Skocz do zawartości

Wasz pierwszy samochód


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze auto i jak na razie jedyne na własność to Renault Twingo rocznik 94. Starszawy "trup" że tak powiem ale ojciec kupił nowsze auto a tego nie warto sprzedać a tym bardziej oddać na złom. Autko sprawne, mało pali ale trochę progi zżera. Pojeżdżę tym jeszcze z rok a później kupię coś lepszego, na razie mi to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Mr. Blue

Ford Focus 2001 TDI 1.9

 

To "mój" (współwłaścicielem mam zostać w lutym) pierwszy samochód. Jeżdżę nim ponad pół roku (od czasu zdania prawka praktycznie) i jestem zadowolony. W obecną zimę pali mi 6.9, co jednak przekłada się na całkiem dobre przyśpieszenie. Ciekawostką jest fakt, że samochód jest obecnie różnokolorowy i czeka na lakierowanie (nadwozie wiśniowe, jednak wymieniona maska i zderzak przedni są czarne - samochód zakupiony po stłuczce).

Odnośnik do komentarza

Zdzichu w szopie jak spawal podluznice to doszedl do wniosku, ze lepiej bedzie cala polowke wspawac, a ze na gieldzie niemcow od zatrzesienia to wzial caly tyl od golfa 4, dobral znaczek forda, podmienil i tym oto sposobem powstal Ford Focus TDI z lampami po nieoficjalnym lifcie z tylu. Sluzyl ten pojazd dzielnie tacie Pana Blue, ktory stwierdzil, ze czas zrobic mlodego wspolwlascicielem i to niech on rozj ebie sie na pol na drzewie a nie ojciec tym Szczepanem.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Okey, okey zrozumiałem reprymendy i zasłużyłem na wylewanie pomyj na głowę, bo zjadłem jedno C i podwyższyłem sobie pojemność o 0.1 <_<

czyli... Ford Focus 1.8 TDCI 2001

 

 

Mój kochany Tato pracuje w Auto Plazie, Warszawa.

Autoryzowany serwis Forda.

Ma dostęp do pewnych modeli Forda po dość śmiesznych cenach; po za tym nasz Focus ma dokładną historię serwisowania w Wawie - poprzedni właściciel skasował przedni zderzak, wygiął belkę i uszkodził chłodnicę (oraz maskę) - silnik pozostał nienaruszony. Owe części wymieniliśmy (łaciate). No i fabryczny lakier zaczyna mocno korodować... Więc samochodzik czeka na lakierowanie.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Okey, okey zrozumiałem reprymendy i zasłużyłem na wylewanie pomyj na głowę, bo zjadłem jedno C i podwyższyłem sobie pojemność o 0.1 dry.gif

czyli... Ford Focus 1.8 TDCI 2001

 

 

Mój kochany Tato pracuje w Auto Plazie, Warszawa.

Autoryzowany serwis Forda.

Ma dostęp do pewnych modeli Forda po dość śmiesznych cenach; po za tym nasz Focus ma dokładną historię serwisowania w Wawie - poprzedni właściciel skasował przedni zderzak, wygiął belkę i uszkodził chłodnicę (oraz maskę) - silnik pozostał nienaruszony. Owe części wymieniliśmy (łaciate). No i fabryczny lakier zaczyna mocno korodować... Więc samochodzik czeka na lakierowanie.

 

Sprzedawaj to truchło ! Mam identyczną fokę. Jak stać Cie na nowe/regeneracje wtrysków, regenerację turbiny i nowe koło dwumasowe to jeździj tym tdci. Ten focus prowadzi się wyśmienicie, jest zrywny i oszczędny ale silnik TDCI 115KM ma do wielkiej dupy... i to opinia nie tylko moja ale kilku moich znajomych posiadaczy tdci 115km. W nowszych wypustach tdci podobno jest lepiej (130 <i chyba 140> konne w nowszych fokach czy mondziakach). Nie muszę dodawać że wtryski, turbina czy dwumasa to nie małe koszta jeśli chodzi o naprawę...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Kurde, zrobiłem nim dopiero 30tysi i jeszcze problemów nie było ale... po lakierce samochód trafi chyba na aledrogo.

Tylko co dalej? Dziadek ma w idealnym stanie zachowaną Audi 80 2.0 (140kucyków) z 92'. (130tysi przejechane :whistling: ) Powiedział, że za 2tysie mi odda.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...