Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jako ze w lutym zdaje prawo jazdy za pierwszym razem to dobrze by bylo zaczac rozgladac sie za jakims samochodem. Od dawna skupiony jestem na w zasadzie czterech modelach, z tym ze jeden pozostanie jeszcze przez jakis czas w sferze marzen. A prezentuje sie to tak (kolejnosc nieprzypadkowa): E36, E46/E30, S13. Pierwsze trzy modele dosc mocno znane, czwarty niekoniecznie - i to wlasnie przez swoja egzotyke i raczej skromny dostep do czesci bede zmuszony go odpuscic. Po samochod planuje wybrac sie do bawarii, bo chyba bedzie wieksza szansa, ze trafie tam na w miare zadbany egzemplarz, niz w Polsce, gdzie te samochody sa wielbione przez upalajacych gume pod remiza na wiosce. Jednak slyszalem, ze sprowadzajac samochod od niemiaszkow z silnikiem wiekszym niz 2 litry trzeba liczyc sie z zaplata wynoszaca 20% wartosci samochodu - prawda to? 

 

Teraz dlaczego taka kolejnosc mojej wishlisty. Otoz E36 na pierwszym miejscu z dosc prostej przyczyny - wypada najkorzystniej cenowo sposrod wszystkich dupowozow branych pod uwage. Przykladowo do E30, by jezdzila w miare pewnie trzeba wrzucic sporo gratow z E36, co troche mija sie z celem, bo od razu moge kupic E36. Dodatkowo E30 powoli staje sie klasykiem i ceny bardziej zadbanych sztuk rosna z dnia na dzien. E46 (przedlift) wypada najdrozej sposrod calej niemieckiej trojki, ale w zamian dostaje swietnie prezentujaca sie bude z teoretycznie najmniejszym przebiegiem i ogolnym zuzyciem. Do Nissana niestety bez worka pieniedzy nawet nie mam co podchodzic, wiec niestety na dzien dzisiejszy odpada. :[ Jesli chodzi o jednostke napedowa to mysle o m50b20/b25 w E36 i n46b20/ m54b22 (bo na zadbanego m54b25 mnie raczej nie bedzie stac) w E46 i jesli ktos mial stycznosc z tymi silnikami to dajcie znac jak tam bylo z awariami oraz ze spalaniem.

 

Najwiecej na samochod bede mogl przeznaczyc okolo 3k ojro, wiec raczej E46 odpada na starcie, bo kupowanie trupa, w ktorego na starcie trzeba wrzucic walizke pieniedzy nie ma sensu i bedzie trzeba rozgladac sie za E36.

Odnośnik do komentarza

Hej

 

Jakos za miesiac, dwa chcialbym kupic autko - powiedzmy, ze pol na pol z rodzicami.

10k mam do wydania, okolo ;) 

Sedan preferowany, kombi mniej, a hatchback czy coupe w ogole. (copue moze kiedys sam kupie;) )

Diesele najlepiej chyba ;] Jestem mini-fanem Mercedesa, ale za ta kase chyba nic sie nei dostanie?

 

Co mozecie polecic w tej cenie?

 

Sam jak sie rozgladalem, to wpadl mi w oko:

 

volvo s40

mazda6

alfa romeo 156

ew. ford mondeo

 

 

na autkach sie nei znam - bardziej moj ojciec. Powoli sobie ogladamy i musze wybadac na co zwracac uwage i w ogole :) 

Wiem, ze sporo tu zapalencow, wiec moze znajdziecie chwilke i doradzicie co z tymi alfami i innymi :)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jest duża szansa, że będę sprzedawał swoją Alfę. Miałem ją zostawić do jazdy na zakupy i takie tam, ale nie ma już takiej potrzeby. W skrócie: 156 Sportwagon, srebrna, krajowa, przebieg 173 tysie, autentyczny (jestem drugim posiadaczem, historię auta znam od momentu kupna w salonie). Silnik 2.0 benzyna plus sekwencja. I teraz tak: w samochodzie zerwał się pasek rozrządu, więc cały silnik jest totalnie wyremontowany. Nie kupiony jakiś używany, tylko wyremontowany. Wymienione jest wszystko co musiało być, splanowana głowica, wyszlifowane tłoki, nowe pierścienie, sprzęgło i tak dalej. Więc silnik masz po generalnym remoncie i spokojnie jeździsz. Zrobione też jest zawieszenie hamulce. Ogólnie na remont ponad 7k wydałem. Chciałem autem jeździć, ale mam służbówkę, kupuję na dniach nowe auto, a na zakupy dla kobiety Alfa jest za duża. Środek w doskonałym stanie. Na zewnątrz kilka otarć, ale nic poważnego. Dodaję komplet opon letnich, przejeździsz na nich 3 sezony, i zimowych ze stalówkami na 2 sezony. Ogólnie auto do jeżdżenia i polecam. 150 koni robi, a pali 11-12 gazu na 100km. 10000 zł za nią chcę. Wiem, że dużo, ale do auta nie dokładasz kompletnie nic. Wsiadasz i jeździsz. A w używanych samochodach to rzadkość. Jak jesteś poważnie zainteresowany to mogę foty porobić.

Edytowane przez GregZPL
Odnośnik do komentarza

jak mazda 6 to tylko benzyna, mazdowskie diesle to kiepski pomysł - ogólnie kupno używanego diesla to odważne posunięcie. alfa też spoko, a i prędzej rozsądny egzemplarz w tej kwocie niż 6. co do volvo się nie wypowiem, a mondeo oglądałem swego czasu i nas z żoną odrzuciło dość wykonaniem a ichniejszy klekot też za niezawodny nie jest uznawany.

 

szukał bym mercedesa ;)

Odnośnik do komentarza

Pojawila sie opcja kupienia E46 318i ;/ przedlift w sedanie ;/ za 10k zl od rodziny. Samochod w Polsce, wszystko co trzeba bylo jest wymienione/ bylo robione na biezaco, komplet opon letnich i zimowych - wujek zapewnia, ze tylko wsiadac i jechac. Problem w tym, ze ja nagrzalem sie na coupe i z troche wiekszym silnikiem (chociaz moze skoro to mialby byc moj pierwszy samochod to moze lepiej, zeby nie byl za mocny), a w cenie za okolo 10-12k kroluje E36 325 w coupe, tyle ze chyba ciezko znalezc nie zajezdzony egzemplarz. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza

@Lucek

No ja tez tak mysle i dlatego raczej jestem nastawiony na E36, ale ze to E46 jest w naprawde swietnym stanie technicznym (zero rdzy, silnik pracuje jak zloto [i przy okazji ma calkiem ladny dzwiek]). Z drugiej strony to taki troche dziadkowoz i o wiele bardziej widzi mi sie E36 w coupe. 

 

@Greg

Wujek to taki Pajda +30 lat, czyli wielki fan motoryzacji, ktory byle gow.na by nie sprzedal, a tym bardziej rodzinie. Zreszta mama ma samochod od niego i od polora roku zero napraw.

 

e: walka toczy sie pomiedzy sercem, czyli e36 coupe oraz rozumem czyli e46 sedan. 

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Dziennie bede robil nim 20-30km. Do tego trzeba doliczyc wyjazdy na zakupy, gdzies z dziewczyna, oraz pojezdzawki z kolegami. Po jakims czasie chcialbym wyruszyc na Tor Kielce, ale to tylko i wylacznie E36 z m54b25 pod maska.

 

Powiem bez owijania w bawelne - na widok zadbanego E36/E46 w coupe dostaje orgazmu, sedan to juz nie to.

 

<czeka na post pajdy>

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...