Skocz do zawartości

The Curious Case of Benjamin Button


Mordechay

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niedawno wrocilem z kina i jestem pod sporym wrazeniem. Filmy Finchera zawsze lubilem i ciesze sie, ze trzyma nadal baardzo rowny poziom. Za przeproszeniem, ch.uj z tego ze nie kreci drugiego "Siedem"? W Dzienniku byl wywiad z nim w ktorym mowil, ze praca na planie go meczy wiec zanim bedzie za 'slaby' zdazy zrobic ledwo 4 czy piec filmow - jezeli kogos interesuje wiele gatunkow to nie ma bata zeby nie probowac czegos innego. "Siedem" i FC byly dosc podobne do siebie, pozniej para-dokumentalny Zodiak a teraz troche melodramatyczny Button. Oby tak dalej.

Jasne, ze widac, ze film byl po trochu robiony pod Oskary, ale co z tego? Skoro David potrafi robic i takie filmy to niech robi, nagroda akademii to nie gangrena.

Sam film oglada sie swietnie, te prawie 3 godziny smignelo jak biczem trzasnal - naprawde. Rozumiem zarzuty pod tym wzgledem, ale mnie to nie dotyczy - kazda scena (no te Indyjskie troche mniej) wchlania sie w calosci w widza i dopelnia swietnej historii. Analogie do Forresta i Big Fish sa nieuniknione. Zreszta, sam Benjamin zachowuje sie bardzo podobnie do Gumpa, jest niejako w podobny sposob oderwany od rzeczywistosci i czesto ma sie wrazenie, ze jest taka czysta karta na ktorej inni wypisuja swoje historie. Fabula BB jest jednak o wiele smutniejsza niz w przypadku dwoch powyzszych filmow (przynajmniej IMO). Nie da sie odgonic mysli o tragicznym zabarwieniu historii. Ostatnie sceny z udzialem

(nie wiem czy spoiler?) mloldego Benjamina

sa bardzo smutne. Nazwijcie mnie cipą, ale na koniec łezka poleciała.

Aktorstwo pierwsza klasa, muzyka bardzo dobra choc bez rewelacji, calosc nakrecona jest bardzo poprawnie (czasami mialem wrazenie, ze sposob opowiadania historii hołduje niejako starym filmom, ale to broń boże nie jest zarzut!). Piękny film no, trzymam kciuki za Oskary bo na kilka napewno zasługuje. Brawa dla Finchera, brawa dla Pitta i Blanchett oraz reszty obsady.

 

Mocne 9/10

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czemu niektórzy tak się zachwycają Tildą. Dla mnie to jest fragment o bardzo zacnym klimacie, ale nie powiedziałbym, że jakiś wyjątkowy. Jeśli chodzi o nominacje do Oscara, to żaden aktor chyba na nią tak bardzo nie zasłużył - i Pitt, i Henson dostali ją niejako z braku laku.

Odnośnik do komentarza
Gość andertejker

bardzo ładny film o przemijaniu i miłości. 20-letni Brad Pitt zmasakrował moje gałki oczne. oscar za charakteryzację mają jak w banku. mnie też wkur'wiały sceny z babka w szpitalu- i za dużo ich było.

 

8/10

Edytowane przez andertejker
Odnośnik do komentarza

Mnie moze nie tyle w(pipi)ialy te szpitalne sceny co troszke meczyla wizja dogorywujacej babci, ale tak sobie scenazysta wymyslil przedstawienie dziwnego przypadku Benjamina i zostawmy to w spokoju. Film calkiem ciekawy, dostarczyml mi tyle rozrywki ubieglej niedzieli ile potrzebowalem. Nie zawiodl praktycznie wogole ale byc moze dlatego, ze po wyczytaniu waszych komentazy cudow nie oczekiwalem, oceny nie mam zamiaru wystawiac Der seltsame fall des Benjamin Button( gheghe) ale spewnoscia polecam zainteresowac sie chocby na raz tym ktorzy jeszcze nie widzieli.

Odnośnik do komentarza

Podpisuje sie pod pochwalami na temat tego filmu, jeden z najlepszych filmow jakie widziałem ;]

Nie przeszkadzały mi nawet sceny w szpitalu, całosc minela tak szybko, a dzis znowu bym sobie z checia obejrzał.

Cała ta historia, atmosfera, ujecia, muzyka, charakteryzacja, no doslownie wszystko ;]

piekny, piekny, piekny, piekny, piekny, film

6/6

Odnośnik do komentarza

Oglądnąłem dziś Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona.

 

Cieszę się, że nie potrafię widzieć w filmach pewnych aspektów, minusów, tak jak niektórzy. Swoją drogą, czasami mi się wydaje, że im film ma bardziej pozytywny odbiór, im więcej nominacji do Oscara itd, tym bardziej niektórym chce się doszukiwać minusów (nie piję do konkretnych osób, ale takie wnioski m.in. po recenzjach na KMF wyciągnąłem).

 

Dla mnie ten film jest po prostu świetny, nawet piękny. Nie będę "rozbijał" go na epizody lepsze czy gorsze, potrzebne czy nie. Dla mnie jest bardzo dobrą całością. Wciąga, wzrusza, trochę odpręża. To taka baśń. Zupełnie inna konwencja, niż przytaczany Forest Gump, mimo podobieństw.

Szkoda, że muzyka nie daje się zbytnio zapamiętać, no i film jest jednak nieco zbyt pesymistyczny w końcówce.

"Graficzne" majstersztyk, choć, co by dobrego o charakteryzacji nie napisać, to jednak Daisy w wieku 40-50 lat wyglądała ciągle jak dwudziestoparolatka.

Zgodzę się, że rola Pitta Oscarowa nie jest, ot dobra robota, bez wielkich rewelacji, zresztą to samo o reszcie obsady można powiedzieć (nie mam faworyta).

Duży plus za klimacik epok, szczególnie na początku.

Odnośnik do komentarza
Cieszę się, że nie potrafię widzieć w filmach pewnych aspektów, minusów, tak jak niektórzy. Swoją drogą, czasami mi się wydaje, że im film ma bardziej pozytywny odbiór, im więcej nominacji do Oscara itd, tym bardziej niektórym chce się doszukiwać minusów (nie piję do konkretnych osób, ale takie wnioski m.in. po recenzjach na KMF wyciągnąłem).

Jeśli film jest bardzo popularny, chwalony - to oczywiste, że ma się wobec niego wyższe wymagania. Ponadto, z reguły w dyskusji częściej mówi się o tym, co nas różni w poglądach, niż o tym, co jest zbieżne, co nie. Osobiście nie mam o tym filmie wiele do powiedzenia, dlaczego? Bo bardzo mi się podobał. No i co, mam powtarzać to, co każdy?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W sumie jest to bajka, bo fakt, ze istnieje taka choroba, ze dziecko rodzi sie stare i zyje co nawyzej 10 lat, ale ze sie odmladza i umiera jako bobas, to juz totalna bajka. W sumie mamy tu klasyczne motywy np. ze gosc znika, nagle ni stad ni z owąd pojawia sie u dawnej kochanki za X lat, wiele podobnych filmow juz bylo, nie jest to nic nowego. Jakiejs wyraznej wiezi miedzy nimi nie bylo ,wiec nie wiem skad sie wziela ta wielka milosc, tymbardziej ze slabo go znala a juz mu chciala wskoczyc do lozka, takie rzeczy sie nie zdarzaja w zyciu.

Odnośnik do komentarza

Nie pasuje mi w tym filmie właśnie ten motyw z

umierającym bobasem. Nie ma w tym logiki, bo jeżeli urodził się jako bobas o wyglądzie starca, to powinien umrzeć jako starzec o wyglądzie bobasa.

Ogólnie film przyjemny, klimat "bajkowy" a Pitt mimo że nie powala, to powala jego charakteryzacja. Co do motywów o których wspomina Robal 09, to trzeba się zgodzić z Mr. Blue, że w życiu jest to stały obrazek.

Odnośnik do komentarza

no przeciez umarł jako bobas po przezyciu 80 prau lat ;]. Więc w jakis sposob był stary..

 

 

Mnie się film podobał. Ode mnie 8+/10

Przywracasz mi wiarę w ludzi :D

Film jest dobry, nawet bardzo dobry. Jedna z wartościowszych produkcji ostatnich miesięcy. Jedyny minus to zbyt długie i przegadane sceny. Można by go nieco skrócić i nie straciłby nic ze swego przekazu. Podobny do Forrest Gump.

 

Pajgi: Jeśli tobie w filmach przeszkadzają takie motywy to masz jakiś problem. Przecież to była czysta fikcja. Mogło Ci się jedynie nie podobać to, że cały film został oparty na tym motywie a nie sam motyw. W takim razie, po cholerę go oglądałeś.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio obejrzałem. I mam trochę mieszane uczucia. Niby cały koncept ciekawy, ale czegoś mi brakowało. Mam takie odczucie, że pomysł był dobry, ale wykonany już gorzej. Bo generalnie dostajemy historię o miłości, tyle, że głównym bohaterem jest właśnie Benjamin, który cierpi na "ciekawą" dolegliwość. A co by było, gdyby Benjamin urodził się normalny? Myślę, że wystarczyło by parę zmian ( trochę większych lub mniejszych ) i dostalibyśmy podobny film - o dorastaniu, miłości, śmierci itp. I wtedy taki film by się w niczym nie wyróżniał. Generalnie - moim zdaniem - ten film to niewykorzystany potencjał.

I jakoś tak trochę za mało w nim magii. Generalnie muszę zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem takich filmów, ale np. "Marzyciel" z Johnnym Deppem bardzo mi się podobał. A "Ciekawy przypadek..." tak średnio.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Maiden

Bardzo mi się podobał. Przyjemnie się go ogląda, charakteryzacja Brada faktycznie powalająca. Do tego oryginalnie opowiedziana historia o miłości. I fajnie Kate zagrała. Podobało mi się :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...