Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lukasz
Easy Ridera widzialem. Ostatnio obejrzalem tez Wendy and Lucy (moze nie calkiem film drogi, ale mi sie bardzo podobal).

 

Nie znasz moze jeszcze czegos?

 

Takich filmów jest mnóstwo. Od Thelma i Louise przez Little Miss Sunshine po nawet najnowsze My Bluberry Nights. Filmem drogi jest w zasadzie Gerry.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej to polecam ci spektakl "Sprawa Dantona" we wrocławskim Teatrze Polskim. Z tym że bilety na to trzeba rezerwować z 2 miesiące przed.

 

Filmy? Jest filmowa "Sprawa Dantona" z Depardieu, choć nie powala. Z nowych jest "Maria Antonina" Coppolli, z Kirsten Dunst, nawet ciekawa pod pewnymi względami. No i to chyba tyle...

 

Jeśli chodzi ci ogólnie o "ducha epoki" to zdecydowanie obczaj "Zatrute Pióro", trochę niedoceniony film o de Sade'zie. Zaczyna się jak wyborna libertyńska komedia, a kończy jako dramatyczna opowieść o "przyzwoitości" i jej znaczeniu w społeczeństwie.

Odnośnik do komentarza
eśli chodzi ci ogólnie o "ducha epoki" to zdecydowanie obczaj "Zatrute Pióro", trochę niedoceniony film o de Sade'zie. Zaczyna się jak wyborna libertyńska komedia, a kończy jako dramatyczna opowieść o "przyzwoitości" i jej znaczeniu w społeczeństwie.

 

To brzmi zachęcająco zwłaszcza, że niedawno interesowałem się głębiej tematem. Chociaż wolałbym coś bardziej skoncentrowano na okresie terroru jakobińskiego, o samym Robespierze czy Maracie. "Marię Antonine" pamiętam jak przez mgłę ze zwiastunów raczej jako lekki film o jej życiu na na Wersalu niż o samej Rewolucji.

Odnośnik do komentarza

Jest taki film "Marat/Sade" z lat 60. Jego pełny tytuł to "The Persecution and Assassination of Jean-Paul Marat as Performed by the Inmates of the Asylum at Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade". Ale go nie widziałem, więc ci nie powiem, co to jest. Na IMDB ma dość dobre opinie.

Odnośnik do komentarza

I am legend i Blair Witch Project widziałem ale niewiem czy Diary of the Dead to film w którym główną role gra żołnierz kobieta , taka blondyna ?

edit.

Miałem ale nie widziałem , ten z żołnierką to inny horror.

Tak że musze sie w niego zaopatrzyć ponownie .

Dziękuje

Edytowane przez Michas
Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

horror ale dobry. wali mnie skąd (kraj) ważne, żeby straszył i był w miarę nowy. co to dobry horror? 'teksańska...', 'mirrors', 'krąg'. 'omen'. ma straszyć ale żeby było trudniej/łatwiej - ma straszyć kobietę. well?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...