Skocz do zawartości

Wasz pierwszy samochód


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez kitu, jak się kupi 1.0, to się będzie jeździło z gazem w podłodze cały czas, żeby w ogóle się rozpędzić sensownie.

 

BTW, MasterShake jeździłeś już jakimś mocniejszym autem, czy tylko elką (Clio?). Bo niedawno pisałeś coś o odbieraniu prawka.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Bez kitu, jak się kupi 1.0, to się będzie jeździło z gazem w podłodze cały czas, żeby w ogóle się rozpędzić sensownie.

 

BTW, MasterShake jeździłeś już jakimś mocniejszym autem, czy tylko elką (Clio?). Bo niedawno pisałeś coś o odbieraniu prawka.

 

 

Tylko elką :]

Odnośnik do komentarza

No jeśli tak, to spróbuj czegoś mocniejszego zanim kupisz 1.0. Zaraz po zdaniu prawka uważałem jeszcze, że małe silniki ujdą, jak przetestowałem już całe możliwości 1.2, to stwierdziłem, że jednak mógłbym jeździć mocniejszym, po przejażdżce 170 KM uznałem, że to moc pod 200 koni to bardzo fajna rzecz.

Tu nie chodzi o szybką jazdę, przyspieszenie zawsze się przyda. Jazda bez notorycznego kręcenia na obroty sprawia wrażanie spokojniejszej, a moc daje też bezpieczeństwo. Na autostradzie już dwa razy miałem sytuację, gdzie zauważalny zryw powyżej 100 km/h by się przydał.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że te Yariski 1.0 nie są takie złe. Jeżdżą lepiej niż oplowskie czy kibelwagonowskie 1.2, a nawet niektóre 1.4

 

 

Ojciec ma corse c 0.9 l pojemności i....nie dla mnie takie jeżdzenie :teehee:

 

Mam foldzwagena z motorem 1.9 TDi , 90 km , ropka 50 zł = 30 l , robię na tym 600 km i jest git :potter: .

Za to 1.4 to porażka , w golfie 3 przynajmniej

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Corsa C - 60 KM, 980 kg, 0-100 km w 17,0 s

Yaris - 68 KM, 850 kg, 0-100 km w 13,5 s

 

Czyli bez porównania. Poza tym Yaris jest jednym z najtańszych w utrzymaniu miejskich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Gość krzychu_419

Z tym, że te Yariski 1.0 nie są takie złe. Jeżdżą lepiej niż oplowskie czy kibelwagonowskie 1.2, a nawet niektóre 1.4

 

 

Ojciec ma corse c 0.9 l pojemności i....nie dla mnie takie jeżdzenie :teehee:

 

Mam foldzwagena z motorem 1.9 TDi , 90 km , ropka 50 zł = 30 l , robię na tym 600 km i jest git :potter: .

Za to 1.4 to porażka , w golfie 3 przynajmniej

ja(pipi)e co Ty (pipi) do niego lejesz?

Odnośnik do komentarza

ja(pipi)e co Ty (pipi) do niego lejesz?

 

Rozumiem, że opał od pana zenka z rynku?

 

 

Leje sciąganą szlaufikiem ropke z takich ciężarówek.Sekret mój polega na tym że baniak mam 30 l , a kierowcą wkręcam że 20 l to jest . ten baniak nigdzie nie jest opisany i przez dwa lata takiego kupowania paliwka tylko jeden kierowca się kapnął ze to nie jest 20 l baniak.

 

Mercedes-Actros.jpg

 

Mercedes_Actros-Willi_Betz_%28BG%29-2004.jpg

 

Nie uważam żeby ciągniki siodłowe jak te powyrzej , czy inne Renault Magnum czy Dafy za ponad 200 tyś zł jeździły na hujowej ropie . a że długi czas miałem szlaufik nie przezroczysty = nie raz zdarzyło mi się napić . Powiem tak do beki , po dwóch latach sciągania ropy combem szlaufik-usta , po smaku poznaje czy dobre paliwo :potter:

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

ja(pipi)e co Ty (pipi) do niego lejesz?

 

Rozumiem, że opał od pana zenka z rynku?

 

 

Leje sciąganą szlaufikiem ropke z takich ciężarówek.Sekret mój polega na tym że baniak mam 30 l , a kierowcą wkręcam że 20 l to jest . ten baniak nigdzie nie jest opisany i przez dwa lata takiego kupowania paliwka tylko jeden kierowca się kapnął ze to nie jest 20 l baniak.

 

Mercedes-Actros.jpg

 

Mercedes_Actros-Willi_Betz_%28BG%29-2004.jpg

 

Nie uważam żeby ciągniki siodłowe jak te powyrzej , czy inne Renault Magnum czy Dafy za ponad 200 tyś zł jeździły na hujowej ropie . a że długi czas miałem szlaufik nie przezroczysty = nie raz zdarzyło mi się napić . Powiem tak do beki , po dwóch latach sciągania ropy combem szlaufik-usta , po smaku poznaje czy dobre paliwo :potter:

 

 

Ah, jakie to typowo polskie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Gość _Milan_

z tym peugotem miesiac temu nie wyszlo ;]

 

Ale już zarezerwowałem u kumpla brata inna brykę, do serwisu i przekazania dojdzie za tydzien, wiec poki co chetnie poznam zdanie kogos kto sie orientuje.

Czy warto i na co zwrocic uwage pomimo serwisu przed kupnem.

 

Passat b5 kombi

Tdi 1.9 dieselek 110 koni zchipowane na 120

podgrzewane siedzenie działą u pasażera

bez alufelg

klimatyzacja klimatronic plus klimatyzowany schowek

wymieniony rozrzad i zawieszenie w przeciagu roku

opony tylko zimowe

szyberdach

klocki ponoc szykuja sie przednie do wymiany bo lekka zaczynaja piszczec

4 poduszki plus dwie kurtynki powietrzne

ocac jeszcze na dwa miechy

elektr. szyby i lusterka

centralny zamek

ogolnie zadbany

250 000 przebiegu, trzeci własciciel

 

 

8000 zł.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

zayebiście żeś mi zakrył posta imigrancie :mad:

 

 

powtórka:

 

z tym peugotem miesiac temu nie wyszlo ;]

 

Ale już zarezerwowałem u kumpla brata inna brykę, do serwisu i przekazania dojdzie za tydzien, wiec poki co chetnie poznam zdanie kogos kto sie orientuje.

Czy warto i na co zwrocic uwage pomimo serwisu przed kupnem.

 

Passat b5 kombi

Tdi 1.9 dieselek 110 koni zchipowane na 120

podgrzewane siedzenie działą u pasażera

bez alufelg

klimatyzacja klimatronic plus klimatyzowany schowek

wymieniony rozrzad i zawieszenie w przeciagu roku

opony tylko zimowe

szyberdach

klocki ponoc szykuja sie przednie do wymiany bo lekka zaczynaja piszczec

4 poduszki plus dwie kurtynki powietrzne

ocac jeszcze na dwa miechy

elektr. szyby i lusterka

centralny zamek

ogolnie zadbany

250 000 przebiegu, trzeci własciciel

 

 

8000 zł.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza

Nawet niezły, szkoda tylko że nie sedan. Jak zadbany to powinien jeszcze polatać. Posłuchaj czy za bardzo nie słychać turbiny i czy autko ciągnie do końca a nie do 3.5tys a potem słabnie bo to może oznaczać, że trzeba by ją zregenerować. Passaty to chyba najczęstsze szczepy wiec sprawdź vin na ścianie grodziowe, nalepce na słupku i w bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

chodziło o to że napisałem posta na poprzedniej stornie z zapytaniem, a Ty przeskoczyłes swoim postem na nastepna stronę nie odnosząc sie do mojego, co spowodowałoby zerowe zainteresowanie moim ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.