Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dobrze że jest dubbing, film przeznaczony dla dzieci to niech mają wygodnie.

 

 

A poważnie to Hobbit był pierwszą "poważną" książką, jaką przeczytałem więc zobaczę. Ale raczej dopiero gdy się ukażą wszystkie części za te parę lat.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Coś czułem że na trolli można liczyć. Gdyby nie fakt że film puszczają w kombinacji 48fps + 3D to poczekałbym na całe wydanie na blueray ale tak szarpnę sie do kina. :confused:

 

2012 Hobbit: Niezwykła podróż

2013 Hobbit: Samotna Góra

2014 Hobbit: Tam i z powrotem

Edytowane przez ussr
Odnośnik do komentarza

wcześniej spekulowaliśmy gdzie sie kończy 1 film, myślałem że dopiero po wizycie u króla elfów, bo na jakimś arcie była scena z beczkami, jednak sie myliłem

teraz już wiadomo

 

 

 

kończy sie po wyjściu z kopalń goblinów, tam gdzie zaatakowały ich wilki i gandalf podpalił las

a tutaj obrazek okolicznościowy z tej okazji

Hobbit-Unexpected-Journey-Ending-550x386.jpg

 

 

 

kończy sie o wiele wczesniej niż podejrzewałem, ale zarazem jest to o wiele bardziej logiczne bo jest to okolo 1/3 książki

 

jednak nadal sie zastanawiam jak oni chcą to rozciągnąć, w książce są momenty gdzie w sumie niewiele sie dzieje

Odnośnik do komentarza

To nie jest jedynie ekranizacja Hobbita. W filmach Jacksona znajdzie się również wiele innych wątków historii Śródziemia, które łączą się bezpośrednio z wydarzeniami opisanymi w pierwszej powieści Tolkiena, a które stanowią zapowiedź tego, co rozegra się potem we Władcy Pierścieni. Materiał zaczerpnięty został częściowo z dodatków do Powrotu Króla, częściowo z Silmarillionu oraz z Niedokończonych Opowieści. Także polecam do sięgnięcia też do tych źródeł przed obejrzeniem filmu, bo sam Hobbit może nie wystarczyć, by orientować się we wszystkich wydarzeniach.

Odnośnik do komentarza

Na moje oko nie ma szalu. Jest solidnie i to wszystko co moge powiedziec. 3D fajne, ale fhui sterylne i daje odczucie jak by wszystko bylo nowe jak spod igly. Jednak wole bardziej "brudne" 2D.

Sama akcja na + choc nie brakuje dluzyzn przez ktore film troszke sie ciagnie. Nie brakuje tez przekombinowanych imo akcji, ale no to Srodziemie a nie National Geographic. Ode mnie mocne 7+

Odnośnik do komentarza

Czytałem lekturę jeszcze w szkole, bo była to jedna z obowiązkowych pozycji, i - jak reszta - czuję się nieco zawiedziony, a byłem w kinie na tym filmie. Jak już kolega wyżej nadmienił, za dużo w tym filmie dłużyzn, co nie jest wcale winą scenariusza opartego na książce, ale raczej jego złego zaadaptowania. Czytając książkę odnosiło się wrażenie, że wszystko dzieje się bardziej dynamicznie, a w filmie marnuje się taśmę na sceny, które wcale nie popychają akcji do przodu... Bądź co bądź, moim zdaniem, drugiego Władcy Pierścieni z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Był Imax, było 3D a i tak film jak dla mnie wypadł bardzo słabo. Jest to w mojej opinii tego rodzaju film, co przez cały seans powoli zbiera się do pokazania dużej historii, do rokręcenia się i gdy już zaczyna się robić fajnie pojawiają się napisy końcowe i proszeni jesteśmy o opiszczenie kina... :| W mojej opinii dużoo za dużo nudy, powolnego rozkręcqania fabuły. Ewidentnie naciągali twórcy co by zrobić kolejne sequele. Oglnie nie polecam, za podobną kasę lepiej sobie kupić Lord of The Rings na BRayu i jeszcze raz obejrzeć, bo o wiele lepsze filmy.

Odnośnik do komentarza

a ja właśnie wrócilem z kina i mi sie podobało, nawet bardzo

oczywiscie jest pare dłużyzn i pare głupich akcji (troche zbyt dziecinnych) ale mimo wszystko całokształt na plus, widać ze podobnie jak we władcy pierwsza część troche spokojniejsza i na rozkręcenie całości

 

a w tych hobbitach będzie miejsce na opcje typu helmowy jar, obrona białego miasta albo jacyś bossowie ?

w jedynce pare pomniejszych walk, pod koniec książki była ogromna bitwa, nie wiadomo czy wsadzą ją na koniec drugiego filmu czy na początek trzeciego

 

3D fajne, ale fhui sterylne i daje odczucie jak by wszystko bylo nowe jak spod igly. Jednak wole bardziej "brudne" 2D.

 

to raczej nie była kwestia 3D tylko tego że było 48fps, bo zakładam że na takiej wersji byłeś, przez większą płynność filmy wydają sie dziwne jak opery mydlane albo teatr telewizji (taki dziwny styl obrazu)

 

ja oglądałem wersje 2D w standardowych 24fps i było fajnie

jednak pewnie drugi raz jak będe szedł obczaje 3D z 48

Odnośnik do komentarza

307573_575588839134263_1091271238_n.jpg

 

Wróciłem, jestem roz(pipi)any. Seans 2D z napisami chyba 24 fps, dziś przeczytałem, że Szyc podkłada głos pod Goluma, sorry, ale nie dam mu szans.

Mam klapy na oczach bo jestem fanem Władcy Pierścieni, Podobało mi się wszystko i z wywalonym jęzorem czekam na kolejną część. Wybiorę się chyba nawet drugi raz na tą samą część.

Też zastanawiałem się jak Jackson zamierza z Hobbita zrobić dwie części, bałem się, że będzie nuda i dłużyzny, Film ma fajny wstęp który w książkach omawiany jest bardzo zdawkowo, potem zaczyna się jazda bez trzymanki, wszystko w dobrze znanym stylu z LOTR, z trzy razy miałem ciary, czego chcieć więcej.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A ja dopiero dzisiaj. Spodziewam się czegoś na poziome Powrotu Króla (czyli mojej drugiej ulubionej części Władcy). Recenzje w stylu "To najlepsza część od Drużyny Pierścienia" nastrajają pozytywnie. Chciałem przypomnieć że w ww. (drużynie) też nie było wielkiej bitwy a jednak film był za(pipi)isty.

Odnośnik do komentarza
Też zastanawiałem się jak Jackson zamierza z Hobbita zrobić dwie części,

trzy :P

Czytałem, że z Hobbita będą dwie części, trzecia część będzie obejmować to co jest pomiędzy Hobbitem a Trylogią. W domu sprawdzaliśmy ile z książki jest w filmie i wychodzi na to, że na razie sfilmowane jest około 90 stron z 230. Z 90 stron zrobili 170 minut, nieźle. Dobrze, że Thorin nie jest aż takim marudą jak w książce, tutaj jest niezłym madafaka :] Zresztą cała ekipa krasnoludów daje radę. Animacja Goluma powala, zero ograniczeń technicznych, scenę z zagadkami nakręcili rewelacyjnie, choć jest mały błąd w tłumaczeniu, jak Golum mówi swoje imię na ekranie widzimy "glum, glum" :/. Walka olbrzymów w górach wygląda jakby była ściągnięta z God of War ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...