Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Najpopularniejsi w tych klimatach są Lynch, Fincher, Nolan, Richard Kelly, Del Toro. Może Gaspar Noe? No i japońskie horrory. Jest też taki film "Cela", leciał na TVN-ie, w stylu Del Toro. "Mechanik" może. "Zostań" może. "American Psycho" pierwsza część. Sporo jest takich rzeczy. Japończycy chyba takie rzeczy puszczają na wieczorynkę.

Odnośnik do komentarza

Najpopularniejsi w tych klimatach są Lynch, Fincher, Nolan, Richard Kelly, Del Toro. Może Gaspar Noe? No i japońskie horrory. Jest też taki film "Cela", leciał na TVN-ie, w stylu Del Toro. "Mechanik" może. "Zostań" może. "American Psycho" pierwsza część. Sporo jest takich rzeczy. Japończycy chyba takie rzeczy puszczają na wieczorynkę.

 

Lyncha praktycznie wszystkie filmy widziałem.

Finchera widziałem Podziemny Krąg, Zodiak, Siedem, Azyl... chyba nic już ciekawego nie ma?

Nolana widziałem Memento, Bezsenność i wiadomo Batmany... Prestiż chyba nie jest w tym klimacie? choć jeszcze nie widziałem

Kellego widziałem Donnie Darko tylko ale słyszałem, że ma jakiś nowy ciekaw film The Box? Ktoś widział?

Del Toro widziałem tylko Labirynt Fauna co byś polecał?

 

Gaspar Noe? A co on takiego nakręcił... chyba tylko dobre Nieodwracalne...?

 

Z japońskich horrorów widziałem tylko Grudge, Ring, Infekcje (mój ulubiony) i jeszcze jeden tylko tytułu zapomniałem. Możesz jakimiś tytułami sypnąć? Tylko żeby była ostro schiza :D

 

session 9

 

Widziałem :]

 

 

Kurde... ciężko mi już znaleźć jakiś dobry film, mam wrażenie że wszystkie schizowe już widziałem :/ przeszedłem ostatnio Silent Hill Origins i znowu mam ochotę obejrzeć jakiś dobry film w podobnym klimacie.

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza
Gaspar Noe? A co on takiego nakręcił... chyba tylko dobre Nieodwracalne...?

"Sam przeciw wszystkiem" (seul contre tous) ostatnio obejrzalem, moze byc zalowac napewno nie bedziesz.

 

 

Z horrorow polecam "Shutter" (tajlandzki). bardzo w stylu starych azjatyckich filmow grozy

Edytowane przez marjano
Odnośnik do komentarza

Z japońskich horrorów widziałem tylko Grudge, Ring, Infekcje (mój ulubiony) i jeszcze jeden tylko tytułu zapomniałem. Możesz jakimiś tytułami sypnąć? Tylko żeby była ostro schiza :D

Nie znam się na horrorach, to nie wiem. Polecam Miikego ("Odishon", "Ichi the Killer", "Nieodebrane połączenie"), "Kairo", anime "Suicide Club" i "Akira", "Hausu" (klasyk z lat 70.).

 

Z pozostałych to widzę, że sporo widziałeś. Moim zdaniem warto zobaczyć "Grę" Finchera i "Kręgosłup diabła" Del Toro. Noe nakręcił same chore filmy, możesz jechać po kolei. Grał też w "Dobermannie", który przypomina nieco jego dzieła.

Odnośnik do komentarza

Piec nieczystych zagran, Swieta Gora, Begotten, blablabla

 

Pięc nieczystych zagrań, jakoś mnie nie zachęciło i nie obejrzałem całego. Lars von Tiera najbardziej klimatyczny dla mnie jest Element zbrodni. Zwłaszcza genialne zdjęcia!

Begotten widziałem :D ładnie ryje baniak

O świętej górze nie słyszałem :whistling:

 

 

Gaspar Noe? A co on takiego nakręcił... chyba tylko dobre Nieodwracalne...?

"Sam przeciw wszystkiem" ostatnio obejrzalem, moze byc zalowac napewno nie bedziesz.

 

Na pewno sprawdzę :)

 

Z japońskich horrorów widziałem tylko Grudge, Ring, Infekcje (mój ulubiony) i jeszcze jeden tylko tytułu zapomniałem. Możesz jakimiś tytułami sypnąć? Tylko żeby była ostro schiza :D

Nie znam się na horrorach, to nie wiem. Polecam Miikego ("Odishon", "Ichi the Killer", "Nieodebrane połączenie"), "Kairo", anime "Suicide Club" i "Akira", "Hausu" (klasyk z lat 70.).

 

Z pozostałych to widzę, że sporo widziałeś. Moim zdaniem warto zobaczyć "Grę" Finchera i "Kręgosłup diabła" Del Toro. Noe nakręcił same chore filmy, możesz jechać po kolei. Grał też w "Dobermannie", który przypomina nieco jego dzieła.

 

Hm... Kręgosłup diabła i W paszczy szaleństwa (znalazłem w temacie o schizowych filmach) na pewno obejrzę w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Following , Primer , Decasia , Viva la muerte ,Pies andaluzyjski ,Pi ,Cube, Sweet movie , Salo czyli 120 dni sodomy ,Funny Games , Julien donkey-boy , Gummo ,Tetsuo .

 

Hehe generalnie pisząc schizowy to miałem na myśli jakieś stworki w stylu Silent Hill, klimaty psychiatryków itp. ... ale ok ;)

 

Z tego co wypisałeś to tak:

Primer genialny jak dla mnie film, musiałem go kilka razy obejrzeć żeby wszystko dokładnie zrozumieć

Pi i Cube widziałem oba świetne

 

Salo czyli 120 dni sodomy to jest ogień, jak mieszkałem kiedyś w akademiku to część dziewczyn wychodziła z filmu :P nie wiem czemu :P ale ładne hardcore w tym filmie, słyszałem, że dzień przed premierą zabito reżysera. Polecam każdemu zobaczyć hehe :P swojego czasu w akademiku do browara dużo takich chorych filmów oglądaliśmy :P nie zapomnę do dzisiaj Jesus Chrystus Pogromca Wampirów albo Tromeo i Julia czy coś takiego :D

 

Reszty filmów nie kojarzę będę musiał posprawdzać na filmwebie opisy.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem In the Mouth of Madness o właśnie taki film mi chodziło. Bardzo mi się podobał pomimo tych efektów jak z horrorów klasy B, choć dobra była akcja jak ta partnerka Trenta wysiadła z samochodu na czworaka z głową obróconą o 180 stopni. Dobre połączenie klimatów Silent Hilla i Cthulhu - ewentualnie jak kto woli Lovecrafta, choć osobiście te klimaty znam przez RPG Cthulhu. Jutro w planach mam Kręgosłup diabła.

Odnośnik do komentarza

Filmy, jakich szukam nie muszą być lekkie i przyjemne, jestem jak najbardziej za klimatem depresyjnym, ciężkim i dusznym z tym, że niestety nie mogę znaleźć takowych filmów. Tak więc może jakieś dramaty psychologiczne, mocne, wstrząsające, głębokie, trudne, o chorych psychicznie, samobójcach, ćpunach. Domyślam się, że ciężko coś w takim stylu poszukać, niemniej może teraz po rozszerzeniu kryteriów ktoś coś da rade polecić. Z góry dzięki za odpowiedzi wszelkie.

Hrrm. Rosyjskie Gruz 200 (Ładunek 200) i Toczka (polski tytul chyba Prostytuki) pasuja do tego, filmy dobre i ciezkie. Poza tym Happiness, Seul contre tous (Sam przeciwko wszystkim), Baise Moi, Kids, Lilja 4-ever, American Crime, Precious, Opetanie (Zulawskiego), The Basketball Diaries. Filmy o bardzo roznych tematach, ale na pewno bedziesz mial ochote sie zabic jak je wszystkie obejrzysz.

 

szukam czegos w klimatach komedii Interstate 60 czyli- lekko smiesznie i z jakims przeslaniem. Pomoze ktos?

Moze Wristcutters: A love story albo Everything Is Illuminated. Tez kino drogi z oryginalna atmosfera.

Jestem po Paranormal Activity, imo rewelacja. Ciary przechodzily mnie az milo. Aktualnie w planie mam Blair Witch Project ( nie ogladalem, przepraszam ), co jeszcze mozna w tym stylu obejrzec?

Japonskie Noroi jest dobre, ostatnio nawet bylo w calosci na youtubie. Home movie nie ogladalem ale tez jest ponoc w paradokumentalnym stylu. Rec tez chyba mozna podpiac.

Szukam czegoś w stylu Drabiny Jakubowa, Silent Hill jakieś chore klimaty... ktoś coś poleci?

Martyrs (francuski film), Nagi Lunch, Videodrome, Altered States

Odnośnik do komentarza

Szukam czegoś w stylu Drabiny Jakubowa, Silent Hill jakieś chore klimaty... ktoś coś poleci?

Martyrs (francuski film), Nagi Lunch, Videodrome, Altered States

 

Martyrs... osz kur... obejrzałem trailer i chce to obejrzeć. Mam wrażenie, że znam już całą fabułę w filmie po trailerze, ale na pierwszy rzut oka film przebija hostel i inne w klimacie :potter:

Nagi Lunch widziałem :P

Videodrome widziałem :P btw. mają kręcić remake

Altered States dzięki za przypomnienie jak ten film się nazywał ;]

Odnośnik do komentarza

Suicide Circle czy tam Suicide Club jest za(pipi).iste. Jeden z moich ulubionych japońskich filmów, obejrzałem pare razy i polecam!

Z innych tutaj nie wymienionych jest jeszcze Locker (średniawka), All Night Long, Visitor Q (ryje psychike), Battle Royale, Marebito, Uzumaki.

Dla fanów Suicide Circle jest jeszcze Noriko's Dinner Table

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...