Skocz do zawartości

Halo 3: ODST


marek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

jakby kogos interesowalo jak sie firefight prezentuje

 

http://zeratulpl.blogspot.com/2009/09/halo-3-odst-w-showshowshowshow.html

 

Miażdżysz system, tyle powiem. Totalny luz i dystans do wszystkiego :) Szkoda, że niektórzy co zajmują się tym "zawodowo" tak nie potrafią, jak ostatnio na poly widziałem jeden z ich filmików jak są w JP to byli tacy sztywni i drętwi, że aż mi się ich żal zrobiło :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Fajny showshow ale Zer nie piz.gaj tak w te trigery bo ci się rozlecą ;)

 

A odnośnie rzekomych zmian, które maja pokazac iz ODST to nie jest super silny i wytrzymały madafaka zwany SPARTANem. Otóż melee jest słabsze, dual wielding brak, wytrzymałość mniejsza, skakac się nie da tak wysoko jak MC ale ku.rewsko ciężkiego miniguna można nadal wyrywać ze stanowiska i latac z nim po mapie :blink: . Pięknie.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Gre nabylem dzis w gdanskim Saturnie.W chwili odejscia od regalu bylo na nim dokladnie 18 szt. wiec dla zainteresowanych Trojmieszczan nie powinno zabraknac .

Aha, bardzo wazna sprawa odnosnie tego polskiego wydania. W srodku obok rzecz jasna obu plyt jest instrukcja po polsku, oraz...wydrukowana w jezyku polskim, rosyjskim,czeskim,slowackim,greckim i wegierskim wkladka informujaca w kontekscie bety Halo Reach, ze usluga Xbox Live nie jest dostepna na wszystkich rynkach. Czyli zaproszenia wraz z kodem do bety Reach nie ma! Mnie wali to zaproszenie, ale rozumiem, ze dla niektorych maniakow moze byc to wazna sprawa, wiec informuje.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ta pełna cena to nie do końca, w US też można było taniej kupić, na Amazone 51$. Zresztą ta gra ma niesłusznie łatkę dodatku bo z tego co czytałem to na Heroic gra ma ok. 8h, na Legendary do 10h, więc długością wcale nie odstaje od innych gier FPS.

Odnośnik do komentarza

Gre nabylem dzis w gdanskim Saturnie.W chwili odejscia od regalu bylo na nim dokladnie 18 szt. wiec dla zainteresowanych Trojmieszczan nie powinno zabraknac .

Aha, bardzo wazna sprawa odnosnie tego polskiego wydania. W srodku obok rzecz jasna obu plyt jest instrukcja po polsku, oraz...wydrukowana w jezyku polskim, rosyjskim,czeskim,slowackim,greckim i wegierskim wkladka informujaca w kontekscie bety Halo Reach, ze usluga Xbox Live nie jest dostepna na wszystkich rynkach. Czyli zaproszenia wraz z kodem do bety Reach nie ma! Mnie wali to zaproszenie, ale rozumiem, ze dla niektorych maniakow moze byc to wazna sprawa, wiec informuje.

No to już wiem, że grę nabędę jak mi ktoś ją sprowadzi z Uk i wystawi na Allegro. Bo beta Reach to jest coś więc nie chcę by mnie nie ominęła.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Warto jednak najpierw dowiedzieć się, że nie ma czegoś takiego jak kod na betę Reach. Kluczem do bety, jak już było mówione co najmniej kilka razy, jest sama gra. Podobnie jak było z Crackdownem. Zapewne w "Extras" pojawi się odpowiednia opcja umożliwiająca pobranie, a następnie uruchomienie bety.

 

A wkładka w polskiej wersji jest rzeczywiście fajna :) Zaproszenie z przodu, z tyłu wielkimi literami, że Xbox Live nie ma w Grecji, Polsce, Rosji, Czechach, Słowacji i kilku innych krajach.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

Podoba mi się. Po obejrzeniu filmiku Zera najarałem się i zamiast brać preordera FM3 łykam Halo ODST, a Forzę łyknę za jakiś czas :D graficznie mi się podoba, grunt, że poprawili oświetlenie które i tak było na wysokim poziomie. Na glebie leży masa ścierwa, dużo się dzieje i nic nie chrupie co jest dużym +. Cieszy zmieniony HUD bo ten z Halo3 znudził mi się. Ciekawe jak jest w Multi. Pozdro ;d

Odnośnik do komentarza

W gre gralem od rana.

Gra skonczona. Mi na Normalu zajela tak 4-5h nie liczac bezsensownego chodzenia po miescie. Potem w Coopie pekla w ponad 5h na Legendary (wiesz gdzie isc, co trzeba zrobic, troche restartow itp). Otwarte miasto wg mnie jest wstawione tak jakby na sile. Niby mozemy pojsc tu i tam, znalesc dzienniki ale ogolnie mowiac miasto jest puste (tzn nie ma w nic do robienia, sadzilem ze jakies randomowe misje bedzie) - raz na jakis czas bedzie jakis patrol (po kilku misjach zwyczajnie ich olewalem, szedlem prosto do celu), ale wiekszosc drzwi/miejsc jest pozamykana, mozemy wybrac sobie misje a raczej flashbacka, gra nie narzuca nam kolejnosci. Sama gra Rookie w New Mombasa jest nudna - wiekszosc czasu spedzamy w odnaleznieniu jakiegos przedmiotu a w miedzy czasie zabic pare Gruntow czy Brute'ow. Mnie ta czesc nudzila szczerze mowiac, sytulacje ratowala muzyka ktora w tym segmencie gry jest b. dobra, ciekawe oddaje klimat bycia samemu w wielkim miescie. Prawdziwych misji jest kilka i czesc z nich byla naprawde fajna. Graficznie ok jak na Halo ktore przyzywczailo nas do slabej oprawy wizualnej. Tak powinno wygladac Halo3 2 lata temu ...

 

Gameplay praktycznie taki sam jak wczesniej tylko ze mniej zabawy w Rambo a wiecej na odleglosc. Zadnej taktyki nie ma, chyba ze gramy we 4 osoby na Legendary z czaszka Iron :>. Czytajac o grze (odrazu zaznacze ze gra dopiero glebej sie zainteresowalem ODST z miesiac temu, malo czytalem czy ogladalem filmikow) wspominaja ze gramy normalnym gosciem przez co nie mamy shieldu a on jest (sadzilem ze bedzie to staro szkolna zabawa - ktos cie trafi, ubawa ci troche energi)! Motyw z apteczkami nie bardzo pasuje, stacje sa b. rzadko. Jak pisalem wczesniej to jest klon Halo 3 tyle ze gramy zamiast MC gosciem ODST. Pewne rzeczy ulegy zmianie ze wzgl na tym ze gramy zolnierzem (apteczki, brak 2 broni na raz, brak powerupow ala mina czy tarcza babelkowa). Zadnych nowosci, szkoda...

 

Mnie najbardziej kreci nowy tryb: Firefight. Mamy kilka mapek ktore sa wyciete z singla ;). Zalozenie tego trybu kazdy zna, walka z kolejnymi falami przeciwnikow z Halo (Grunt, Jackal, Brute (kilka rodzaji), latajace swierszcze, Hunter,Wrath/goscie na Banshie/Ghost)+czaski ktore aktywuja sie co set. Ten tryb najbardziej mi sie podobal z gier ktore maja cos ala Horda - GOW2/L4D/WAW (jedynie L4D jest dynamika, reszta to gra sie slimakiem). Swietnie sie gra na podzielonym ekranie we 2. Osiagniecia za ten tryb na poczatku wydaja sie byc trudniejsze do wykonania niz przejsie Legendary :). Pierwsze proby w tym trybie wypadna slabo ale nastepne bardzo ladnie wchodza i jest sie b. czesto za pierwszym/drugim razem blisko 200k. Godzinka we 2 na normalu daje ten wynik. Ciekawiej bedzie we 4 :>. Jedyna wada w tym trybie to mala ilosc broni ludzkich - oprocz standardowego SMG i pistoletu ktory znajdziemy w spawnie + apteczki (co 5 rund wszystko sie odnawia) na jakiejs planszy mozemy znalesc Spartan Laser badz bazooke ale gdy slysze Weapons Drop sadzilem ze ktos zrzuca skrzynke podobna do tych dla Brute'ow gdzie maja jakas bron, a to oznaczalo respawn broni. Walki na poczatku odbywaja sie naszymi bronami lecz amunicja szybko siada i trzeba grac tym co podniesiemy.

 

Nie jestem maniakiem serii, po prostu lubie ta gre jako shootera (pierwsza czesc grana po niemiecku i pierwszy kontakt z padem do fpp), swietnie sie przy nim bawilem choc 9/10 to bardzo duzo na ta gre, podobnie jak 10/10 dla Halo 3 w tym grafika na 10 :>. Nie nakrecalem sie, dostalem dobra gre ale nie umywajaca sie do poprzednich Halosow.

 

Plusy:

- cena u nas

- 2 plytki

- firefight/coop

- muzyka

 

Minusy:

- srednia kampania

- otwarte miasto

- lekko poprawiona grafika

- malo nowosci

- czas gry

- skok na kase

 

Podsumowanie: 7+/10 Gra sie fajnie ale chcialo by sie dostac cos wiecej niz kilka mapek i zamiane glownego bohatera za Chiefa.

Odnośnik do komentarza
tzn nie ma w nic do robienia, sadzilem ze jakies randomowe misje bedzie

(pipi)a czego ty wymagasz od shootera to ręce opadają. Idź w pizdu z takimi reckami bo są (pipi) warte. Reszty mi się nawet nie chce czytać.

 

Jak zwykle masz je.bnięte wymagania co do gier i brak jakichś przez ciebie wymyślonych aspektów uznajesz za wadę. Wadę, którą nią nie jest bo w shooterach nie musi być randomowych misji jeśli są większe lokacje (Tak dla wyjaśnienia są one po to by stworzyć wrażenie wielkego miasta w którym się dzieje akcja a nie po to by zapełnić je misjami od siedmiu boleści). Przy wypowiadaniu opinii o Falloucie 3 też się popisałeś mówiąc, że gra jest za mało dynamiczna i nudna bo trzeba chodzić po pustych wielkich przestrzeniach itp. Uznałeś za wadę brak czegoś co nie jest wymagane w takich erpegach jakie reprezentuje F3 i teraz pokazujesz, że tamte suchary, które opowiadałeś nie były u ciebie wybrykiem, a normą.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Skoro instalacja zajmuje 3,5gb to sporo mozna zmiescic - Bolderlands ma randomowe etapy, starusienki SOF2 rowniez. Nie chodzi tutaj o generowanie lecz modyfikator, mapka ta - ustawiam ze gram z samymi Gruntami, badz Brutow z mlotem. A tak chodzisz, i ich omijasz by szybciej pojsc do flashbacka. To nie czytaj :> z reszta ta gra cie nie zainteresuje zapewnie - slabe oceny :D

Halo to shooter - chce strzelac a nie chodzic 10 min by znalesc flashbacka w sluchiwaniu sie muzyki. Etap w miesice ssie i tyle. Do reszty misjie nie mam zastrzezn bo przez 90% czasu sie trzyma sie za spust. F3 to inna bajka - sam mowiles ze to rpg/crpg w ujeciu fpp - ja uwazalem ze to fpp + rpg. Ale dobra olejny ten temat bo my nigdy nie pogadamy sobie normalnie.

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza

Powiedz mi, czy w kampanii jest duzo misji na bardziej otwartych terenach - cos ale te gdy walczylismy ze skarabeuszami w HALO 3? Chodzi mi o te wielkie, epickie pojedynki, na tle ogromnych statkow, budowli itp ? Czy bardziej jednak sa ciasne korytarze, uliczki...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...