Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Banny, ja dla odmiany widze Ciebie w jakims nietuzinkowym samochodzie. Ciezko z takim budzetem o cos super fajnego, ale mondeo ? Kamon...czlowiek przynajmniej raz w zycu powinien posiadac nieekonomiczny, niepraktyczny, zawodny i dziwny pojazd. Czaisz, jakas Barchetta, MX-5, Smart, do tego areograf i pomalowany w stylu tej twojej wixy halucynogennej

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sedany są przereklamowane jeśli chodzi o względy praktyczne, ich pojemność fajnie wygląda tylko w tabelkach. Wiele sztuk jakiś pomniejszych bagaży można upchać, ale wystarczy wieźć coś o większych gabarytach i jest problem jeśli nie zmieści się w otworze bagażnika. Hatchback z teoretycznie mniejszym kufrem może okazać się bardziej praktyczny w wielu sytuacjach, a kombi wiadomo, tylko minivan i duży SUV je pobije.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Greg, Alfa jest fajna, ale nie kombi.. no i też za daleko :)

 

 

Serio Ci się Sportwagon nie podoba? To chyba jesteś jedyny :)

 

Za daleko? No spoko :) Ludzie jeżdżą po auta do Szwajcarii, Francji, Hiszpanii. A nawet ze Stanów sprowadzają. A dla Ciebie 250 km pojechać po naprawdę dobrą furę to daleko? Jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dzięki za rady i plusiki, rzecz jasna ;]

 

w niedziele jadę z tatą zobaczyć Alfę 156, całkiem niedaleko nas, więc rzucimy okiem. 

Dodatkowo, facet chce sie zamienić, więc pozbędziemy się być może starszego auta.

 

Ale coś mi tu źle pachnie, 11k za 2004 rocznik, niby facet twierdzi, że jest samochód jego żony, że jest dla niej za duży itd... 

Sam nie wiem, najlepiej będzie sprawdzić na miejscu. Jakieś porady na co patrzeć i gdzie patrzeć ?:)

Ewentualnie jeszcze mógłbym zadzwonić i się podpytać co i jak..

 

http://tablica.pl/oferta/alfa-156-2-0jts-2004r-zamiana-CID5-ID4QVZ5.html#e5eb5fd918

 

Przyznam, że jestem całkiem najarany, bo taki wóz mi się bardzo podoba ;]

Odnośnik do komentarza

JTS, wiec gazu nie zalozysz. Przede wszystkim podloga i jeszcze raz podloga! Musowo wjechac na kanal i sprawdzic czy nie ma rudej. Bardzo mocno narazone sa okolice naroznika za przednimi kolami oraz mniej wiecej w polowie jest taki poprzeczny zgrzew na cala szerokosc podlogi. Jesli ktos zaniedbal konserwacje i ruda ja zaczyna zrec to po ptokach. Dodatkowo fajnie byloby zajrzec pod wykladzine. Jesli ktos nie mial droznych odplywow wody z grodzi silnika to podczas deszczu woda splywala pod wykladzine. Wystarczy odkrecic srubke kolo dzwigni od otwierania maski i podwazyc zatrzaski od listw przy progu.

 

Dziwi mnie ta siwa pokrywa schowka, chyba to nie jest fabryczny element. Odstaje oslona poduszki pasazera, nie oznacz to jednak, ze poduszka strzelila. Zatrzasni (lewy dolny rog) ma tendencje do wypadania. Na jezdzie probnej sprawdzic na wybojach stuki-puki. Gorne przednie wachacze dobrej jakosci wytrzymuja okolo 30kkm bezglosnej eksploatacji. Najlepiej odzalowac te 50-100 zlotych i zlecic przeglad w ASO.

 

Bardzo milo wspominam 156,jednak z benzyniakow szukalbym 2.5 V6 i gazowal ja :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hej, wlasnie wrocilem z ogladania tej Alfy. 

 

Powiem tak: samochod wyglada naprawde super, za ta kase, prowadzi sie tez bardzo ladnie. 

 

ALE:

 

2004 rocznik i 11k ? halo?

Facet, do którego przyjechalismy(jechalem z tata) mieszka w hm, niezbyt milym dla oka domostwie - naprawdę  dom wyglądał opłakanie, podwórko i jeszcze taka "szopa" obok.. Całość sprawiała przykre wrażenie. Sprzedawca tak z 30 lat, wygląd cwaniaczka. Jak zaczął rozprawiać jaka to ta alfa jest super, to nasuwało sie pytanie, czemu w ogóle ja sprzedaje. A sprzedaje, bo "dla żony za duża, a on wolałby dla niej coś mniejszego i kupi coś dla siebie". A nie wyglądał na kogoś, kogo stać na 2 fury.

 

Auto na gdyńskich tablicach, a mieszka w obrębie tczewa, więc lipka - twierdzi, że rejestracja jest nie na niego, czy coś w tym stylu. Brzmiało to wszystko podejrzanie.

Przebieg 290k km, niby czesci, ktore montowal, orginalne, no i tym podobne kity. 

2.0 benzyna, no i wciska, że niby 170 koni.

a ta klapka innego koloru, bo cale wnetrze bylo w bezowych odcieniach, ale nie wiem co to bylo.. welur? nie wiem :P

 

 

 

Wiec jestem w kropce, ale bardziej na nie

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

No wlasnie banny, ja gdybym znowu szukal 156tki to w pierwszej kolejnosci walilbym do Grega. Odpusc sobie tego cwaniaka co u niego byles. Sprawdziles podloge? Moze to jest ten "drobiazg" ? Zawsze lepiej szukac alfy na www.forum.alfaholicy.org w dziale bazar. Mozesz od razu sprawdzic jakie tematy zakladal sprzedawca (moze miesiac temu pytal o obrocone panewki ? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hm, juz odpuscilem tamta fure.

 

Problem z Grega Alfa jest taki, ze on jest ze slaska, ja z pomorza - jak deal by nie wyszedl w wawie, to mamy podroz na darmo.. w dodatku remont silnika tam byl, nie wiem czy przekonalbym tate do takiego pojazdu (ale to nie wiem:p) 

 

hajs sie poki co zgadza, wiec spokojnie sprzedamy stary woz i poszukamy pozniej... moze cos sie upatrzy jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza

Banny, na Pomorzu dużo takich cwaniaków motoryzacyjnych, rejony Tczewa i całych Kaszub w szczególności, z Wejherowem, Kościerzyną i Kartuzami na czele. Jak sprzedawałem niedawno furę, to zazwyczaj przyjeżdżali kaszubiaki handlarze, kit próbują wciskać bez mrugnięcia okiem.

 

Swoją drogą, Kaszuby to bardzo specyficzne miejsce, gdzie Golf i Passat to nie samochód, tylko stan umysłu. Jak pojedziesz do którejś trójmiejskiej galerii i zobaczysz na parkingu zaparkiwany gdzieś pod ścianą lub na dwóch miejscach samochód to jest 90 procent szans, że to Kartuzy lub Wejherowo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...