc w 60fps ale widzą że spada do 58fps..)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...