Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

Silmarilion jest nie do nakrecenia, biorąc pod uwage dwa fakty:

- historia "trylogii o pierscieniu" zajmuje tam okolo 3 strony z 400

- jest momentami tak gesta w nowe postacie, nazwy i miejsca ze film na podstawie byłby nudny i pozbawiony akcji

Odnośnik do komentarza

podejrzewam że 1 część skończy sie zaraz po walce z wargami w lesie po ucieczce z kopalń, pewnie orły ich zabiorą i to bedzie koniec. nie zobaczylem żadnej pozniejszej sceny. a zaraz po orłach było spotkanie u beorna ktory jest na tyle za(pipi)isty że byłby wart pokazania w trailerze

EDIT UP: hmm jeśli serio był pokazywane beczki to bym sie zdziwił bo one jednak był już nawet po mrocznej puszczy, to by oznaczalo że dosyc spory kawałek ponad połowe książki bedzie w 1 części , a w koncu powinien byc podzial raczej na 1/3 a nie 60% - 40%? - i co w trzeciej? kompletne nowosci?

myśle że jednak wersja z orłami może sie sprawdzić, a beczki nie musialy dotyczyc jedynki. chociaż sam bym chcial zobaczyc beorna już teraz a nie za rok

chociaż hmmm.... ten obrazek sugeruje że może jednak sie pojawi

http://cf.badassdige...bbitscroll3.jpg

w takim wyapdku obstawiał bym zakończenie na wizyte w jego domu lub moment przed wejściem do mrocznej puszczy

 

 

trailer super, ale nadal nie zachwycają mnie krasnoludy, wydaje mi sie że ten film bedzie troche mniej dopracowany niż LOTR, niby komputerowe rzeczy powinny wyglądać lepiej, ale te aktorskie troche dziwne, w kilku scenach postacie są takie "wytrząśnięte" różne rekwizyty na nich latają jak papierowe wydmuszki, w LOTR to przynajmniej nosili prawdziwe kolczugi ;p

 

mimo to oczywiscie że czekam i to bardzo, ciekawe jestem co wymyślą w 3 części, mają spory potencjał do pokazania, ale też mogą do poważnie spaprać

 

 

i btw też mi sie wydaje że sirmalirion byłby bardzo trudny do ekranizacji, jest bardzo pogmatwany. musieli by albo tylko lekko sie na nim wzorowac albo wyszedl by film dokumentalny :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

mnie 3D najabrdziej wkurza, nie zniose ponad 2h w tych (pipi)anych okularach

pozatym moje własne okulary strasznie mi przeszkadzją gdy zakładam 3D a i tak 90% filmu jest dla mnie rozmazanym badziewiem i tylko pare razy widze coś wystającego

oby kuvra nie dowalili jakichś przedmiotów rzucanych prosto w kamere tak jak to zawsze robią w 3D

 

naprawde, bylem tylko na 2 filmach 3D (avatar i MIB3) i w obu przypadkach widziałem głównie nieostry rozmazany obraz.. :confused: (chociaż jak kilkakrotnie w sklepie obczajałem rożne TV 3D to widzialem wszystko dobrze)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

naprawde, bylem tylko na 2 filmach 3D (avatar i MIB3) i w obu przypadkach widziałem głównie nieostry rozmazany obraz.. :confused: (chociaż jak kilkakrotnie w sklepie obczajałem rożne TV 3D to widzialem wszystko dobrze)

 

Gdzieś tam czytałem, że niektore typy wad wzroku przeszkadzaja własnie w 3d, ja mam aż -4,5 ale nie mam problemów

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

miały być dwie, ale jak widać ekipa tak bardzo nie chce się rozstawać ze śródziemiem (w sumie się nie dziwie), że zdecydowali się na trzy. mają wykorzystać niewykorzystane fragmenty i notatki tolkiena, za pewne też co nie co dopisali więc bez wątpienia film będzie kontrowersyjny. yano, właśnie o tym pisze, że już jackson bankowo zadbał o to żeby 3D nie było jedynie tanim trickiem i sposobem na większa kasę z biletów ale pogłębieniem doświadczenia jak np. u herzoga czy w "pinie". to jest gość który na potrzeby king-konga starał się odtworzył sceny z pierwowzoru wszystkimi technikami z lat 30tych (a trochę tego było), prawdziwy pasjonat więc trochę wiary ;).

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
Gdzieś tam czytałem, że niektore typy wad wzroku przeszkadzaja własnie w 3d

też to słyszałem, ja mam dodatkowo astegmatyzm wiec moze wlasnie to przeszkadza, chociaz tylko w kinie mialem aż tak złe wrażenia, naprawde wiekszosc czasu bardzo nieostry i rozmazany obraz (często nawet zdejmowalem okulary żeby porównać jak widać bez nich, i nie bylo wielkiej różnicy!)

dlatego wolał bym zobaczyc w 2D

 

 

jackson bankowo zadbał o to żeby 3D nie było jedynie tanim trickiem

ja tez daje mu duży kredyt zaufania po LOTR i tez całkiem spoko king kongu

 

jednak co nawet taki gość jak on może wymyslić w 3D? krasnoludy rzucające toporami w kamere? strzały goblinów lecące w kamere? orły lęcace w kamere? głowa/ogien smoka wystajace z ekranau, jakiś wymach bronią poza kran, czasem jakies ptaszki i inne duperele :P

boje sie że wiekszosc 3D sprowadzi sie wlasnie do takich rzeczy

zwłaszcza właśnie w kinie, bo na TV widywalem lepsze rzeczy (np obraz wklęsły a nie wystający ale jednak super oddający głębie, w kinie widzialem tylko rozmazy a nie głebie)

Odnośnik do komentarza

3D w HOBBICIE ma stawiać najwyższą poprzeczkę, i o to jestem spokojny a co do 48 fps to niektórych muszę zmartwić bo już chyba to nawet przez Petera że będzie tylko na początku wyświetlany w wybranych kinach czyt. Ameryka. Z powodu że widz mógłby nie przyjąć dobrze tej technologi ze względu na zbyt duży realizm.

Sam się zastanawiałem co za debile oglądali te próbki i narzekali na zbyt duży realizm :(. A co do trzeciej części to gdzieś chyba było pisane że będzie zawierała fragmenty z jakiś innych książek czy zapisków Tolkiena lub jego synów dokładnie tego nie pamiętam które jeszcze bardziej zespolą Trylogię Władcy Pierścieni z Hobbitem.

Odnośnik do komentarza

Yano, pomódl się do Jezusa o nowe oczy :D

 

Ja mam małą wadę wzroku (0,75) a filmy w 3D oglądam w okularach korekcyjnych+ 3D (zazwyczaj są na tyle szerokie, że nie przeszkadzają) i wszystko widać jak należy.

Hobbita rozbijają na tyle części, żeby kasa włożona w technologię (48fps+3D) się zwróciła i stała popularna.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
Sam się zastanawiałem co za debile oglądali te próbki i narzekali na zbyt duży realizm

też mnie to dziwi O_o

są gdzieś w necie filmiki (nie z hobbita tylko ogolnie) które mają ralnie ponad 30 klatek i rzeczywiscie są wyświetlane w ten sposób? (a nie tak że niby mają ale program czy format i tak pozwala pokazac tylko 30)

 

chetnie bym zobaczyl jakąś próbke tego typu techniki

 

Yano, pomódl się do Jezusa o nowe oczy

jak będe chcial cos z nimi zrobic pójde do lekarzy, skutecznijesza metoda, polecam

Odnośnik do komentarza

tzn że sam TV ma uzyskać płynność i zwiekszyc fps? ale to raczej na zwyklym filmie i tak bedzie te 30fps, i najwyzej TV bedzie pokazywał 2 razy tą samą klatke, to chyba wiele nie zrobi? a ciekawią mnie filmiki ktore same w sobie maja ponad 30fps żeby poszczególne klatki miały większą płynnosc

 

jak wroce do domu zobacze czy mam te funkcje

Odnośnik do komentarza

podejrzewam że 1 część skończy sie zaraz po walce z wargami w lesie po ucieczce z kopalń, pewnie orły ich zabiorą i to bedzie koniec. nie zobaczylem żadnej pozniejszej sceny. a zaraz po orłach było spotkanie u beorna ktory jest na tyle za(pipi)isty że byłby wart pokazania w trailerze

EDIT UP: hmm jeśli serio był pokazywane beczki to bym sie zdziwił bo one jednak był już nawet po mrocznej puszczy, to by oznaczalo że dosyc spory kawałek ponad połowe książki bedzie w 1 części , a w koncu powinien byc podzial raczej na 1/3 a nie 60% - 40%? - i co w trzeciej? kompletne nowosci?

myśle że jednak wersja z orłami może sie sprawdzić, a beczki nie musialy dotyczyc jedynki. chociaż sam bym chcial zobaczyc beorna już teraz a nie za rok

chociaż hmmm.... ten obrazek sugeruje że może jednak sie pojawi

http://cf.badassdige...bbitscroll3.jpg

w takim wyapdku obstawiał bym zakończenie na wizyte w jego domu lub moment przed wejściem do mrocznej puszczy

 

 

trailer super, ale nadal nie zachwycają mnie krasnoludy, wydaje mi sie że ten film bedzie troche mniej dopracowany niż LOTR, niby komputerowe rzeczy powinny wyglądać lepiej, ale te aktorskie troche dziwne, w kilku scenach postacie są takie "wytrząśnięte" różne rekwizyty na nich latają jak papierowe wydmuszki, w LOTR to przynajmniej nosili prawdziwe kolczugi ;p

 

mimo to oczywiscie że czekam i to bardzo, ciekawe jestem co wymyślą w 3 części, mają spory potencjał do pokazania, ale też mogą do poważnie spaprać

 

 

i btw też mi sie wydaje że sirmalirion byłby bardzo trudny do ekranizacji, jest bardzo pogmatwany. musieli by albo tylko lekko sie na nim wzorowac albo wyszedl by film dokumentalny :P

Ja stawiam, że pierwsza część skończy się spływem w beczkach. Obrazek z wcześniejszej strony tego tematu.

38494.$.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...