Skocz do zawartości

System Oceniania Postów



Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się w tym temacie zarówno do administracji jak i całej społeczności forum.

 

Powszechnie panuje opinia że komentarze pod blogami czy opinie na forum są niskich lotów. Często wypowiedzi te są nie przemyślne, niemerytoryczne i bezczelne.

Wbrew pozorom nie jesteśmy "samotnymi wyspami" a funkcjonujemy zawsze w jakimś systemie społecznym.. wirtualnie społecznym również. Nasza wolna wola, energia, i cele definiuje ów system stąd też często spotykane stwierdzenie że jest się "ofiarą systemu" - zainteresowanych odsyłam do podręczników psychologii.

 

Na tym forum jak i wielu innych istniej system dosyć demokratyczny, dający możliwość w ramach regulaminu udzielania tak samo wartościowych wypowiedzi przez każdego. System ten jednak się nie sprawdza a przyczyn jest klika, główną jej jednak jest anonimowość i niepełnosprawność względem realnego życia. Więc "wine" nie ponoszą sami użytkownicy a reguły rządzące na tym forum (i innych) ... zamieniające znaczną część wypowiedzi w patologie.

 

Stad powszechne wyzwiska w stylu... nerd, troll, fanboy... często niesprawiedliwe a zabijające każdą dyskusje. Sytuacje gdzie wieloletni użytkownik jest ośmieszany przez nowego użytkownika(choćby 10 latka), jego opinie są kwestionowane mimo że wielokrotnie już jego wypowiedzi cieszyły się uznaniem...

To oczywiście jedynie wierzchołek góry lodowej... można powiedzieć że cały system jest patologiczny gdyż większość energii użytkownicy poświęcają na wojny formatów i szukaniu czarownic(fanbojów itd..)

 

System jaki proponuje w krótkim czasie mógłby uporać się z ów chorobą która trawi fora - jest to...

 

System Oceniania Postów

 

-mechanizm polegający na łatwym i intuicyjnym systemie oceny postu przez zarejestrowanych użytkowników... w skali od 1 do 5 (gwiazdek?) umieszczonym choćby tuż pod postem( i z nim zintegrowanym) z kolei wpływający na ogólnego Poziom Respektu Użytkownika.

-możliwość łatwego przejrzenia osób i ocen oceniających post - podobny mechanizm jak fotka.pl

 

Dzięki temu prostemu mechanizmowi pojawiłyby się na forum prawdziwe persony-experci których wypowiedz cieszą się uznaniem i szacunkiem a kolejne wypowiedzi zyskiwałyby na wiarygodności. Zmusiłoby też innych użytkowników do bardziej przemyślanych wypowiedzi... w końcu każdy post wpływać będzie na to jak postrzegany będzie nasz profil a przez to zniknie ta TOKSYCZNA anonimowość.

 

Do ADMINISTRACJI... jeśli uważacie że poziom postów na forum jest wystarczający to przypominam że dysponujecie większą władzą niż inni przez co automatycznie stosunek do was jest inny - na pewno rzadziej jesteście obrażani. Bez zmian sytuacja się nie zmieni... poziom postów nie wzrośnie a dzięki mechanizmom można kierunkować energie użytkowników... ja wam napisałem jak ;)

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andertejker

nawet jakby to 'coś' przeszło, to i tak imo większość userów tego forum będzie miała lepsze rzeczy do roboty niz ocenianie postów. poza tym i bez tych oceniaczek widać, kto jaki poziom swoimi postami reprezentuje.

 

sumując, nie wróżę temu 'pomysłowi' przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o szczegółowe opisy a jedynie na ocenę równie łatwą jak udział w ankiecie, klikniecie myszką i po sprawie...

 

Jakoś postów widać ale już merytoryke trudniej ocenić... użytkownik potrafi podać masę tabelek, schematów i czasem to oznacza że naprawdę ma wiedzę i coś w nosi do dsykusji... ale równie często jest to "lanie wody"...

 

cudów nie oczekuje.. ale system ma sens i jak nie tu na innym forum... kto się nie rozwija ten się cofa... świt jest pełen nie wykorzystanych szans

 

ten schemat pozwala przejść na kolejny poziom społecznosciowy

 

Istnieje "oceniaczka" profilów

gdzie... jeśli je nie widać przy poście i jest niewygodna to praktycznie jej niema

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza

W cel zmotywowania użytkowników do staranniejszego i bardziej przemyślanego postowania. Wyeliminowaniu toksycznej anonimowości i bezkarności... gdzie TY jako użytkownik dojrzały dyskutujesz przez jakiś okres czasu z innym uzytkonikiem w końcu dochodzą do wniosku że to zwykły pieniacz lub niedojrzały osobnik.

O ile miałeś już z nim do czynienia możesz to wiedzieć... ale skąd mają wiedzieć inni... tym bardziej jeśli użytkownik nie wielki staż na forum.

Odnośnik do komentarza
Chyba Cie po(pipi)ało. Opuść

i proszę... długo nie trzeba było szukać :D

 

w normalnym świecie "nieanonimwym" taki pan piętnaście razy by się zastanowił zanim by powiedział do mnie "po(pipi)ało"...

w końcu około 15 sekund by mi zajęło złamanie mu nosa... to prosty mechanizm... można być aroganckim czy chamskim ale trzeba się liczyć z konsekwencjami...

 

Przez to że na forach nie ma mechanizmów temu przeciwdziałających dyskusja wygląda tak jak wyżej... i przez forum będzie zawsze przyciągać dewiantów, a ludzie na poziomie będą się szybko zrażać jak do tej pory. W końcu nie są przyzwyczajeni do takie formy relacji.

Stad na forum masa smarkaczy i internetowych "bohaterów"... mocnych w gębie... może na wciskać każdemu... w realu by wyrwał plombę lub zaczął być zwyczajnie ignorowany.

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
Stad na forum masa smarkaczy i internetowych "bohaterów"... mocnych w gębie... może na wciskać każdemu... w realu by wyrwał plombę lub zaczął być zwyczajnie ignorowany.

Zmartwię Cię, bo właśnie na tym polega urok Internetu.

 

Nigdy nie zroumiem ludzi, którzy z Internetu chcą zrobić drugie, realne życie. Mi jedno realne wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Pomysł zupełnie niepotrzebny moim zdaniem. Nie potrzebuje podpisów czy ocen postów, żeby mieć wyrobione zdanie o jakimś userze, wystarczy co jakis czas zaglądać na forum i czytać. Poza tym, przy takiej ilości i takim przekroju userów, nie ma szans, żeby oceny postów były miarodajne. Kolejny raz wraca pomysł, że nowi powinni miec zakaz postowania przez jakis czas po rejestracji, żeby mogli najpierw wczytać się w specyficzny klimat forum zamiast wyskakiwać od razu z durnotami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dalej gladiatorze !!!

 

11.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Maximus po prostu jest typem człowieka, który za każde krzywe słowo w jego kierunku od razu bije w mazak. W Internecie nie ma takiej możliwości, przez co desperacko szuka możliwości wyrządzenia innego rodzaju krzywdy użytkownikowi, co pozwoli mu w jakimś stopniu zrekompensować swoją bezsilność płynącą z faktu, że każdy wychudzony, blady okularnik ma w du'pie zdrowe odżywanie Maxiego i pisze co myśli, bez obawy, że będzie musiał po tym chodzić z pajęczyną na szkłach.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza
Chyba Cie po(pipi)ało. Opuść

i proszę... długo nie trzeba było szukać :D

 

w normalnym świecie "nieanonimwym" taki pan piętnaście razy by się zastanowił zanim by powiedział do mnie "po(pipi)ało"...

w końcu około 15 sekund by mi zajęło złamanie mu nosa... to prosty mechanizm... można być aroganckim czy chamskim ale trzeba się liczyć z konsekwencjami...

 

Przez to że na forach nie ma mechanizmów temu przeciwdziałających dyskusja wygląda tak jak wyżej... i przez forum będzie zawsze przyciągać dewiantów, a ludzie na poziomie będą się szybko zrażać jak do tej pory. W końcu nie są przyzwyczajeni do takie formy relacji.

Stad na forum masa smarkaczy i internetowych "bohaterów"... mocnych w gębie... może na wciskać każdemu... w realu by wyrwał plombę lub zaczął być zwyczajnie ignorowany.

 

piszesz że trzeba liczyć się z konsekwencjmi? łamiąc komuś nos musisz też liczyć się chyba z konsekwencjam? także chyba lepiej dla ciebie byłoby zastanowić się 15 razy

Odnośnik do komentarza
Chyba Cie po(pipi)ało. Opuść

i proszę... długo nie trzeba było szukać :D

 

w normalnym świecie "nieanonimwym" taki pan piętnaście razy by się zastanowił zanim by powiedział do mnie "po(pipi)ało"...

w końcu około 15 sekund by mi zajęło złamanie mu nosa... to prosty mechanizm... można być aroganckim czy chamskim ale trzeba się liczyć z konsekwencjami...

 

Przez to że na forach nie ma mechanizmów temu przeciwdziałających dyskusja wygląda tak jak wyżej... i przez forum będzie zawsze przyciągać dewiantów, a ludzie na poziomie będą się szybko zrażać jak do tej pory. W końcu nie są przyzwyczajeni do takie formy relacji.

Stad na forum masa smarkaczy i internetowych "bohaterów"... mocnych w gębie... może na wciskać każdemu... w realu by wyrwał plombę lub zaczął być zwyczajnie ignorowany.

 

ahhahahahaha

 

jesteś wspaniały. Serio.

 

-

 

System oceniania postów jest niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Sytuacje gdzie wieloletni użytkownik jest ośmieszany przez nowego użytkownika(choćby 10 latka), jego opinie są kwestionowane mimo że wielokrotnie już jego wypowiedzi cieszyły się uznaniem...

Nie ma takich sytuacji.

 

Chyba Cie po(pipi)ało. Opuść

 

 

w normalnym świecie "nieanonimwym" taki pan piętnaście razy by się zastanowił zanim by powiedział do mnie "po(pipi)ało"...

w końcu około 15 sekund by mi zajęło złamanie mu nosa... to prosty mechanizm... można być aroganckim czy chamskim ale trzeba się liczyć z konsekwencjami...

Jaki ty durny jestes. W adisasach do klubu nie wpuszczasz c'nie? Dawno cie na forum nie bylo, musialo ci sie skonczyc opakowanie 10k prezerwatyw czy cos.

 

Nie chcialo mi sie czytac calego tematu, wiec wyrywkowo sie wypowiem.

 

System oceniania postow nie ma sensu, bo wielokrotnie i tak kazdy sie bedzie mscil. Jest to najwieksze forum konsolowe w polsce i wszystkim jest fajnie (nie?), wiec nie ma co na sile uszczesliwiac.

 

Koniec wyrywkowych wypowiedzi, bo jestem po silowni i zmeczylem sie troche.

Odnośnik do komentarza
Jaki ty durny jestes. W adisasach do klubu nie wpuszczasz c'nie? Dawno cie na forum nie bylo, musialo ci sie skonczyc opakowanie 10k prezerwatyw czy cos.

to się popisałeś... ty i inni tobie podobni... tak się zastanawiam czy wam różowe klipsy z dłoni od tego pisania nie spadły... ja zaakceptowałem swoją heterosexulaność... wam też radze cokolwiek tam w gaciach macie? Bo macie? Transsex w waszym przypadku też może brzmieć dumnie...

 

Nikomu nie groziłem... ale jak widzę różowa siłą uwielbia przeinaczać moje wypowiedzi. Po prostu jestem uczestnikiem życia społecznego i z racji wykształcenia bardziej jestem świadomy pewnych faktów społecznych.

 

Dla eksperymentu...

Proponuje podejść do Michalczewskiego w barze i mu powiedzieć "buraku", "gladiatorze" itp.... no ale przecież Michalczewski to nie człowiek tylko potwór... szczegół że ma wyższe IA niż każdy z was. Nawet Kuba Wojewódzki(posługuje się przykładami znanych osób abyście kojarzyli) rozwalił szybę auta jakiegoś pana który przegiął.

 

Nie chodzi o to żeby tak czynić ale zwracam uwagę na oczywisty fakt że AGRESYWNE działania wiążą się z konsekwencjami.

Rodzajów agresji jest kilka, fizyczna, psychiczna, kulturowa, itd... nie można powiedzieć że któraś wyrządza mniejsze krzywdy lub jest bardziej skuteczna. Choćby kobiety... według badań w związkach są bardziej agresywne zarówno fizycznie jak i psychicznie ale z racji znacznie mniejszej siły fizycznej ich energia nie rzuca się tak w oczy. Polecam pierwszy lepszy podręcznik Psychologi Społecznej... o ile się wam różowe klipsy nie połamią.

 

WY BEZUSTANNIE STOSUJECIE PRZEMOC PSYCHICZNĄ !!!

 

Zemnie próbujecie zrobić prymitywnego chama... ale co o was można myśleć... ludziach którzy na forum potrafią czynić grupowe "podjazdy i wycieczki" do każdego kto ma inne zdanie, kobiety z tego forum traktują z podwojoną agresją tylko z uwagi na płeć(jakieś kompleksy?) i nie potrafią do dyskusji wybić się na nic więcej.... żadnej kreatywność czy pozytywnego wkładu.

 

Kiedy internet był domeną uczelni wydawało się że jest lekiem na całe zło, gdyż poziom wszelkiej komunikacji był bardzo wysoki. Z czasem kiedy zrobił się POPOWY... nadzieje runęły. Identycznie jest z tym forum... inne specjalistyczne fora(choćby związane z technologiami) prezentują wyższą jakość dyskusji, użytkownicy nieporównywalnie rzadziej się obrażają i MI tego akurat na tym forum brakuje(wam rozumiem nie - wystarczy kogoś z kolegami zjechać obrazu penis większy -co?). To forum skupia szeroką wiekowo grupę użytkowników, zaproponowany prze zemnie system(być może nietrafiony) jest ideą która próbuje wyjść na przeciw nowym uzytkowniką... którzy nie są wstanie zaakceptować tego czego nie akceptują w realnym życiu.

Nie ma to nic wspólnego z wielkością BICEPSA a wewnętrznym szacunkiem do siebie i innych... pragnących dzielić się swoimi przemyśleniami i emocjami które mają wartość dodatnią.

WAM OBECNY SYSTEM ODPOWIADA BO CZUJECIE SIĘ BEZKARNI A MOŻECIE ROZŁADOWYWAĆ SWOJE FRUSTRACJE KOSZTEM INNYCH

TEN TEMAT JEST KLASYCZNYM PRZYKŁADEM

Z tego też powodu jak już kończę z wami dyskusje. Nie dla tego że próbujecie mnie upokorzyć ale dla tego że pyskówka z różową pretorią jako FAKT była by upokarzająca... trwanie w waszym świecie to emocjonalna klęska.

Edytowane przez Maximmus
Odnośnik do komentarza
WY BEZUSTANNIE STOSUJECIE PRZEMOC PSYCHICZNĄ !!!

Hahaha xddd

Masz słabą psychikę.

 

Aha, jak zaczynasz dyskusję o "klipsach" to chociaż zainteresuj się czym one są i nie myl ich z tipsami. Moje nie są rózowe, bo od różowego mnie mdli, ale pomarańczowe, z kwiecistym wzorkiem, czemu nie?

 

To jeszcze wypowiem się na zagadnienie zawarte w temacie, bo jeszcze tego nie zrobiłem:

- Nie.

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza

Nie raz czułem sie poniżany przez moich e-kolegów, wyzwiska typu nerd, fanboj sony, ssij pałe gejtsowi docierały do mnie z każdej strony. Nie raz otrzymywałem obraźliwe prywatne wiadomości z groźbami, że dostane bana na ip. Nie raz wyśmiewano sie ze mnie bo nie miałem super telewizora w pokoju. Internet jest zły. Wszystkie demony mojej przeszłości bezkarnie śmieją sie zasiadając przed klawiaturami. Oni nie wiedzą co to jest litość, nie wiedzą, że niszcząc psychike młodego człowieka doprowadzają go na skraj rozpaczy.

Brawa dla Maximmusa który jako jedyny sprzeciwił się online'owym chuliganom w różowych klipsach!

THIS IS SPARTAAAAAAAAA i do przodu!!!!!!!!!!1111111!!

Odnośnik do komentarza
blablabla, Przemoc psychiczna, blablabla

 

Nie rozumiesz jednej rzeczy. To jest internet. W świecie realnym możesz być nawet najwiekszym je.baczem. Ale tutaj to nie ma wiekszego znaczenia. Internet jest z założenia anonimowy i możesz sobie walić w sciany, krzyczeć z nerwów i w ogole obić kilku gościom pyski w pierwszym lepszym klubie w Białymstoku, a i tak tego nie zmienisz. Tutaj znaczenie ma tylko to w jaki sposób sam siebie prezentujesz. I wybacz, ale prezentujesz tutaj siebie jak kretyna po prostu, podkreslającego co chwila swoje rzekome mestwo (masz w związku z tym jakis kompleks czy coś?) który nie dość, że ma jakies dresiarskie naleciałośc, to jeszcze próbuje pokazać jaki jest wykształcony (!). A wiedzieć musisz, że jedną z podstawowych cech społeczności internautów, o której chyba najwidoczniej nie wyczytałeś w pierwszym lepszym podreczniku psychologii społecznej jest piętnowanie wynaturzeń, nie tylko fizycznych ale i psychicznych. I nie wmawiaj mi, czy komukolwiek innemu, że Cie obrażamy - nie, my tylko reagujemy na nienormalną mieszankę zdumienia i śmiechu, którą tutaj serwujesz swoimi wynurzeniami. Stosujemy przemoc psychiczną wobec Ciebie? A to nie jest tak, że sam do tego prowokujesz? Nie chce mi sie juz wybierać jakichś Twoich wypowiedzi, ale sam jesteś wodą na swój młyn.

 

A próbowałes kiedys zignorować gości, którzy Cie w jakis sposób krytykują? Prosze Cie, napisz mi, że to jest niemęskie i niezgodne z honorem, to bede spełniony i udam się na medytację;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...