Skocz do zawartości

Castlevania: Lords of Shadow


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W sumie to inna Castlevania, ale nie szkodzi. Wg mnie ta Castlevania ssie. Po raz kolejny Igarashi stosuje taktykę min wysiłku, max zadowolenia, kopiuj/wklej. O ile Castlevania Los zapowiada się fantastycznie pod każdym względem i raczej warto będzie wydać trochę pieniędzy na dlc. Natomiast hod absolutnie nie. Podobno jest to mały plik który odblokowuje wspomniane dlc. Czyli można nazwać to bezczelnym wyłudzaniem pieniędzy. Ale każdy niech robi co chce.

 

Krótki wywiad z producentem Castlevanii Los, trochę nowego gameplayu :) Przez moment można odnieść wrażenie że Los jest 2.5 D :) Fajnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza

No, aż przypomniał mi się level z Dracula X Chronicles (bądź też Rondo of Blood jak kto woli) jak na to popatrzyłem :)Oby więcej takich fragmentów w grze, patent w stylu Super Mario Galaxy.

Co do wywiadu, który przeprowadzał Hip Hop Gamer - ogromne wyrazy współczucia dla Coxa, który musiał znosić tego palanta przez 10 minut, kompletnie nie trawie wszelkich programów tego typa.

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem filmik z gameplay'em i zapowiada się udana kalka God of War. :whistling:

Powiem Ci tyle, grałem dopiero co w God of War III, ukończyłem całą (żeby nie było mam trofea w sygnaturze, więc ja tu nie ciemnię)i naprawdę nie rozumiem kompletnie zachwytów nad tą serią. Ciągłe porównania najnowszej Castlevanii do God of War, niesamowicie krzywdzą imię wampirzej sagi. Jedyne podobieństwo do GOW, to system walki, któremu akurat nie mogę nic zarzucić. Cała reszta, czyli fabuła, pompatyczne zadęcie, oraz idiotyczny niczym nieuzasadniony sadyzm GOW-a całkowicie bledną w obliczu Castlevanii. Grałem w masę slasherów - DMC, NG, Onimusha to tylko kilka produkcji przy których bawiłem się dużo lepiej niż przy przereklamowanym God of War, naprawdę. A hypowane teksty, które czytałem typu "GOW III wygląda lepiej niż Uncharted II", całkowicie mnie śmieszą, bo część tekstur użytych w GOW III to poprzednia generacja konsol, zwłaszcza płomienie, nie mówiąc o twarzach postaci (Pandora? Co to jest? Postać z gry na PC sprzed 10 lat?). Ja nie mówię, że GOWIII to zła gra, miała wiele ciekawych patentów, parę zagadek, świetnie zrealizowane walki, ale...no właśnie jest ale - ta gra była i jest całkowicie przehypowana, dla mnie to tylko i wyłączne rzemiosło na 8.

 

Wracając do tematu Castlevanii, denerwują mnie te ciągłe porówania. Castlevania to Castlevania, idzie swoją ścieżką, czerpiąc parę patentów z hitów z ostatnich lat. Ale trzeba pamiętać, że ta seria ma już gruuubo ponad 20 lat i to ona ustanowiła wiele obecnych na rynku standardów. Wielcy bossowie - było, zbieranie pierdół - było, tak jak i masa innych patentów, że o secretsach nie wspomnę. W ogóle cały pomysł - jeden bohater kontra hordy przeciwników istnieje od początku serii, to nie jest przecież wymysł ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza

Porównywana jest najnowsza część Castlevani do GoW. Wcześniejszych części szczególnie tych 2d nikt by ci tu nie porównał do Kratosa.

 

Lord oof Shadow wygląda kozacko, ale chyba nikt nie ogrając jej nie będzie stawiał wyżej od GoW.

Zagramy, zobaczymy, bo chwilowo również nie mogę porównać tych gier, jako że grałem jedynie w GOW a na Lorda jak każdy , czekam. Być może, jeśli Panowie z Mercury niczego nie spartolą postawię Castlevanię wyżej od GOW, mroczne klimaty bardziej mnie kręcą, a bezsensownie przedstawiona przemoc w GOW skutecznie mnie obrzydziła. Mówię to po ograniu wszelkich Residentów, Silent Hillów, Sirenów, itp. To co zobaczyłem tutaj było po prostu chore, a litość która obudziła się w Kratosie pod koniec do

Pandory, była całkowitą wtopą

 

 

Ktoś wie kiedy demko Castlevanii?

Odnośnik do komentarza

Balon ma rację, porównywana jest tylko ta jedna część, a mechaniką walki jest zbliżona do GoW. Zresztą nowa Castlevania to taki miks gier z ostatnich lat. Walka z tym tytanem to kalka Shadow of the Colossus, skakanie Prince of Persia, natomiast walka z mniejszymi przeciwnikami to właśnie God of War. Co i tak nie zmienia faktu, że zapowiada się nieźle.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy będzie w Polsce. Jak na razie się na to nie zanosi. Podziękujmy cd Projekt. Nawet z "normalną" wersją prawdopodobnie będą problemy. Pytałem się w Empiku, nic nie wiedzą.

 

A kto dzisiaj kupuje gry w empiku? :whistling:

 

 

To był przykład, tak samo w mm. Widać że jedynym wyjściem są zakupy przez internet.

 

Jeśli chodzi demo, to sam chciałbym wiedzieć, wiadomo że przed premierą ma być.

 

Castlevania->Devil May Cry-> God of War-> Castlevania

I wszystko jasne.

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

DMC od Castlevanii gorszy? Przecież pierwszy DMC spopularyzował slashery i jak dla mnie DMC 1 nadal jest nr 1 w gatunku.

 

 

Nie o to chodzi:P Mam na myśli jaka jest historia tego typu gier. Zresztą w DMC1 jest trochę zerżniętych elementów z Castlevanii. Gdyby nie pistolety, to pomyślałbym że to kolejny Belmont. Dante wchodzi do zamku i jakoś nagle "zamek się zamyka". Ostatni boss (2 formy). Ogólnie zamek, przeciwnicy.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza recka:P

 

Games Aktuell.

 

- higher difficulty than comparable games (God of War)

- 15 hours of playtime

- well presented cutscenes

- lots of aliasing

- some framerate problems

- annoying camera

- good amount of puzzles (the game tells you the solution if you want to but you'll lose the experience points)

- no system differences (PS3, 360)

 

83%

 

 

Dla porównania.

 

Halo Reach: 86%

F1 2010: 88%

Mass Effect 2: 91%

Heavy Rain: 88%

Alan Wake: 82%

Mafia 2: 87%

Red Dead Redemption: 92%

God of War 3: 90%

 

Źródło: forum NeoGAF

 

 

Jeszcze miesiąc i sami ocenimy :) Wrzuci się zarówno "+" jak i "-" najnowszej Castlevanii.

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...