Skocz do zawartości

Halo 3: ODST


marek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Walka ze skarabeuszem występuje i owszem. Epiki tyle co w standardowym H3 nie ma, ale też zdarzają się momenty zapierające dech w piersiach.

 

@Scorp1on - grał ty w Halo: Combat Evolved? System tarczy i życia jest bardzo podobny do tego z tamtej gry. W końcu to Halo, a nie Quake.

Co do przechodzenia gry na normal - żal mi Cię ;). Heroic to minimum. Polecam Legendary SAMEMU, wtedy to trzeba uważać jak cholera co się robi. Dzisiaj jak starałem się ominąć po cichu parkę Hunter'ów i jeden z nich mnie przyuważył to autentycznie serce skoczyło mi do gardła. To się nazywa zabawa. A ten pozorny spokój w misjach Rookiem są idealnym kontrastem dla napakowanych akcją misji pozostałych członków naszej drużyny.

Odnośnik do komentarza

Jak wspomnialem wyzej HALO:CE byla moja pierwsza gra na Xboxa1 jak i pierwszym shooterem. Za wiele z niej nie pamietam, stare dzieje. Mi wystarczyl normal. Na upartego bym ukonczyl samemu Legendary ale to gra na coop/ff wiec wole tam poswiecic wiecej czasu;)

Barth - starasz sie o Recona w H3? :)

 

Co do kustomizacji postaci - mamy 6 ludzikow + sierzatna jako kodzik. Reszta ODST pozwala na zmiane koloru paska na helmie, troche zbroji jak i wyrobienie emblematu na klacie. Dopiero skonczenie gry na Legendary daje nam postac gdzie mozna zmienic caly kolor helmu Recon. Przy innych zmiana jest.... malo widoczna. Szkoda ze calego koloru jak w H3 nie mozna zmienic - wtedy osoby byly by bardziej rozniace sie od siebie

Odnośnik do komentarza

ODST jest krotki, na starym silniku z ktorego z ktorego duzo nie da sie wycisnac (co potwierdza ze Halo 3 jest Halo 2,5), wprowadza praktycznie 0 zmian do gry (2 bronie, 1 przeciwnik, "apteczki"), reklamowany jest jako pelnoprawna gra (Barth pisal ze ODST nigdy nie mialbyc DLC), w USA placa znacznie wyzej od nas (sadze dlatego ze MS obnizyl cene bo druga plyta jest do trybu multi a my z niego oficialnie nie mozemy korzystac, wiec kupic cos za 200zl choc z trybu sieciowego nie mozna korzystac gdzie w przypadku ODST (jako 2 pak gier) wiekszosc czasu najlepiej spedzac z grupka znajomych multi/coop/firefight), wychodzi 2 lata po orginalnym HALO3. Raczej ODST powinno wyjsc przed premiera Halo3 (nawet historia toczy sie po Halo2, tytul ma HALO3: ODST) a dopiero pelnoprawne nextgenowe Halo3 pozniej. W dodatku zamuje tylko 1 DVD (zwykla) - 3,5gb - sporo wolnego miejsca jeszcze maja

Mowiac krocej, placisz duzo a dostaniesz mniej. Popatrz na dodatki do GTA4 - kazdy cos wprowadza, zmienia klimaty gry, trwa tyle co ODST (5-6h - Lost...). Ciekawszym rozwiazaniem bylo by dodanie Halo 2 podciagnietego na nextgena dodatkowo ODST. Ja czulem sie jakbym nadal gral Master Chiefem w slabszym pancerzu, bez paska shieldu i radaru.

 

Sprzedaje sie dobrze bo:

- ma dodatkowe mapki do H3 niedostepne nigdzie indziej

- wszystkie DLC jakie sie pojawily

- ma bete do innego Halo

- w tytule jest HALO oraz to gra w ujeciu FPP

 

Do plusow zaliczam dodatkowo ze gra ma normalny FOV podczas grania - koniec z lekkym przyblizeniem jak w Halo 2/3 :)

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc wciąż zastanawiam się, po kiego nazwali to Halo 3: ODST, skoro gra nie ma z trójką NIC wspólnego. Czas i miejsce akcji wzięte z H2, nowi bohaterowie, brak jakichkolwiek nawiązań do starych (poza Johnsonem w FF)...

Halo: ODST pasowałoby idealnie. Tylko czy sprzedałoby się tak samo dobrze, jak kontynuacja głośnego H3?

Marketing i tyle...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

ODST jest w tej samej rozdzielczości co Halo 3, silnik i charakterystyka gry na więcej nie pozwala.

 

Halo 3 ODST w Szczecińskim MM, biorę dupę w troki i lecę kupić.

 

EDIT: Gra już w domu, 149zł w MM.

 

Pograłem 24 minuty na normal z Firefight, pierwszy level czy jakoś tak, generalnie:

 

- Już na normal czuć dużą różnicę w tym sensie, że ODST jest dużo mniej wytrzymały niż Spartan, trzeba się sporo chować.

- Brak tego skanera daje się we znaki, trzeba mieć oczy dookoła głowy bo skurczybyki lubią zachodzić od tyłu.

- Visor: kapitalna sprawa, przydaje się w zaciemnionych lokacjach jak trzeba szybko zlokalizować broń albo wroga.

- Głos gościa, który mówi nam o medalach jakie dostajemy za zabijanie i w ogóle informuje nas o kolejnych falach itp. doskonale pasuje do rozgrywki.

- Mamy życie, ale także tarczę, tyle że sporo słabszą (nie widziałbym tej gry bez jakiejkolwiek tarczy - nie dałoby się grać). Mamy na początku określoną ilość żyć, giniemy wskakuje kolejne życie i respawnujemy się mniej więcej tam gdzie zginęliśmy i to jest taki mały minus bo wyobrażam sobie jak ginę obok 3 małp i zaraz obok nich się respawnuję :P

- Muzyka w menu i w firefight świetnie podkreśla nastrój gry i rozgrywki.

- Grafika polepszona, generalnie zmieniona paleta barw zwiększa atrakcyjność dość wiekowego engineu, nie powiedziałbym że jakoś graficznie gra odstaje o innych obecnych FPS np. Wolfenstein, ale oczywiście fajerwerków nie ma.

- Firefight płynny bez jakiejkolwiek przyciny.

- Po skończonym levelu dostajemy drop broni i dodatkowe życia.

 

 

Nie jestem fanem Halo, ale grywalność w Firefight stoi na najwyższym poziomie, Gearsowa Horda przy Firefight wydaje się być sztywna i nudna.

 

Czuję, że to doskonale wydane 150zł.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jeszcze jedno co mi się przypomniało, te małpy faktycznie są mocniejsze, jak dobrze pamiętam to w Halo 3 jak się wzięło ten taki wielki młot to wystarczyło raz przywalić i przeciwnik zdechł, a tu z tego co zauważyłem nawet na normal trzeba skurczybykowi przyfasolić drugi raz :)

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem dziś w swoim miescie UWAGA za 100 zł nówke w folii :) promocja byla. Na razie odpalilem multi H3. dostep do wszystkich map cieszy, fajnie ze zmienili design menusow, stary mi sie znudzil.zaraz ide pizgac w ODST. gooralesko zdrowiej, zaliczymy legendary, czekam na ciebie;D

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Doszedłem do drugiej misji, gram ma Heroic, tryb dla jednego gracza jest zaje(pipi)abisty, Halo 3 się chowa. Im dłużej gram tym bardziej grafika mi się podoba, miasto nocą i w półmroku wygląda kapitalnie, lokacje w pełnym świetle też dają radę. Na początku myślałem, że przesadzali z tymi ocenami po 9, ale gra kopie dupsko. Jeżeli chodzi o muzykę to chyba jest to najlepszy soundtrack jaki słyszałem w grze FPS.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę grać. Wczoraj wsiąkłem na 2 h w Firefight z kumplem. Świetna sieka, kozacko zrealizowana. Nazi zombies i Horda się chowa. Graficzni ODST bardzo mi się podoba. Jak odpaliłem po sesji w ODST, multi w H3 to widać dużą różnicę, pozatym stałe 60 FPS. Jest świetnie. Kampania bardzo mi się podoba, świetny klimacik., dobra wczuwa, muzyka jest genialna !!! najlepsze co do tej pory słyszałem po MGS, Bioshocku i Mirror's Edge. Dałem tylko 100 zł. Jakbym dał 150 też bym nie żałował. GRAAĆ !!

Odnośnik do komentarza

Bylem dzisiaj w Empiku w Jeleniej Gorze i nie mieli, zamierzam kupic w poniedzialek, jak nie bedzie to bede zmuszony zamowic, chyba ze w Empiku zglosze zeby mi gre sciagneli. Dlugo sie w takim wypadku czeka? Czekanie umilam OST, ktory IMO jest najlepszym soundtrackiem w historii Halo.

Odnośnik do komentarza

Bylem dzisiaj w Empiku w Jeleniej Gorze i nie mieli, zamierzam kupic w poniedzialek, jak nie bedzie to bede zmuszony zamowic, chyba ze w Empiku zglosze zeby mi gre sciagneli. Dlugo sie w takim wypadku czeka? Czekanie umilam OST, ktory IMO jest najlepszym soundtrackiem w historii Halo.

 

Spokojne kawalki w misjach rookie przywodza na mysl muzyke z jedynki dwojki RE kiedy przebywalo sie w pomieszczeniu ze szkrzyniami i maszynami do pisania. Kuzwa co to byly za gry.... w porownaniu z ta papka z 5

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...